:) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 163

Thread: :)

  1. #16
    Συγνώμη κιόλας που ρωτάω αλλά τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Συγνώμη κιόλας που ρωτάω αλλά τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός?
    παρανοικη σχιζο ειπε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #18
    Και συγνώμη που σε ξανά ρωτάω επειδή δεν γνωρίζω γι αυτά τι ακριβώς είναι αυτό?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μπορει να εχεις οπτικες ψευδαισθησεις δηλαδη να βλεπεις πραγματα που δεν υπαρχουν, μπορει να εχεις ακουστικες ψευδαισθησεις δηλαδη να ακους φωνες, μπορει να εχεις ψευδαισθησεεις απο καθε αισθηση οσφρητικη, γευστικη κλπ.μπορει να εχεις παραισθησειος δηλαδη να βλεπεις τα πραγματα γυρω σου διαστρεβλωμενα, μπορει να εχεις ιδεες καταδιωξης οτι σε κηνυγανε δηλαδη, να πιστευεις περιεργα πραγματα, οτι σου εχουν βαλει τσιπακι ή καμερες για να σε παρακολουθουν, οτι μπορει να σου βαζουν δηλητηριο στο φαγητο ή το ποτο κλπ..
    πατα σχιζοφρενεια στο google α σου βγαλει ταπαντα γυρω απο την παθηση αυτη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #20
    Ευχαριστώ για την απαντηση.μες στις άκρες ήξερα τι είναι περίπου αλλά σε ρώτησα γιατί μου είπες ότι παλιά ήταν φωτισμενοι αυτοι που νόσουσαν από αυτήν την παθήση.Όπως καταλαβαίνεις όταν κάποιος υπολειτουργει η δεν λειτουργει φυσιολογικά κάθε άλλο παρά φωτισμενος χαρακτηριζεται.και αυτά τα λέω όχι για να προσβαλλω κανεναν αλλά πρέπει να έχουμε επιγνωση της καταστασης μας

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το φως ειναι κατι σαν διαισθηση

  7. #22
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το φως ειναι κατι σαν διαισθηση
    Νομίζω διαισθησησ για κάποια πραγματα που δεν ισχυουν.απλά ιδέες κακες και τίποτα παραπάνω είναι αυτό το φως

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ευχαριστώ για την απαντηση.μες στις άκρες ήξερα τι είναι περίπου αλλά σε ρώτησα γιατί μου είπες ότι παλιά ήταν φωτισμενοι αυτοι που νόσουσαν από αυτήν την παθήση.Όπως καταλαβαίνεις όταν κάποιος υπολειτουργει η δεν λειτουργει φυσιολογικά κάθε άλλο παρά φωτισμενος χαρακτηριζεται.και αυτά τα λέω όχι για να προσβαλλω κανεναν αλλά πρέπει να έχουμε επιγνωση της καταστασης μας
    Αποστολια εχω δει τον εαυτο μου σε πολλα θεματα να ειναι πιο λογικος απο τους "λογικους" θες να το πεις τυχαιο; Πες το, παντως και οι λογικοι ειναι οτι να 'ναι ωρες ωρες.

  9. #24
    [QUOTE=λουλούδι;1026243]Αποστολια εχω δει τον εαυτο μου σε πολλα θεματα να ειναι πιο λογικος απο τους "λογικους" θες να το πεις τυχαιο; Πες το, παντως και οι λογικοι ειναι οτι να

    Δεν βάζω ταμπελες ότι λογικος είναι αυτός που δεν έχει ψυχολογικα και το αντίστροφο. Απλά λέω ότι η διαστρεβλωση της πραγματικοτητας σε καμία περιπτωση δεν θεωρείται φως

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αν δεις και την ταινια "Ενας υπεροχος ανθρωπος" θα δεις οτι ειμαστε πολυ εξυπνοι ανθρωποι, δεν σου μιλω για την διαστρεβλωση της πραγματικοτητας, δεν ειναι ολα τα κομματια μας αρρωστα, εχουμε και υγιη κομματια, που μπορει να μας βοηθουν να εχουμε καλυτερη αντιληψη και απο τους λογικους ανθρωπους σε μερικα θεματα, σε συνδυασμο με την εξυπναδα μας. Σε μερικα μονο οχι σε ολα. Επισης αν διαβασεις κβαντικη φυσικη θα δεις οτι ανατρεπονται ολα αυτα που νομιζαμε, πχ ειχα διαβασει οτι απο κατω μας μπορει να ειναι ενας γκρεμος και ο εγκεφαλος μας να μπορει να αντιληφθει ενα πατωμα μονο, η οτι ενα μοριο μπορει να ειναι σε πολλα διαφορετικα μερη ταυτοχρονα, εξ ου και το παραλληλο συμπαν, γι αυτο μην κρινεις αμα δεν ξερεις και ουτε ξερεις πως το περναμε εμεις αυτο και ποσο αντεχουμε να πιστευουμε οτι ειμαστε αρρωστοι.

  11. #26
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αν δεις και την ταινια "Ενας υπεροχος ανθρωπος" θα δεις οτι ειμαστε πολυ εξυπνοι ανθρωποι, δεν σου μιλω για την διαστρεβλωση της πραγματικοτητας, δεν ειναι ολα τα κομματια μας αρρωστα, εχουμε και υγιη κομματια, που μπορει να μας βοηθουν να εχουμε καλυτερη αντιληψη και απο τους λογικους ανθρωπους σε μερικα θεματα, σε συνδυασμο με την εξυπναδα μας. Σε μερικα μονο οχι σε ολα. Επισης αν διαβασεις κβαντικη φυσικη θα δεις οτι ανατρεπονται ολα αυτα που νομιζαμε, πχ ειχα διαβασει οτι απο κατω μας μπορει να ειναι ενας γκρεμος και ο εγκεφαλος μας να μπορει να αντιληφθει ενα πατωμα μονο, η οτι ενα μοριο μπορει να ειναι σε πολλα διαφορετικα μερη ταυτοχρονα, εξ ου και το παραλληλο συμπαν, γι αυτο μην κρινεις αμα δεν ξερεις και ουτε ξερεις πως το περναμε εμεις αυτο και ποσο αντεχουμε να πιστευουμε οτι ειμαστε αρρωστοι.
    Εγώ δεν θέλω να κρίνω κανέναν. Ουτε ξέρω πως το ζειτε αυτό. Απλά όταν διαβάζω σαν απλή αναγνωστρια από κάποιον οτι αυτοί που έχουν σχιζοφρενεια είναι φωτισμενοι και τώρα έχουν παραξηγηθει αναρωτιέμαι και εγώ. Τα φάρμακα γιατί σας τα χορηγουν?Για να μην εχετε αντίληψη τους φωτος?και συγνώμη που στα λέω έτσι.εγώ είχα περάσει κατάθλιψη αλλά σε καμία περίπτωση και πότε δεν θα την χαρακτηριζα σαν κάτι καλό γιατί αυτοί που τα διαβαζουν και είναι ανιδεη ίσως μπερδευτουν

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγώ δεν θέλω να κρίνω κανέναν. Ουτε ξέρω πως το ζειτε αυτό. Απλά όταν διαβάζω σαν απλή αναγνωστρια από κάποιον οτι αυτοί που έχουν σχιζοφρενεια είναι φωτισμενοι και τώρα έχουν παραξηγηθει αναρωτιέμαι και εγώ. Τα φάρμακα γιατί σας τα χορηγουν?Για να μην εχετε αντίληψη τους φωτος?και συγνώμη που στα λέω έτσι.εγώ είχα περάσει κατάθλιψη αλλά σε καμία περίπτωση και πότε δεν θα την χαρακτηριζα σαν κάτι καλό γιατί αυτοί που τα διαβαζουν και είναι ανιδεη ίσως μπερδευτουν
    Καλυτερα να μας θεωρουν φωτισμενους παρα αρρωστους επικινδυνους και πρεζακια η τρελους. Ξερεις πως ειναι να ζεις με σχιζοφρενεια; Ανιδεοι ειναι ουτως η αλλως ολοι πανω στο θεμα αυτο που δεν το εχουν ζησει. Τουλαχιστον αν μας θεωρουν φωτισμενους θα εχουμε μια πιο ιση αντιμετωπιση.

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλυτερα να μας θεωρουν φωτισμενους παρα αρρωστους επικινδυνους και πρεζακια η τρελους. Ξερεις πως ειναι να ζεις με σχιζοφρενεια; Ανιδεοι ειναι ουτως η αλλως ολοι πανω στο θεμα αυτο που δεν το εχουν ζησει. Τουλαχιστον αν μας θεωρουν φωτισμενους θα εχουμε μια πιο ιση αντιμετωπιση.

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πώς είναι να ζεις με σχιζοφρενεια?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Πως ειναι; Δεν περιγραφεται σε μερικες γραμμες, δυο μονο λεξεις θα σου πω καθημερινο μαρτυριο οι περισσοτεροι σχιζοφρενεις αυτοκτονουν βαλε με το μυαλο σου εχω σχιζοφρενεια να δεις πως θα σου φερονται ολοι ειναι το στιγμα αλλα ειναι και η ασθενεια, η μοναξια, η κοροιδια, η μειονεξια και αλλα πολλα. Ολα τα κομπλεξ ολου του κοσμου τα μεταφερουν σε σενα το τι κλαμα εχω ριξει στη ζωη μου και τι ασχημο κλαμα τραγικο και ποσες φορες εχω στερεψει απο δακρυα δεν λεγεται πιστευω να σε επεισα λιγακι. Και μετα θελω να αυτοκτονησω και εχω τους αλλους να μου λενε οτι ειναι αχαριστια.. Ε αι κουβεντιαστους.

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #30
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Πως ειναι; Δεν περιγραφεται σε μερικες γραμμες, δυο μονο λεξεις θα σου πω καθημερινο μαρτυριο οι περισσοτεροι σχιζοφρενεις αυτοκτονουν βαλε με το μυαλο σου εχω σχιζοφρενεια να δεις πως θα σου φερονται ολοι ειναι το στιγμα αλλα ειναι και η ασθενεια, η μοναξια, η κοροιδια, η μειονεξια και αλλα πολλα. Ολα τα κομπλεξ ολου του κοσμου τα μεταφερουν σε σενα το τι κλαμα εχω ριξει στη ζωη μου και τι ασχημο κλαμα τραγικο και ποσες φορες εχω στερεψει απο δακρυα δεν λεγεται πιστευω να σε επεισα λιγακι. Και μετα θελω να αυτοκτονησω και εχω τους αλλους να μου λενε οτι ειναι αχαριστια.. Ε αι κουβεντιαστους.

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App
    Το σημαντικό είναι να είσαι εσύ καλά και το τι λένε οι άλλοι να μη σε απασχολεί. Μόνο οι άνθρωποι που αντιμετωπιζουν παρόμοια προβλήματα μπορούν να σε καταλαβουν.καλή δύναμη θα σου πω.η ζωη είναι πολυτιμη.στο μέλλον μπορεί να σου επιφαλλασει τα καλυτερα

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •