Triplex οσχέου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Triplex οσχέου

    Πριν κάτι μήνες έπεσα σε ένα άρθρο ενημερωτικό για την πρόληψη καρκίνου οσχέου του άντρα πως κ ποτέ να κάνουμε την εξέταση.. αφού ψιλαφιστικα ένιωσα μια σκληρότητα σαν Σπιρι πανο στον όρχη 2 χιλιοστά περίπου κ ένα στο αριστερό όρχι.. πιγα άμεσος κ έκανα την εξέταση triplex οσχέου κ ευτυχώς από ότι μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι ανησυχιτικο είναι απλές κιστες..

    Εγώ όμως δεν καθυσιχαστικα γιατί γράφοντας για κύστη οσχέου στο Google σου βγάζει για καρκίνο..
    Έχει κανείς κάτι παρόμοιο???

    Λέτε να πάω σε άλλων ουρολόγο???

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    μηπως σου ειπε για κυστη επιδιδυμιδας? γιατι αυτο ειναι κατι συχνο και καλοηθες.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Oro View Post
    μηπως σου ειπε για κυστη επιδιδυμιδας? γιατι αυτο ειναι κατι συχνο και καλοηθες.
    Η κύστη είναι πανό στους όρχεις στον δεξί είναι 2,2 χιλιοστά και στο αριστερό 1,8 ... Τι κύστες είναι αυτές;; Πρέπει να αφεθούν???

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    7
    δεν ξερω τι κυστεις ειναι αυτες αλλα αν εχεις αμφιβολια για τον ουρολογο που πηγες επισκεψου και καποιον αλλον

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by hagard View Post
    Πριν κάτι μήνες έπεσα σε ένα άρθρο ενημερωτικό για την πρόληψη καρκίνου οσχέου του άντρα πως κ ποτέ να κάνουμε την εξέταση.. αφού ψιλαφιστικα ένιωσα μια σκληρότητα σαν Σπιρι πανο στον όρχη 2 χιλιοστά περίπου κ ένα στο αριστερό όρχι.. πιγα άμεσος κ έκανα την εξέταση triplex οσχέου κ ευτυχώς από ότι μου είπε ο γιατρός ότι δεν είναι ανησυχιτικο είναι απλές κιστες..

    Εγώ όμως δεν καθυσιχαστικα γιατί γράφοντας για κύστη οσχέου στο Google σου βγάζει για καρκίνο..
    Έχει κανείς κάτι παρόμοιο???

    Λέτε να πάω σε άλλων ουρολόγο???

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Τριπλεξ οσχέου έκανα εγώ...μου βρικανε μια πέτρα στο δεξί αλλά είναι τόσο μα τόσο μικρό που ο γιατρός μου δεν ασχολήθηκε καν....όσο για εσένα χωρίς να περνώ όρκο νομίζω ότι ο κύστης δεν είναι κάτι επικίνδυνο και αφερητε παρά πολύ εύκολα...νομίζω δεν περνώ και όρκο..αν φοβάσαι για καρκίνο θεός φυλάξει μπορείς να το διαπιστώσεις έτσι ο καρκίνος στο οαχεο εμποδίζει τη στύση..έχεις στύση??αν η στύση σου είναι μια χαρά μην φοβάσε τίποτα...στην τελική επισκεψου και έναν άλλον ανδρολογο για να είσαι τέλειος σίγουρος...αλλά αν ήταν κάτι κακό για πιο λόγο να μην στο έλεγε ο γιατρός σου??ισαι ίσα στην εποχή μας οι γιατροί τα λένε τσακ μπαμ..έχεις αυτό...τέλος..
    Μην αγχώνεσαι αλλά πάνε να σε δει και κάποιος άλλος ανδρολογος έτσι για να είσαι ήσυχος..

Similar Threads

  1. Λιθίαση του οσχέου
    By giorgos35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 10-08-2018, 14:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •