Συνδεω την ιδεοληψια με το σπιτι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92

    Συνδεω την ιδεοληψια με το σπιτι μου

    Μου εχει κολλησει μια ηλιθια ιδεοληψια στο κεφαλι, κατι μερες τωρα.Προσπαθω να την αποβαλω αλλα το χειροτερο ειναι οτι εχω σκεφτει οτι θελω να φυγω απο το ιδιο μου το σπιτι, να αλλαξω σπιτι, για να μπορεσω να απαλλαγω απο αυτη την ιδεοληψια.Ειναι απαισιο αυτο.Δε θελω να κανω τετοιες σκεψεις.Το σπιτι μου αρεσει.Τι θα κανω για να μην συνδεω μερη και αντικειμενα με ιδεοληψιες; Δεν αντεχω αλλο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Στεφανε πηγες τελικα σε καποιον ειδικο που ελεγες? Σου εγραψε καποια αγωγη φαρμακευτικη?

    Εντιτ: Και γω εχω ιδεοληψιες αλλα σε τετοιο βαθμο που εχεις εσυ οχι.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92
    Ναι πηγα και μου εγραψε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Zyprexa?? Εγω παιρνω 1 των 5mg ημερησιως. Εχεις δει βελτιωση ως τωρα η τα ιδια?

  5. #5
    Stefane ,όσο προσπαθεις να το ξεπεράσεις μόνος ΄τοσο πιο πολύ θα μπερδεύεσαι... Αν ήταν εύκολο όλοι θα είμασταν καλα. Πάνε σε ψυχολόγο μαζί με τον ψυχίατρο γιατί το μυαλό μας έχει την τάση να δημιουργεί συνεχώς νέες ιστορίες και σενάρια μέσα του που δεν ξεκολλάνε χωρίς βοήθεια. Και να φύγεις απο το σπίτι σου θα σου κολλήσει άλλη μετα. Δεν είναι αντιμετώπιση αυτή...
    Μην λες οτι δεν αντέχεις... Είναι πολύ νωρίς να το λές αυτό. Η θεραπεία σου μόλις άρχισε. Θέλουν υπομονή αυτά
    Η πολύ ανάλυση φέρνει παράλυση...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    92
    Τι να κανω για να μη συνδεω ιδεοληψιες με μερη και αντικειμενα;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •