Περί σχέσης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 39 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 572
  1. #16
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε μιλιβακι απλα τα πραγματα εισαι καλυτερη απο το μεσο ορο και μπραβο σου σπουδεσ λεφτα κλπ μπραβο σου πρεπει να κανεισ συμβιβασμουσ για να εχεισ παρεα τοσο απλο ειναι δεν μπορεισ σε ενα χωριο να κανεισ λεοφωρο θα κανεισ ενα δρομο απλα για να περνανε η θεσσαλονικη ενα χωριο ειναι και ειμαστε γαματοι γινε κατοικοσ του χωριου μην το παιζεισ ευρωπαια προσωπικη μου αποψη πρεπει να εχεισ βιωματα ιστοριεσ να διηγηθεισ εγω ειμαι 37 και ειμαι γεματοσ και τα μισα τα ξεχασα τα κοριτσια ειστε ανωτερα σε μυαλο ενταξει αυτο το λυσαμε αλλα πρεπει να αγαπησεισ να αγαπηθεισ να πεσεισ να σηκωθεισ αλλιωσ δε μαθαινεισ τιποτα
    Χαχα και λεφτά λοιπόν.. μάλιστα όλα τόσο πολύ...Ναι σίγουρα πρέπει να συμβιβαζόμαστε κ λίγο εξάλλου τη πρώτη μ σχέση δεν τη καψουρευτηκα ποτέ..έριξα νερό στο κρασί μου στα γούστα μου και δεν το μετάνιωσα γτ έμαθα πράγματα από αυτή τη σχέση.. τα χρόνια όμως περνάνε κ και καθενας ψάχνει το κάτι παραπάνω γ να βιώσει και να μάθει μεσα από αυτό...
    Μια σχέση με περισσότερο πάθος κ έρωτα από τη προηγούμενη ισως;;;
    Σε ευχαριστώ πολύ κ σένα γ την απάντηση σου

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καλησπέρα!! Εγώ είμαι 32 χρόνια χωρίς σχέση!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Γιατί καλέ μου τι συνέβη με σένα;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Εγω ειμαι σχιζοφρενησ μπορω να λεω οτι θελω βρεσ εναν με καλο εργαλειο και ψησου μονη σου μετα θα ψηθει κι αυτοσ καλα το πασ πεστου οτι θεσ να μαθεισ δωστου αερα και παρε καμια πρωτοβουλια ντεμεκ οτι σου βγηκε και σιγα σιγα θα δεσει το γλυκο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γεια σ κ σε ευχαριστώ γ την απάντηση σου.
    Προσωπικά δν νμζ ότι ειμαι και η καλλονή που δεν μπορείς,δεν αντέχεις να τη πλησιάσεις....κ εξαλλου εχω δει ωραιες κοπέλες εξίσου...να έχουν σχέση...κτ γντ με μένα κτ συμβαίνει...
    Δν νμζ ότι βγάζω αυτοπεποίθηση μάλλον αυτό π βλέπεις είναι λογική κ πολύ σκέψη....

    Ααα..Κ δν ψαχνω γ ήρωες....Αυτά είναι παραμύθια...Στη ζωή ο μόνος άνθρωπος που μπορεί να σε κάνει καλύτερο είναι ο εαυτός σ και μόνο...Όλοι οι υπόλοιποι είναι γ να πλαισιώνουν τη ζωή σου κ να της δίνουν νόημα ..
    Άλλο τι βλέπεις εσύ στον εαυτό σου και άλλο εμείς...το θέμα είναι το πώς σε βλέπουν οι άλλοι...δεν χρειάζεται να είσαι και η καλλονή για να φοβούνται να σε πλησιάσουν είναι και πολλά άλλα πράγματα..
    Εσύ δείχνεις να πατάς και γερά στα πόδια σου για την ηλικία σου...πέρα απτην ομορφιά είσαι και πολύ ψαγμενο άτομο...καμιά φορά μπορεί να φοβούνται και το χαρακτήρα σου...δηλαδή την ωριμότητα σου κτλ κτλ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Αντε θα σου πω αληθεια εχω φιλεσ τα καλυτερα γκομενακια και μου λενε τα παντα τωρα θα απορεισ γτ με εχουν φιλο θα σου πω γτ δουλευω απο 7 χρονων και τουσ ειπα απειρεσ ιστοριεσ βασικα τουσ εξηγησα τα παντα για δουλειεσ απο το 1990 και μετα εχω και σχιζο μετραει αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Α και όταν λέω ήρωας δεν το εννοούσα έτσι όπως το φανταστικές... εννοούσα το παλικάρι που θα σε πλησιάσει και δεν θα κολοση καθόλου να σου εξομολογηθεί τα αισθήματα του και να τα δώσει όλα για όλα για σένα..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γιατί καλέ μου τι συνέβη με σένα;
    Και είμαι 32 χαχα δεν!! Φταίνε η καταστάσεις, φταίω εγώ περισσότερο που δεν το πάλεψα!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post

    Αλλά ρε παιδιά αναρωτιέμαι γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω σχέση τόσο καιρο....Γιατί δεν μου έχει τύχει μια γνωριμία ενδιαφέρουσα...;;.κτ να εξελιχθεί....;;
    Γιατι;;
    Τι φταιει;;
    https://www.youtube.com/watch?v=rdlvPe959Ck
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #24
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Άλλο τι βλέπεις εσύ στον εαυτό σου και άλλο εμείς...το θέμα είναι το πώς σε βλέπουν οι άλλοι...δεν χρειάζεται να είσαι και η καλλονή για να φοβούνται να σε πλησιάσουν είναι και πολλά άλλα πράγματα..
    Εσύ δείχνεις να πατάς και γερά στα πόδια σου για την ηλικία σου...πέρα απτην ομορφιά είσαι και πολύ ψαγμενο άτομο...καμιά φορά μπορεί να φοβούνται και το χαρακτήρα σου...δηλαδή την ωριμότητα σου κτλ κτλ.
    Της έχω ξαναπεί και εγώ ότι είναι όμορφη και με μυαλό,και ίσως για αυτό την φοβούνται,αθελα της βέβαια!
    Ίσως κάποιος ''μόντελος'' εμφανισιακά(και με το ανάλογο μυαλό σαφως) να μην την φοβόταν να την προσεγγίσει.
    Μiliva δεν το λεω προσβλητικά!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Της έχω ξαναπεί και εγώ ότι είναι όμορφη και με μυαλό,και ίσως για αυτό την φοβούνται,αθελα της βέβαια!
    Ίσως κάποιος ''μόντελος'' εμφανισιακά(και με το ανάλογο μυαλό σαφως) να μην την φοβόταν να την προσεγγίσει.
    Μiliva δεν το λεω προσβλητικά!
    Από μένα έχει βαρεθεί να το ακούει...αλλά νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που αισθανόταν ότι είναι όμορφη η συγκεκριμένη κοπέλα για το φόρουμ μιλάω....ώστε υπάρχουν και αλλοι..
    Το ίδιο ακριβώς πιστεύω και εγώ και λέω.
    Συμφωνούμε

  11. #26
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τα λιγα άτομα π βγαίνω εξω δν μπορούν να μ δώσουν τη δυνατότητα γ γνωριμιες ..μεσα από τ χόμπυ π έκανα δν έχω επαφές να βγαίνω ...Ενώ τώρα ξεκίνησα το ίδιο χόμπι σε άλλο χώρο κ είμαστε μόνο γυναικες.... Γενικά όλο αυτό το διάστημα κινούμαι σε χώρους διάφορους γυμναστήρια και αλλα..έχω τα τυπικά Καλημέρα καλησπέρα κ μέχρι εκεί...Είμαι της άποψης ότι δεν θέλω να κυνηγήσω τίποτα..Γιατί στη ζωή έρχονται μόνα τους και να ειμαι κουλ κ να μη ζοριζω καταστασεις κ ανθρωπους.....
    Κοίτα, οι περισσότερες γνωριμίες γίνονται από γνωστούς και φίλους. Αυτά που βλέπουμε σε ταινίες με τυχαίες συναντήσεις κτλ είναι ελάχιστες περιπτώσεις. Οπότε όπως και εσύ λες "Τα λιγα άτομα π βγαίνω εξω δν μπορούν να μ δώσουν τη δυνατότητα γ γνωριμιες". Και φυσικά ο παράγοντας "τύχη" παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτό. Απελπισμένη δεν είσαι γιατί αν ήσουν φαντάζομαι ξέρεις πως θα έπρεπε να ντυθείς και που θα έπρεπε να πας αλλά και τι είδος ανθρώπων θα προσέλκυες με αυτόν τον τρόπο και τι θα είχες να περιμένεις. Οπότε δεν χρειάζεται να λες πως δεν είσαι απελπισμένη. Αν σου καρφωνόταν η ιδέα να βρεις γκόμενο (αν και βρίζω πολύ, την συγκεκριμένη λέξη την σιχαίνομαι) και σου γινόταν εμμονή, φαντάζομαι θα γινόσουν πολύ δυστυχισμένη. Οπότε κάπου παρακάτω θα συμβεί και αυτό. Εγώ θεωρώ πως είναι θέμα τύχης περισσότερο. Αν και υπάρχει και η πιθανότητα όπως λένε και οι υπόλοιποι, να μην σε πλησιάζουν λόγω εντυπωσιακής εμφάνισης.

  12. #27
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Εντάξει με ψυχοπλακωσες με το βίντεο κλιπ κ το μνμ που ήθελε να περάσει...πφφφ.. Έτσι είναι δεν αντιλέγω Αλλά δν γντ να υπάρχει μια ελπίδα; ένας τροπος επιβίωσης;;; δεν μπορουμε να γίνουμε όλοι μικροψυχοι επδ ο κόσμος είναι έτσι...

    Και απαντώ σε όλους σας ευχαριστώ γ τις απαντήσεις σας Αλλά δν μπορώ άλλο αυτά τα κλισέ..."εχεις μεγάλη καρδιά κ είσαι γενναιόδωρη κ αυτό το φοβούνται" ή "είσαι όμορφη και κολλάνε" ή "είσαι πιο ώριμη και δείχνεις αλλιώς κ γ αυτό δυσκολεύεσαι"
    Δεν μπορεί .....Και οι όμορφοι άνθρωποι κάνουν σχέσεις και όλοι οι άνθρωποι κατά βάθος έχουμε κάποια συναισθήματα και θέλουμε να μοιραστούμε πράγματα με τους άλλους όσο και αν ο κόσμος έχει γίνει σκληρός κ όσο και αν οι σχέσεις δυσκόλεψαν και όσο και αν οι άνθρωποι ψάχνουν κτ απλο κ γρήγορο...

  13. #28
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Κοίτα, οι περισσότερες γνωριμίες γίνονται από γνωστούς και φίλους. Αυτά που βλέπουμε σε ταινίες με τυχαίες συναντήσεις κτλ είναι ελάχιστες περιπτώσεις. Οπότε όπως και εσύ λες "Τα λιγα άτομα π βγαίνω εξω δν μπορούν να μ δώσουν τη δυνατότητα γ γνωριμιες". Και φυσικά ο παράγοντας "τύχη" παίζει μεγάλο ρόλο σε αυτό. Απελπισμένη δεν είσαι γιατί αν ήσουν φαντάζομαι ξέρεις πως θα έπρεπε να ντυθείς και που θα έπρεπε να πας αλλά και τι είδος ανθρώπων θα προσέλκυες με αυτόν τον τρόπο και τι θα είχες να περιμένεις. Οπότε δεν χρειάζεται να λες πως δεν είσαι απελπισμένη. Αν σου καρφωνόταν η ιδέα να βρεις γκόμενο (αν και βρίζω πολύ, την συγκεκριμένη λέξη την σιχαίνομαι) και σου γινόταν εμμονή, φαντάζομαι θα γινόσουν πολύ δυστυχισμένη. Οπότε κάπου παρακάτω θα συμβεί και αυτό. Εγώ θεωρώ πως είναι θέμα τύχης περισσότερο. Αν και υπάρχει και η πιθανότητα όπως λένε και οι υπόλοιποι, να μην σε πλησιάζουν λόγω εντυπωσιακής εμφάνισης.
    Έχεις δίκιο γ τις παρέες ότι από εκεί γνωρίζεις ανθρώπους που ίσως το δουν αλλιώς κ πιο σοβαρά από οπουδήποτε άλλου τι ν πω...Μπορεί να έχει φταίει πολύ αυτό...Κ φυσικά η τύχη..π δεν υπάρχει σε μενα ..σ'ευχαριστώ

  14. #29
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εντάξει με ψυχοπλακωσες με το βίντεο κλιπ κ το μνμ που ήθελε να περάσει...πφφφ.. Έτσι είναι δεν αντιλέγω Αλλά δν γντ να υπάρχει μια ελπίδα; ένας τροπος επιβίωσης;;; δεν μπορουμε να γίνουμε όλοι μικροψυχοι επδ ο κόσμος είναι έτσι...

    Και απαντώ σε όλους σας ευχαριστώ γ τις απαντήσεις σας Αλλά δν μπορώ άλλο αυτά τα κλισέ..."εχεις μεγάλη καρδιά κ είσαι γενναιόδωρη κ αυτό το φοβούνται" ή "είσαι όμορφη και κολλάνε" ή "είσαι πιο ώριμη και δείχνεις αλλιώς κ γ αυτό δυσκολεύεσαι"
    Δεν μπορεί .....Και οι όμορφοι άνθρωποι κάνουν σχέσεις και όλοι οι άνθρωποι κατά βάθος έχουμε κάποια συναισθήματα και θέλουμε να μοιραστούμε πράγματα με τους άλλους όσο και αν ο κόσμος έχει γίνει σκληρός κ όσο και αν οι σχέσεις δυσκόλεψαν και όσο και αν οι άνθρωποι ψάχνουν κτ απλο κ γρήγορο...
    Μα δεν είναι κλισε αυτά που σου λέμε.
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 10-11-2018 at 02:27.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εισαι πολυ δυσκολη , και δικαιως , miliva , και γι αυτο δυσκολευεσαι να βρεις καποιον ....κι εγω ειμαι δυσκολος , γι αυτο εκανα λιγες σχεσεις στην ζωη μου , αλλα καλες .....θελει υπομονη ....

Page 2 of 39 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 16:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 15:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •