Μακρυά από τους ψυχολόγους! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    οτι σου συμπεριφερθηκαν ετσι και προσπαθησαν να σε αποτρεψουν απο το να πιστευεις στο Θεό είναι απαραδεκτο. Και το λεει αυτό ενας αθεος. Προσωπικα και εγω ειμαι απογοητευμενος απο τους ειδικους ψυχικης υγειας αλλα παιδια μην βαζετε ευκολα Χ. Μαλάκες υπάρχουν πολλοι καποιος ισως βοηθησει. Προσωπικα σκεφτομαι να απευθυνθω σε ΚΨΥ.
    Αλλά ελεος δηλαδη τι λετε οι υπολοιποι; οποιος εχει προβλημα να απευθυνθει στην εκκλησια και το Θεο; Σαφως βεβαια να το κανει αν πιστευει οτι τον/την βοηθαει.
    Αν ομως στους ψυχολογους γινεται οτι γινεται στην εκκλησια γινονται της....το καγκελο.
    Οοτε το αγιο πνευμα ουτε η προσευχη δεν σε γλυτωνει απο την μανια ουτε απο ανθεκτικη καταθλιψη ουτε απο το να ακους φωνες. Μην κανετε το ιδιο οπως οι ψυχολογοι αλλα απο την αντιθετη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω αυτο το εκανα για να πηδηξω και για να βρω δουλεια εχω σχιζο και δουλευω παει να πει μετραει τι ξερεισ οχι τι εχεισ εσυ σα γυναικα αμα καταλαβεισ οτι σε γουσταρουν ενω πιστευεισ δεν το αξιζεισ δε θα λεσ α τον χαφτα θα λεσ αρα να ησουν πιο εξυπνη να μην την πατουσεσ τοσο απλο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Όπως υπάρχουν σκαρτοι ψυχολόγοι αλλά μέσα σε αυτούς μπορεί να βρεθεί κάποιος πάνω απ'όλα άνθρωπος και να σε βοηθήσει πραγματικά...
    Ετσι και στην εκκλησία.. Εκπροσωπείται από κοινούς ανθρώπους που δυστυχώς ξεχνάνε τον πραγματικό σκοπό τους, μέσα σε αυτούς όμως μπορεί να συναντήσεις πραγματικά πνευματικούς ανθρώπους και με δυο κουβέντες να σε ηρεμήσουν... Κανένας πνευματικός δεν θα σε αποτρέψει από την θεραπεία του γιατρού σου.. Σε αντίθεση με κάποιους ψυχολόγους..
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μέσα μας γνωρίζουμε αν το φάρμακο που μας δίνει ο κάθε ψυχολόγος μας κάνει πραγματικά καλό.. Αν η προσευχή, ο Θεός, η κουβέντα με έναν πνευματικό μας κάνουν καλό.. Αν ο συνδιασμός και των δύο μας κάνει καλό..
    Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό του και είναι λάθος να μένουμε προσκολλημένοι σε θεραπείες που μας πρότειναν αλλά στην ουσία δεν μας ευνοούν.. Όταν κάτι δεν μας κάνει, ψαχνομαστε για το επόμενο που θα μας κάνει καλύτερα ή καλύτερους έστω κι αν αυτό είναι απλά και μόνο ο Θεός..

    Εγώ είμαι πάλι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θα σου πω μια ιστορια εγω καποτε δουλευα με εναν που ειχε παει φυλακη εγω τοτε αθλητησ και ανοιχτομυαλοσ γαμουσα και πετρεσ μου λεγε κατι χαζα για τισ γυναικεσ και αναγκαστηκα του τα εξηγησα ολα οτι ειστε τρελεσ κλπ φτιαξαμε μαζι το μαγαζι του τωρα ειναι πατερασ γτ ειχε λεφτα και ηταν καλοσ ντεμεκ εγω δεν ημουν αντρασ κι με ελεγε αδερφεσ και παλικαρια γιναμε μαλια κουβαρια δεν υπαρχει μεγαλυτερη τιμη απο το να κανεισ παιδι το μαθαμε αυτο και οι δυο αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Σωστό αυτό που σου είπε ο ψυχίατρος, το θέμα είναι πως φτάνουμε στις λύσεις, οι οποίες είναι μεσα μας, δλδ η μέθοδος, ο τρόπος, η πορεία προς τις λύσεις δλδ προς αυτό που θέλω να γίνω στη ζωή μου.

    Μήπως στην αρχή συνδέθηκες πολύ με τη ψυχολόγο(ους), έπειτα κατάλαβες ότι κάτι πήγαινε λάθος (πχ δεν αλλαζε προς το καλύτερο η ζωή σου ή η ψυχολογική σου κατάσταση) κι έπειτα διαπίστωση σου ότι η ψυχολογία σου έκανε ζημιά αντί καλό, και μετά το ξέσπασμα? Επειδή υπάρχουν διάφορες σχολές ψυχολογίας ισως να πήγες σε λάθος σχολή ή σε ψυχολόγο που δεν σου ταίριαζε (ιδίως το πρώτο παρότι η χημεία ανάμεσα σε δυο ανθρώπους ισχύει στη ψυχοθεραπεία).

    Μετά από αυτα που λες πως έπαθες το ζήτημα είναι αν είσαι βέβαιη ότι ξέρεις το δρόμο για τις λύσεις και ήδη ξεκίνησες την σωστή πορεία ή αν έχεις κατάλληλα άτομα (συγγενείς, οικογένεια, φίλους κλπ) που να σε κατευθύνουν με κατάλληλη συμβουλή και να σε ενθαρρύνουν.



    Από τη δική μου εμπειρία δεν ξέρω αν υπάρχει άτομο που η ψυχολογία του έλυσε πλήρως τα προβλήματα. Οι μέθοδοι μπορεί να ναι ορθοί, επιστημονικά τεκμηριωμένοι, το ζήτημα είναι πως σημαντικότατο ρόλο παίζει η προσπάθεια του ατόμου και το πόσο σοβαρά είναι τα προβληματα που κουβαλά.
    Προσωπικά οι ψυχολόγοι γίνανε εμπόδιο στην καλυτερευση μου. Δεν ήμουν σίγουρη για τον ευατό μου αυτό ένιωθα και ένας άλλος λόγος που πήγα ήταν κι αυτός. έλεγα κάτι και δεν ήμουν σίγουρη γι αυτό. Αντί να σιγουρευτώ για αυτά που έλεγα έγινα χειρότερα. Δεν είναι απλά μια συμβουλευτική. Νιώθω ότι πονάω πολύ νιώθω ότι πονάει η ψυχή μου ότι πόνεσε εξαιτίας τους. Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς. Νιώθω ότι μέ πόνεσε αυτή. Πολύ όμως. Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κανεναν άλλον αλλά εμένα με πόνεσε στην ψυχή μου σα μαχαίρι ήταν ο λόγος της. Αλλά πάντα έχω μια ανασφάλεια γι αυτά που λέω. Και ούτε εδώ θα έγραφα αν δεν ήξερα ότι με καλύπτει η ανωνυμία. γενικά είμαι πολύ ανασφελ΄ς άτομο. Και δεν μιλάω πολύ.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Εγώ πίστευα ότι οι ψυχολόγοι είναι άνθρωποι που επειδή έρχονατι σ επα΄φη με ταλαιπωρήμενες ψυχές σέβονται αυτών που έχουν απέναντι τους και κατανοούν. Ξέρουν πως να οσυ φερθούν πςω να σου μιλήσουν. ετσι πίστευα...μάλλον λάθος έκανα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι αλλα μηπως υπαρχουν και καλοι ψυχολογοι που θελουν να βοηθησουν..εγω κανω ψυχοθεραπεια κοντα ενα χρονο με μια καλη φενεται και περνει λιγα λεφτα και φενεται οτι θελει να μ βοηθησει..τωρα δν ξερω αν πεφτω τοσο εξω..και τελικα θελει μονο τα λεφτα..βελτιωση δν βλεπω και πολυ ομως αλλα κανω υπομονη και παω μηπως σιγα σιγα με το καιρο τα καταφερω..

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    amelia1996
    Guest
    Σίγουρα υπάρχουν και καλοί και κακοί , όπως σε κάθε επάγγελμα!

  9. #24
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by Kapa25 View Post
    Κακοποιήθηκα ψυχολογικά από ψυχολόγους - θεραπευτές. Με χειραγώγησαν. κανονικότητα. Ενας άνθρωπος που αποφασίζει να κάνει ψυχοθεραπεία είναι έτοιμος ν ανοίξει την ψυχή του είναι ευάλωτος και έυκολα μπορεί να κλονιστεί και να χειραγωγηθεί. Οι σιχυροί άνθρωποι δεν χρειάζονται θεραπευτές τα καταφέρνουν μόνοι τους. Δεν ξέρω κανένα ισχυρό άνθρωπο που να απευθύνθηκε σε θερπαευτή. ώπου σταθώ και ώπου βρεθώ θα το φωνάζω. Μόνο ζημιά μπορούν να σου κάνουν οι ψυχολογόι. Μόνο ζημιά. Δεν με υπολόγισαν καθόλου δεν υπολογίσαν ούτε το τραυμα μου ούτε το πρόβλημα μου. Με τραυμάτισαν διπλά και τριπλά. Με έκανα να πιστευω πράγματα για ένα που δεν ίσχυαν. Μου έλεγαν πράγματα που αφορούσαν τον ευατό τους. Πίστυεα πολύ στο θεό και προσπάθησαν να με πείσουν ότι θεός δεν υπάρχει και ότι αυτό μου κάνει κακό να πιστευω. Ούτε νοιάστηκαν ούτε ενδιαφέρθηκαν. Απαίσιοι άνθρωποι. Μόνο τα λεφτά τους ενδιαφέρουν. Κι αφού πέρασαν 6 χρόνια προσπάθειας στο τέλος μου είπαν πάρε χάπια. Αν ήμουν λειτουργική 80% όταν ξεκίνησα την υποτιθέμενη θεραπεία μετά τους τραυματισμούς που υπέστησα και την κακοποίηση έγινα 10% λειτουργική έχασα τον ευατό μου έπαθα αποπροσωποποίηση. Εχασα τελείως τον εαυτό μου. Οτι χειρότερο έχω περάσει στη ζωή μου ήταν αυτοί οι άνθρωποι. Εχουν ύφος τουπε είναι άκαρδοι σκληροί και επικύνδινοι ανάλγητοι. Οταν είδα ποιοι πραγματικά είναι και τη ζημιά μου έκαναν τότε άρχισα να ξυπναώ από το λειθαργο. Μόνο όταν άρχισα να αμφισβητώ τα όσα έλεγαν και να αρχίσω να εμπιστευομα τον ευατό μου άρχισα να ορθοδοπώ πάλι. Μόνο όταν παραδέχτηκα πόσο με τρυαμάτησαν πόσο με κλόνισαν πόσο με έκαναν ότι ήθελαν. Με έκαναν ότι ήθελαν. Πραγματικά. Μακρυά από ψυχολόγους αυτή είναι η συμβουλή μου. Μακρυά!!!!!
    διαβασα μονο το πρωτο μυνημα συμφωνω απολυτα μακρια απο τους κομπογιανιτες ψυχολογους που ουτε ιατροι δεν ειναι.οταν πηγα σε ενα κομπογιαννιτη ψυχολογο τον πρωτο χρονο θεραπειας με αντιψυχωτικα μετα απο ψυχωσικο επεισοδιο που ειχα αφου μου κερδισε την εμπιστοσυνη μου ειπε ενα κουλο οτι υπηρχε ενας στρατιωτης στο δευτερο παγκοσμιο πολεμο που τον ειχαν πιασει αιχμαλωτο και εκαναν πως τον εσφαζαν χωρις να τον σφαξουν και ειπαν στη συνεχεια οτι τον σκοτωσαν και αυτος πεθανε απο την τρομαρα του.αυτο ειχε ως αποτελεσμα την επομενη ημερα να παθω την πρωτη μεγαλη κριση πανικου πιστευα πως αν πιστεψω οτι θα πεθανω θα πεθανω στα αληθεια και μου ανεβηκε η πιεση πηγαν οι παλμοι μου 150 χτυπους και πηγα να υποτροπιασω και στα ψυχωτικα με κατεστρεψε.μακαρι να μην χρειαζομουν και τα αντιψυχωτικα και να μην χρειαζοταν να πηγαινω σε ψυχιατρους αλλα ειμαι ισοβιος πελατης τους αν δεν τα παρω θα παρανοησω τελειως.τουλαχιστον τους ψυχολογους τους εκοψα τελειως μιας και δεν ειναι απαραιτητοι και απο ψυχιατρους που πληρωνα ενα σκασμο λεφτα τους εκοψα και παω σε εξωτερικα ιατρεια ψυχιατρικης κλινικης γενικου νοσοκομειου και ετσι δεν σκαω χρηματα.ηθελε το αλλο το λαμογιο ο ψυχιατρος ναδινω 100 ευρω για 20 λεπτα που με κοιταγε φυσικα και τον εκοψα και παω μια φορα το τριμηνο να γραψω συνταγη.δεν τους εμπιστευομαι αλλα δυστυχως εχω μπει σε αυτο το τριπακι και εφορου ζωης θα παιρνω χαπια μιας και ησχιζοφρενεια που εχω δεν περναει ποτε.ειναι παθηση μιας ζωης αλλα τους ψυχολογους κοψτε τους μεγαλυτεροι απατεωνες απο αυτους δεν υπαρχουν.να παρει η ευχη να μην χρειαζομουν τα φαρμακα να ημουν μια χαρα και να ημουν ηγιης χωρις να βασανιζομαι απο το ιδιο μου το μυαλο

  10. #25
    Quote Originally Posted by Kapa25 View Post
    Κακοποιήθηκα ψυχολογικά από ψυχολόγους - θεραπευτές. Με χειραγώγησαν. κανονικότητα. Ενας άνθρωπος που αποφασίζει να κάνει ψυχοθεραπεία είναι έτοιμος ν ανοίξει την ψυχή του είναι ευάλωτος και έυκολα μπορεί να κλονιστεί και να χειραγωγηθεί. Οι σιχυροί άνθρωποι δεν χρειάζονται θεραπευτές τα καταφέρνουν μόνοι τους. Δεν ξέρω κανένα ισχυρό άνθρωπο που να απευθύνθηκε σε θερπαευτή. ώπου σταθώ και ώπου βρεθώ θα το φωνάζω. Μόνο ζημιά μπορούν να σου κάνουν οι ψυχολογόι. Μόνο ζημιά. Δεν με υπολόγισαν καθόλου δεν υπολογίσαν ούτε το τραυμα μου ούτε το πρόβλημα μου. Με τραυμάτισαν διπλά και τριπλά. Με έκανα να πιστευω πράγματα για ένα που δεν ίσχυαν. Μου έλεγαν πράγματα που αφορούσαν τον ευατό τους. Πίστυεα πολύ στο θεό και προσπάθησαν να με πείσουν ότι θεός δεν υπάρχει και ότι αυτό μου κάνει κακό να πιστευω. Ούτε νοιάστηκαν ούτε ενδιαφέρθηκαν. Απαίσιοι άνθρωποι. Μόνο τα λεφτά τους ενδιαφέρουν. Κι αφού πέρασαν 6 χρόνια προσπάθειας στο τέλος μου είπαν πάρε χάπια. Αν ήμουν λειτουργική 80% όταν ξεκίνησα την υποτιθέμενη θεραπεία μετά τους τραυματισμούς που υπέστησα και την κακοποίηση έγινα 10% λειτουργική έχασα τον ευατό μου έπαθα αποπροσωποποίηση. Εχασα τελείως τον εαυτό μου. Οτι χειρότερο έχω περάσει στη ζωή μου ήταν αυτοί οι άνθρωποι. Εχουν ύφος τουπε είναι άκαρδοι σκληροί και επικύνδινοι ανάλγητοι. Οταν είδα ποιοι πραγματικά είναι και τη ζημιά μου έκαναν τότε άρχισα να ξυπναώ από το λειθαργο. Μόνο όταν άρχισα να αμφισβητώ τα όσα έλεγαν και να αρχίσω να εμπιστευομα τον ευατό μου άρχισα να ορθοδοπώ πάλι. Μόνο όταν παραδέχτηκα πόσο με τρυαμάτησαν πόσο με κλόνισαν πόσο με έκαναν ότι ήθελαν. Με έκαναν ότι ήθελαν. Πραγματικά. Μακρυά από ψυχολόγους αυτή είναι η συμβουλή μου. Μακρυά!!!!!

    Ξανάρχομαι στο αρχικό σου μήνυμα, κυρίως γι αυτα που έβαλα σε μπολτ.
    Στην προσπάθεια να εφαρμόσεις αυτά που σου υποδεικνύει ο ψυχολόγος χάνεις τον αυθορμητισμό σου. Στη σκέψη σου επικρατεί σαν κεντρική ιδέα ότι είμαι σε φάση αυτοβελτίωσης με υπόβαθρο τη ψυχοθεραπεία. Ετσι, δεν μπορείς να εκφραστείς άνετα, να θυμώσεις, να βρίσεις, να ζητήσεις. Προηγείται η επεξεργασία του εξωτερικού ερεθίσματος με βάσει την κεντρική ιδέα. Έτσι αντιδράς (μιλάς ή πράττεις δλδ) μηχανικά. Κι αυτός ο τρόπος σκέψης και αντίδρασης παγιώνεται. Ο ψυχολογος θα σου πει αυτό είναι θετικό διότι η μέθοδος θεραπείας που σου μαθαίνω λειτουργεί. Όμως στην πράξη έγινες μη λειτουργικός. Αυτα που κάνεις τώρα νομίζοντας ότι τα κάνεις στο πλαίσιο της αυτοβελτίωσης που προανέφερα τα έκανες και πριν ξεκινήσεις τη ψυχοθεραπεία, ίσως πριν να τα κανες καλύτερα αφού υπήρχε ο αυθορμητισμός. Κι όταν, ίσως επειτα από καιρό, πχ λόγω κάποιων συμβάντων που σου σου τύχαν στο μεταξύ, ψυχολόγος δει ότι εισαι σε ψυχολογική κατάπτωση θα σου προτείνει να πάρεις και φάρμακα.

    Οι συνεδρίες θα συνεχίζονται στο διηνεκές, δεν τελειώνουν ποτέ με δική τους πρωτοβουλία αν δεν πάρεις εσύ κάποτε την πρωτοβουλία να του πεις σταματώ τις συνεδρίες. Έχω την εντύπωση ότι ο ψυχολόγος, μετά από κάποιες συνεδρίες ήδη μόρφωσε εικόνα μέχρι πόσο μπορείς να βελτιωθείς. Άρα γιατί συνεχίζει τα ραντεβού μαζί σου? Αυτό μας φέρνει στην άποψη σου ότι στο τέλος τα λεφτά σου είναι που τους ενδιαφέρουν. Δυστυχώς, ούτε η κοινωνία θα σε βοηθήσει όταν καλοπροαίρετα θα προσπαθείς στις καθημερινές σου συναναστροφές να βελτιωθείς με βάση τα όσα απεκόμισες από τη ψυχοθεραπεία. Κι άλλο θεμα η προσποίηση των ψυχολογων ότι συμπονούν μαζί σου, μερος κι αυτό της ψυχοθεραπείας. Όταν η ανατροφοδότηση από τους γύρω μου είναι αυτή που έπαιρνα πριν πέντε χρόνια, αυτό είναι απόδειξη ότι η ψυχοθεραπεία δεν με βοήθησε έστω και αν ακόμα είμαι με τη σκέψη που προείπα ότι βρίσκομαι σε φάση αυτοβελτίωσης.
    γιάννης

  11. #26
    amelia1996
    Guest
    Καλησπέρα! Εγώ έχω και καλές και μέτριες εμπειρίες από ειδικούς ψυχικής υγείας και θα ήθελα να ευχαριστήσω αυτούς που έκαναν καλή δουλειά και να πω πως υπάρχει ελπίδα όταν θες να βοηθηθείς και πως δεν κοιτάνε όλοι το συμφέρον τους ! Ωστόσο έχει κανείς εμπειρία από ειδικό ψυχικής υγείας κάπου στην περιοχή του Αιγάλεω, χωρίς φυσικά να δημοσιευτούν ονόματα, που να υπήρξε κάποιο θέμα και να μην υπήρχε άδεια ασκήσεως επαγγέλματος?

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επειδη εχω μιλησει με ψυχολογους και φοιτητες ψυχολογιας ολοι θα σου πουν οτι η δουλεια του ψυχολογου ειναι σα να συνομιλει καποιος με τον εαυτο του.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Και μενα μου φαινεται παρασιτικο επαγγελμα , αυτοι ειναι πιο βαρεμενοι απο μας .......

  14. #29
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Όπως σε κάθε κλάδο,έτσι υπάρχουν οι καλοί,υπάρχουν και οι κακοί επαγγελματίες.

  15. #30
    Μετά από κάτι χρόνια απαντάω.. Χάχα αλλά δεν πειράζει κάποιος θα το δει. Και εγώ έχω χάλια εμπειρίες με ψυχολόγος. Μερικοί είναι πολύ καλοί στη δουλειά τους αλλά εγώ δν έκανα και πολύ καλή έρευνα πχ να κοιτάξω συστάσεις και αξιολογήσεις. Εγώ πήγα στα 18 μισό και με είδαν μικρή, ειχα λεφτά στην άκρη και μόλις το κατάλαβαν άρχισαν το δούλεμα ειδικά ο ένας με έστειλε σε ψυχίατρο και μου έδωσε υπερβολικά πολλά χάπια και μου έβγαλε ένα κάρο διαγνώσεις. Μου έλεγαν να μη ξαναδωσω πανελληνιες γιατί δεν έχω γραφείο να διαβάζω, λες και για να διαβάσει κανείς θέλει μεταξωτή καρέκλα. Και μου έλεγε δεν θα κάτσουμε να μιλήσουμε για το ποιος σου έκανε τι και πότε.. Και δεν θυμόταν πολύ σημαντικά πράγματα για εμενα που ήταν και οι λόγοι που πήγα για ψυχοθεραπεία εξαρχής. Πήραν και τους γονείς μου τηλέφωνο όταν σταμάτησα και τους τα είπαν όλα χωρίς την άδεια μου.. Ήδη δεν με άφηναν οι δικοί μου να πάω σε ειδικό γιατί το θεωρούν ταμπού.. Προσοχη θέλει, να προσέχεις σε ποιον πας και αν μπορείς να πάρεις κάποιον που εμπιστεύεσαι μαζί σου για να σου ανοίξει τα μάτια αν χρειαστεί. Είναι δύσκολο να ξαναεμπιστευθεις ειδικό, εγώ δεν σκοπεύω να ξαναπάω και αν το κάνω θα το ψάξω πολύ και αν δω κάτι ύποπτο θα φεύγω από την αρχή.
    Last edited by niaenn; 06-09-2020 at 19:44.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μακρυά από το Seroxat ;
    By Mοναξιά in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 29-07-2020, 22:43
  2. Δεν επρεπε να παμε τοσο μακρυα και τωρα ειμαστε εδώ
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 04-01-2012, 17:10
  3. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 17:30
  4. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 21:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •