ενεσεις risperdal μακρας διαρκειας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    20

    ενεσεις risperdal μακρας διαρκειας

    μπορει καποιος να με ενημερωσει κάθε ποτε γινονται, που γινονται ,αν χρειαζεται να παιρνεις και χαπια και αν εχουν παρενέργειες; ενδιαφέρομαι για τον πατερα μου (62 ετων) που αρνειται να παρει την αγωγη του (ζυπρεξα και σολιαν) και εχουμε χοντρο πρόβλημα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Θα σου πω εγω την ιστορια μου επειδη δουλευα ο γιατροσ μου εδινε ντεπον και τωρα παιρνω κατι αλλα δεν ξερω τι ντεμεκ ψυχοφαρμακα για να δουλευω αυτα ειναι για να μην κανω μαλακιεσ πινω καπνιζω κανονικα ντεμεκ παιρνω ψυχοφαρμακα αλλα το τσεκαρα με μπυρεσ δεν παιρνω επισησ θα του πεισ να παρει μαγνησιο συμπληρωμα διατροφησ απαραιτητο οποιο θελει ασ παρει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    γιατι αρνηται να παρει αγωγη?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    20
    ποσοι και ποσοι εδώ μεσα διακοπτουν τη θεραπεια τους γιατι νομιζουν ότι δεν τους χρειαζεται;η για τις παρενέργειες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ένας φίλος έκανε ενέσεις ρισπερνταλ. Είδε τεράστια διαφορά στα συμπτώματα και δεν είχε παρενέργειες. Έπαιρνε και λίγο σε χάπι παράλληλα

    Εστάλη από Lenovo TB-X304L στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Έπαιρνε τη συνταγή από το γιατρό του. Έβγαλε μια κάρτα στο αιγινιτειο και του την κάνανε εκει.

    Εστάλη από Lenovo TB-X304L στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    20
    ξερουμε κάθε ποτε πρεπει να γινεται;ειναι απαραιτητο να παρεμβαλεται συνταγή γιατρου; δεν γινεται να απευθυνθείς κατευθείαν στο νοσοκομειο;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αναλογα με τη δοσολογια που πρεπει να παιρνεις απο 1 εως 2 φορες το μηνα για ενεση Risperdal.

    Υπαρχει και η ενεση μακρας διαρκειας Xeplion (Invega) που γινεται καθε 2 μηνες αλλα δεν ειναι τοσο αποτελεσματικη οσο η ενεση Risperdal νομιζω.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    η ενεση ειναι πολυ καλη. εχει λιγοτερες παρενεργειες.

    μερικες φορες χρειαζεται να παιρνεις και ελαχιστη ποσοτητα χαπιων 1-2mg Risperdal παραλληλα αλλα οχι παντα.

    τη κανεις και ξεγνοιαζεις μεγαλη διαφορα και θα εχει περισσοτερη λειτουργικοτητα.

    Quote Originally Posted by denti View Post
    μπορει καποιος να με ενημερωσει κάθε ποτε γινονται, που γινονται ,αν χρειαζεται να παιρνεις και χαπια και αν εχουν παρενέργειες; ενδιαφέρομαι για τον πατερα μου (62 ετων) που αρνειται να παρει την αγωγη του (ζυπρεξα και σολιαν) και εχουμε χοντρο πρόβλημα
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    20
    ok ευχαριστω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπέρα!! Να πω κι εγώ την άποψή μου επειδή κάνω αυτές τις ενέσεις, είναι 2 φορές το μήνα, δηλαδή κάθε 15 μέρες, αλλά επειδή εγω θέλω να πέφτει κάθε δύο εβδομάδες ούτως ώστε να μην τύχει να παρεμβάλλεται σαββατοκύριακο, την κάνω κάθε δύο εβδομάδες!! Είναι βολικό έτσι. Καλό είναι να συμπληρώνει με χάπια, αυτό θα το κρίνει ο γιατρός, αλλά αν δεν τα παίρνει μπορεί απλά να κάνει δύο ενέσεις αντί για μία κάθε φορά!! Μπορείς να απευθυνθείς σε ένα κέντρο ψυχικής υγείας για να του τις γράφει και να του τις κάνουν εκεί οι νοσοκόμες, εγώ σε τέτοιο πάω!! Αυτά, ελπίζω να βοήθησα!!

Similar Threads

  1. risperdal
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 14
    Last Post: 20-12-2018, 18:29
  2. Φετιχισμός με Ενέσεις και BDSM
    By Naervedical in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-06-2016, 14:02
  3. Το φετίχ με τις ενέσεις, μια τραγική ιστορία...
    By ViperVista in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 04-04-2013, 19:12
  4. risperdal
    By cocorosie in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-05-2011, 15:01
  5. Συγκριση Risperdal Quicklet με Risperdal Consta
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-2008, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •