Θα ηθελα την αποψη σας..καλημερα.θελω ηλικρινεις απαντησεις σας παρακαλω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Θα ηθελα την αποψη σας..καλημερα.θελω ηλικρινεις απαντησεις σας παρακαλω

    Εχω κλειστει μεσα στο καβουκι μου..εχει αλλαξει το μυαλο μου εντελως και ο εαυτος μου.Εκει που ημουν μια χαρα διναμικος πηγενα season mexri persi.(εκανα καταχρησεις)Εκει που ημουν καλα μετα απο εντωνες καταστασεις μετα απο τσακωμους μετα απο απομωνωση μετα απο πολλα (ειμαι 28)αρχησαν οι κρισεις πανικου να σκευτομαι να κανω κακο στον νεαυτο μου και τους αλλους να επαναλαμβανω τα ιδια πραγματα απο μεσα μου να λεω πως ειμαι gay.Πραγματα ξενα για εμενα να εοαναλαμβανω λεξεις απο μεσα μου τις ιδιες να ειμαι κολλημενος με εναν τυχαιο κ καθε νερα ξυπναω και σηκονομαι με αυτα τα πραγματα στο κεφαλι μου
    Να αυτομαστιγονομαι.περιμενω να μην ξημερωση ποτε για να μην αρχησει το κεφαλι μου να λει τα ιδια.καθε μερα κοιταω πιο εφημερευει για να μπω να τελιωνει η κατασταση μου να μην κουραζω κανεναν να μπω μεσα να με βαλουν σε καταστολη να τελιωνει η φαση μου .Αν δεν κοιταω εδω το site θελω να ειμαι με κλειστα τα ματια στο κρεβατι και να προσπαθω να κοιμιθω.Δεν ξερω αν τα εχουν δημιουργησει τα ναρκωτικα και οι πιεσεις μαζι.Δεν ξερω ποια.Κανω αγωγη σχεδον 1μισι χρονο με διαφορα σκευασματα τα οποια ειναι το μονο σιγουρο πως σε κοιμιζουν απο εκει και περα τιποτα .Εχω χασει την μαγεια μου.Ημουν μια χαρα.Μετα απο καθε απογοητευση το αντιμετωπίζα.Δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ειναι ολα αυτα μεσα στο μυαλο μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γνώμη μου είναι να μην σταματήσεις την αγωγή, αλλά να κάνεις και ψυχοθεραπεία ταυτόχρονα. Επίσης πίεσε τον εαυτό σου να κάνει πράγματα και να μην κάθεσαι αδρανής, κλεισμένος στο καβούκι σου όπως λες. Όσο κάθεσαι και αναμασάς τις ίδιες σκέψεις το τροφοδοτείς συνεχώς από την αρχή όλο αυτό. Όσο στρέφεις την προσοχή σου και απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα, τόσο μικρότερο μέρος του χρόνου και των σκέψεών σου θα απασχολούν όλα αυτά και σταδιακά θα τα βάλεις στην σωστή τους διάσταση. Μην μένεις αδρανής και μην κλαις την μοίρα σου όμως. Δραστηριοποιήσου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Γνώμη μου είναι να μην σταματήσεις την αγωγή, αλλά να κάνεις και ψυχοθεραπεία ταυτόχρονα. Επίσης πίεσε τον εαυτό σου να κάνει πράγματα και να μην κάθεσαι αδρανής, κλεισμένος στο καβούκι σου όπως λες. Όσο κάθεσαι και αναμασάς τις ίδιες σκέψεις το τροφοδοτείς συνεχώς από την αρχή όλο αυτό. Όσο στρέφεις την προσοχή σου και απασχολείς το μυαλό σου με άλλα πράγματα, τόσο μικρότερο μέρος του χρόνου και των σκέψεών σου θα απασχολούν όλα αυτά και σταδιακά θα τα βάλεις στην σωστή τους διάσταση. Μην μένεις αδρανής και μην κλαις την μοίρα σου όμως. Δραστηριοποιήσου!
    Κοιτα κατι..εχει δημιουργηθει ενας εαυτος που δεν μπορω να ελενξω οποτε δεν μπορω να κανω κατι.Εννοω πως εχω μονο την μανα μου αυτην την στιγμη καθε μερα που της τα λεω.Κοντευω να χασω κα τους υποτιθεμενους φιλους μου με ολο αυτο που περναω τους παρακαλαω για να βγαινω σε τετοιο σημειο εχω φτασει.Μετα απο αυτο βλεπω μονο το τελος.Ξερω πως θα μινω μονος μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Κοιτα κατι..εχει δημιουργηθει ενας εαυτος που δεν μπορω να ελενξω οποτε δεν μπορω να κανω κατι.Εννοω πως εχω μονο την μανα μου αυτην την στιγμη καθε μερα που της τα λεω.Κοντευω να χασω κα τους υποτιθεμενους φιλους μου με ολο αυτο που περναω τους παρακαλαω για να βγαινω σε τετοιο σημειο εχω φτασει.Μετα απο αυτο βλεπω μονο το τελος.Ξερω πως θα μινω μονος μου
    Οι ανθρωποι μου ειναι μεγαλοι ποια ο αδερφος μου εχει κανει οικογενεια ο οποιος ειναι λιγο μακρια μου.Σημερα θα τον φωναξω για να συζητησουμε ξανα αν ειναι να φυγω να γινει κατι δεν μπορω να περναω ετσι με τον εαυτο μου.μεγαλυτερος πολεμος δεν υπαρχει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Γεια και απο μενα!!Προς θεου , μην κανεις κακο στον εαυτο σου , εισαι νεος άνθρωπος! Θέλω να ρωτησω γιατι δεν κατάλαβα καλα εχεις δηλ. εμμονες ιδεες σαν ιδεοληψίες που τις σκεφτεσαι συνεχεια και σε ριχνουν ψυχολογικα?Τι ειναι αυτο που της πυροδοτει , ξερεις? Περα απο την αγωγη που παιρνεις, κανεις και συνεδρίες? Η μαμά σου σαφως και ειναι στήριγμα σου και ειμαι σιγουρη οτι θα παιρνεις δυναμη απο αυτη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Γεια και απο μενα!!Προς θεου , μην κανεις κακο στον εαυτο σου , εισαι νεος άνθρωπος! Θέλω να ρωτησω γιατι δεν κατάλαβα καλα εχεις δηλ. εμμονες ιδεες σαν ιδεοληψίες που τις σκεφτεσαι συνεχεια και σε ριχνουν ψυχολογικα?Τι ειναι αυτο που της πυροδοτει , ξερεις? Περα απο την αγωγη που παιρνεις, κανεις και συνεδρίες? Η μαμά σου σαφως και ειναι στήριγμα σου και ειμαι σιγουρη οτι θα παιρνεις δυναμη απο αυτη
    Μονο αυτη με ακουει..μου τονιζει καθε μερα πως πρεπει να βρω δουλεια να απασχολουμε και εγω της τονιζω πως δεν εχω τον εααυτο μου ωστε να βρω δουλεια και μου λει να κοινιτοποιηθω συνεχως και τετοια.εφοσον δεν εχει κατι σκοπο καο εισαι στον κοσμο σου δεν μπορεις να εχεις δουλεια και τετοια..ωρες ωρες με φωναζουν με το ονομα μου και αναρωτιεμε γιατι δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου εδω και εναμισι χρονο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Μονο αυτη με ακουει..μου τονιζει καθε μερα πως πρεπει να βρω δουλεια να απασχολουμε και εγω της τονιζω πως δεν εχω τον εααυτο μου ωστε να βρω δουλεια και μου λει να κοινιτοποιηθω συνεχως και τετοια.εφοσον δεν εχει κατι σκοπο καο εισαι στον κοσμο σου δεν μπορεις να εχεις δουλεια και τετοια..ωρες ωρες με φωναζουν με το ονομα μου και αναρωτιεμε γιατι δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου εδω και εναμισι χρονο
    Ξερεις πως ειναι να μην αναγνωριζεις τον εαυτο σου?να φοβασε να πεις ολο αυτο σε καποιον φιλο για να μην τον χασεις?αν δεν εχεις τον εαυτο σου δεν εχει τιποτα αξια.και οσο περναει ο καιρος αισθανομαι πως φερνω πιο κοντα τον θανατο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Ξερεις πως ειναι να μην αναγνωριζεις τον εαυτο σου?να φοβασε να πεις ολο αυτο σε καποιον φιλο για να μην τον χασεις?αν δεν εχεις τον εαυτο σου δεν εχει τιποτα αξια.και οσο περναει ο καιρος αισθανομαι πως φερνω πιο κοντα τον θανατο
    Ξερω πωςς ειναι σημαδια τρελας ολο αυτο γιατι αναγνωριζω τον εαυτο μου ο καθενας εχει επιγνωση του εαυτου του και καταλαβαινω πως ειναι.Νιωθω επισης ωρες ωρες πως ειμαι σε παλιες καταστασεις και συζηταω με τους ανθρωπους και δινω απαντησεις σε αυτα που συζητουσα τοτε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Ξερεις πως ειναι να μην αναγνωριζεις τον εαυτο σου?να φοβασε να πεις ολο αυτο σε καποιον φιλο για να μην τον χασεις?αν δεν εχεις τον εαυτο σου δεν εχει τιποτα αξια.και οσο περναει ο καιρος αισθανομαι πως φερνω πιο κοντα τον θανατο
    ναι σε καταλαβαινω , ειναι κατι σαν αποπροσωποποιηση , μου εχει συμβει. Εχει δικιο η μαμα σου και η Σονια ,πρεπει να προσπαθησεις να κινητοποιηθεις , οσο κι αν σου φαινεται τωρα βουνο. Λιγο ,λιγο με προσπαθεια. Λιγο να βγεις εξω εστω ενα περιπατο, οσο αντεξεις και αντε παλι και μετα να πας να παρεις κατι απο την αγορα . Πίστεψε με σε καταλαβαινω απολυτα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Κανω και δεν κανω θεραπεια.μου εχει βαλει και 30 κιλα απο εκει που ημουν μοντελο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Α μάλιστα!! Φοβάσαι οτι θα τρελαθείς!! Οχι δεν ειναι σημαδια τρέλας αυτα χωρις να ειμαι ειδικη αλλα τοσα χρονια που εχω ασχοληθει και διαβάζω οταν εχω ελευθερο χρονο. Αυτο μοιάζει με ιδεοληψία. Χρειαζεσαι μαλλον γνωσιακή συμπεριφορική θεραπεία, πρεπει να βρεις ενα ψυχολογο που να κανει τετοιες συνεδριες να σε βοηθησει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Α μάλιστα!! Φοβάσαι οτι θα τρελαθείς!! Οχι δεν ειναι σημαδια τρέλας αυτα χωρις να ειμαι ειδικη αλλα τοσα χρονια που εχω ασχοληθει και διαβάζω οταν εχω ελευθερο χρονο. Αυτο μοιάζει με ιδεοληψία. Χρειαζεσαι μαλλον γνωσιακή συμπεριφορική θεραπεία, πρεπει να βρεις ενα ψυχολογο που να κανει τετοιες συνεδριες να σε βοηθησει
    Και τι θα βοηθησει ? Θα του μιλαω απλα κα τι θα μου κανει?αυτην την στιγμη που μιλαμε εχω βαλει τον θανατο μπροστα μου το οποιο με καθησιχαζει και δεν ειναι καλο αυτο..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Θα σου μαθει τροπους να διαχειριζεσαι αυτες τις ιδεες και αυτες τις σκεψεις ,λογικά . Αλλα πρεπει να βρεις εναν καλο. Δες μηπως σου συστησουν εδω καποια παιδια που εχουν αναλογο θεμα. Προσωπικά κι εγώ θα το ψάξω ,μου εχουν πει οτι υπαρχουν ψυχολογοι που βοηθουν αποτελεσματικα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Θα σου μαθει τροπους να διαχειριζεσαι αυτες τις ιδεες και αυτες τις σκεψεις ,λογικά . Αλλα πρεπει να βρεις εναν καλο. Δες μηπως σου συστησουν εδω καποια παιδια που εχουν αναλογο θεμα. Προσωπικά κι εγώ θα το ψάξω ,μου εχουν πει οτι υπαρχουν ψυχολογοι που βοηθουν αποτελεσματικα
    Οκ..οποιος ειναι διαθεσιμος και εχει να μου προτεινει κατι θα ηταν καλο .εχω βαλει εναν μονοδρομο μπροστα μου που δεν οδηγει σε καλο

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    3
    δυστηχως λιγος 1,5 χρονος.. φιλε μου.. μινιμουμ αυτα εχουνε τουλαχιστον 2 χρονια... η καταθλιψη που δημιουργει ολο αυτο ειναι ανυποφορη και οχι το ανχος τοσο πολυ.. πανε σε εναν ιδιωτη καλο νομιζω θα αναπτυξετε αλλη επικοινωνια και ισως στα ξεκαθαρισει καλυτερα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θα ήθελα την συμβουλή/άποψή σας
    By anima_libera in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 24-01-2015, 00:46
  2. Θα ήθελα την άποψη σας για ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα!!!
    By vaso91 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 12-12-2014, 18:14
  3. θελω την αποψη σας σας παρακαλω!!!
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 31-10-2012, 09:00
  4. my story - θα ήθελα την άποψή σας
    By KANTY in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 16-08-2012, 18:55
  5. Θα ηθελα την αποψη σας....
    By πιεσμενη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 21-09-2011, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •