Περί σχέσης - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 39 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 572
  1. #166
    Miliva21
    Guest
    Giorgos35

    Ναι.....είσαι ο μόνος θεωρώ που έχει καταλάβει απόλυτα αυτο που εννοώ και θέλω....

    Πότε δεν είπα ότι είναι κακο το σεξ από το πρώτο ραντεβού εφόσον συμφωνηθεί από τους δύο κ εφόσον το θέλουν πραγματικά και δεν το κάνουν για τους "λάθος" λόγους...πχ να μη με παρεξηγήσει ο άλλος...να μη ξενερώσει....να μη φύγει...κτλ

    Εμένα πάντως προς το παρόν αυτό είναι κάτι π δεν μου βγαίνει και δεν θέλω

    Έλα όμως που οι άντρες εφόσον μπορούν να έχουν από το πρώτο ραντεβού αυτό π θέλουν γιατί να κάτσουν να ασχοληθούν με κάποια π θα καθυστερήσει λίγο;;; εννοώ έχει γίνει τόσο φαστ φουντ το ερωτικό μεταξύ μας όπως όλα κινούνται τόσο γρήγορα σε αυτήν την εποχή....

    Γιατί ο άλλος να κάτσει να ασχοληθεί μαζί μου αν βρει κάποια π θα του κάτσει από το πρώτο ραντεβού...χαζός ειναι;;

  2. #167
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Η γραφη σου μοιαζει για πολυ πιο ωριμης γυναικας! Οπως κι πολλων νεων συμφορμητων ! πολυ ευχαριστω πραμα!
    Οπως ειπες, το θεμα ειναι δικο σου¨),αρα μην γραφω ξεκαρφωτα, στο θεμα σου λοιπον!
    Μιλιβα ! ειχες πωτες σου αναρωτηθει την ψυχολογικη κατασταση ανδρος περι τα 20-25 σαν θελησει να φλερταρει μια κοπελα?? Ας υποθεσουμε οτι καποιος σε γουσταρει πολυ! κι οτι ολο ψαχνει το θαρρος που θα τον σπρωξει να σου ζητησει να βρεθειτε! για φαντασου τον να κουβεντιαζει για εσενα με τους φιλους του, να του λενε ιδεες πως θα σε πλησιασει,να προσπαθει να μαντεψει το τι θα σου αρεσει! να ψαχνει με τι λογια να σου "χαιδεψει"τα αφτια σου? για μπες για λιγο στην θεση του! ειδικα την στιγμη που θα εχει παρει την αποφαση για τα πολυποθητα βηματα ! κι να τυχη να εισαι εσυ σε κακη μερα! να τον "στειλεις"! ειτε επειδη δεν σου αρεσει ειτε ειχες νευρα! Εχεις πωτες σου αναρωτηθει το σοκ που θ περασει εκεινη την στιγμη? το ψυχολογικο τραυμα? αν τον επλασε ο Θεος "ευαισθητουλη"?
    Υ.Γ. Δεν μηλω ειδικα για σενα, το λεω ως παραδηγμα μην παρεξηγηθεις!
    Η απογοητευση που θα νιωσει αυτος ο ανδρας εκεινη την στιγμη! το πως θα ειναι στα ματια των φιλων του σαν θα μαθουν την αποτυχια του ! την πικρη γευση που θα γεμησει εκεινη την ωρα το σφιγμενο του στομαχι δεν την φανταζεσαι ουτε σε εφιαλτη σου Μιλβα!Προσπαθωντας λοιπον να αποφυγει αυτην την ψυχοφθορα εμπειρια ,στην επομενη κοπελα που θα του αρεσει θα παει με αλλο τροπο! θα βαλει συναισθηματικες ασπιδες! θα προσπαθησει να ειναι υποκρητικος , θ καμει μια σχετικη ερευνα μαθενωντας τι σου αρεσει !κι ακομα κι αν αυτου δεν του αρεσει θα προσποιηθει! ,θα φερθει οπως εσυ θα ηθελες κι οχι οπως του βγαινει, θα σε πλησιασει με λογια που θες να ακουσεις κι οχι με λογια που θα επρεπε να ακουσεις !
    Το παραπανω αγορι ειμουν καπωτες και εγω! Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο πονο ειχα μεσα στα σωθηκαμου σαν δεν αρεσε ο αληθινος εαυτος μου! ποσο ξενερωμα ετρωγα οταν καταλαβαινα οτι με παραμηθακια θα μπορουσα να καμω τις φαντασιωσεις μου πραγματικοτης! Παρα ταυτα ομως η πικρα παρεμενε ! ξενερωνα σαν καταλαβαινα οτι η κοπελα που ειχα απεναντιμου και μου ειχε γινει η μουσα των συναισθηματων μου , το ποσο απογοητευτικη ηταν!
    Θελω να πω οτι σαν νεος κι εγω μειτε λογο κληρονομικοτητας , μειτε λογο ευαισθησιας του βιοχημικου νευρολογηκου συστηματος του εγκεφαλου μου! Ρ. υπηρξα αρκετα ευαισθητος εξου και η βαρια καταθλιψη ,ναρκωτικα κι αλλες ατυχες παρενεργειες ,αυτοκαταστροφικης τασεως με εκαναν να επυθημω να ειμαι πιο σκληρος! να "αμυνομαι" ψυχολογικα σε τετοιες συνθηκες! με αποτελεσμα να κρυβω τον πραγματικο μου χαρακτηρα! κι να νομιζει η οποια λεγαμενη οτι ειμαι δυναμηκος!ισχυρος και οξης χαρακτηρας!
    Για αυτο σου λεω Μιλβια! τα φενομενα μπορει να απατουν!
    Σε ευχαριστώ γ το σχόλιο σου προσπάθησες να παραθέσεις τη πλευρά των αντρών για να με βάλεις σε μια άλλη οπτική προκειμένου να καταλάβω πως σκέφτονται κάποιοι άντρες

  3. #168
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Επειδή μιλάω αρκετο χρόνο με τη μιλιβα δεν θεωρώ ότι έχει κόμπλεξ ανωτερωτητας ούτε κατωτερότητας ούτε σνομπ....πιστεύω ότι δεν θέλει επιφανειακές σχέσεις που κάνουν οι συνομιλικοι της. του τύπου μου άρεσε το αγόρι βγήκα μαζί του έκανα σεξ είτε απτή πρώτη είτε απτή δεύτερη φορά και όπου μας βγάλει...θέλει κάτι πιο ουσιαστικό να αισθανθη κάτι πριν γίνει το σεξ πρέπει να πάρει αυτή τη (σπίθα)και να πει ναι αυτός είναι...είναι το αγόρι που με κάνει να νοιώθο όμορφα.μου βγάζει συναισθήματα αισθανόμαι ερωτευμένη..
    είμαι ευτυχισμένη όταν είμαι μαζί του
    Αν γίνει κάτι τέτοιο μπορεί να ενδώσει και απτή δεύτερη φορά που λέει ο λογος...όμως κάτι τέτοιο δεν το βρίκε στους συνομιλικους της..αφού το λέει κι όλας.
    Οι πιο πολλοί λένε τη ωραίο κολο έχει αυτή..οι άλλοι ζητάνε μετά απτό πρώτο ραντεβού μετά από ένα καφέ άντε πάμε να βγάλουμε να ματιά μας..οι άλλοι απτό δεύτερο ραντεβού...δεν λέω ότι είναι κακό αυτό λέω ότι της μιλίβα
    δεν της αρέσει αυτό.και δεν είναι θέμα σνομπ η όχι είναι θέμα το τη ζητάει ο κάθε άνθρωπος..
    Ναι.....είσαι ο μόνος θεωρώ που έχει καταλάβει απόλυτα αυτο που εννοώ και θέλω....

    Πότε δεν είπα ότι είναι κακο το σεξ από το πρώτο ραντεβού εφόσον συμφωνηθεί από τους δύο κ εφόσον το θέλουν πραγματικά και δεν το κάνουν για τους "λάθος" λόγους...πχ να μη με παρεξηγήσει ο άλλος...να μη ξενερώσει....να μη φύγει...κτλ

    Εμένα πάντως προς το παρόν αυτό είναι κάτι π δεν μου βγαίνει και δεν θέλω

    Έλα όμως που οι άντρες εφόσον μπορούν να έχουν από το πρώτο ραντεβού αυτό π θέλουν γιατί να κάτσουν να ασχοληθούν με κάποια π θα καθυστερήσει λίγο;;; εννοώ έχει γίνει τόσο φαστ φουντ το ερωτικό μεταξύ μας όπως όλα κινούνται τόσο γρήγορα σε αυτήν την εποχή....

    Γιατί ο άλλος να κάτσει να ασχοληθεί μαζί μου αν βρει κάποια π θα του κάτσει από το πρώτο ραντεβού...χαζός ειναι;;

  4. #169
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Guilty View Post
    Δεν καταφερα να διαβασω ολη την συζητηση..ειναι πολλα!
    Εγω νομιζω πως καλα κανεις και είσαι εκλεκτικη. Γιατι να αναλωθεις εξαλλου σε ανουσιες σχεσεις.
    Γραψε μας λιγο και για τις προηγούμενες σου σχεσεις..Αν εχεις γραψει ηδη σορυ!
    Συμφωνω με τα παιδια πως πρεπει να βρεις καποιον μεγαλυτερο. Παντως μην τα παρατας. Μην πας και στο αλλο ακρο. Μην αποξενωθεις. Εγραψες καπου για πλατωνικους ερωτες και φαντασιωσεις. Πολλες το κανουμε αυτο κι εγω μαζι. Απλα νομιζω πως δεν υπαρχει ο τέλειος-α αντρας - γυναικα. Οι πολλες φαντασιωσεις εχουν σαν αποτελεσματα να ανεβαζουμε υπερβολικά τον πηχη και να απογοητευομαστε αλλα και να τρομαζουμε τους αντρες.
    Υπομονη..υπαρχουν καλοι αντρες εξω..

    Εστάλη από SM-A520F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σ ευχαριστώ γ την συμμετοχή σου...
    Για το ερωτικό μου παρελθόν τώρα...

    Στην εφηβεία μ ήμουν αρκετά "ανοιχτή" και "ευάλωτη" στο να ερωτευτώ κ έτσι γινόταν σε πλατωνικό επίπεδο πάντα (όχι επδ δεν το διεκδικησα) Αλλά από λάθος χειρισμούς κ από άλλους εξωτερικούς παράγοντες κ από τη στάση των άλλων π ήταν φλερτ μόνο για χαβαλέ...Ενώ εγώ τα έπαιρνα όλα κατάκαρδα κ πνιγομουν σε μια κουταλιά νερό....

    Η πρώτη μου σχέση όπου έκανα τα πρώτα πρακτικά (προκαταρκτικά κ σεξ) ήρθε στο πρώτο έτος της σχολής μου με ένα συνομηλικο μου ...πολύ καλό παιδί κ ωριμο γ την ηλικία του ..ο οποίος έδειξε υπομονή μαζί μου κ μ εδωσε πραγματα....Αλλά κ μ έβγαλε πολύ έντονα απο νωρις μια ασφάλεια ....είχαμε σχέση ενάμιση χρόνο... ένιωθα δέσιμο και οικειότητα μαζί του Όμως ποτέ δεν ένιωσα "καψούρα" το σεξ δεν ήταν καλό (ημασταν και οι δυο απειροι και ηταν η πρωτη μας σοβαρη σχεση) ίσως και από το δικό μ φταίξιμο επδ ήμουν πολύ φοβισμένη κ επδ δεν το απολαμβανα.....
    Εκτοτε φλερτάρω απλώς κ δεν έχω κάνει τπτ στο ερωτικό κομμάτι...
    Προσωπικά δεν με θεωρώ καθόλου απελευθερωμένη προς το παρόν για να κάνω σεξ πολύ γρήγορα με κάποιον αφού γνωριστούμε .....Δεν έχω "ξεψαρωσει" σεξουαλικά ακόμα γ αυτό έχω ανάγκη να μ βγαλει λιγη ασφάλεια κ να μην βιαστεί από το πρώτο πχ ραντεβού να μ ζητήσει σεξ γτ θα μπλόκαρω ...
    Αυτά...

    Θέλω να συμπληρώσω πως με κάνουν να νιώθει και εξωγήινη πχ όταν μ λένε εμμέσως ποτέ θ το κάνουμε η κ άμεσα ενώ ξέρω τον αλλο μόνο 2 ώρες ....δν είναι κ για μένα ευχάριστο..νιώθω πως εγώ έχω το "πρόβλημα" π δν ανταποκρίνομαι τόσο άμεσα.....

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εντελως συμφεροντολογικη είναι η άποψή του να μην κάνω σεξ επδ θα χωρίσω με τον άλλον....το σεξ δεν υπόσχεται ότι θα είσαι μαζί με τον άλλον γ πάντα....Αλλά το να προχωρήσω με κάποιον π δεν έχω καταλάβει αν μ αρεσει η Όχι και που δεν νιώθω και μια στοιχειώδη ασφάλεια επδ αυτός βιάζεται και για να μην θεωρώ ξενέρωτη κ φύγει πάει κοντρα στον αυτοσεβασμο μου .....
    Στα υπόλοιπα περι "ιδανικού" συμφωνώ
    Καλή μου,

    Θα σου γράψω με πάρα πολύ αγάπη και πολύ καλή διάθεση ως προς το πρόσωπο σου.

    Αυτοπροσδιορίζεσαι ως ώριμη. Ένα χαρακτηριστικό της ωριμότητας είναι η αυτογνωσία. Δηλαδή ξέρω ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ και ξέρω ΤΙ ΘΕΛΩ. Αν το επιτύχω αυτό ξέρω και αν ο άνθρωπος που έχω απέναντι μου, μου αρέσει ή όχι. Αν δεν έχω καταλάβει αν μου αρέσει ή όχι ο άλλος άνθρωπος, μάλλον καλή μου δεν είμαι ακόμα τόσο ώριμος όσο ίσως νομίζω.

    Όταν ζητήσω από μια γυναίκα να βγούμε για ένα ραντεβού, της έχω κάνει σαφές ότι μου αρέσει ως γυναίκα και επιθυμώ να την γνωρίσω περαιτέρω, ώστε να εκφράσω το ερωτικό μου ενδιαφέρον σε εκείνη. Αν λοιπόν μια γυναίκα αποδεχτεί την πρόταση μου για να βγούμε έξω, το ερμηνεύω ότι καταρχήν της αρέσω και εγώ και δεν είμαι ερωτικά αδιάφορος σε εκείνη. Αν η γυναίκα μου πει ξαφνικά ότι δεν ξέρω αν μου αρέσεις, θεωρώ ότι με εμπαίζει και δεν συνεχίζω μαζί της. Με δεδομένο λοιπόν ότι το υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον και έλξη προσέρχομαι στο πρώτο ραντεβού.
    Αν τα πράγματα πάνε καλά, θα υπάρξει και δεύτερο ραντεβού όπου θα γνωριστούμε ακόμα περισσότερο. Αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα και στο δεύτερο ραντεβού, με δεδομένο ότι είμαστε ενήλικες οι οποίοι έχουν καταστήσει αμοιβαία σαφές ότι υπάρχει ερωτική έλξη αναμεταξύ τους (αλλιώς γιατί δέχτηκαν αν βγουν σε δύο ραντεβού), οδηγούμαστε στο τρίτο ραντεβού.
    Από το τρίτο ραντεβού και μετά, περιμένω να αναπτυχθεί κάποια (έστω μικρή) ερωτική οικειότητα (αγγίγματα, αγκαλιά, αμοιβαία ερωτική ατμόσφαιρα, αμοιβαία διάθεση για περαιτέρω ένωση κλπ). Για εμένα αυτό το βήμα (η ανάπτυξη μιας ερωτικής οικειότητας - ατμόσφαιρας) είναι αδιαπραγμάτευτη. Ξέρεις γιατί; Γιατί έχω κάνει σαφές πριν ακόμα ζητήσω το πρώτο ραντεβού, ότι βλέπω την γυναίκα ΕΡΩΤΙΚΑ!!! Μου αρέσει και διεκδικώ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ρόλο στη ζωή της, ως ΕΡΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ της. Φυσικά αν καταφέρουμε να τα πάμε καλά στα δύο πρώτα ΕΡΩΤΙΚΑ - ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΑ ραντεβού.

    Και μια ακόμα συμβουλή καλή μου. Στη ζωή ότι δίνουμε παίρνουμε. Προσπάθησε να αναλύεις λιγότερο και να ζεις περισσότερο. Να είσαι ειλικρινείς και ξεκάθαρη στις προθέσεις σου. Αν ένας νεαρός άντρας σου ζητήσει να βγείτε, ρώτα τον εαυτό σου και απάντησε αν σου αρέσει αυτός ο άντρας. Αν όχι ή αν δεν είσαι σίγουρη, μην βγαίνεις μαζί του. Όταν αποδέχεσαι την πρόσκληση του χωρίς να έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου το πως τον βλέπεις, λογικό είναι να οδηγηθείς σε απογοητεύσεις.
    Βέβαια καλή μου, οφείλω να παραδεχτώ ότι πολλοί άντρες (όχι όμως όλοι) έχουμε γίνει πολύ κοιμισμένοι. Πηγαίνει ο άλλος και ενώ βλέπει ερωτικά μια κοπέλα, της λέει :"Θέλεις να βγούμε". Χωρίς να έχει κάνει σαφές σε εκείνη ότι την βλέπει ερωτικά. Ε μετά τι να σου κάνουν οι κοπέλες, δικαίως μπερδεύονται...

    Κλέινοντας, θέλω να σου ξεκαθαρίσω ότι είμαι απόλυτα θετικά κείμενος προς εσένα. Ζήσε την ζωή σου και μην βιάζεσαι να μεγαλώσεις. Πίστεψε με, θα γίνεις και 30 και 40 και εύχομαι και πολύ παραπάνω. Είσαι νέα ακόμα, αποδέξου ότι στην ηλικιακό target group που βρίσκεσαι υπάρχει πιθανότητα να συναντήσεις και ανωριμότητα. Εδώ υπάρχει ανωριμότητα σε πολύ μεγαλύτερες ηλικίες...

    Να περνάς όμορφα....

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Φίλε μου....
    Καταρχάς πραγματικά δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό π έγραψες πως αντιμετωπίζω με απεχθεια τους αλλους ...Αυτό π είπα είναι ότι έχω αναπτύξει αυτοαμυνες προς όσους φλερτάρουν με εντελώς εγωιστικούς σκοπους κ με στόχο να πληγώσουν....Γτ σόρρυ π θα στο πω Αλλά πολλοί το κάνουν αυτό κ ιδίως θεωρώ οι μικρότεροι άντρες σε ηλικία που ακόμα ψάχνονται... και ειναι πιο χαλαροί ...και δεν έχουν καταλασταλαξει κ προσπαθούν να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση και να πάρουν επιβεβαίωση για να δημιουργήσουν την ταυτότητα τους...και προκειμένου να γίνει αυτό είναι πιο ευάλωτοι στην άποψη του κοινωνικού τους περιγυρου πχ φίλοι κ έτσι είναι πιο εύκολο να έχουν συμπεριφορές του στυλ..να τη πέσω σε αυτή να το πω στους φιλους μου πόσο αντρας ειμαι....να φτύσω αυτή για να δείξω πόσο ουαου ειμαι και με θέλουν όλες .....κτλ κτλ....και μη πεις ότι δεν ισχύουν αυτά γτ σημαίνει ότι ήρθες από άλλο πλανήτη...

    Παρόλα αυτά δεν θεωρώ πως όλοι οι συνομήλικοι μ είναι ανώριμοι ούτε όλοι οι μεγάλοι ότι είναι ώριμοι...Όμως καλώς ή κακώς η πλειοψηφια είναι έτσι...είναι ανώριμοι....Κ όχι επδ είναι βλάκες...Αλλά επδ δεν αναλύουν ....Δεν έχουν κριτική σκέψη και τρώνε αμάσητα ότι τους πλασάρουν στα ΜΜΕ κ μιμούνται τους φιλούς τους χωρίς να σκέφτονται αν αυτή η συμπεριφορά είναι σωστή η Όχι.....(αν εσύ ανήκεις στη μειοψηφία και είσαι πιο ώριμος από την ηλικία σου τότε μπράβο σ)

    Δεν λέω ότι εγώ είμαι η καλύτερη όμως όπως είπες κ εσύ ....όντως σκέφτομαι πιο ώριμα γ αυτό σ θυμίσω 50αρα ......κ δν ξερω αν αυτο ειναι καλο η κακο παμτως οριζει κατα καποιον τροπο την επικοινωνια μ με τους αλλους ....Στο σχολείο δν μπορούσα να επικοινωνήσω με τα άλλα παιδιά γτ σκεφτόμασταν εντελώς διαφορετικά.....ήμουν πιο ευαίσθητη κ οι καθηγητες μ μου ελγαν οτι ειμαι πιο ώριμη από την ηλικία μου...τι να κάνω αφού έτσι όντως ειναι;;;; να αλλαξω ;;; δεν θελω κ σ όποιον αρέσω....

    Όμως το γεγονός ότι θεωρώ πως είναι πιο ώριμη δεν σημαίνει ότι πιστεύω ότι είμαι η έξυπνη π μπορεί να κάνει τους άντρες ότι θέλει...οπως εβγαλες μονο σ το στμπερασμα ....αλίμονο...αν ήταν έτσι θα έπαιζα τους άντρες κομπολόι τώρα χαχα...
    Ούτε θεωρώ ότι ταίριαζω με έναν άντρα 37 χρόνων πχ γιατί μπορεί να σκέφτομαι λίγο πιο ώριμα Αλλά δεν σημαίνει ότι πρακτικά έχω την εμπειρία ενός 37αρη...Αυτός έχει ζήσει τη ζωή περισσότερο...Κ ο τρόπος σκέψης είναι κάτι πολύ θεωρητικό σε αντίθεση με τις έμπειριες και τη τριβή με την έξω κόσμο π έχει ένας μεγαλύτερος από μένα κ Όχι εγώ.....

    Δεν κατηγορησα κανέναν μάλλον εσύ το πήρες έτσι....Εσύ μ έκανες σχεδόν επίθεση ότι μοιάζω με 50αρα συνταξιούχο και υπονοεισες ότι είμαι βαρετή ....σεβαστή η άποψή σου .......μπορείς να πεις ότι θες κ την λαμβάνω υπόψη μου γτ γ αυτό γράφω εδώ.......

    Προσωπικα δεν θεωρώ ότι είμαι σνομπ στους τρόπους μου κ στη συναναστροφή μ με τους αλλους ...ομως δεν το απερριψα γτ το είπες εσυ....και είναι σεβαστή η γνώμη οποιουδήποτε γράφει έχω γτ γι αυτήν γράφω εδώ... επδ θέλω ν δω τα αρνητικά μ και να βοηθηθω....

    Σε ευχαριστώ γ την απάντηση σου ......
    Μπορείς τώρα να με αφήσεις να μιλήσω με τους υπολοιπους "50αρηδες" φίλους μου κ εσυ να ψαξεις κατι πιο αναλφρο για να μην κουραζεσαι και γ να ταυτισεις καλυτερα .... :P να σαι καλα
    Μίλιβα, πως γίνεται από ένα-δύο ποστ μου, να απορρίπτεις τις απόψεις μου;; Δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω, αλλά ξέρω από την ηλικία των 23. Ε ναι, σύμφωνα με την ηλικία σου, μοιάζεις για πολύ μεγαλύτερη, όχι τόσο στο θέμα των απόψεων, όσο στο ερωτικό κομμάτι. Εντάξει σου είπα ξανά συγνώμη, αν σε πείραξαν τόσο, αλλά είπες πως θέλεις να μάθεις τα ελαττώματά σου και στα επισήμανα ίσως με λάθος λέξεις, αλλά στα επισήμανα κυρίως για εσένα. Δεν είμαι γενικά ο τύπος που κατηγορώ κόσμο, πόσο μάλλον άγνωστο κόσμο, αλλά εσύ μόλις είδες ότι είμαι 21, με έβαλες στην "καραντίνα" των σκέψεών σου, με το ταμπελάκι "μαλάκας ανώριμος 21χρονος".

    Δεν θα αποδείξω σε εσένα ή στον οποιοδήποτε άλλον την αξία μου, την ξέρω εγώ και αυτό έχει σημασία. Δεν θα αποδείξω πως είμαι από τους άριστους στην σχολή μου, γιατί το ξέρω εγώ και οι καθηγητές, το ίδιο στον κοινωνικό τομέα (έχω 3 καλούς φίλους, που ξέρω ότι είναι φίλοι μου πραγματικοί και το έχουν αποδείξει στα πιο δύσκολα, που άλλος μπορεί και να έφευγε), λοιπόν είμαι περήφανος για όλα αυτά και ναι θεωρώ κομπλεξικό το να απορρίπτεις την γενιά σου και το ξέρεις και εσύ κατά βάθος, μιας και ανήκω και εγώ μέσα σε αυτήν.

    Ξανά λέω πως ακόμα και το "κομπλεξική" μην το εκλαμβάνεις ως απειλή και μη σηκώνεις τοίχους γύρω σου. Ο έξυπνος άνθρωπος ή μάλλον ο ώριμος, δεν είναι μόνο να γράφει κατεβατά με απόψεις που οκ έχουν μια βάση ωριμότητας, αλλά κυρίως είναι αυτός που ακούει και μαθαίνει από τα λάθη του και ευτυχώς το έχω αυτό το προσόν. Δεν είμαι ο τέλειος, έχω κάνει λάθη και κάνω κάθε μέρα και θα συνεχίσω να κάνω, αλλά το καλό είναι να τα καταλαβαίνουμε. Δεν καταλαβαίνω γιατί μια έξυπνη κοπέλα σαν και εσένα, έμεινε στην φράση μου"50αρα συνταξιούχο" και όχι στα υπόλοιπα.

    Είναι σαν να ψάχνεις την απειλή μέσα στα λεγόμενα του άλλου, για να αποδείξεις ότι όντως κάποιος σε μέμφεται. Από μέρους μου, έχεις τον λόγο μου, ότι δεν θα ξανά ασχοληθώ με εσένα, αφού δεν θέλεις, απλά να ξέρεις πως σημασία δεν έχει να μας "χαϊδεύει" τα αυτιά ο άλλος, αλλά να διορθωνόμαστε και πιστεύω πως αυτή είναι η πραγματική εξυπνάδα-ωριμότητα. Χαίρομαι όμως που έχουμε ένα κοινό και οι δυο μας, μας αντιμετώπιζαν στο σχολείο ως τους παράξενους του σχολείου. Ασχολούμουν στο σχολείο, με πράγματα που δεν είχαν κανένα νόημα για τα παιδιά, πχ. μου άρεσε η φιλοσοφία και ακόμη μου αρέσει, μου άρεσε να φτιάχνω δικά μου κόμικ έξυπνα και πολλά άλλα, πράγματα που ακόμη έπαιζαν οι συμμαθητές μου "μήλα" (ελπίζω να τα θυμάσαι :P), εγώ διάβαζα στην βιβλιοθήκη και μου άρεσε όσο τίποτα άλλο.

    Τεσπα για να μην σε ζαλίζω, έχεις τον λόγο μου ότι δεν θα ξανά ασχοληθώ με εσένα, απλά θέλω να ξέρεις ότι με αδικείς ως άνθρωπο, αλλά από την άλλη δεν έχω να αποδείξω και τίποτα, εφόσον ξέρω την αξία μου, ως άνθρωπος και ως φοιτητής και ως φίλος κλπ. Καλή συνέχεια και ελπίζω να βρεθεί μια λύση στο θέμα σου. Να είσαι καλά και εσύ :)

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,733
    40 τονουσ βιολογικα γιωργο του χρονου δε θα ειναι βιολογικα αρα 80 τονουσ εχω βγαλει οφσαιντ τρεισ γερουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #173
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Μίλιβα, πως γίνεται από ένα-δύο ποστ μου, να απορρίπτεις τις απόψεις μου;; Δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω, αλλά ξέρω από την ηλικία των 23. Ε ναι, σύμφωνα με την ηλικία σου, μοιάζεις για πολύ μεγαλύτερη, όχι τόσο στο θέμα των απόψεων, όσο στο ερωτικό κομμάτι. Εντάξει σου είπα ξανά συγνώμη, αν σε πείραξαν τόσο, αλλά είπες πως θέλεις να μάθεις τα ελαττώματά σου και στα επισήμανα ίσως με λάθος λέξεις, αλλά στα επισήμανα κυρίως για εσένα. Δεν είμαι γενικά ο τύπος που κατηγορώ κόσμο, πόσο μάλλον άγνωστο κόσμο, αλλά εσύ μόλις είδες ότι είμαι 21, με έβαλες στην "καραντίνα" των σκέψεών σου, με το ταμπελάκι "μαλάκας ανώριμος 21χρονος".

    Δεν θα αποδείξω σε εσένα ή στον οποιοδήποτε άλλον την αξία μου, την ξέρω εγώ και αυτό έχει σημασία. Δεν θα αποδείξω πως είμαι από τους άριστους στην σχολή μου, γιατί το ξέρω εγώ και οι καθηγητές, το ίδιο στον κοινωνικό τομέα (έχω 3 καλούς φίλους, που ξέρω ότι είναι φίλοι μου πραγματικοί και το έχουν αποδείξει στα πιο δύσκολα, που άλλος μπορεί και να έφευγε), λοιπόν είμαι περήφανος για όλα αυτά και ναι θεωρώ κομπλεξικό το να απορρίπτεις την γενιά σου και το ξέρεις και εσύ κατά βάθος, μιας και ανήκω και εγώ μέσα σε αυτήν.

    Ξανά λέω πως ακόμα και το "κομπλεξική" μην το εκλαμβάνεις ως απειλή και μη σηκώνεις τοίχους γύρω σου. Ο έξυπνος άνθρωπος ή μάλλον ο ώριμος, δεν είναι μόνο να γράφει κατεβατά με απόψεις που οκ έχουν μια βάση ωριμότητας, αλλά κυρίως είναι αυτός που ακούει και μαθαίνει από τα λάθη του και ευτυχώς το έχω αυτό το προσόν. Δεν είμαι ο τέλειος, έχω κάνει λάθη και κάνω κάθε μέρα και θα συνεχίσω να κάνω, αλλά το καλό είναι να τα καταλαβαίνουμε. Δεν καταλαβαίνω γιατί μια έξυπνη κοπέλα σαν και εσένα, έμεινε στην φράση μου"50αρα συνταξιούχο" και όχι στα υπόλοιπα.

    Είναι σαν να ψάχνεις την απειλή μέσα στα λεγόμενα του άλλου, για να αποδείξεις ότι όντως κάποιος σε μέμφεται. Από μέρους μου, έχεις τον λόγο μου, ότι δεν θα ξανά ασχοληθώ με εσένα, αφού δεν θέλεις, απλά να ξέρεις πως σημασία δεν έχει να μας "χαϊδεύει" τα αυτιά ο άλλος, αλλά να διορθωνόμαστε και πιστεύω πως αυτή είναι η πραγματική εξυπνάδα-ωριμότητα. Χαίρομαι όμως που έχουμε ένα κοινό και οι δυο μας, μας αντιμετώπιζαν στο σχολείο ως τους παράξενους του σχολείου. Ασχολούμουν στο σχολείο, με πράγματα που δεν είχαν κανένα νόημα για τα παιδιά, πχ. μου άρεσε η φιλοσοφία και ακόμη μου αρέσει, μου άρεσε να φτιάχνω δικά μου κόμικ έξυπνα και πολλά άλλα, πράγματα που ακόμη έπαιζαν οι συμμαθητές μου "μήλα" (ελπίζω να τα θυμάσαι :P), εγώ διάβαζα στην βιβλιοθήκη και μου άρεσε όσο τίποτα άλλο.

    Τεσπα για να μην σε ζαλίζω, έχεις τον λόγο μου ότι δεν θα ξανά ασχοληθώ με εσένα, απλά θέλω να ξέρεις ότι με αδικείς ως άνθρωπο, αλλά από την άλλη δεν έχω να αποδείξω και τίποτα, εφόσον ξέρω την αξία μου, ως άνθρωπος και ως φοιτητής και ως φίλος κλπ. Καλή συνέχεια και ελπίζω να βρεθεί μια λύση στο θέμα σου. Να είσαι καλά και εσύ :)
    Τι εννοείς ότι απορρίπτω τις απόψεις σου;
    Όχι στο ερωτικό κομμάτι δεν είναι τόσο ώριμη...Ο τρόπος σκέψης είναι συγκροτημένος απλά...
    Δεν σου ζήτησα να μου πεις συγνωμη...Έτσι είναι...σε κάποιους μπορεί να φαίνομαι μεγαλυτερη από όσο είμαι φυσικά και το αναγνωρίζω και είπα ότι σέβομαι την άποψη σου...Φυσικά και σημασία δν έχει το να σου χαϊδεύουν τα αυτιά εξάλλου όπως σ έγραψα είναι εδώ γ να δω και τα αρνητικά....συμφωνώ μαζί σου ότι σε μερικούς μπορεί να ξενιζει ο πιο συγκροτημένος τρόπος σκέψης κ να ψάχνουν κάτι πιο χαλαρο ανάλαφρο χωρίς πολύ βάθος γτ δεν θέλουν να μπαίνουν σε προβληματισμούς...είναι που είναι εποχές δύσκολες δεν θέλουν να είναι και με ατομα που τους κάνουν να σκέφτονται παραπανω......Έχουμε γίνει και λίγο βολεψακηδες ψάχνουμε το απλό και όχι το πολυσύνθετο γ να σπάνε τα κεφαλια ...

    Δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνούμε;;;

    Συμφωνώ ότι ώριμος άνθρωπος δεν ειναι μονο αυτός π γράφει κατεβατα....είπα απλά ότι ο τρόπος σκέψης μ είναι πιο αναλυτικός από την ηλικία μου αυτό κ μόνο...Αυτό δλδ που πρόσεξες κ εσύ...

    Δεν νμζ ότι σε αδικω γτ δεν μπήκα καν στη διαδικασία να σε ψυχολογησω ούτε όπως λες να σε κατηγορήσω....κτ μάλλον παρερμηνευσες από όσα είπα....
    Ζήτημα δν είναι να μην ασχοληθείς μαζί μου είναι ανοιχτό το θρεντ γ όποιον θέλει να με βοηθήσει κ λαμβάνω υπόψη μου όλες τις γνώμες ....απλά όσο γντ να μην παρεξηγούμαστε Αλλά να επικοινωνούμε....

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,733
    Μιλιβακι βρηκαμε γαμπρο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Καλή μου,

    Θα σου γράψω με πάρα πολύ αγάπη και πολύ καλή διάθεση ως προς το πρόσωπο σου.

    Αυτοπροσδιορίζεσαι ως ώριμη. Ένα χαρακτηριστικό της ωριμότητας είναι η αυτογνωσία. Δηλαδή ξέρω ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ και ξέρω ΤΙ ΘΕΛΩ. Αν το επιτύχω αυτό ξέρω και αν ο άνθρωπος που έχω απέναντι μου, μου αρέσει ή όχι. Αν δεν έχω καταλάβει αν μου αρέσει ή όχι ο άλλος άνθρωπος, μάλλον καλή μου δεν είμαι ακόμα τόσο ώριμος όσο ίσως νομίζω.

    Όταν ζητήσω από μια γυναίκα να βγούμε για ένα ραντεβού, της έχω κάνει σαφές ότι μου αρέσει ως γυναίκα και επιθυμώ να την γνωρίσω περαιτέρω, ώστε να εκφράσω το ερωτικό μου ενδιαφέρον σε εκείνη. Αν λοιπόν μια γυναίκα αποδεχτεί την πρόταση μου για να βγούμε έξω, το ερμηνεύω ότι καταρχήν της αρέσω και εγώ και δεν είμαι ερωτικά αδιάφορος σε εκείνη. Αν η γυναίκα μου πει ξαφνικά ότι δεν ξέρω αν μου αρέσεις, θεωρώ ότι με εμπαίζει και δεν συνεχίζω μαζί της. Με δεδομένο λοιπόν ότι το υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον και έλξη προσέρχομαι στο πρώτο ραντεβού.
    Αν τα πράγματα πάνε καλά, θα υπάρξει και δεύτερο ραντεβού όπου θα γνωριστούμε ακόμα περισσότερο. Αν δεν υπάρξει κάποιο πρόβλημα και στο δεύτερο ραντεβού, με δεδομένο ότι είμαστε ενήλικες οι οποίοι έχουν καταστήσει αμοιβαία σαφές ότι υπάρχει ερωτική έλξη αναμεταξύ τους (αλλιώς γιατί δέχτηκαν αν βγουν σε δύο ραντεβού), οδηγούμαστε στο τρίτο ραντεβού.
    Από το τρίτο ραντεβού και μετά, περιμένω να αναπτυχθεί κάποια (έστω μικρή) ερωτική οικειότητα (αγγίγματα, αγκαλιά, αμοιβαία ερωτική ατμόσφαιρα, αμοιβαία διάθεση για περαιτέρω ένωση κλπ). Για εμένα αυτό το βήμα (η ανάπτυξη μιας ερωτικής οικειότητας - ατμόσφαιρας) είναι αδιαπραγμάτευτη. Ξέρεις γιατί; Γιατί έχω κάνει σαφές πριν ακόμα ζητήσω το πρώτο ραντεβού, ότι βλέπω την γυναίκα ΕΡΩΤΙΚΑ!!! Μου αρέσει και διεκδικώ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ρόλο στη ζωή της, ως ΕΡΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ της. Φυσικά αν καταφέρουμε να τα πάμε καλά στα δύο πρώτα ΕΡΩΤΙΚΑ - ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΑ ραντεβού.

    Και μια ακόμα συμβουλή καλή μου. Στη ζωή ότι δίνουμε παίρνουμε. Προσπάθησε να αναλύεις λιγότερο και να ζεις περισσότερο. Να είσαι ειλικρινείς και ξεκάθαρη στις προθέσεις σου. Αν ένας νεαρός άντρας σου ζητήσει να βγείτε, ρώτα τον εαυτό σου και απάντησε αν σου αρέσει αυτός ο άντρας. Αν όχι ή αν δεν είσαι σίγουρη, μην βγαίνεις μαζί του. Όταν αποδέχεσαι την πρόσκληση του χωρίς να έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου το πως τον βλέπεις, λογικό είναι να οδηγηθείς σε απογοητεύσεις.
    Βέβαια καλή μου, οφείλω να παραδεχτώ ότι πολλοί άντρες (όχι όμως όλοι) έχουμε γίνει πολύ κοιμισμένοι. Πηγαίνει ο άλλος και ενώ βλέπει ερωτικά μια κοπέλα, της λέει :"Θέλεις να βγούμε". Χωρίς να έχει κάνει σαφές σε εκείνη ότι την βλέπει ερωτικά. Ε μετά τι να σου κάνουν οι κοπέλες, δικαίως μπερδεύονται...

    Κλέινοντας, θέλω να σου ξεκαθαρίσω ότι είμαι απόλυτα θετικά κείμενος προς εσένα. Ζήσε την ζωή σου και μην βιάζεσαι να μεγαλώσεις. Πίστεψε με, θα γίνεις και 30 και 40 και εύχομαι και πολύ παραπάνω. Είσαι νέα ακόμα, αποδέξου ότι στην ηλικιακό target group που βρίσκεσαι υπάρχει πιθανότητα να συναντήσεις και ανωριμότητα. Εδώ υπάρχει ανωριμότητα σε πολύ μεγαλύτερες ηλικίες...

    Να περνάς όμορφα....
    Εσύ εισαι ο ανώριμος λοιπόν! Το κομπλεξ ειναι δικό σου απλώς δεν πιστεύεις πως έχεις μεγάλες πιθανότητες κάποια να ενδιαφέρεται για σένα και φοβάσαι μη τυχόν και σε "εκμεταλλευτούν"και κεράσεις κανα καφεδάκι και δεν πάρεις αντάλλαγμα ή απλώς βγήκε η άλλη για να περάσει την ώρα της.
    Ωριμότητα δεν δείχνει το πόσο γρήγορα κάνεις σεξ. Βρες πιο πειστικά επιχειρήματα.
    Εδώ υπάρχουν ζευγάρια που ήταν επι χρόνια φίλοι και τελικά τους βγήκε το ερωτικό κάποια στιγμή και παντρεύτηκαν.
    Για να δεις αν όντως ταιριάζεις για κάτι σοβαρό με τον άλλον θες ΧΡΟΝΟ. Αυτό ειναι το ώριμο. Αν θες να υπάρχει μόνο σεξουαλική έλξη και τίποτα παραπάνω τι να τον κάνεις τον χρόνο λογικό. Εσύ απλά θες σεξ και επιβεβαίωση.

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εσύ εισαι ο ανώριμος λοιπόν! Το κομπλεξ ειναι δικό σου απλώς δεν πιστεύεις πως έχεις μεγάλες πιθανότητες κάποια να ενδιαφέρεται για σένα και φοβάσαι μη τυχόν και σε "εκμεταλλευτούν"και κεράσεις κανα καφεδάκι και δεν πάρεις αντάλλαγμα ή απλώς βγήκε η άλλη για να περάσει την ώρα της.
    Ωριμότητα δεν δείχνει το πόσο γρήγορα κάνεις σεξ. Βρες πιο πειστικά επιχειρήματα.
    Εδώ υπάρχουν ζευγάρια που ήταν επι χρόνια φίλοι και τελικά τους βγήκε το ερωτικό κάποια στιγμή και παντρεύτηκαν.
    Για να δεις αν όντως ταιριάζεις για κάτι σοβαρό με τον άλλον θες ΧΡΟΝΟ. Αυτό ειναι το ώριμο. Αν θες να υπάρχει μόνο σεξουαλική έλξη και τίποτα παραπάνω τι να τον κάνεις τον χρόνο λογικό. Εσύ απλά θες σεξ και επιβεβαίωση.
    Ευχαριστώ πολύ που με την ποιότητα του γραπτού σου λόγου, μου αποκαλύπτεις πόσα θέματα έχεις να επιλύσεις με τον εαυτό σου. Άλλωστε αναγνώσαμε και προηγούμενα μηνύματα σου όπου η επιθετικότητα και η εμπάθεια σου προς τους άντρες μέλη του φόρουμ ήταν εξόφθαλμη.
    Αλήθεια σε τι από όλα διαφωνείς; Γιατί ως άντρας πρέπει να αποδέχομαι ανεύθυνη συμπεριφορά από την όποια γυναίκα, ειδικά όταν είμαι απόλυτα ξεκάθαρος απέναντι της, τόσο ως προς τις επιθυμίες μου όσο και από το τι προσδοκώ από εκείνη;
    Φυσικά είσαι ελεύθερη να επιλέξεις αν και πότε θα κάνεις σεξ. Αν διάβαζες όμως το μήνυμα μου με προσοχή θα έβλεπες ότι δεν μιλάω ακριβώς για σεξ αλλά για μια ξεκάθαρη ανάπτυξη έστω υποτυπώδους ερωτικής οικειότητας. Δηλαδή τι θα παριστάνουμε; Μήπως τα ξαδερφάκια;
    Στο επιχείρημα σου για τον καφέ απλά γελάω. Ζώντας στο εξωτερικό, σε μια πολύ ακριβή πόλη, πίστεψε με το κόστος ενός ραντεβού (ανάμεσα σε ενήλικες) μόνο αμελητέο δεν είναι. Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια λοιπόν. Αλλά ακόμα και για έναν καφέ να ήταν, δεν είμαι υποχρεωμένος να τον παρέχω, εφόσον δεν καλύπτονται οι δικές μου ανάγκες και προσδοκίες. Οι οποίες από την αρχή γνωστοποιούνται.
    Οι ώριμοι άνθρωποι φίλη μου είναι υπεύθυνοι για τις πράξεις τους. Δεν κρύβονται πίσω από τσιτάτα τύπου "δεν είμαι έτοιμη ακόμα". Το οποίο μπορεί και να ισχύει βέβαια. Όμως δεν είναι ο ρόλος μου να νταντέψω καμία γυναίκα. Αν δεν είσαι έτοιμη (εσύ και η οποιαδήποτε άλλη κοπέλα) για να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις μιας σχέση μεταξύ ενηλίκων, μην το κάνεις. Κανένας δεν θα σε κρίνει για αυτό.
    Μην έχεις όμως την απαίτηση να επενδύσω τον χρόνο μου περισσότερο. Δεν θα το κάνω. Σχέση είναι δούναι και λαβείν. Και για να επενδύσω περισσότερο στην σχέση πρέπει να μπορώ να καλύπτονται οι ανάγκες μου για συντροφικότητα (και φυσικά για σεξ).
    Συνέχισε να είσαι όσο επιθετική θέλεις λοιπόν. Η συμπεριφορά μας δεν χαρακτηρίζει κανέναν άλλον εκτός από εμάς τους ίδιους.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εσύ εισαι ο ανώριμος λοιπόν! Το κομπλεξ ειναι δικό σου απλώς δεν πιστεύεις πως έχεις μεγάλες πιθανότητες κάποια να ενδιαφέρεται για σένα και φοβάσαι μη τυχόν και σε "εκμεταλλευτούν"και κεράσεις κανα καφεδάκι και δεν πάρεις αντάλλαγμα ή απλώς βγήκε η άλλη για να περάσει την ώρα της.
    Ωριμότητα δεν δείχνει το πόσο γρήγορα κάνεις σεξ. Βρες πιο πειστικά επιχειρήματα.
    Εδώ υπάρχουν ζευγάρια που ήταν επι χρόνια φίλοι και τελικά τους βγήκε το ερωτικό κάποια στιγμή και παντρεύτηκαν.
    Για να δεις αν όντως ταιριάζεις για κάτι σοβαρό με τον άλλον θες ΧΡΟΝΟ. Αυτό ειναι το ώριμο. Αν θες να υπάρχει μόνο σεξουαλική έλξη και τίποτα παραπάνω τι να τον κάνεις τον χρόνο λογικό. Εσύ απλά θες σεξ και επιβεβαίωση.
    Η πλάκα είναι ότι το μήνυμα σου είναι η επιτομή του γυναικοκεντρισμού.
    Ένα ραντεβού εδώ κοστίζει 100 με 150 ευρώ. Αν αργήσεις και δεν μπορείς να επιστρέψεις με μετρό και πρέπει να πληρώσεις ταξί, τότε το κόστος ανεβαίνει πολλαπλώς. Μιλάμε για ραντεβού μεταξύ ενηλίκων. Όχι για ραντεβού μαθητών Γ Λυκείου!!!
    Αν λοιπόν η άλλη θέλει απλά να περάσει την ώρα της (με βάση το μήνυμα σου), ας καλύψει και το ανάλογο κόστος.
    Όχι καφέ, ούτε πασατέμπο αν η γυναίκα δεν δείχνει σεβασμό και ωριμότητα.

  13. #178
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Καλή μου,

    Θα σου γράψω με πάρα πολύ αγάπη και πολύ καλή διάθεση ως προς το πρόσωπο σου.

    Αυτοπροσδιορίζεσαι ως ώριμη. Ένα χαρακτηριστικό της ωριμότητας είναι η αυτογνωσία. Δηλαδή ξέρω ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ και ξέρω ΤΙ ΘΕΛΩ. Αν το επιτύχω αυτό ξέρω και αν ο άνθρωπος που έχω απέναντι μου, μου αρέσει ή όχι.



    Και μια ακόμα συμβουλή καλή μου. Στη ζωή ότι δίνουμε παίρνουμε. Προσπάθησε να αναλύεις λιγότερο και να ζεις περισσότερο. Να είσαι ειλικρινείς και ξεκάθαρη στις προθέσεις σου. Αν ένας νεαρός άντρας σου ζητήσει να βγείτε, ρώτα τον εαυτό σου και απάντησε αν σου αρέσει αυτός ο άντρας.
    Σχετικά με αυτο που είπες έχεις ένα δίκιο....Δεν είπα ότι είναι ντε και καλα
    ώριμη και κατασταλαγμενη στις σχέσεις μου...είπα απλώς ότι αναλύω παραπανω και σκέφτομαι για την ηλικία μου....

    Έχω πραγματικά μπερδευτεί γιατί ίσως περιμένω πολλά....εννοώντας πολλά..λέω ότι αυτό που θέλω είναι να μου δημιουργήσει έλξη ο άνθρωπος απέναντι μου και να με κάνει να θέλω να τον δω ξανά και να νιώθω όμορφα ....

    Το ξέρω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις και ειναι δυσκολο γιατί υπάρχουν και τα ενδεχόμενα να "δυναμώσει" το ενδιαφέρον και σε μια σχέση που ξεκίνησε χλιαρά....το έχω ακούσει να συμβαίνει και αυτό....

    Δεν είπα ποτέ ότι μια σχέση δεν μπορεί να έχει σεξ..Αυτό που είπα και τόνισα είναι ότι στη παρούσα φάση με μπλοκάρει κάποιος να το κάνει από πάρα πολύ νωρίς χωρίς να το ξέρω και επιτακτικά σαν να νιώθω ότι με "πιέζει" πράγμα που μου έχει συμβεί...Αυτό το διάστημα που ειμαι ελεύθερη ως επί το πλείστον...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,733
    Αδερφε εσυ με τα 150 οι προσδοκιεσ μιασ γυναικασ ειναι να μην εξαρταται απο τον αντρα δεν ειναι το σεξ για να ξερεισ να μην πληρωνεισ τσαμπα εδω ελλαδα με δυο καφεδακια κι ενα κλαμπακι γινεται δουλεια δεν ειναι το θεμα μασ το ****** αυτα οταν ησουν μικροσ μεγαλονωντασ αλλαζει το θεματακι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,733
    Οταν θα κανεισ οικογενεια εσυ πρεπει να εχεισ τα δικα σου χρηματα η γυναικα το ιδιο και το παιδι το ιδιο αν δεν εχετε τα δικα σασ χρηματα ο καθενασ και δεν λυνει ο καθενασ τα προβληματα του μονοσ μια μαλςκεια θα κανεισ τοσο απλο ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 12 of 39 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 16:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 15:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •