ΓΑΔ,ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2

    ΓΑΔ,ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ

    Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέα στην παρέα και πραγματικά βρίσκω παρήγορο το γεγονός πως υπάρχουν και άλλοι που βιώνουν το λούκι των διαταραχών άγχους και πως δεν είμαι μόνη. Την πρώτη κρίση πανικού την έπαθα πριν 3 χρόνια και από τότε πάλευα με τις κρίσεις και το άγχος χωρίς ιατρική ή φαρμακευτική βοήθεια πιστευοντας πως θα καταφέρω από μόνη μου να φέρω τον εαυτό μου σε μια ισορροπία... Δυστυχώς τα πράγματα έγιναν σιγά σιγά χειρότερα ,οι κρίσεις πανικού αυξήθηκαν και άρχισα να έχω πολλά ψυχοσωματικά τα οποία τροφοδοτούσαν και την νοσοφοβία που ανέπτυξα με τον καιρό. Αποφάσισα λοιπόν να ζητήσω την γνώμη ειδικού.Η διάγνωση ήταν ΓΑΔ με ήπια κατάθλιψη και μου έγραψε αγωγή με cymbalta. Επίσης επειδή ο συγκεκριμένος γιατρός είναι και ομοιοπαθητικός μου πρότεινε παραλληλα με το αντικαταθληπτικό ένα ομοιοπαθητικό σκευασμα (ignatia).Εχει κάποιος από εσας εμπειρία με το cymbalta;παρενέργειες; και έχει κάποιος από εσας δοκιμάσει τον συνδυασμό ομοιοπαθητικών και συμβατικών φαρμάκων; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους μπουν στον κόπο να διαβάσουν το post μου και εύχομαι σε όλους καλό βράδυ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Καλησπερα σου εχο κατι παρομοιο εχω νοσοφοβεια που το απεκτισα λογο του οτι εχω κρισις πανικου ουτε εγω ξερω ποσα χρηματα εχω πεταξη σε καρδιολογους και εκλισα ραντεβου να κανω υπεριχο καρδιας την αλλη εβδομαδα αυτο που θελω να πω η γνωμη μου διλαδη μην παρεις χαπια δοκιμασε ψυχοθεραπεια γιατη αυτο ετσι θεραπεβετε με τα χαπια απλα θα σου περναι αυτο οταν πινεις τα χαπια αλλα μολις τα σταματησης νατα εκει παλη τωρα αν το πηρες αποφαση να κανεις θεραπεια με χαπια να σου στηλω ενα βιτεακι ενος πολι καλου μου φιλου που ειχε ακριβως αυτο που εχεις

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Καλησπερα σου εχο κατι παρομοιο εχω νοσοφοβεια που το απεκτισα λογο του οτι εχω κρισις πανικου ουτε εγω ξερω ποσα χρηματα εχω πεταξη σε καρδιολογους και εκλισα ραντεβου να κανω υπεριχο καρδιας την αλλη εβδομαδα αυτο που θελω να πω η γνωμη μου διλαδη μην παρεις χαπια δοκιμασε ψυχοθεραπεια γιατη αυτο ετσι θεραπεβετε με τα χαπια απλα θα σου περναι αυτο οταν πινεις τα χαπια αλλα μολις τα σταματησης νατα εκει παλη τωρα αν το πηρες αποφαση να κανεις θεραπεια με χαπια να σου στηλω ενα βιτεακι ενος πολι καλου μου φιλου που ειχε ακριβως αυτο που εχεις
    σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!! πριν πάρω τελική διάγνωση είχα επισκεφτεί καρδιολόγο,ενδικρινολόγο ,παθολόγο και λοιπούς -λογο ; έχω καταλάβει πως η νοσοφοβία μου πλέον τροφοδοτεί την διαταραχή άγχους και τις κρίσεις πανικού και αν υπολογίσεις τα ψυχοσωματικά συμπτώματα βρίσκομαι σε έναν φαύλο κύκλο... εσύ με ψυχοθεραπεία το παλεύεις? έχεις δει αποτέλεσμα? δεν το έχω με τα χημικά γενικά και διστάζω λιγάκι να ξεκινήσω τα χάπια..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Κοιτα η αλιθεια ακομα να ξεκινησο πιγα μια 2 φορες αλλα με βοιθισε αρκετα σε κανι να καταλαβεις πος ολλα αυτα ειναι ανχος

Similar Threads

  1. Διαταραχή πανικού-Κρίσεις πανικού
    By Αργύρης in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 10
    Last Post: 28-01-2018, 17:18
  2. Κρίσεις πανικού
    By Pap1995 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 04-12-2016, 21:44
  3. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 10:42
  4. Κρίσεις πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-2014, 03:07
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By dionisis28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2006, 00:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •