πολιτικες μαλακιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106

    Angry πολιτικες μαλακιες

    το σημερινο 2πολο της κοινονιας μας
    ειτε αναρχικοι κ φασιστες.....
    ειτε εθνικηστες κ αντιεθνικηστες....
    ειτε πατριωτες κ εθνοπροδοτες....
    οτι κ ναναι μου εχει δημηουργησει μεγαλη συνχηση κ μου εχει στερισει κ παρεες γτ δν συμφωνουσα με ατομα που ηταν φανατικοι αναρχοκουμουνηστες η φανατικοι εθνικηστες...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,359
    Ζούμε σε μια κοινωνία όπου ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει ό,τι θέλει!
    Νομίζω το πρόβλημα που περιγράφεις είναι ο φανατισμός, ο οποίος είναι μαλακία...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    839
    στη χώρα που ειπώθηκε το παν μέτρον άριστον, είμαστε οι πρώτοι που δεν το τηρούμε και μάλιστα είμαστε και περήφανοι γι'αυτό δυστυχώς...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    απλα ειναι τα πραγματα κ γω τα φουσκωνω κ μετα αυτα μου φουσκωνουν τα αρχιδια χαχαχ. τεσπα απλα εγινε το εξης... εχει καμια 2 με 2μιση χρονια που αρχισα να γνωρισζω για την αναρχια κ ηθελα να εντριφησω... κ εχει καμια 1-2 ηννες που βλεπω τελικα οτι ειναι μια μαλακια η ολλη φαση που θα σε οδηγησει σε ενα αδιεξοδο κ ενα τπτ... κ για αρκετο καιρο απατρεπα σε αυτο να επιδρα στην ψυχολογια μου κ να την ταραζει με μαλακιες... ασε που η πρωταρχικη φιλοσοφιμενη ιδεολογια της αναρχιας... δεν εχει σχεδον τπτ κοινο με τα σημερινα επιστρατευμενα συλογικα αναρχοκουμουνιστικα κηνηματα... κ μαλακιες αλλα εγω δν γουσταρω γενικα αυτα τα πολυ οτι ναναι... κ καλα αγωνιζωνται για να εδραιωσουν αναρχικες κοινονιες που θα υπαρχει πληρη ελευθερια κ ισοτητα κ θα βασηζεται στοις δυνατητες των ανθρωπων κ στην αλληλεγγυη... οοοοοτι ναναι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    γενικα τα ακρα κατασρεφουν τους ανθρωπους... γιαυτο λενε πως ο αναρχισμος κ ο εθνικησμος ειναι δυο κατευθηνσεις που οι ακολουθοι τους μπορει να γινουν πολυ ευκολα χειραγογησημοι απο μεγαλα παρταλια.. π.χ. εθναρχες που θα σου λενε πατε σκοτοθητε ολλοι για την πατριδα... η ακομα ποιο μεγαλα παρταλια οπως ο σορος κ οι ροθτσαιλντ που θελουν παγκοσμιοποιησεις κ βαζουν αναρχομουνια να καταστρεφουν τις χωρες κ τις αξιες τους...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    εγω ειμαι ορθοδοξος χριστιανος κ οταν στραφηκα προς τα εκει μπορω να πω οτι γλειτωσα απο το ενδεχομενο να ημουν ακομα στην κλινηκη κ πιθανον να ειχα αυτοκτονησει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κ ειμαι ελλινας γτ εδω ειναι ολλο μου το ειναι.. οχι μονο το σπιτι μου οχι μονο η κληρονομια μου... αυτο τι σημενει να κηνηγαω να σκωτωσω οποιον ειναι αλλη θρησκεια η εθνικωτητα... αν θελω το κανω αλλα ΕΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩΩΩΩ... εχω διαγραψει απο μεσα μου ολλον το θρισκευτικο κ πολιτισμικο πλουτο που με παραχωρηθηκε μια ζωη σε αυτο το υπεροχο σπιτι που ονομαζεται ελλαδα κ σκεπαζεται απο εναν υπεροχο τρουλο την ελληνικη ορθοδοξη εκλλεισια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Γιαννη η ελλαδα εχει ιστορια 4 χιλιαδων χρονων η ορθοδοξια 2 χιλιαδεσ χρονια η αναρχια κι ο φασισμοσ γυρω στα 200 χρονια τα διαβαζεισ ολα αυτα και αποφασιζεισ τι θεσ τοσο απλο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γιαννη η ελλαδα εχει ιστορια 4 χιλιαδων χρονων η ορθοδοξια 2 χιλιαδεσ χρονια η αναρχια κι ο φασισμοσ γυρω στα 200 χρονια τα διαβαζεισ ολα αυτα και αποφασιζεισ τι θεσ τοσο απλο ειναι
    γενικα εχω ενα πραγμα μεσα μου που δεν ξερω αν ειναι καλο η κακο... χωνωμαι παντου απο την περιεργεια... αχαχαχαχαχαχαχ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Μη χωνεσαι μονο να μαθαινεισ κι ολα για να γινεσαι καλυτεροσ ειτε ωσ καλοσ ειτε ωσ κακοσ αυξανεισ τα περιθωρια επιβιωσησ ετσι δεν ξερω αν σε ενδιαφερει αλλοι τροποι ειναι να δουλεψεισ στρατοσ φυλακη ο στρατοσ κι η δουλεια ειναι ανωτερα των παντων με τη δουλεια στην πενταετια γινεται κλικ και μετα πασ στρατο και ολοκληρωνεται βγαινεισ ξερεισ πωσ βγαινει το ψωμι και αγοραζεισ σοου σιμπλ αν βγαλεισ κατι συμπληρωματα για να δουλευεισ τοσο απλο ειναι σε εικοσι χρονια γινεσαι πλουσιοσ παππουσ θα προτεινα να κανεισ ενα παιδι τωρα που μπορεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Aσφάλεια σε μια ιδέα νομίζω ψάχνεις όπως σχεδόν όλοι μας.
    Οι θεωρίες και ιδεολογίες είτε είναι θρησκεία, είτε δογματικές ιδεολογίες τύπου κομμουνισμού, καπιταλισμού τις ίδιες συνέπειες έχουν. Προσπαθούν να αλλάξουν την κοινωνία χωρίς να αλλάξουν τον άνθρωπο. Έτσι συνεχίζει να υπάρχει διαφθορά, σύψη, εκμετάλευση, φτώχια, βία μιας και οι άνθρωποι μένουν ίδιοι είτε έχουν το περιτύλιγμα του αναρχικού ή του καπιταλιστή.

    Γενικά άνθρωποι συγχησμένοι είμαστε που ψάχνουμε αποκούμπια σε αυθεντίες και εθνάρχες.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    κ ειμαι ελλινας γτ εδω ειναι ολλο μου το ειναι.. οχι μονο το σπιτι μου οχι μονο η κληρονομια μου... αυτο τι σημενει να κηνηγαω να σκωτωσω οποιον ειναι αλλη θρησκεια η εθνικωτητα... αν θελω το κανω αλλα ΕΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩΩΩΩ... εχω διαγραψει απο μεσα μου ολλον το θρισκευτικο κ πολιτισμικο πλουτο που με παραχωρηθηκε μια ζωη σε αυτο το υπεροχο σπιτι που ονομαζεται ελλαδα κ σκεπαζεται απο εναν υπεροχο τρουλο την ελληνικη ορθοδοξη εκλλεισια
    Λες και ξαναλες για πολιτικές μαλακίες και τα δύο άκρα και μόνο τη λέξη αναρχοαπλυτοι δεν χρησιμοποίησες ακόμα.Ενημερωτικα ήδη είσαι στο ένα άκρο στην εκκλησία και εγώ στο άλλο που λέγεται αθεισμος. Τουλάχιστον εγώ έχω επίγνωση. Ο τρούλος που λέγεται ορθόδοξη ελληνική εκκλησία δεν έχει καμία σχέση με τον ελληνικό αρχαίο πολιτισμό. Ξενόφερτη είναι. Συνεπώς μπορείτε να επιστρέψετε πίσω στη Παλαιστίνη. Όχι όχι δεν είμαι των άκρων

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Καλα το ξεκινησες στην αρχη,καλα τα ειπες για τα πολιτικα

    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    εγω ειμαι ορθοδοξος χριστιανος ...
    οταν μαθεις και για τον χριστιανισμο μετα θα μου πεις ειμαι αρχαιος Ελληνας...μετα να σου πω τι πουστιες καναν και οι αρχαιοι Ελληνες για να καταληξουμε στο βαθυ συμπερασμα του δεν πρεπει να εισαι ουτε με την μανα σου κα ιτον πατερα σου πσοο μαλλον για μ@λ@κες ασχετους που δε σε ξερουν δε τους ξερεις και δε δινουν δεκαρα τσακιστη για σενα...απο σημερα μεχρι και το 5000πΧ παντα τα ιδια...και θα μεινουν τα ιδια.Φροντισε τον Gianni000 στο λιγοστο χρονικο διαστημα που εισαι στη Γη και κανε τη ζωη σου,μην εισαι με κανεναν μονο με οποιον θα σου προσφερει ΑΜΕΣΑ υψηλο βιοτικο επιπεδο και ασφαλεια οσο οι αλλοι θα ονειρευονται ανεφαρμοστα πραγματα τη στιγμη που δεν ξερουμε ουτε το 5% του τι συμβαινει καθε μερα γυρω μας.

    Λες για ελληνοχριστιανισμο και δεν εχεις καταλαβει οτι εισαι της σφαλιαρας αν δηλωνεις κατι τετοιο σημερα στην παγκοσμια κοινοτητα,βρισκεις το μπελα σου τζαμπα.Τραβα με τους νικητες κι ας μην σ αρεσουν,οι ηρωες ειναι οι βλακες της υποθεσης και εντελως παραπληροφορημενα μυαλα,ξεκαρδιζονται στα γελια οι ισχυροι με τον πατριωτικο φανατισμο τους που τα χα ειναι ιερος.Ιερος θα ηταν αν υπηρχε δικαιοσυνη απο καποιον Θεο αλλα ΦΥΣΙΚΑ και δεν παιζει κατι τετοιο,βγαλτο απο το μυαλο σου.

    Η μιση Σπαρτη ηταν στο Payroll των Περσων κα ιμας εχουν πρηξει τα @@ με τους 300 του Λεωνιδα για να μας βαζουν να πολεμαμε τζαμπα τους πολεμους τους.''Α δε μας αρεσει η Οθωμανικη αυτοκρατορια'' ειπε ο τοτε Ροθτσιλντ απο το παλατι του στην Αγγλια...,παρε εναν κολοκοτρωνη πες του για τον Λεωνιδα τον ηρωα κα ιτον Χριστουλη να κανει προπαγανδα κα ιστους αλλους Ελληνες να παν να σφαχτουν με τους Οθωμανους να ελεγξουμε την περιοχη.2018 κι ακομα κανεις παρελασεις σα τον χαζο για να τιμησεις τα κοροιδα τους φουκαραδες που σκοτωθηκαν τζαμπα.Που εσυ εισαι πιο μεγαλο κοροιδο γιατι αυτοι το 1821 δικαιολογημενα δεν ειχαν γνωσεις να καταλαβουν οτι ειναι παγιδα.

    Φτασαμε 2018 κ ιακομα δεν ξερουμε τα πραγματικα γεγονοτα της ιστοριας,μια ζωη ψεματα και προπαγανδα παιζοντας με το συναισθημα κα ιτα μεγαλα λογια.πηγε ο χαζοκατσιφας και σκοτωθηκε τζαμπα το παιδι οσο η κιμ καρντασιαν!! η αχρηστη φακλανα που δεν πιστευει πουθενα κα ισε τιποτα φευγει με ιδιωτικο αεροπλανο απο το σπιτι της στην καλιφορνια για να αποφυγει τις φωτιες και οι φτωχοι θεοσεβουμενοι σε αλλη περιοχη θα καιγονται ζωντανοι και θα τους λεει ο παπας ''προσευχηθειτε να σωθειτε''. Και μην μου πει κανεις τι δουλεια εχει η καρντασιαν κα ιο καθε αχρηστος πλουσιος επι γης οταν ολες οι εφοριες κα ιοι τραπεζες σημερα εινα ισυνδεδεμενες κα ιδεν εχει ιδεα κανεις το τι γινεται στα χρηματοοικονομικα,απο που παιρνεις λεφτα/που πανε τα λεφτα που δινεις κτλ πληρη αγνοια.
    Επειδη παλι εγραψα πολλα εκει θελω να καταληξω:
    Αφου δεν ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ...αφου ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ(αληθινο)...Κανενας τους...τοτε γιατι να εισαι με καποιον απο αυτους?

Similar Threads

  1. Κανω μαλακιες.
    By σακης in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 15-01-2016, 20:32
  2. ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ
    By void in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 3
    Last Post: 06-06-2012, 17:49
  3. Πρέπει, κανόνες καλής συμπεριφοράς και λοιπές μαλακίες.
    By betelgeuse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 27-05-2012, 20:42
  4. κάνω μαλακίες
    By maria_gja in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 21-04-2012, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •