:)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 163

Thread: :)

  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49

    :)

    χάι :) εμμ ειμαι καινουρια εδω. λοιπον εχω ενα θεματακι. λονγκ στορι σορτ απο το γυμνασιο με δερνει μια ηλιθιοτητα και εχω αυτοκτονικες τασεις, διεστραμμενες ιδεες (πως θελω να βασανισω καποιον ενω κανονικα νομιζω πως δεν το θελω), ψιλοψυχαναγκασμους, εντονες αλλαγες στη διαθεση μου κτλ ομορφα αλλα φετος αρχισα να βλεπω σκιες να με ακολουθουν (που συνειδητοποιω σε λιγα λεπτα μονο πως ειναι απλα στο κεφαλι μου) αλλα το θεμα μου ειναι οτι τον τελευταιο μηνα περιπου καθε βδομαδα με πιανει μια χαζομαριτιδα και πιστευω πολυ κουλα πραγματα (πχ οτι μπορω να επικοινωνω με αϋλες οντοτητες, ή οτι οι ανθρωποι ειναι ρομποτ κτλ) αλλα μετα απο μερικες μερες καταλαβαινω πως ειναι κουταμαρες. πραγματικα δεν θελω να ξαναπαω στον ψυχιατρο γιατι νιωθω πολυ σκατα μετα αλλα δεν ξερω καν αν ειναι κατι που θα πρεπε να με ανησυχει. εννοω δεν ειμαι τρελη ή κατι τετοιο.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    ενι αϊντίαζ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Χάι dolphin!!
    Ο Ψυχίατρος τι σου είπε; Σου έδωσε καμία αγωγή;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    εεμ βασικα δεν του ειχα πει καποια πραγματα. επαιρνα για κανα διμηνο αντικαταθλιπτικα γιατι ειχα κανει 2 αποπειρες αυτοκτονιας και ειπε οτι ειμαι επικινδυνη αλλα τα περισσοτερα χαζομαριστικα εμφανιστηκαν αφου σταματησα να πηγαινω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Δεν νομίζεις λοιπόν κι εσύ ότι πρέπει να συνεχίσεις την αγωγή σου;
    Σε καλό θα σου βγει να είσαι εντελώς ειλικρινής με τον γιατρό σου!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    ψιλοντρεπομαι βασικα. μετακομισα κιολας (αλλαξα πολη) οποτε ουτως ή αλλως θα επρεπε να βρω αλλο γιατρο. αλλα δε θελω καθολου να παρω φαρμακα ξανα γιατι αυτα που επαιρνα μου εφερναν πολυ αναγουλα, δυσκολευομουν να μιλησω και δεν ενιωθα καν καλυτερα. συν οτι μονο μερικες μερες με πιανει να θελω να με σκοτωσω. δεν ειναι συνεχεια. με πειραζει πιο πολυ οτι με βλεπει κανεις να μιλαω μονη μου και οτι νιωθω ασταθης.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    ίσως χρειάζεται να πάρεις κάποια διαφορετική αγωγή ή να πάρεις και κάτι για το στομάχι αν έχεις τέτοια παρενέργεια

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    μα πλεον δεν εχω τοσο εντονο θεμα με θλιψη και τετοια. αυτο που με απασχολει ειναι πως εχω αυτες τις περιεργες πεποιθησεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Είσαι σίγουρη ότι έχεις μόνο κατάθλιψη τα έχεις πει όλα του γιατρού σου; Και αυτό το τρελή δεν μου άρεσε καθόλου τι θες να πεις εμείς που είμαστε άρρωστοι πρέπει να μας λένε τρελούς; Και εσύ τι είσαι η υγιής; Για ξεκαβάλα λίγο.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    Ειλικρινά συγγνώμη. Ηταν πολυ ασχημο αυτο που ειπα. Δε σκεφτηκα καθόλου αυτο το "τρελή" (προφανώς). Δεν ηθελα να πληγωσω κανενα. Και οχι δεν του εχω πει τιποτε σχετικο με αυτα γιατι με φοβιζουν παρα πολυ. Απλα η κατασταση εχει ξεφυγει απο τον ελεγχο και αγχωνομαι αλλα δε θελω καθολου να ξαναπαω.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα ολα αυτα που λες δε μου φαινονται τοσο ακατανοητα πχ αυτες οι σκιες που λες μαλον τις σκεφτεσαι γιατι φανταζεσε τον εαυτο σου να περπατα κοντα στον ηλιο αλλα ετσι οι αλλοι δε θα καταλαβαινουν χριστο και θα μιλαμε οι δυο μας.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    γεια και παλι αποφασιζω να παω στην ψυχολογο δεν περνανε 10 λεπτα που μιλησαμε με στελνει στην ψυχιατρο μετα παω σε μια αλλη ψυχιατρο και σε μια αλλη ψυχολογο σε νοσοκομειο αυτη τη φορα και κατι τεστ αιματολογικα προσωπικοτητας ξανα μπλα μπλα και τωρα μου δωσανε ζυπρεξα και καθε βδομαδα συζηταμε τι κανω κτλ αλλα νομιζω ειναι αδικο να λες οτι καποιος εχει σχιζοφρενεια γιατι ετσι μου ειπε ειναι λεει σχιζοφρενεια ή σχιζοσυναισθηματικη διαταραχη μονο και μονο επειδη δεν αποδεχεται η συγχρονη ιατρικη οτι υπαρχουν και ατομα με πιο πολλη αντιληψη της αληθινης πραγματικοτητας παλια τους λεγανε μαγους σημερα οτι να ναι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κουκλα η αντιληψη τησ πραγματικοτητασ ειναι σχιζοφρενεια κι εγω το εχω αν κανεισ ψυχοθεραπεια με καλο γιατρο δε θα σε δυσκολεψει καθολου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Από ποτέ η αντιληψη της πραγματικοτητας λέγεται σχιζοφρενεια?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    στα παλια τα χρονια οι σχιζοφρενεις ηταν οι φωτισμενοι, στο μεσαιωνα οι μαγοι, τωρα ασθενεις, στο μελλον μπορει να το πουν καπως αλλιως.μην κολλας στις ταμπελες.εγω χρονια ηθελα να μου πει ο γιαρος μου απο τι πασχω αν πασχω.πριν καποιους μηνες μου ειπε και απο τοτε το αρνουμαι.τα θεωρω ιδιαιτερες ικανοτητες ολα αυτα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •