Ηρεμω μονο στον υπνο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48

    Ηρεμω μονο στον υπνο..

    Καλησπερα παιδια, υποφερω εδω και ενα χρονο απο αγχος κρισεις πανικου σε καθημερινη βαση. Νομιζω οτι θα λιποθυμησω στη δουλεια, οτι θα φαω και θα πνιγω, οτι θα παθω κατι ασχημο εγω και οι αγαπημενοι μου. Ουτε να παω για περπατημα δε θελω μην τυχον και παθω εμφραγμα και με μαζευουν απο κατω. Μεχρι και στην τουαλετα με εχει πιασει φοβια, μην ζαλιστω και με μαζευει το εκαβ με το σκ...ο στον πισινο. Οποτε οτι κανω στη δουλεια οπου φοραω το προσωπειο και το παιζω κουλ. Κατα τα αλλα εχω φουλ κοπωση, τα τσεκ απ ειναι νορμαλ για την ηλικια μου. Ηρεμηστικα δεν παιρνω πλεον επειδη φοβαμαι οτι θα παθω ανοια η ογκο στο κεφαλι. Μονο υπνο μπορω να πω οτι κανω καλο.. Η κουβεντα σας θα μου κανει καλο καθως και αν σκεφτεται καποιος παρομοια..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48
    Αν ειναι κανεις ξυπνιος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    CrazyWorld
    Posts
    311
    Ηρέμησε φίλε μου έχω περάσει και περνάω ακόμα κάποια πράγματα που περνάς εσύ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Quote Originally Posted by sogoku View Post
    Καλησπερα παιδια, υποφερω εδω και ενα χρονο απο αγχος κρισεις πανικου σε καθημερινη βαση. Νομιζω οτι θα λιποθυμησω στη δουλεια, οτι θα φαω και θα πνιγω, οτι θα παθω κατι ασχημο εγω και οι αγαπημενοι μου. Ουτε να παω για περπατημα δε θελω μην τυχον και παθω εμφραγμα και με μαζευουν απο κατω. Μεχρι και στην τουαλετα με εχει πιασει φοβια, μην ζαλιστω και με μαζευει το εκαβ με το σκ...ο στον πισινο. Οποτε οτι κανω στη δουλεια οπου φοραω το προσωπειο και το παιζω κουλ. Κατα τα αλλα εχω φουλ κοπωση, τα τσεκ απ ειναι νορμαλ για την ηλικια μου. Ηρεμηστικα δεν παιρνω πλεον επειδη φοβαμαι οτι θα παθω ανοια η ογκο στο κεφαλι. Μονο υπνο μπορω να πω οτι κανω καλο.. Η κουβεντα σας θα μου κανει καλο καθως και αν σκεφτεται καποιος παρομοια..
    .

    Πρέπει να χαλαρώσεις και να λες κάθε μέρα στον εαυτό σου ότι είσαι υγιής και δε θα πάθεις τίποτα.Σκεψου πόσες φορές νόμιζες ότι έπαθες κάτι αλλά δεν έπαθες τίποτα έτσι είναι και παντα τρομάζουμε μόνο στην σκέψη ότι θα πάθουμε κάτι κι αυτο δεν είναι φυσιολογικό.Καιρα λέω εγώ που πέρασα μια τέτοια φάση και τώρα περνώ απλά προσπαθώ να χαλαρώνω όσο μπορώ και να μην δίνω σημασία σε πολλα γιατί όσο δίνεις σημασία σε συμπτώματα που προφανώς προέρχονται από ανχος τόσο χειροτέρευεις.Σκεψου πόσοι ανθρώπου είναι πραγματικά άρρωστοι και παλεύουν κάθε μέρα και σκέψου εσένα που είσαι υγιής και μόνο στην ιδέα παθαίνεις πανικό.Ελπιζω να βοήθησα λίγο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εχουμε ακριβως τα ιδια!! Σε καταλαβαινω απόλυτα!! Ειναι πολυ βασανιστικο εγω νιωθω οτι θελω να κρυφτω απ ολα αυτα και κουκουλωνομαι συνεχεια η φοραω γυαλιά ήλιου παντού μόλις τα βαζω νιωθω οτι κρυβομαι και είμαι καλυτερα. Και μες στο σπίτι τα φοραω πλεον.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    3
    Συγνώμη που επεμβαίνω, έχει μια ώρα ψάχνω πως να κάνω post το πρόβλημά μου. Μπορεί κάποιος να μου πει σας παρακαλώ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    θα πας στα σημερινα μηνυματα και στα θεματα που εχουν ανοιξει τα παιδια στο τελος εχει τις κατηγοριες πχ καταθλιψη, αγχος κλπ . Θα πατησεις εκει και πάνω πάνω θα δεις new post , εκει μπορεις να γραψεις ,ελπιζω να στα ειπα καλα

    την καλησπερα μου!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    3
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! αλλά για κάποιο λόγο δεν μου το εμφανίζει, χίλια ευχαριστώ. Να έχεις μια όμορφη μέρα.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48
    Ευτυχως το κεφαλι μου, εχει περασει ο πονοκεφαλος. Ειμαι μια χαρα. Οποτε λογικα ογκο στο κεφαλι δεν εχω. Κατι φτερουγισματα ειχα μονο αυτες τις ημερες. Ολο και κατι διαφορετικο..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Κι εγω αυτό σκεφτομουν αυτες τις μερες με πιάνει ενας πονοκέφαλος μπροστά στα ματια αλλα δεν βλεπω και καλα τωρα τελευταία οποτε μπορεί να είναι απ τα ματια.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48
    Με επιασε στη δουλεια σημερα μαλλον κριση πανικου ηταν, νομιζα θα λιποθυμουσα και ημουν χαλια ψυχολογικα. Πηρα 1/4 ζαναξ στα κρυφα και συνηλθα. Τωρα αισθανομαι πιο χαλια επειδη ειμαι λιγο σαν ζαμπον και κακοδιαθετος και κυριως επειδη ειχα αποφασισει να μην ξαναπαρω φαρμακα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Καλημερια! Κριση πανικου ηταν , ποσο ζαναξ παιρνεις? Κι εγω παιρνω 0,25 καθε βραδυ γιατι δεν μπορω να κοιμηθω αλλα και παλι μη φανταστεις για λιγο κοιμαμαι και μετα το μάτι γαρίδα. Κι εγω δεν θελω να παιρνω ηρεμιστικα με τιποτα, φοβαμαι τον εθισμο κλπ κλπ

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48
    0.10 συνηθως, ενα μικρο κομματακι. Στο 0.25 τα ξεχναω ολα, αλλα με κανει υποτονικο και δε μ αρεσει η αισθηση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by sogoku View Post
    0.10 συνηθως, ενα μικρο κομματακι. Στο 0.25 τα ξεχναω ολα, αλλα με κανει υποτονικο και δε μ αρεσει η αισθηση.
    Α καταλαβα!! Το οτι σε πιανει τοσο χαμηλη δόση ειναι πολύ καλο , εγω το παιρνω για να κοιμηθω λιγακι γιατι δεν με πιανει ο ύπνος. Βέβαια έχασα τη μαμα μου πριν λίγες μερες και έχω απίστευτη στενοχώρια

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Εκτός από τις σκέψεις με την οικογένεια έχω Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ τα ίδια. Παρηγορηθηκα λίγο γτ νόμιζα ήμουν ο μόνος. Πιστεύω θα περάσει αν ξεφύγουμε απ τις καταστάσεις που μας πιέζουν. Και παρεπιπτωντος να σαι καλά με εκανες και γέλασα με αυτό π είπες αν σε βρουν στη τουαλετα με το σκ....ο στο πισινό ????

Similar Threads

  1. Φόβος στον ύπνο
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-2017, 23:08
  2. Φόβος στον ύπνο
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2017, 14:01
  3. Σενάρια στον ύπνο μου
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-2012, 05:24
  4. ΑΣΧΗΜΑ ΣΥΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!
    By babis1925 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 21-09-2011, 06:53
  5. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 10:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •