Η καθημερινότητα μου. Σας θυμιζουν τιποτα όλα αυτα???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Η καθημερινότητα μου. Σας θυμιζουν τιποτα όλα αυτα???

    Νιωθω χαλια αδύναμη ανυμπορη φοβάμαι με πιάνει πανικός φοβάμαι οτι θα κοιμηθώ και θα ξυπνησω παλι ετσι κι ακομα χειροτερα οτι δεν θα ξυπνησω. Φοβάμαι οταν ειμαι εξω οτι θα παθω ανακοπη οτι θα λιποθυμησω οτι ποιος θα με βοηθήσει και ποιος θα με παει νοσοκομειο. Τα πόδια μου τρέμουν ζαλιζομαι. Νιωθω μια να καίγομαι απίστευτα και να ιδρωνω μια να τρεμω και να κρυωνω. Τα βραδιά κοιμαμαι αργα αλλες φορες λίγες ώρες άλλες παρα πολυ. Ποτε ομως δεν ξεκουραζομαι παντα νιωθω κουρασμένη σαν να σερνω τα πόδια μου δεν μπορω να σηκωθω απ το κρεβατι. Κι ολο αναρωτιέμαι μήπως είναι σωματικό τελικά αλλα τι να είναι? Εξετάσεις αιματος και καρδιας πεντακάθαρες. Τοτε τι? Μήπως με τριγυρναει Ιωσή? Βαζω θερμόμετρο και παρακαλω να εχω πυρετό για να δικιολογησω την κατασταση αλλα τελικά μια χαρα ειμαι. Αρα τι εχω? Μήπως κατι ποιο σοβαρό? Αλλα τι? Η καρδια μου είναι καλα τι αλλο? Μήπως καρκίνος ? Μπα δε νομιζω. Ε τοτε τι αλλο? Ξαφνικα εκει που καθομαι νιωθω σαν να είναι έτοιμο ενα ηφαίστειο να εκραγεί μεσα μου κι ερχεται ο πανικός η καταστροφή. Το καταλαβαινω ηρεμω δεν τον αφήνω να με πιασει μετα απο λιγα λεπτα παλι παει να ερθει ωχ λεω και μου έρχονται στο μυαλο ολα τα συμπτώματα απο όλες τις ασθενείες που εχω διαβάσει στο ίντερνετ. Ωχ μου ερχεται η ανακοπή το αναγνωριζω να τωρα θα πέσω κατω και θα σβήσουν ολα. Να τωρα τωρα και τελικά τιποτα ακομα εδω ειμαι στα χαμένα. Ουτε που βρίσκομαι δεν καταλαβαινω τι κανω. Άντε ηρεμω παλι αρχίζω τις θετικές σκέψεις και νιωθω καλυτερα αλλα παλι αδύναμη εξαντλημένη. Ποτε θα περασει επιτέλους? Δεν μπορω να ζω αλλο ετσι τι να κανω? Αδιέξοδο νιωθω πως κανεις δεν μπορει να με βοηθήσει. Πεφτω για υπνο ολα μια χαρα το πρωι ξυπναω και περιμενω να αρχίσουν παλι απ την αρχή!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Σε καταλαβαινω απολυτα ετσι ειμαι και εγω οπως τα λες ολα ειναι απο το ανχος με λενε αλλα εγω νοιωθω σαν να πεθαινω σαν να εχω χασει το μυαλο..αλλα δν ισχυει με λενε απλα ανχος..εγω 3 χρονια το εχω και δεν παθει κατι παθολογικο μεχρι στιγμης ευτυχως αλλα με τυραναει καθημερινα..χαπια εχεις παρει; εγω ναι δεν με πιανουν δυστηχως εμενα..καποια στιγμη θα φυγει με λενε οπως ηρθε..οποτε υπομονη θελει..

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Οχι χάπι δε θελω μονο με βιολογικα τσαγι κα τέτοια το παλευω. Εγω λιποθύμησα αλλα δεν ετρωγ κιόλας οποτε δεν ξερω αν ηταν καθαρά αγχος η ολα μαζι. Επαθα κρίση πανικού και λιποθύμησα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εγω εχω κουραστεί κάθε μερα να λεω δεν ειμαι καλα και δε μπορω και ντρεπομαι να το λεω κα μεσα μου με τρώει. Κάθε μερα νιωθω οτι θα πεθανω και σα ετοιμοθάνατη δεν ζω τιποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Παρε mag2 bcaa και ζεολιθο γενικα κανε αποτοξινωση και κανε διατροφη ο τροποσ ζωησ τησ πολησ μπυρεσ καφεδεσ τσιγαρα μαζευουν μεσα στον οργανισμο τοξινεσ και παθαινεισ αδυναμια και φοβιεσ δεν εχεισ κατι στο μυαλο θα σου λεγα και γυμναστικη αλλα θα εισαι κατα κριμα γτ η γυμναστικη ειναι σαν να παιρνεισ ναρκωτικα εισαι ανεβασμενοσ κλπ γι αυτο παθανε ολοι πλακα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Δεν καπνιζω και δεν πινω αλλα δεν κανω καλη διατροφή και καθιστική ζωή. Η γυμναστικη βοηθάει στο αγχος? Αν δεν ειχα αυτη τη φοβία με την καρδιά ο γιατρός μου ειπε οτι το οτι κουραζομαι εύκολα είναι επειδή ειμαι αμαθή και με τον καιρο θα αποκτησω αντοχη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Κοιταξε γενικα οταν πιανεισ μια δουλεια κουραζεσαι μετα πηγαινεισ και γυμναστηριο μετα κανεισ και παιδι πωσ γινονται ολα αυτα πεσ μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Και επισης μου λεει με αυτο το προφίλ που εχεις ουτε σε 30 χρόνια δεν κινδυνεύεις απο καρδιακό νόσημα. Γιατι δεν πινω δεν καπνιζω δεν εχω πιεση χοληστερίνη κτλ. Αλλα θελω να ξεκίνησω περπατημα πηγα μια φορα Φοβηθηκα γιατι Κουράστηκα πολυ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Γενικα ο οργανισμοσ εχει ορια αναλογα την παιδικη σου ηλικια δεν ειναι το προβλημα σου τωρα που μενεισ με τουσ γονεισ σου κανενα οταν θα φυγουν απο τη ζωη θα πρεπει να τα βγαζεισ περα μονη σου αυτο ειναι το προβλημα σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Ικανοτητεσ επιβιωσησ δουλεια επικοινωνια εμφανιση οικονομικη ανεση ολα αυτα δεν νομιζεισ οτι πρεπει να τα σκεφτεισ μονο φαι και υπνοσ ειναι η ζωη δηλαδη θα εκπλειχθεισ με το τι παροχεσ εχουν οι πλουσιοι χανεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Να στο πω απλα βρεθηκε κανενασ να στα σκασει χοντρα με εκδρομεσ ταξιδια κλπ να γουσταρεισ η κοιμασαι γτ οποιοσ αγαπαει πληρωνει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Να σου πω εγω ιστορια εγω ειμαι αγροτησ κι εχω κατι φιλεσ δε μου καθεται καμια βρωμαω μην παρεξηγηθω εδωσα σε μια για χαβαλε το λαδι που τρωω εγω κι επαθε πλακα μου λεει θα το κανω μασκα με μαυρη ζαχαρη με κουφανε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Το λαδι αυτο κανει 50 ευρω το λιτρο για τουσ πλουσιουσ το ιδιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Καποια απο αυτα που λες τα εχω σκεφτεί κι εγω με προβληματίζουν και με αγχωνουν ταυτόχρονα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Να προβληματιζεσαι και να πρατεισ για να βρεθεισ καποτε καλυτερα δηλαδη εγω οταν ξεκινησα να δουλευω πριν εικοσι χρονια δεν ηξερα οτι θα γεμισω εμπειριεσ και θα βγαλω λεφτα δουλευα γτ μ αρεσε τα εκανα ολα στη ζωη μου και ειμαι χαρουμενοσ παντα δε με νοιαζει που ειμαι μονοσ μου γτ ακριβωσ τα εκανα ολα μπορω να σ λεω ιστοριεσ απο τωρα μεχρι μεθαυριο δεκα χρονια γραφω εδω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού - καθημερινότητα - δουλειά
    By Blue9791 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 932
    Last Post: 08-09-2022, 22:15
  2. Replies: 13
    Last Post: 27-02-2019, 10:35
  3. Βαρετη καθημερινοτητα
    By Anakin in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-2016, 04:57
  4. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ Η ΟΤΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΜΑΣ?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 14-12-2011, 15:06
  5. Καθημερινότητα
    By OneiroPauL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-12-2007, 11:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •