Περί σχέσης - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 39 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 572
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Αδερφε εσυ με τα 150 οι προσδοκιεσ μιασ γυναικασ ειναι να μην εξαρταται απο τον αντρα δεν ειναι το σεξ για να ξερεισ να μην πληρωνεισ τσαμπα εδω ελλαδα με δυο καφεδακια κι ενα κλαμπακι γινεται δουλεια δεν ειναι το θεμα μασ το ****** αυτα οταν ησουν μικροσ μεγαλονωντασ αλλαζει το θεματακι
    Φίλε μου ζω στην Κεντρική Ευρώπη. Σε μια πολύ ακριβή πόλη (Μη ρωτήσεις ποια Πόλη). Τα ραντεβού εδώ κοστίζουν. Όπως και κάθε τι άλλωστε. Ξέρεις ποιο είναι όμως το καλό εδώ. Οι γυναίκες είναι πολύ ποιο ξεκάθαρες στις επιθυμίες τους. Όταν κάποια ενδιαφέρετε θα σου ανάψει πράσινο και όλα είναι OK. Αν όχι, στο δηλώνει άμεσα.
    Δεν υπάρχει εδώ αυτή η απελπισία που ο άντρας πρέπει να προσπαθεί μέχρι η κοπέλα να νοιώσει έτοιμη ανεξάρτητα από τις δικές του ανάγκες και επιθυμίες.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Θα στο πω απλα παιρνεισ εσυ 700 η γυναικα 500 και το παιδι 400 κανει ο καθενασ οτι θελει παρα να παιρνεισ εσυ 1600 κι ολοι να κρεμονται απο σενα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Καλα κι εγω ειμαι αριστεροσ στην ελλαδα και πιστευω στην ισοτητα και την αξια των ανθρωπων
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Σχετικά με αυτο που είπες έχεις ένα δίκιο....Δεν είπα ότι είναι ντε και καλα
    ώριμη και κατασταλαγμενη στις σχέσεις μου...είπα απλώς ότι αναλύω παραπανω και σκέφτομαι για την ηλικία μου....

    Έχω πραγματικά μπερδευτεί γιατί ίσως περιμένω πολλά....εννοώντας πολλά..λέω ότι αυτό που θέλω είναι να μου δημιουργήσει έλξη ο άνθρωπος απέναντι μου και να με κάνει να θέλω να τον δω ξανά και να νιώθω όμορφα ....

    Το ξέρω ότι αυτό δεν συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις και ειναι δυσκολο γιατί υπάρχουν και τα ενδεχόμενα να "δυναμώσει" το ενδιαφέρον και σε μια σχέση που ξεκίνησε χλιαρά....το έχω ακούσει να συμβαίνει και αυτό....

    Δεν είπα ποτέ ότι μια σχέση δεν μπορεί να έχει σεξ..Αυτό που είπα και τόνισα είναι ότι στη παρούσα φάση με μπλοκάρει κάποιος να το κάνει από πάρα πολύ νωρίς χωρίς να το ξέρω και επιτακτικά σαν να νιώθω ότι με "πιέζει" πράγμα που μου έχει συμβεί...Αυτό το διάστημα που ειμαι ελεύθερη ως επί το πλείστον...
    Είμαι σίγουρος ότι σταδιακά θα βρεις έναν άνθρωπο, με την προσωπικότητα που θα σε γοητεύσει. Απλά είσαι λίγο μικρούλα ακόμα. Θα ωριμάσεις και βιολογικά και ερωτικά σταδιακά. Οι σχέσεις είναι και θέμα εμπειρίας.
    Να σου πάνε όλα καλά...

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Η πλάκα είναι ότι το μήνυμα σου είναι η επιτομή του γυναικοκεντρισμού.
    Ένα ραντεβού εδώ κοστίζει 100 με 150 ευρώ. Αν αργήσεις και δεν μπορείς να επιστρέψεις με μετρό και πρέπει να πληρώσεις ταξί, τότε το κόστος ανεβαίνει πολλαπλώς. Μιλάμε για ραντεβού μεταξύ ενηλίκων. Όχι για ραντεβού μαθητών Γ Λυκείου!!!
    Αν λοιπόν η άλλη θέλει απλά να περάσει την ώρα της (με βάση το μήνυμα σου), ας καλύψει και το ανάλογο κόστος.
    Όχι καφέ, ούτε πασατέμπο αν η γυναίκα δεν δείχνει σεβασμό και ωριμότητα.
    Επομένως θεωρείς πως κερνάς και θες αντάλλαγμα. Ψάξε τότε για καμια ιερόδουλη και όχι για κοπέλα με αυτό το σκεπτικό!
    Σου είπα πως ΕΣΥ έχεις τον φόβο πως δεν θα σε θέλει καμια και πως φοβάσαι ΕΣΥ μήπως και θέλει να περάσει την ώρα της. Ξέχασες τα ελληνικά σου;
    Επίσης συνέχισε έτσι για να ξέρουμε να ξεχωρίζουμε ποιοι αξίζουν και ποιοι όχι! Καλά το πας.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Είμαι σίγουρος ότι σταδιακά θα βρεις έναν άνθρωπο, με την προσωπικότητα που θα σε γοητεύσει. Απλά είσαι λίγο μικρούλα ακόμα. Θα ωριμάσεις και βιολογικά και ερωτικά σταδιακά. Οι σχέσεις είναι και θέμα εμπειρίας.
    Να σου πάνε όλα καλά...
    Οταν θα κάνεις σεξ απο το 1ο ραντεβου Μιλιβα θα σαι πλέον ωριμη και με ένα κάρο ΣΜΝ και θα καμαρώνεις. Τι αλλο θα διαβάσω εδώ μέσα δεν ξέρω.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by little View Post
    Επομένως θεωρείς πως κερνάς και θες αντάλλαγμα. Ψάξε τότε για καμια ιερόδουλη και όχι για κοπέλα με αυτό το σκεπτικό!
    Σου είπα πως ΕΣΥ έχεις τον φόβο πως δεν θα σε θέλει καμια και πως φοβάσαι ΕΣΥ μήπως και θέλει να περάσει την ώρα της. Ξέχασες τα ελληνικά σου;
    Επίσης συνέχισε έτσι για να ξέρουμε να ξεχωρίζουμε ποιοι αξίζουν και ποιοι όχι! Καλά το πας.
    Έχεις μεγάλο πρόβλημα κοπέλα μου... Δεν θα συνεχίσω μαζί σου. Μια χαρά ευτελίζεις τον εαυτό σου χωρίς την δική μου συνεισφορά.
    Μεγάλη μου χαρά που μου λες ότι δεν αξίζω. Θα το θεωρούσα πολύ προσβλητικό να άκουγα καλή κουβέντα από άτομο της δικής σου "ποιότητας".

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Giorgos35

    Ναι.....είσαι ο μόνος θεωρώ που έχει καταλάβει απόλυτα αυτο που εννοώ και θέλω....

    Πότε δεν είπα ότι είναι κακο το σεξ από το πρώτο ραντεβού εφόσον συμφωνηθεί από τους δύο κ εφόσον το θέλουν πραγματικά και δεν το κάνουν για τους "λάθος" λόγους...πχ να μη με παρεξηγήσει ο άλλος...να μη ξενερώσει....να μη φύγει...κτλ

    Εμένα πάντως προς το παρόν αυτό είναι κάτι π δεν μου βγαίνει και δεν θέλω

    Έλα όμως που οι άντρες εφόσον μπορούν να έχουν από το πρώτο ραντεβού αυτό π θέλουν γιατί να κάτσουν να ασχοληθούν με κάποια π θα καθυστερήσει λίγο;;; εννοώ έχει γίνει τόσο φαστ φουντ το ερωτικό μεταξύ μας όπως όλα κινούνται τόσο γρήγορα σε αυτήν την εποχή....

    Γιατί ο άλλος να κάτσει να ασχοληθεί μαζί μου αν βρει κάποια π θα του κάτσει από το πρώτο ραντεβού...χαζός ειναι;;
    Αν είναι είναι χρυσοχόος και ξέρει να κάνει εκτίμηση τοτες θα κάτσει μαζί σου..
    Αν είναι παλιατζής θα την κάνει αρων αρων

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μιλιβακι βρηκαμε γαμπρο
    Αυτό τώρα πως σου ηρθε ρε Έλις???

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Έχεις μεγάλο πρόβλημα κοπέλα μου... Δεν θα συνεχίσω μαζί σου. Μια χαρά ευτελίζεις τον εαυτό σου χωρίς την δική μου συνεισφορά.
    Μεγάλη μου χαρά που μου λες ότι δεν αξίζω. Θα το θεωρούσα πολύ προσβλητικό να άκουγα καλή κουβέντα από άτομο της δικής σου "ποιότητας".
    Εγώ είδα πως εσύ ευτελίζεις τον εαυτό σου εδώ μέσα. Όλοι καταλάβαμε τι ψάχνεις και καλά κάνεις άμα θες αντικείμενα και όχι κοπέλα δικαίωμα σου. Αλλά αυτό που δεν δέχομαι με τίποτα ειναι να έρχεσαι και από πάνω να "συμβουλεύεις" την κοπέλα που ψάχνει σχέση αν διάβασες. Όχι να γίνει το αντικείμενο του καθενός.
    Μην συνεχίσεις μαζί μου και μην συνεχίζεις γενικώς την προπαγάνδα σου! Τα προσωπικά σου κομπλεξ ας παραμείνουν προσωπικά.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Αν είναι είναι χρυσοχόος και ξέρει να κάνει εκτίμηση τοτες θα κάτσει μαζί σου..
    Αν είναι παλιατζής θα την κάνει αρων αρων
    Μπράβο τέτοια βοήθεια χρειάζεται η θεματοθέτρια. Ουσιαστική. Να καταλάβει τι αξίζει και να μην κάνει εκπτώσεις. Όποιος βιάζεται προφανώς και δεν σέβεται τους άλλους και ενδιαφέρεται να καλύψει τις δικές του προσωπικές ανάγκες.

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Little αν βγαίναμε ενα ραντεβου και μιλούσες ετσι, ή θα το ληγαμε στο πρωτο ραντεβου η ισως αν ησουν ελκυστική εμφανισιακά να σου πρότεινα να πηγαιναμε ξενοδοχειο να βγάλουμε τα ματια μας και τελος.
    Στη ζωη ο καθενας περνει αυτο που του αξιζει, θα το χωνέψεις μεγαλώνοντας.

    Στη μιλιβα η σε αλλες κοπελες εδω μεσα γιατι δεν μιλαμε με επιθετικότητα και κανουμε ενα ωραιο διάλογο εστω και με διαφωνίες; Λογικα εσυ ξερεις πολλα, βλεπεις την προπαγάνδα και οτι θέλουμε να οδηγήσουμε πονηρά την μιλιβα και εσενα στο ανδρο της ακολασίας.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Little αν βγαίναμε ενα ραντεβου και μιλούσες ετσι, ή θα το ληγαμε στο πρωτο ραντεβου η ισως αν ησουν ελκυστική εμφανισιακά να σου πρότεινα να πηγαιναμε ξενοδοχειο να βγάλουμε τα ματια μας και τελος.
    Στη ζωη ο καθενας περνει αυτο που του αξιζει, θα το χωνέψεις μεγαλώνοντας.

    Στη μιλιβα η σε αλλες κοπελες εδω μεσα γιατι δεν μιλαμε με επιθετικότητα και κανουμε ενα ωραιο διάλογο εστω και με διαφωνίες; Λογικα εσυ ξερεις πολλα, βλεπεις την προπαγάνδα και οτι θέλουμε να οδηγήσουμε πονηρά την μιλιβα και εσενα στο ανδρο της ακολασίας.
    Μα δεν θα έβγαινα ποτε μαζί σου με τον χαρακτήρα που έχεις, ακριβώς γιατί στην ζωή παίρνεις ότι αξίζεις! Δεν επιλέγεις ΕΣΥ δεν ειναι οι άνθρωποι ρουχα που τα επιλέγεις πληρώνεις και φεύγεις. Σε επιλέγουν και εκείνοι. Εσύ αν και μεγάλωσες ακόμα να μάθεις τα βασικά.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Little αν βγαίναμε ενα ραντεβου και μιλούσες ετσι, ή θα το ληγαμε στο πρωτο ραντεβου η ισως αν ησουν ελκυστική εμφανισιακά να σου πρότεινα να πηγαιναμε ξενοδοχειο να βγάλουμε τα ματια μας και τελος.
    Στη ζωη ο καθενας περνει αυτο που του αξιζει, θα το χωνέψεις μεγαλώνοντας.

    Στη μιλιβα η σε αλλες κοπελες εδω μεσα γιατι δεν μιλαμε με επιθετικότητα και κανουμε ενα ωραιο διάλογο εστω και με διαφωνίες; Λογικα εσυ ξερεις πολλα, βλεπεις την προπαγάνδα και οτι θέλουμε να οδηγήσουμε πονηρά την μιλιβα και εσενα στο ανδρο της ακολασίας.
    Τι της λες ρε συ???πω θα γίνει Τούρκος η μάλλον Τουρκάλα..δεν υπάρχει περίπτωση φίλε να σου κάτσει και ο τελευταίος άνδρας πάνω στη γη να εισουν...

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Τι της λες ρε συ???πω θα γίνει Τούρκος η μάλλον Τουρκάλα..δεν υπάρχει περίπτωση φίλε να σου κάτσει και ο τελευταίος άνδρας πάνω στη γη να εισουν...
    Καλά ΘΕΟΣ !!!

Page 13 of 39 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 16:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 15:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 22:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 15:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •