Περί σχέσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 39 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 572
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Περί σχέσης

    Αγαπητοι παλιοι αλλά και νέοι συμφορουμιτες καλησπέρα

    Επιστρέφω μετά από καιρό με χαλαρο θεματάκι αλλά πιο πολύ για να δώσω ένα σημάδι ζωής..

    Δεν θέλω να σας ζαλίζω πολύ γ αυτό θα είμαι περιεκτική...

    Το τελευταίο χρόνο επεσα με τα μουτρα σε ένα χόμπυ, μεσα από το οποίο ερωτευτηκα πλατωνικα έναν άντρα με τον οποίο δεν θα μπορούσα ΠΟΤΕ ν αποκτήσω τπτ( για πολλούς αντικειμενικούς λογους) και δεν είναι η πρώτη φορά αυτή γ μένα!!!! ( βέβαια το ήξερα ότι εγώ με αυτόν ΔΕΝΝΝ...παρόλ αυτά , αυτο δεν με εμποδισε απο το να φαντασιωνομαι πραγματα....)

    Μέσα από το χώρο αυτο εζησα καλες κ κακες στιγμες ομως καποιες "παρεξηγησεις" με καποια ατομα που ημασταν εκει , με ανάγκασαν να φύγω από εκεί ......και να σκεφτώ αλλά κ να αναθεωρησω πολλα πραγματα γ τη ζωη κ γ μενα!!!

    Φυσικά στο ότι έφυγα από εκείνο το χώρο φταίει και η κακη στάση προς εμενα του άντρα π μ αρεσε που δεν έχει καμία σχέση με το ερωτικο δικό μου κομμάτι (που δεν το έμαθε ποτέ).

    Αυτο το γεγονός με έκανε ... να μπουχτησω στη κυριολεξία με τους χαζους νηπιακους, πλατωνικους μ έρωτες χωρίς ανταποκριση..κ μ εφερε ξανα στο προσκήνιο το θέμα των ερωτικών σχέσεων....

    Ειμαι 3 χρονια χωρίς σχεση κ δεν ειμαι τοσο απελπισμένη οπως μπορει να φαινεται αυτη τη στιγμη...(ξέρω ότι δεν είναι το παν να έχεις σύντροφο. ..ότι σημασία έχει να εμπλουτιζεις τον εσωτερικό σ κοσμο να είσαι ανεξάρτητη κτλ κτλ κ να μη περιμένεις ο σύντροφός να σ καλύψει τα κενά....) ολα ωραία ως εδώ...

    Αλλά ρε παιδιά αναρωτιέμαι γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω σχέση τόσο καιρο....Γιατί δεν μου έχει τύχει μια γνωριμία ενδιαφέρουσα...;;.κτ να εξελιχθεί....;; ντάξει ήμουν πλατωνικα ερωτευμένη αλλά ήμουν κ χαλαρή και ειχα ανοιχτες τις κεραιες μ παράλληλα γ οτιδήποτε αλλο παιχτεί .....Που δν έτυχε..!!! .κ πραγματικά δεν είναι λύση να ερωτεύομαι πλατωνικα για να ξεφεύγει το μυαλό μου το χρονικό διάστημα π θα μεσολαβήσει γ την επόμενη σχέση...Ούτε είναι λύση το πλατωνικό προκειμένου να νιώθω πλήρης κ ανεξάρτητη κ οκει μέχρι να μ έρθει κάτι στη ζωή μου.....

    Τα λιγα άτομα π βγαίνω εξω δν μπορούν να μ δώσουν τη δυνατότητα γ γνωριμιες ..μεσα από τ χόμπυ π έκανα δν έχω επαφές να βγαίνω ...Ενώ τώρα ξεκίνησα το ίδιο χόμπι σε άλλο χώρο κ είμαστε μόνο γυναικες.... Γενικά όλο αυτό το διάστημα κινούμαι σε χώρους διάφορους γυμναστήρια και αλλα..έχω τα τυπικά Καλημέρα καλησπέρα κ μέχρι εκεί...Είμαι της άποψης ότι δεν θέλω να κυνηγήσω τίποτα..Γιατί στη ζωή έρχονται μόνα τους και να ειμαι κουλ κ να μη ζοριζω καταστασεις κ ανθρωπους.....

    Είχα κάποιες λίγες γνωριμίες π δν μου άρεσαν κ δν συνεχίστηκε κάτι..αν με δεις στο δρόμο είμαι μια κοπέλα που δεν σ περνάει από το μυαλό ότι αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα κ όμως ειμαι ελεύθερη γ μεγάλο διάστημα κ δεν με πειράζει τόσο αυτό Αλλά το γεγονός ότι κάποια πράγματα γ μένα εξακολουθούν να είναι δύσκολα και στάσιμα.. (σχέσεις) ....Πώς στο διάολο τυχαίνει μια ερωτική σχέση....Πώς γνωρίζονται οι άνθρωποι ;;; τι πάει λάθος;;

    Οχι δεν πήγα να κάνω χόμπυ γ να βρω γκόμενο πήγα γτ ήθελα..Για μένα!!! Ότι κάνω το κάνω γ μένα.....εδώ και καιρό Υπάρχουν περίοδοι μεγαλοι π αδιαφορώ γ αυτό το θέμα και κάνω τα πράγματα της καθημερινότητας ...Αλλά η τύχη μου έχει πάντα γυρισμένη τη πλάτη....
    Γιατι;;
    Τι φταιει;;

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Welcome back girl!
    Εσύ περνάς μόνη σου καλά ή όχι?Μήπως δείχνεις ότι το κυνηγάς πολύ,σαν να λες θελω γκόμενο εδώ και τώρα?
    Γιατί αυτό βγάζει αρνητισμό!

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Welcome back girl!
    Εσύ περνάς μόνη σου καλά ή όχι?Μήπως δείχνεις ότι το κυνηγάς πολύ,σαν να λες θελω γκόμενο εδώ και τώρα?
    Γιατί αυτό βγάζει αρνητισμό!
    Γεια σου παλιέ φίλε συμφορουμιτη ελπίζω ν είσαι καλά!! Όχι δεν νμζ ότι το κηνυγαω ....γ αυτο το έγραψα στο κείμενο μου .....Για πολύ μεγάλες περιόδους (μηνων) ήμουν αδιάφορη σε φάση... αν έρθει και όταν....απορροφήθηκα από τα χόμπυ μου ..έπλασα κ παραμυθάκια με το μυαλό μ ...τι άλλο δλδ να επινοήσω γ να ειμαι κουλ κ αυτάρκης πια...;;; οχι δν τη πεφτω ουτε παω και λεω οτι θελω σχεση κ να ερωτευτώ ούτε γίνομαι τσίμπουρι σε κανέναν...απλά κάποια στιγμή όταν κάνεις το φλας μπακ και έρχονται στο μυαλό σου τα ίδια ερωτήματα που είχες και πριν ένα δύο χρόνια μετά από διάφορες περιόδους της ζωής σου και αυτό το ερώτημα μένει ίδιο και σταθερό.....δν είναι να αναρωτιεσαι;;;

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Γεια σου παλιέ φίλε συμφορουμιτη ελπίζω ν είσαι καλά!! Όχι δεν νμζ ότι το κηνυγαω ....γ αυτο το έγραψα στο κείμενο μου .....Για πολύ μεγάλες περιόδους (μηνων) ήμουν αδιάφορη σε φάση... αν έρθει και όταν....απορροφήθηκα από τα χόμπυ μου ..έπλασα κ παραμυθάκια με το μυαλό μ ...τι άλλο δλδ να επινοήσω γ να ειμαι κουλ κ αυτάρκης πια...;;; οχι δν τη πεφτω ουτε παω και λεω οτι θελω σχεση κ να ερωτευτώ ούτε γίνομαι τσίμπουρι σε κανέναν...απλά κάποια στιγμή όταν κάνεις το φλας μπακ και έρχονται στο μυαλό σου τα ίδια ερωτήματα που είχες και πριν ένα δύο χρόνια μετά από διάφορες περιόδους της ζωής σου και αυτό το ερώτημα μένει ίδιο και σταθερό.....δν είναι να αναρωτιεσαι;;;
    Καλά είμαι girl!
    Kοίτα,υπήρχε και η περίπτωση να έδειχνες ξινή,απελπισμένη κλπ,που σίγουρα δεν θα σου άρεσε!Οπότε το ότι προσπάθησες να είσαι κουλ και αυτάρκης,δεν είναι κακό.
    Εννοούσα ότι το βγάζεις ότι μπορει να θες αμέσως άντρα,όχι ότι την πέφτεις.
    Λογικό να αναρωτιέσαι.Γιατί δεν δοκιμάζεις να μιλήσεις σε κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Μιλιβακι θα σου πω εγω εισαι υπεροχη καταρχην αλλα δεν φλερταρεισ σαν παιχνιδι δηλαδη εκει που μιλασ πετα και κανενα αστειο για τουσ αντρεσ ριξε και λιγο τουσ τροπουσ σου δε βγαινει αλλιωσ θελουμε τισ δυναμικεσ οταν παρουσιαζεισ τον εαυτο σου στο φλερτ πετα και καμια μαλακια η γινε κακια θα ψαρωσουν ολοι ακου και δε θα χασεισ δεν ειναι το παν οι τροποι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μιλιβακι θα σου πω εγω εισαι υπεροχη καταρχην αλλα δεν φλερταρεισ σαν παιχνιδι δηλαδη εκει που μιλασ πετα και κανενα αστειο για τουσ αντρεσ ριξε και λιγο τουσ τροπουσ σου δε βγαινει αλλιωσ θελουμε τισ δυναμικεσ οταν παρουσιαζεισ τον εαυτο σου στο φλερτ πετα και καμια μαλακια η γινε κακια θα ψαρωσουν ολοι ακου και δε θα χασεισ δεν ειναι το παν οι τροποι
    Χαχα λες ; μπα μάλλον κτ αλλο συμβαίνει με μένα

  7. #7
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Χαχα λες ; μπα μάλλον κτ αλλο συμβαίνει με μένα
    Ψάξε το λίγο ρε κορίτσι,πήγαινε σε κάποιον ειδικό,μπορεί να σε βοηθήσει.
    Δεν εννοώ ότι είσαι προβληματική(μη σκεφτείς τίποτα τέτοιο!) κλπ,απλά βλέπω ότι δυσκολεύεσαι και (σαν να) έχεις βρεθεί σε ένα αδιέξοδο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Δεν ξερω μπορει να εχεισ λεφτα εγω χωρισα με μια κοπελα οταν ημουν 17 γτ ειχε μυαλο κι εγω ηθελα να γαμησω αλλα δεν ηξερα πωσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Μιλίβακι καλώς ήρθες και πάλι ανάμεσα μας....εγώ θα σου πω ότι σου έλεγα και παλιότερα πιστεύω ότι είσαι υπερβολικά όμορφη και αυτό τρομάζει τους άνδρες..δηλαδή..
    ένας άνδρας δεν πιστεύει εύκολα ότι μπορεί να σταθει πλάι σου...πάντως ο γραπτός σου λόγος βγάζει τρομερή αυτοπεποίθηση...το καλό πράγμα αργεί να γίνει..θα έρθει και ο δικός σου ήρωας κάποια στιγμή..τοτες θα λες ότι άξιζε η αναμονή...θα αποζημιωθεις και εσυ....γιατί το αξίζεις...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δεν ξερω μπορει να εχεισ λεφτα εγω χωρισα με μια κοπελα οταν ημουν 17 γτ ειχε μυαλο κι εγω ηθελα να γαμησω αλλα δεν ηξερα πωσ
    Χαχαχαχχαχα..Έλις ο τρομερός..σε αυτή την ηλικία όλοι το ίδιο θέλαμε Έλις...

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ψάξε το λίγο ρε κορίτσι,πήγαινε σε κάποιον ειδικό,μπορεί να σε βοηθήσει.
    Δεν εννοώ ότι είσαι προβληματική(μη σκεφτείς τίποτα τέτοιο!) κλπ,απλά βλέπω ότι δυσκολεύεσαι και (σαν να) έχεις βρεθεί σε ένα αδιέξοδο.
    Ναι καλέ δν παρεξηγήθηκα ότι με θεωρείς προβληματική...Εξάλλου προβληματικοί λίγο πολύ όλοι μας είμαστε ....οι άνθρωποι όλοι τραβάνε τα θέματα τους ...άλλοι πιο απλά άλλοι πιο σύνθετα ...τεσπα ναι γενικά έχω περάσει και από τους ειδικους κ έχω προβληματιστεί σχετικά με την ψυχοθεραπεία.....Ναι οκει θα σε συμβουλέψει Ναι θα σ πει πως να σκέφτεσαι πιο σωστά ομως δεν εχει το μαγικο ραβδι κ ίσως και να είναι παγίδα να λες γ θέματα π σε απασχολούν κ να τα υπεραναλυεις γτ τα μεγέθυνεις....πρακτικά πάντως θεωρώ πως οι απαντήσεις γ κάποια θέματα μ έχουν έρθει από τη ζωή...Από γεγονότα που η ίδια η ζωή μ φέρνει....σ αυτο βέβαια το θέμα των σχέσεων δν ξέρω ακόμα τι μ συμβαίνει...τεσπα

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Προφανώς δεν θα σου λυσει τα προβλήματα.Εσυ θα τα λύσεις.
    Απλα θα σε βοηθήσει σε κάποια πράγματα.
    Μην φτάσεις στο σημείο να είσαι εναντίον της όμως.
    Για αυτό σου πρότεινα να μιλήσεις εκεί περί σχέσεων.
    Και η ζωή σαφώς δίνει απαντήσεις.Τωρα τι ερμηνεία θα δώσεις,άλλη κουβέντα αυτή.
    Σου έστειλα και προσωπικό μνμ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αγαπητοι παλιοι αλλά και νέοι συμφορουμιτες καλησπέρα

    Επιστρέφω μετά από καιρό με χαλαρο θεματάκι αλλά πιο πολύ για να δώσω ένα σημάδι ζωής..

    Δεν θέλω να σας ζαλίζω πολύ γ αυτό θα είμαι περιεκτική...

    Το τελευταίο χρόνο επεσα με τα μουτρα σε ένα χόμπυ, μεσα από το οποίο ερωτευτηκα πλατωνικα έναν άντρα με τον οποίο δεν θα μπορούσα ΠΟΤΕ ν αποκτήσω τπτ( για πολλούς αντικειμενικούς λογους) και δεν είναι η πρώτη φορά αυτή γ μένα!!!! ( βέβαια το ήξερα ότι εγώ με αυτόν ΔΕΝΝΝ...παρόλ αυτά , αυτο δεν με εμποδισε απο το να φαντασιωνομαι πραγματα....)

    Μέσα από το χώρο αυτο εζησα καλες κ κακες στιγμες ομως καποιες "παρεξηγησεις" με καποια ατομα που ημασταν εκει , με ανάγκασαν να φύγω από εκεί ......και να σκεφτώ αλλά κ να αναθεωρησω πολλα πραγματα γ τη ζωη κ γ μενα!!!

    Φυσικά στο ότι έφυγα από εκείνο το χώρο φταίει και η κακη στάση προς εμενα του άντρα π μ αρεσε που δεν έχει καμία σχέση με το ερωτικο δικό μου κομμάτι (που δεν το έμαθε ποτέ).

    Αυτο το γεγονός με έκανε ... να μπουχτησω στη κυριολεξία με τους χαζους νηπιακους, πλατωνικους μ έρωτες χωρίς ανταποκριση..κ μ εφερε ξανα στο προσκήνιο το θέμα των ερωτικών σχέσεων....

    Ειμαι 3 χρονια χωρίς σχεση κ δεν ειμαι τοσο απελπισμένη οπως μπορει να φαινεται αυτη τη στιγμη...(ξέρω ότι δεν είναι το παν να έχεις σύντροφο. ..ότι σημασία έχει να εμπλουτιζεις τον εσωτερικό σ κοσμο να είσαι ανεξάρτητη κτλ κτλ κ να μη περιμένεις ο σύντροφός να σ καλύψει τα κενά....) ολα ωραία ως εδώ...

    Αλλά ρε παιδιά αναρωτιέμαι γιατί εγώ δεν μπορώ να κάνω σχέση τόσο καιρο....Γιατί δεν μου έχει τύχει μια γνωριμία ενδιαφέρουσα...;;.κτ να εξελιχθεί....;; ντάξει ήμουν πλατωνικα ερωτευμένη αλλά ήμουν κ χαλαρή και ειχα ανοιχτες τις κεραιες μ παράλληλα γ οτιδήποτε αλλο παιχτεί .....Που δν έτυχε..!!! .κ πραγματικά δεν είναι λύση να ερωτεύομαι πλατωνικα για να ξεφεύγει το μυαλό μου το χρονικό διάστημα π θα μεσολαβήσει γ την επόμενη σχέση...Ούτε είναι λύση το πλατωνικό προκειμένου να νιώθω πλήρης κ ανεξάρτητη κ οκει μέχρι να μ έρθει κάτι στη ζωή μου.....

    Τα λιγα άτομα π βγαίνω εξω δν μπορούν να μ δώσουν τη δυνατότητα γ γνωριμιες ..μεσα από τ χόμπυ π έκανα δν έχω επαφές να βγαίνω ...Ενώ τώρα ξεκίνησα το ίδιο χόμπι σε άλλο χώρο κ είμαστε μόνο γυναικες.... Γενικά όλο αυτό το διάστημα κινούμαι σε χώρους διάφορους γυμναστήρια και αλλα..έχω τα τυπικά Καλημέρα καλησπέρα κ μέχρι εκεί...Είμαι της άποψης ότι δεν θέλω να κυνηγήσω τίποτα..Γιατί στη ζωή έρχονται μόνα τους και να ειμαι κουλ κ να μη ζοριζω καταστασεις κ ανθρωπους.....

    Είχα κάποιες λίγες γνωριμίες π δν μου άρεσαν κ δν συνεχίστηκε κάτι..αν με δεις στο δρόμο είμαι μια κοπέλα που δεν σ περνάει από το μυαλό ότι αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα κ όμως ειμαι ελεύθερη γ μεγάλο διάστημα κ δεν με πειράζει τόσο αυτό Αλλά το γεγονός ότι κάποια πράγματα γ μένα εξακολουθούν να είναι δύσκολα και στάσιμα.. (σχέσεις) ....Πώς στο διάολο τυχαίνει μια ερωτική σχέση....Πώς γνωρίζονται οι άνθρωποι ;;; τι πάει λάθος;;

    Οχι δεν πήγα να κάνω χόμπυ γ να βρω γκόμενο πήγα γτ ήθελα..Για μένα!!! Ότι κάνω το κάνω γ μένα.....εδώ και καιρό Υπάρχουν περίοδοι μεγαλοι π αδιαφορώ γ αυτό το θέμα και κάνω τα πράγματα της καθημερινότητας ...Αλλά η τύχη μου έχει πάντα γυρισμένη τη πλάτη....
    Γιατι;;
    Τι φταιει;;
    Καλησπέρα!! Εγώ είμαι 32 χρόνια χωρίς σχέση!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Ρε μιλιβακι απλα τα πραγματα εισαι καλυτερη απο το μεσο ορο και μπραβο σου σπουδεσ λεφτα κλπ μπραβο σου πρεπει να κανεισ συμβιβασμουσ για να εχεισ παρεα τοσο απλο ειναι δεν μπορεισ σε ενα χωριο να κανεισ λεοφωρο θα κανεισ ενα δρομο απλα για να περνανε η θεσσαλονικη ενα χωριο ειναι και ειμαστε γαματοι γινε κατοικοσ του χωριου μην το παιζεισ ευρωπαια προσωπικη μου αποψη πρεπει να εχεισ βιωματα ιστοριεσ να διηγηθεισ εγω ειμαι 37 και ειμαι γεματοσ και τα μισα τα ξεχασα τα κοριτσια ειστε ανωτερα σε μυαλο ενταξει αυτο το λυσαμε αλλα πρεπει να αγαπησεισ να αγαπηθεισ να πεσεισ να σηκωθεισ αλλιωσ δε μαθαινεισ τιποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Μιλίβακι καλώς ήρθες και πάλι ανάμεσα μας.....
    Γεια σ κ σε ευχαριστώ γ την απάντηση σου.
    Προσωπικά δν νμζ ότι ειμαι και η καλλονή που δεν μπορείς,δεν αντέχεις να τη πλησιάσεις....κ εξαλλου εχω δει ωραιες κοπέλες εξίσου...να έχουν σχέση...κτ γντ με μένα κτ συμβαίνει...
    Δν νμζ ότι βγάζω αυτοπεποίθηση μάλλον αυτό π βλέπεις είναι λογική κ πολύ σκέψη....

    Ααα..Κ δν ψαχνω γ ήρωες....Αυτά είναι παραμύθια...Στη ζωή ο μόνος άνθρωπος που μπορεί να σε κάνει καλύτερο είναι ο εαυτός σ και μόνο...Όλοι οι υπόλοιποι είναι γ να πλαισιώνουν τη ζωή σου κ να της δίνουν νόημα ..

Page 1 of 39 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. 6 Χρόνια σχέσης
    By MadissonUK in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-12-2016, 17:56
  2. Οικογένεια vs σχέσης
    By anna129 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 25-09-2014, 16:12
  3. Kρίση σχέσης
    By pol in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-10-2011, 23:13
  4. φοβος σχεσης
    By eutuxia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 24-03-2011, 16:36
  5. δημιουργία σχέσης
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-11-2009, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •