Περί σχέσης - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 39 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 572
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Της έχω ξαναπεί και εγώ ότι είναι όμορφη και με μυαλό,και ίσως για αυτό την φοβούνται,αθελα της βέβαια!
    Ίσως κάποιος ''μόντελος'' εμφανισιακά(και με το ανάλογο μυαλό σαφως) να μην την φοβόταν να την προσεγγίσει.
    Μiliva δεν το λεω προσβλητικά!
    Δεν παει ετσι , δεν θελει μοντελο , ( υποθετω ) η μιλιβα , θελει εναν αντρα με αυτοπεποιθηση (ετσι εχω καταλαβει ) , και οι αντρες με αυτοπεποιθηση δεν φοβουντσι τις ωραιες κοπελες .....παντα ειχα ωραιες κοπελες , χωρις ναμαι μοντελο , συμπαθης ειμαι απλα ....αλλα ειχα και εχω αυτοπεποιθηση ......προτεινω , μιλιβα , να στραφεις σε μεγαλυτερες ηλικιες , γυρω στα 30-35 .....ναχει ωριμασει καπως , γιατι κι εσυ εισαι ωριμη για την ηλικια σου ....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν παει ετσι , δεν θελει μοντελο , ( υποθετω ) η μιλιβα , θελει εναν αντρα με αυτοπεποιθηση (ετσι εχω καταλαβει ) , και οι αντρες με αυτοπεποιθηση δεν φοβουντσι τις ωραιες κοπελες .....παντα ειχα ωραιες κοπελες , χωρις ναμαι μοντελο , συμπαθης ειμαι απλα ....αλλα ειχα και εχω αυτοπεποιθηση ......προτεινω , μιλιβα , να στραφεις σε μεγαλυτερες ηλικιες , γυρω στα 30-35 .....ναχει ωριμασει καπως , γιατι κι εσυ εισαι ωριμη για την ηλικια σου ....
    Συμφωνώ απόλυτα...και 37 να ειναι δεν πειράζει...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post

    .Είμαι της άποψης ότι δεν θέλω να κυνηγήσω τίποτα..Γιατί στη ζωή έρχονται μόνα τους και να ειμαι κουλ κ να μη ζοριζω καταστασεις κ ανθρωπους.....


    Γιατι;;
    Τι φταιει;;
    οταν δεν παει το βουνο στον Μωαμεθ παει ο Μωαμεθ στο βουνο.
    αυτο ειναι κατι που θα πρεπει να το καταλαβουν ολα τα θηλεα!!

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν παει ετσι , δεν θελει μοντελο , ( υποθετω ) η μιλιβα , θελει εναν αντρα με αυτοπεποιθηση (ετσι εχω καταλαβει ) , και οι αντρες με αυτοπεποιθηση δεν φοβουντσι τις ωραιες κοπελες .....
    Μακ και Γιώργο ευχαριστώ γ τις απαντήσεις σας ......Ίσως αυτο που φταίει σε μενα να είναι οι λίγες συναναστροφές κ με άτομα που εξίσου δεν είναι δικτυωμενα αλλα και να ηταν παλι δν θα μου εκαναν κοννε...

    πχ αν εχω μια δυο φιλες π βγαινω κ δν έχουν φίλους άντρες να μ γνωρίσουν ή είναι ελεύθερες σιγά μην έκαναν κοννε σε μενα .......ολοι είμαστε της άποψης ο καθένας γ τη πάρτυ του ...Κ επιπλέον πιστεύω πως οι κοπέλες π κάνω παρέα σκέφτονται ότι εντάξει μωρέ όμορφη είναι θα τον βρει μόνη της... εγώ θα της τον γνωρίσω;;;...άσε που το βλέπουν και ανταγωνιστικά

    βεβαια και παλι σε τοσα περιβαλλοντα που παω θα μπορουσε κτ να ειχε τυχει ..δεν περιμενω να βρω τον έρωτα στο σουπερμάρκετ ενώ σηκώνω να παρω τη κονσέρβα ....Αλλά πχ στο γυμναστήριο που πάω εβδομαδιαια να μου πιάσει κάποιος τη κουβέντα...ή στο χόμπυ που ήμουν και βγαίναμε μετά κάποια άτομα να υπήρχε κάποια προσέγγιση.....τόσο κόσμο είχα δει εκεί σε αυτο το χώρο....π έλεγα ένα Γεια καμία φορά...Η στη σχολή να μ πει κάποιος ρε κοπελιά σε βλέπω κάθε μέρα στο εστιατόριο πχ κ ήθελα να σ πω ένα γεια....τπτ
    Γ αυτό λέω ότι η τύχη δεν υπάρχει.....!!

    Το μόνο π υπάρχει είναι το φεισμπουκ..μου κάνει ένας αντ π έχουμε κοινούς γνωστούς τσουπ εμφανίζονται άλλοι 10 φίλοι του !!!! Κ όλοι μ μιλάνε στο μεσεντζερ κ θέλουν να βγούμε...Και έχω μαζέψει καμία 20αρια αίτηματα φιλίας κυριολεκτικα π δεν τα έχω αποδεχτεί κ αυτό γντ ολοενα...ενα σωρο αιτήματα φιλίας από άντρες π δν ξέρω..που προφανώς απλά μιλάμε κ με άλλες 10 στο φβ ...τι ν κάνω γνωριμία από εκεί;;; Ναι το έχει σκεφτεί κ αυτό Αλλά;;;;

    Οχι δν ψάχνω μοντέλο
    Ναι μ αρέσουν οι μεγαλύτεροι άντρες από μένα στις ηλικίες π λέτε Αλλά που να τους βρω και δεύτερον θα είναι ελεύθεροι;; και αν ήταν θα έκαναν ποτέ σχέση με μια μικρότερη τους κατά 10 χρονια περίπου;;35αρηδες;;

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Μακ και Γιώργο ευχαριστώ γ τις απαντήσεις σας ......Ίσως αυτο που φταίει σε μενα να είναι οι λίγες συναναστροφές κ με άτομα που εξίσου δεν είναι δικτυωμενα αλλα και να ηταν παλι δν θα μου εκαναν κοννε...

    πχ αν εχω μια δυο φιλες π βγαινω κ δν έχουν φίλους άντρες να μ γνωρίσουν ή είναι ελεύθερες σιγά μην έκαναν κοννε σε μενα .......ολοι είμαστε της άποψης ο καθένας γ τη πάρτυ του ...Κ επιπλέον πιστεύω πως οι κοπέλες π κάνω παρέα σκέφτονται ότι εντάξει μωρέ όμορφη είναι θα τον βρει μόνη της... εγώ θα της τον γνωρίσω;;;...άσε που το βλέπουν και ανταγωνιστικά

    βεβαια και παλι σε τοσα περιβαλλοντα που παω θα μπορουσε κτ να ειχε τυχει ..δεν περιμενω να βρω τον έρωτα στο σουπερμάρκετ ενώ σηκώνω να παρω τη κονσέρβα ....Αλλά πχ στο γυμναστήριο που πάω εβδομαδιαια να μου πιάσει κάποιος τη κουβέντα...ή στο χόμπυ που ήμουν και βγαίναμε μετά κάποια άτομα να υπήρχε κάποια προσέγγιση.....τόσο κόσμο είχα δει εκεί σε αυτο το χώρο....π έλεγα ένα Γεια καμία φορά...Η στη σχολή να μ πει κάποιος ρε κοπελιά σε βλέπω κάθε μέρα στο εστιατόριο πχ κ ήθελα να σ πω ένα γεια....τπτ
    Γ αυτό λέω ότι η τύχη δεν υπάρχει.....!!

    Το μόνο π υπάρχει είναι το φεισμπουκ..μου κάνει ένας αντ π έχουμε κοινούς γνωστούς τσουπ εμφανίζονται άλλοι 10 φίλοι του !!!! Κ όλοι μ μιλάνε στο μεσεντζερ κ θέλουν να βγούμε...Και έχω μαζέψει καμία 20αρια αίτηματα φιλίας κυριολεκτικα π δεν τα έχω αποδεχτεί κ αυτό γντ ολοενα...ενα σωρο αιτήματα φιλίας από άντρες π δν ξέρω..που προφανώς απλά μιλάμε κ με άλλες 10 στο φβ ...τι ν κάνω γνωριμία από εκεί;;; Ναι το έχει σκεφτεί κ αυτό Αλλά;;;;

    Οχι δν ψάχνω μοντέλο
    Ναι μ αρέσουν οι μεγαλύτεροι άντρες από μένα στις ηλικίες π λέτε Αλλά που να τους βρω και δεύτερον θα είναι ελεύθεροι;; και αν ήταν θα έκαναν ποτέ σχέση με μια μικρότερη τους κατά 10 χρονια περίπου;;35αρηδες;;
    Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλετε τη βολή σας, άνδρες γυναίκες. Να είναι ο γνωστός του γνωστού, να τον ξέρω, να ξέρω τι κάνει τι δεν κάνει, να μπορώ να αντλώ πληροφορίες για το αν με γουστάρει, αν γουστάρει κι άλλα άτομα, πως είναι στις σχέσεις του, κλπ κλπ κλπ.

    Δεν είναι έτσι. Εγώ είμαι σε παρόμοια φάση, χωρίς κονέ και βγαίνω έξω ακόμη και μόνος καμιά φορά για να δώσω την ευκαιρία στον εαυτό μου και σε άλλα άτομα να γνωριστούμε. Παλιά ήταν κάπως ποιο δεκτικά, τώρα έχουν δυσκολέψει.

    Καλά, για το fb δε το συζητώ, σαν να μην υπάρχω εκεί μέσα. Αιτήματα φιλίας και μηνύματα πάνε στράφι. Διαβάζοντας βέβαια την προτελευταία παράγραφο, σε συνδυασμό και με τα όσα γνωρίζω για το θέμα, είναι λογικό επακόλουθο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εντάξει με ψυχοπλακωσες με το βίντεο κλιπ κ το μνμ που ήθελε να περάσει...πφφφ.. Έτσι είναι δεν αντιλέγω Αλλά δν γντ να υπάρχει μια ελπίδα; ένας τροπος επιβίωσης;;; δεν μπορουμε να γίνουμε όλοι μικροψυχοι επδ ο κόσμος είναι έτσι...
    Σόρρυ για το ψυχοπλάκωμα...
    Στην ίδια κατάσταση με σένα βρισκομαι και εγώ, αλλά πρόσθεσε άλλα 10 χρόνια μαρτυρίου στην περίπτωσή μου(υποθέτω από το νικ σου ότι είσαι 23-24)....Άλλα 10 χρόνια δίψας και πείνας για ανθρώπινη επαφή,κατανόηση,ζεστασιά που δεν ικανοποιείται....
    Εθεσα και εγώ το ερώτημα για το αν υπάρχει ελπίδα και η απάντηση ήρθε μόνη της...''Όχι''...Ε,και το πήρα αλλιώς.
    Αναγκάστηκα να ζητιανεύω λίγη ενσυναίσθηση στον αγοραίο έρωτα...Kαι την βρίσκω...Ή την παίρνω εγώ...Πλάκα έχει,λολ!...Και σκέφτομαι πόσο τυχεροί είμαστε οι άντρες που έχουμε αυτην την δυνατότητα...Σκέφτομαι πόσες κοπέλες/γυναίκες είναι αγάμητες για χρόνια εκεί έξω και είναι απεγνωσμένες και υποφέρουν και δεν έχουν την ευχέρεια να το εκτονώσουν όλο αυτό...Ελα όμως που την πάτησα και αντί να χορταίνει η πείνα γίνεται όλο και πιο ακόρεστη...Συν το ότι όλο αυτό με έχει κάνει πιο κυνικό και πιο φλατ ψυχοσυναισθηματικά... Επίσης έχει διασαλευτεί εντελώς μέσα μου η σχέση των αξιών...Δεν πίστευα τι μπορείς να αγοράσεις με τα χρήματα και τι είναι διατεθειμένοι να κάνουν οι άνθρωποι για αυτά..
    Όταν με λίγα ευρώ μπορείς να πηδήξεις έναν υπερμούναρο εκ Σιβηρίας ή εκ στεπών,πως να συμβιβαστείς με κάτι λιγότερο μετά?...Αλλά ταυτόχρονα αυξάνει και η δίψα μου για αυτά που δεν μπορώ να έχω απ'το συγκεκριμένο σπόρ...Το να κοιμηθώ και να ξυπνήσω με μια κοπέλα για την οπoία θα αισθάνομαι πράγματα...Να δούμε αγκαλιά την αγαπημένη μας σειρά...μπλιάχ! για όλα αυτά :)
    Και για να επανέλθω σε σένα έχω να σου πω αυτό...''Κοπέλα μου χαλάρωσε και αφήσου όσο είναι καιρός...Τα πράγματα είναι πιο εύκολα για σένα απ'όσο φαντάζεσαι...Εστω και απλώς εμφανίσιμη να είσαι θα έχεις πολλούς μνηστήρες και ευρεία γκάμα επιλογών για να διαλέξεις....Αν έχεις συγκεκριμένα ενδιαφέροντα μουσική,σινεμά,θέτρο, λογοτεχνία,χόμπυ κλπ. αναζήτησε άτομα εκεί γιατί θα τους νοιώσεις δικούς σου ανθρώπους...Θα νοιώσεις ότι ανήκετε στο ίδιο είδος.''
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλε οποιοσ πηγε με επαγγελματια δεν ξαναγαμησε ποτε στο λεω εκ πειρασ τωρα στα δικα μασ μιλιβακι δε θελει κοπο θελει τροπο δεν ενθουσιαζεται κανενα αγορι με το μυαλο ουτε με τα χρηματα ουτε με τα ναζια θελει να εισαι ο εαυτοσ σου δηλαδη να μιλασ απλα να ξερεισ να μιλασ να τον βαζεισ στη θεση του λιγο μπινελικι οι μορφωμενοι ειναι θεωρητικοι και του λυκειου πρακτικοι δηλαδη οι μεν εξηγουν τι συμβαινει κι οι αλλοι σου λενε τι να κανω χεστηκα τι συμβαινει οι μεν δε συμφωνουν με τουσ δε τα αγορια τωρα του πανεπιστημιου αστο και τα αλλα τα μπρουταλ και καλα αν εισαι λιγο γυμνασμενη κατι θα παρεισ χαμπαρι γενικα το σεξ ειναι αστο το προβλημα σου δεν ειναι οι αντρεσ ειναι νομιζω πωσ σχετιζεσαι με τον κοσμο οι φιλιεσ σου αν δενεσαι κλπ δεν υπαρχει τιποτα ωραιοτερο οταν θα μεγαλωσεισ απο μια ωραια συζητηση με καλο φαγητο και καλο κρασι αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ολεσ οι φιλεσ μου κανουν γιογκα για να μαθουν το σωμα τουσ να το ακουνε τι τουσ λεει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by SB_ View Post
    Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θέλετε τη βολή σας, άνδρες γυναίκες. Να είναι ο γνωστός του γνωστού, να τον ξέρω, να ξέρω τι κάνει τι δεν κάνει, να μπορώ να αντλώ πληροφορίες για το αν με γουστάρει, αν γουστάρει κι άλλα άτομα, πως είναι στις σχέσεις του, κλπ κλπ κλπ.

    Δεν είναι έτσι. Εγώ είμαι σε παρόμοια φάση, χωρίς κονέ και βγαίνω έξω ακόμη και μόνος καμιά φορά για να δώσω την ευκαιρία στον εαυτό μου και σε άλλα άτομα να γνωριστούμε. Παλιά ήταν κάπως ποιο δεκτικά, τώρα έχουν δυσκολέψει.

    Καλά, για το fb δε το συζητώ, σαν να μην υπάρχω εκεί μέσα. Αιτήματα φιλίας και μηνύματα πάνε στράφι. Διαβάζοντας βέβαια την προτελευταία παράγραφο, σε συνδυασμό και με τα όσα γνωρίζω για το θέμα, είναι λογικό επακόλουθο.
    Πες μου για αυτό σου το πείραμα να φλερτάρεις εξω..Πώς πάει;;;
    Πάνε στράφι στο φβ δικά σ μνμ;;; κ αιτήματα φιλίας;;;
    Κοίταξε αυτό π συμβαίνει στο φβ μου είναι αυτό που δεν συμβαίνει εκεί έξω τόσο εύκολα σε μενα....αν κάνω σκρινσοτ τα αναπάντητα αιτήματα φιλίας θα δεις καμία 30αρια αιτήματα ανδρών και δεν το λέω για να κοκορευτω...Γτ πραγματικά το θεωρώ δώρο αδωρο.......

    Ναι έχω σκεφτεί να κάνω γνωριμία από φβ ναι έχω βγει ραντεβου από εκεί κ έμεινε εκεί...Μόνο στο ενα ραντεβού..
    Αλλά τα ερωτήματα σχετικά με τις γνωριμίες μέσω φβ είναι αρκετές ..

    Πρώτον Ναι φοβάμαι να γνωρίζω άντρες από εκεί που δεν τον ξέρω καθόλου ούτε από κοινή παρέα ούτε από τπτ...(οχι ότι αυτοί π θα γνωρίσεις από παρέα είναι κελεπούρια κατά κανόνα Αλλά λέμε τώρα....)

    Δεύτερον δεν τους παίρνω στα σοβαρά γτ το θεωρώ εντελώς χαζό σαν κίνηση και πολύ επιφανειακη προσέγγιση γ αυτό που θέλω εγώ .....μέσω του φβ γνωριμία ..

    Τρίτον ξέρω ότι μιλάνε και με άλλες γτ αυτό το "γεια τι κανείς είναι κοπιπειστ σε άλλες 5-10 άνετα μπας κ ρίξει καμία γ κάνα πήδημα...

    Τέταρτον Ε ναι μου ξινιζει να βγω ραντεβού με κάποιον από εκεί κ να μου πει κατευθείαν εμμεσα η και άμεσα "ποτε θα σε πηδήξω" ενώ εγώ να έχω διάθεση γνωριμίας πρώτα κ εκείνος να μη θέλει καν να μπει στο κόπο....
    Αυτά

  11. #41
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Σόρρυ για το ψυχοπλάκωμα...
    Στην ίδια κατάσταση με σένα βρισκομαι και εγώ, αλλά πρόσθεσε άλλα 10 χρόνια μαρτυρίου στην περίπτωσή μου ''Κοπέλα μου χαλάρωσε και αφήσου όσο είναι καιρός...Τα πράγματα είναι πιο εύκολα για σένα απ'όσο φαντάζεσαι...Εστω και απλώς εμφανίσιμη να είσαι θα έχεις πολλούς μνηστήρες και ευρεία γκάμα επιλογών για να διαλέξεις....Αν έχεις συγκεκριμένα ενδιαφέροντα μουσική,σινεμά,θέτρο, λογοτεχνία,χόμπυ κλπ. αναζήτησε άτομα εκεί γιατί θα τους νοιώσεις δικούς σου ανθρώπους...Θα νοιώσεις ότι ανήκετε στο ίδιο είδος.''
    Υποθέτω πως είμαι χαλαρή Αλλά δεν ...Δεν ...κάτι δεν πάει καλά...φαινομενικά τα έχω όλα αλλα γ κάποιον λόγο δυσκολεύομαι ...δν ξέρω μέχρι ποτέ θα συνεχιζεται αυτό

    Και πρόσεξα κιόλας ότι οι γυναίκες του φόρουμ πλέον έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά στη περίπτωση μου χαχα ....Και όχι αδίκως ....έχω γίνει γραφική

  12. #42
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    δεν ειναι οι αντρεσ ειναι νομιζω πωσ σχετιζεσαι με τον κοσμο οι φιλιεσ σου αν δενεσαι κλπ
    Έλις μου αυτές οι τρεις γραμμές ήταν όλο το ζουμί

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν κανεις ετοιμα φιλιας σε καπιον που τον αγγιζουν οσα λες το πιο πιθανο ειναι να κομπλαρει η να νιωσει αμηχανα πιστεψε με η καλυτερη τακτικη ειναι να κανεις ετοιματα φιλιας σε ακυρους και να λες οτι σου κατεβει

    πχ βλεποντας στο προφιλ σου ενα σορο ασχετους ειναι σα να ενθαρυνεις ενα σοβαρο ατομο να σε κοιταξει

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Πες μου για αυτό σου το πείραμα να φλερτάρεις εξω..Πώς πάει;;;
    Πάνε στράφι στο φβ δικά σ μνμ;;; κ αιτήματα φιλίας;;;
    Κοίταξε αυτό π συμβαίνει στο φβ μου είναι αυτό που δεν συμβαίνει εκεί έξω τόσο εύκολα σε μενα....αν κάνω σκρινσοτ τα αναπάντητα αιτήματα φιλίας θα δεις καμία 30αρια αιτήματα ανδρών και δεν το λέω για να κοκορευτω...Γτ πραγματικά το θεωρώ δώρο αδωρο.......

    Ναι έχω σκεφτεί να κάνω γνωριμία από φβ ναι έχω βγει ραντεβου από εκεί κ έμεινε εκεί...Μόνο στο ενα ραντεβού..
    Αλλά τα ερωτήματα σχετικά με τις γνωριμίες μέσω φβ είναι αρκετές ..

    Πρώτον Ναι φοβάμαι να γνωρίζω άντρες από εκεί που δεν τον ξέρω καθόλου ούτε από κοινή παρέα ούτε από τπτ...(οχι ότι αυτοί π θα γνωρίσεις από παρέα είναι κελεπούρια κατά κανόνα Αλλά λέμε τώρα....)

    Δεύτερον δεν τους παίρνω στα σοβαρά γτ το θεωρώ εντελώς χαζό σαν κίνηση και πολύ επιφανειακη προσέγγιση γ αυτό που θέλω εγώ .....μέσω του φβ γνωριμία ..

    Τρίτον ξέρω ότι μιλάνε και με άλλες γτ αυτό το "γεια τι κανείς είναι κοπιπειστ σε άλλες 5-10 άνετα μπας κ ρίξει καμία γ κάνα πήδημα...

    Τέταρτον Ε ναι μου ξινιζει να βγω ραντεβού με κάποιον από εκεί κ να μου πει κατευθείαν εμμεσα η και άμεσα "ποτε θα σε πηδήξω" ενώ εγώ να έχω διάθεση γνωριμίας πρώτα κ εκείνος να μη θέλει καν να μπει στο κόπο....
    Αυτά
    Το "πείραμά" μου να φλερτάρω (βασικά δεν ξέρω αν λέγεται φλερτ αυτό που κάνω, το πως μιλάω και συμπεριφέρομαι δλδ), όσο περνάει ο καιρός πάει όλο και χειρότερα. Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα, η άλλη πλευρά πλέον δεν είναι τόσο δεκτική στο να κρατήσει επαφή με έναν άγνωστο που της την "έπεσε". Παλιά θυμάμαι σπάνια έδιναν και κανένα αριθμό. Ίσος αν ήταν άλλος στη θέση μου να τα κατάφερνε καλύτερα. Εγώ δε θα 'λεγα ότι το 'χω μ' αυτά.
    Στο φβ τα αιτήματα φιλίας (σε άτομα που έχουμε κοινούς γνωστούς) είτε μένουν αναπάντητα, είτε τα απορρίπτουν, είτε τα επιλέγουν ως σπαμ. Τα μηνύματα πάνε τζάμπα και δεν είναι του τύπου "γεια σου, τι κάνεις".

    Πάμε τώρα στα ερωτήματα...

    Πρώτον καλά κάνεις και φοβάσε τις γνωριμίες από το φβ. Όλες τις γνωριμίες πρέπει να τις "φοβάσε" από την άποψη ότι χρειάζεται χρόνος για να δεις ποιον περίπου έχεις απέναντί σου. Οπότε θα μπορούσες να επεκτείνεις το φόβο σου και στους φίλους φίλων κλπ.


    Δεύτερον πως έχεις στο μυαλό σου την προσέγγιση που δεν είναι επιφανειακή; Τι χαρακτηριστικά έχει;

    Τρίτον όπως εσύ μπορεί να μιλάς και με άλλους, έτσι κι αυτοί. Αυτό δεν είναι ούτε δεδομένο ούτε και κάτι κακό απαραίτητα. Από το "γεια τι κανεις" μπορεί να προκύψει μια ενδιαφέρουσα γνωριμία. Εγώ με το "γεια τι κάνεις" γνώρισα άτομα και κάναμε παρέα (όχι φυσικά στο φβ, αλλά στο παλαιότερο απρόσωπο μιρκ), βγαίναμε για καφέ κλπ. Θα μπορούσαν να το σκεφτούν όπως εσύ (αυτός τώρα θέλει απλά να πηδήξει) αλλά δεν το έκαναν. Εσύ μπορείς να συνεχίσεις να το κάνεις. Δικαίωμά σου.

    Τέταρτον αυτά που λες, γιατί εμένα με φαίνονται σαν προκατάληψη;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Γενικα να ξερεις ειναι δυσκολες οι εποχες για σοβαρες σχεσεις.Αυτο δε θα αλλαξει συντομα,οι αντρες πια κυνηγαμε μονο ευκαιριακο σεξ και μας ευνοουν οι εποχες λογο κοινωνικων ελευθεριων,περιορισμου της θρησκειας και αλλαγη προτυπων.

    Επισης δεν υπαρχει ορεξη και χρημα για κατι παραπανω.Γιατι ακομα και η απλη σοβαρη σχεση εχει εξοδα.Οποτε μην απορεις που σου την πεφτουν τοσοι στο fb ξεπετες ψαχνουν ολοι και εντος και εκτος ιντερνετ.Και καλα κανουν,οταν δεν μπορουν να φροντισουν καλα καλα τον εαυτο τους οικονομικα σιγα μην κατσουν ν ασχοληθουν με τις γυναικες και τα θελω τους.

Page 3 of 39 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 17:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 16:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 23:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 16:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •