Αγχος ή μικρή κατάθλιψη? Δεν ξέρω τι συμβαίνει!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Αγχος ή μικρή κατάθλιψη? Δεν ξέρω τι συμβαίνει!

    Βρίσκομαι στην 8η μέρα θεραπείας με ssri..αφου μίλησα με αρκετούς γιατρούς, είπαμε να κάνω μια μικρή θεραπεία για να σπάσει ο φαύλος κύκλος που μου δημιουργεί ψυχοσωματικα..η αλήθεια είναι ότι αισθανόμουν πολύ καλύτερα όταν τα ξεκίνησα ενώ εδώ και 2 μέρες έχω πέσει..δεν έχω διάθεση να κάνω οτιδήποτε με ευχαριστούσε παλιά..δεν ξέρω τι συμβαίνει..άγχος μου λένε για ότι σύμπτωμα τους αναφέρω..φοβαμαι μην μπω σε μια διαδικασία που δεν θα τελειώσει..δεν θέλω να είμαι έτσι..μακάρι να είναι μόνο για λίγο διάστημα και μετά να γίνω όπως ήμουν..δεν ξέρω καν αν έπρεπε να ξεκινήσω την θεραπεία..βοηθαει όντως? Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας..χρειάζομαι θετική ενέργεια για να το αντιμετωπίσω! Ξέρω ότι δεν είμαι μόνη!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Βρίσκομαι στην 8η μέρα θεραπείας με ssri..αφου μίλησα με αρκετούς γιατρούς, είπαμε να κάνω μια μικρή θεραπεία για να σπάσει ο φαύλος κύκλος που μου δημιουργεί ψυχοσωματικα..η αλήθεια είναι ότι αισθανόμουν πολύ καλύτερα όταν τα ξεκίνησα ενώ εδώ και 2 μέρες έχω πέσει..δεν έχω διάθεση να κάνω οτιδήποτε με ευχαριστούσε παλιά..δεν ξέρω τι συμβαίνει..άγχος μου λένε για ότι σύμπτωμα τους αναφέρω..φοβαμαι μην μπω σε μια διαδικασία που δεν θα τελειώσει..δεν θέλω να είμαι έτσι..μακάρι να είναι μόνο για λίγο διάστημα και μετά να γίνω όπως ήμουν..δεν ξέρω καν αν έπρεπε να ξεκινήσω την θεραπεία..βοηθαει όντως? Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας..χρειάζομαι θετική ενέργεια για να το αντιμετωπίσω! Ξέρω ότι δεν είμαι μόνη!
    Λινά καλησπέρα. Αρχικά τα περισσότερα αντικαταθλιπτικά αρχίζουν να δρουν περίπου στον μήνα, είναι πολύ μικρό το διάστημα για να βγάλεις συμπέρασμα αν σου κάνουν καλό η όχι.
    Επίσης έχει να κάνει με τον οργανισμό πως θα ‘’κατσει’’ το εκάστοτε χάπι.
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να αρκεστείς μόνο στα φάρμακα, αλλά και με το σκεπτικό σου και τις πράξεις σου να το δουλέψεις, είτε μόνη σου είτε με ψυχοθεραπεία.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    https://youtu.be/_BcT2lQvE0M δες αυτο το βιτεακι το παιδι ειναι πολλι καλος μου φιλος θα σε βοιθεισι πιστεβω

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
    By JimmyS_85 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 17-05-2015, 16:21
  2. δεν ξερω τι μου συμβαινει.
    By ειρηνη78 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 10
    Last Post: 16-05-2014, 01:33
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ
    By bikex in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-2012, 18:45
  4. Δεν ξερω τι μου συμβαινει...
    By elena60 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-06-2012, 00:34
  5. Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει
    By maria_gja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 09-11-2011, 09:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •