ολες οι στιγμες που ανεβαλλες .....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    ολες οι στιγμες που ανεβαλλες .....

    Ναι , εκ πειρας , ολες οι στιγμες που ανεβαλλα , ποτε δεν ηρθαν μεχρι τωρα , ειμαι και 57 χρ ...........να ζουμε στο σημερα , ειναι η γνωμη μου , με τον καλυτερο δυνατο τροπο ....

  2. #2
    Λοιπόν έχει πλάκα το γεγονός ότι προχθές τελείωσα ένα βιβλίο που λέγεται: "Ανάβαλε την αναβλητικοτητα σου" Σα βιβλίο δεν με ξετρελαίνει αλλά λέει ένα δύο καλά.. όπως π.χ 1)Η μη προσπάθεια έχει πάντα χειρότερο αποτέλεσμα από την αποτυχημένη προσπάθεια, γιατί στην αποτυχημένη προσπάθεια κερδίζουμε τη σοφία που τη συνοδεύει.
    2)Οι μεγαλύτερες αποτυχίες στη ζωή είναι η μετριότητα, η απάθεια, η μη προσπάθεια, η παραίτηση. Αν αντιμετωπίσεις τον φόβο σου, μπορεί να φτάσεις στην επιτυχία. Αν δεν τον αντιμετωπίσεις, απέτυχες ήδη.
    Και μερικά άλλα.. Με τη θεωρία καλά τα πάμε στην πράξη είναι τα ζόρια...

    Εγώ είμαι πάλι...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δλδη , ειναι καλητερα να καμεις κατις ακομα κι αν το καμεις λαθος?? αυτο δεν ειναι λαθος ομως για καποια πραματα?
    Νομιζω οτι μερικες φορες καλητερα να μην καμεις κατις αν εινι να το καμεις χαλια! ας το αφησεις για τν φωρα που θα εισαι ετοιμος, καλητερα να προετοιμαστεις ωστε να εχεις πιο πολλες ελπιδες! διοτις αυτο που λες , δειχνει οτι αντιμετοπιζεις καποια θεματα με προχειρωτητα! με μη σοβαρωτης!

  4. #4
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δλδη , ειναι καλητερα να καμεις κατις ακομα κι αν το καμεις λαθος?? αυτο δεν ειναι λαθος ομως για καποια πραματα?
    Νομιζω οτι μερικες φορες καλητερα να μην καμεις κατις αν εινι να το καμεις χαλια! ας το αφησεις για τν φωρα που θα εισαι ετοιμος, καλητερα να προετοιμαστεις ωστε να εχεις πιο πολλες ελπιδες! διοτις αυτο που λες , δειχνει οτι αντιμετοπιζεις καποια θεματα με προχειρωτητα! με μη σοβαρωτης!
    Δεν είναι δικές μου απόψεις αυτές, αλλά μπορώ να φανταστώ ότι εννοεί ότι είναι προτιμότερο να προσπαθούμε κάτι , από το να μένουμε αδρανείς επειδή φοβόμαστε ότι θα αποτύχουμε.. Από τα λάθη μας μαθαίνουμε.. και σε κάποιες περιπτώσεις η συνεχής προσπάθεια μας κάνει καλύτερους.. Τώρα ίσως να υπάρχουν εξαιρέσεις, δεν ξέρω..
    Σίγουρα χρειάζεται μεγάλη ορημοτητα για να καταλάβεις αν δεν είναι η ώρα τους να γίνουν τώρα και ίσως αργότερα θα ήταν καλύτερα.. έχει κυρίως να κάνει με το να αντιμετωπίζουμε τους φόβους μας..
    Εγώ είμαι πάλι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , εκ πειρας , ολες οι στιγμες που ανεβαλλα , ποτε δεν ηρθαν μεχρι τωρα , ειμαι και 57 χρ ...........να ζουμε στο σημερα , ειναι η γνωμη μου , με τον καλυτερο δυνατο τροπο ....
    Quote Originally Posted by Dimikoko View Post
    Λοιπόν έχει πλάκα το γεγονός ότι προχθές τελείωσα ένα βιβλίο που λέγεται: "Ανάβαλε την αναβλητικοτητα σου" Σα βιβλίο δεν με ξετρελαίνει αλλά λέει ένα δύο καλά.. όπως π.χ 1)Η μη προσπάθεια έχει πάντα χειρότερο αποτέλεσμα από την αποτυχημένη προσπάθεια, γιατί στην αποτυχημένη προσπάθεια κερδίζουμε τη σοφία που τη συνοδεύει.
    2)Οι μεγαλύτερες αποτυχίες στη ζωή είναι η μετριότητα, η απάθεια, η μη προσπάθεια, η παραίτηση. Αν αντιμετωπίσεις τον φόβο σου, μπορεί να φτάσεις στην επιτυχία. Αν δεν τον αντιμετωπίσεις, απέτυχες ήδη.
    Και μερικά άλλα.. Με τη θεωρία καλά τα πάμε στην πράξη είναι τα ζόρια...

    Εγώ είμαι πάλι...
    ποσο δικιο εχετε κι οι δυο.
    τα σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη μου τα εκανα οταν αναγκαστικα αντιμετωπισα καποια πραγματα και μερικες φορες επελεξα να εμπλακω. συνηθως εκ των πργματων καποιος η κατι με εριχνε στα βαθια.
    διαφορετικα, η δικη μου ταση ηταν η μικροτερη προσπαθεια, το βολεμα στις ευκολιες μου, ο φοβος για το ρισκο, η αγαπη για την ευδαιμονια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσο δικιο εχετε κι οι δυο.
    τα σημαντικοτερα πραγματα στην ζωη μου τα εκανα οταν αναγκαστικα αντιμετωπισα καποια πραγματα και μερικες φορες επελεξα να εμπλακω. συνηθως εκ των πργματων καποιος η κατι με εριχνε στα βαθια.
    διαφορετικα, η δικη μου ταση ηταν η μικροτερη προσπαθεια, το βολεμα στις ευκολιες μου, ο φοβος για το ρισκο, η αγαπη για την ευδαιμονια.
    τα χαρακτηριστικα που λες οτι ειχες, ειναι φυσιολογικα! ο Θεος μας επλασε ετσι ωστε να επιζητουμε την ανεση! ο εγκεφαλος μας ειναι πλασμενος για την τεμπελια!! μην νιωθεις τυψεις για αυτο

Similar Threads

  1. Στιγμές θάρρους και γενναιότητας
    By serios in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 7
    Last Post: 04-01-2018, 11:46
  2. Μικρές καθημερινές στιγμές ευτυχίας!! :D
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 14-06-2015, 21:06
  3. Ειναι στιγμες
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 08-10-2012, 05:24
  4. ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2010, 03:34
  5. στιγμές....
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 54
    Last Post: 13-08-2008, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •