Ο πρώην μου εχει εμμονή μαζι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    Ο πρώην μου εχει εμμονή μαζι μου

    Δεν ξερω απο που να αρχίσω αλλα εκτος απο κουραστικό εχει γινει επικινδυνο.. ειναι η δευτερη φορα που βρίσκεται στο νοσοκομειο γιατι δε μπορει να δεχτεί τον χωρισμό και το οτι προχώρησα στη ζωη μου. Δεν νιωθω τιποτα πλεον ομως δε θελω ενας ανθρωπος που γνωρίζω αρκετα καλα να παθει κατι κακο απο θεμα υγείας. Πως να σώσω την κατάσταση χωρις να τρελαθω τελειως; Θελω να βρω την ησυχια μου και να περάσουν ολα ηρεμα

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Βρίσκεται στο νοσοκομείο?Γιατί?
    Εννοείς δηλαδή ότι σε παρακολουθεί,σε ακολουθεί και δεν συμμαζεύεται?
    Πήγαινε στην αστυνομία για ασφαλιστικά μέτρα αν συνεχίσει.

  3. #3
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Βρίσκεται στο νοσοκομείο?Γιατί?
    Εννοείς δηλαδή ότι σε παρακολουθεί,σε ακολουθεί και δεν συμμαζεύεται?
    Πήγαινε στην αστυνομία για ασφαλιστικά μέτρα αν συνεχίσει.
    Παθαίνει κατι σα νευρικό κλονισμό.. το πάθαινε παντα οταν υπέρ θύμωνε η στεναχωριόταν. Οχι καμια σχεση επικίνδυνος ειναι για τον εαυτο του οχι για μενα. Εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι πως προσπαθει συνεχεια να επικοινωνήσει μαζι μου και με τη μητέρα μου. Γενικα δε θελω να εχω καμια σχεση μαζι του αλλα αντι να το παρει σε νευρα και να πει δε γαμιεται το παιρνει κατάκαρδα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και ενοεις μαλον οτι σε βλεπει σα σοκολατα και αυτο σε κουρασε γιατι ξυπνησε απο μεσα σου ο διαλογισμος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Μα αφού ο ίδιος σου έκανε νούμερα...κρατούσε μουτρα.
    Σου συμπεριφερόταν λες και δεν εισουν το κορίτσι του..
    Τώρα τη τον πειράζει??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Ωχ φίλη μου δύσκολο .... σε καταλαβαινω , υπομονή , Στο νοσοκομειο γιατι βρίσκεται, επαθε κρίση πανικού? ελπίζω όχι κάτι χειρότερο.... Δεν πρεπει να εμπλακεις μαζί του , πρεπει να το παρει απόφαση ότι τελειώσατε. Εσυ δεν εχεις κανένα πια συναίσθημα για εκείνον? γιατί αν εκείνος σ' αγαπάει τόσο ? Είσαι σίγουρη ότι θα βρεις μια τετοια αγάπη? Μπορεί να μην είναι τόσο εμμονή, μπορεί να ειναι παθολογική αγάπη. Τέλος πάντων αν δεν θες να είσαι μαζί του καλύτερα να μην τον βλέπεις ... μέση λύση σε αυτά δεν υπάρχει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by tsokof View Post
    Παθαίνει κατι σα νευρικό κλονισμό.. το πάθαινε παντα οταν υπέρ θύμωνε η στεναχωριόταν. Οχι καμια σχεση επικίνδυνος ειναι για τον εαυτο του οχι για μενα. Εμενα το μονο που με ενοχλει ειναι πως προσπαθει συνεχεια να επικοινωνήσει μαζι μου και με τη μητέρα μου. Γενικα δε θελω να εχω καμια σχεση μαζι του αλλα αντι να το παρει σε νευρα και να πει δε γαμιεται το παιρνει κατάκαρδα
    μα αφου εκεινος σε χωρισε κι εσυ επι τοσο καιρο τον παρακαλουσες να τα βρειτε και να μην χωρισετε κι αφου ειδες και αποειδες, αποχωρησες.
    απο τι τον επαθε τον νευρικο κλονισμο;
    η γνωμη μου ειναι οτι ο πρωην σου εχει ψυχολογικο προβλημα ΑΣΧΕΤΟ με σενα.
    ειτε δεν το εχεις καταλαβει, ειτε σου λεει ψεματα για να ασχολεισαι μαζι του.
    μην ασχολεισαι.
    αν σε ηθελε, δεν θα σε χωριζε.

  8. #8
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μα αφού ο ίδιος σου έκανε νούμερα...κρατούσε μουτρα.
    Σου συμπεριφερόταν λες και δεν εισουν το κορίτσι του..
    Τώρα τη τον πειράζει??
    Γιωργο μετα απο ενα μηνα συνειδητοποίησε τι εκανε κι εχει τρελαθεί... εχουν περασει ηδη πανω απο δυο μηνες στο σύνολο

  9. #9
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Ωχ φίλη μου δύσκολο .... σε καταλαβαινω , υπομονή , Στο νοσοκομειο γιατι βρίσκεται, επαθε κρίση πανικού? ελπίζω όχι κάτι χειρότερο.... Δεν πρεπει να εμπλακεις μαζί του , πρεπει να το παρει απόφαση ότι τελειώσατε. Εσυ δεν εχεις κανένα πια συναίσθημα για εκείνον? γιατί αν εκείνος σ' αγαπάει τόσο ? Είσαι σίγουρη ότι θα βρεις μια τετοια αγάπη? Μπορεί να μην είναι τόσο εμμονή, μπορεί να ειναι παθολογική αγάπη. Τέλος πάντων αν δεν θες να είσαι μαζί του καλύτερα να μην τον βλέπεις ... μέση λύση σε αυτά δεν υπάρχει
    Εχω αλλαξει πολη και σε λιγο φευγω απο τη χωρα εχει να με δει απο τοτε που εφυγα απο το σπιτι.. δεν εχω πραγματικα τιποτα μεσα μου πλεον.. και πολυ υπομονη εκανα μεχρι εδω
    Αυτος με χωρισε, μου ανοιξε ομως τα ματια να δω πως μαζι του καταστρέφονταν κι ολο αυτο πλεον ειχε καταντήσει συνήθεια..

  10. #10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα αφου εκεινος σε χωρισε κι εσυ επι τοσο καιρο τον παρακαλουσες να τα βρειτε και να μην χωρισετε κι αφου ειδες και αποειδες, αποχωρησες.
    απο τι τον επαθε τον νευρικο κλονισμο;
    η γνωμη μου ειναι οτι ο πρωην σου εχει ψυχολογικο προβλημα ΑΣΧΕΤΟ με σενα.
    ειτε δεν το εχεις καταλαβει, ειτε σου λεει ψεματα για να ασχολεισαι μαζι του.
    μην ασχολεισαι.
    αν σε ηθελε, δεν θα σε χωριζε.
    Ακριβως ετσι ειναι Ρεμεντυ οταν συνειδητοποίησε πως αποχώρησα τοτε ξεκίνησαν ολα πρωτα τηλέφωνα βρισιές κι ενω εγω αδιαφορούσα, παρτον κατω εν ωρα δουλειας.. εχει στ'αληθεια προβλημα και χρειαζεται εναν ειδικό. Χθες με το που πηγε στο νοσοκομειο μου λεει στο τηλεφωνο θα αυτοκτονήσω. Περιττό να προσθέσω πως δε του σηκώνω τηλέφωνα ο κοσμος να χαλάσει αλλα αυτη τη φορα ηταν θεμα υγείας.. πηρα τον αδερφο του του ειπα πως αν δεν ασχοληθούν μαζι του οικογενειακώς θα τον κλαίνε. Ή θα κανει κακο στον εαυτο του η θα παθει κατι πιο σοβαρό την επομενη φορά..

    Ο αδερφος του στα τετοια του.. η μονη του αντίδραση ηταν πως δεν ειναι αντρας γιατι κλαίει κλπ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Ούτε έχει πρόβλημα ούτε τίποτα άλλο..κάτι άλλο παίζει
    Που δεν το έχεις καταλάβει...αλλά καλά κάνεις και δεν ασχολησε και μην ασχολησε..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Λέω εγώ τώρα αλλά μήπως ήσουν η αληθινή του αγάπη στην ζωή του;;; αν νιώθει κενό που δεν σε έχει, τότε σημαίνεις πολλά για εκείνον τον άνθρωπο... Δεν ξέρω αλλά μπορεί να το έχει πάρει πολύ προσωπικα το θέμα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάθε επαφή μαζί του θα του κάνει κακό μακροπρόθεσμα, οπότε μην μπεις στον πειρασμό. Και καλό είναι να δουλέψεις και με τον εαυτό σου πως θα θωρακιστείς απέναντι στις τυχόν τύψεις που δεν θα πρέπει να έχεις και στην αδιαφορία που πρέπει να έχεις στην παρούσα φάση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Την επομενη φορα που θα διαλεξεισ καποιον για να μη σε πληγωσει να κατσεισ μονη σου ετσι κι αλλιωσ καποιοσ απο τουσ δυο θα παει κουβα μην προστατευεισ τον εαυτο σου μαθαινεισ κι οταν εισαι χαμηλα για την ακριβεια τοτε μαθαινεισ την αληθεια στα λεω εγω που ειμαι σχιζοφρενησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εφοσον δε του μιλας στο τηλεφωνο το πιο πιθανο ειναι να τα λεει με τη μανα σου εφοσον επιμενει

    μηπως τον συμπαθει?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ο πατέρας μου έχει εμμονή με τα χρήματα.
    By Tijikon in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 12
    Last Post: 10-09-2018, 17:07
  2. η σχέση που είχα.....(βλέπε τι έχει ο πρώην μου)
    By κοπέλα93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 30-03-2017, 09:21
  3. Ο πρωην συντροφος μου εχει οικονομικο προβλημα...
    By astimatnam in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 61
    Last Post: 16-01-2015, 18:23
  4. τι έχει ο πρώην μου;;;; βοηθήστε με να μάθω..
    By κοπέλα93 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-05-2013, 23:06
  5. Εμμονή με πρώην κολλητή μου...
    By numerevis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 01-12-2006, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •