Υπαρχει..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Υπαρχει..

    Υπαρχει εδω μεσα κανενας ανθρωπος που να τον κουραζουν πολυ οι ανθρωποι και οι συναναστροφες; Θελω να ειμαι με αλλους στη θεωρια αλλα στην πραξη κουραζομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Εγω αγαπη μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    1
    Ταυτίζομαι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με κουραζει το οτι καθε φορα που γνωριζω καπιον πρεπει να κανω τον χαζο για να τον πεισω να ερθει πιο κοντα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Δεν καταλαβαίνω γιατί να κουράζεσαι από τις κοινωνικές συναναστροφές; Η κοινωνικότητα για εμένα έχει παραπάνω αξία και από την ερωτική σχέση, που η ερωτική σχέση, είναι και εκείνη μια κοινωνικότητα. Εκείνοι που κουράζονται από τις κοινωνικές σχέσεις, είναι εκείνοι που δεν έχουν εξ'αρχής κοινωνικοποιηθεί σωστά και σαφώς δεν φταίνε οι ίδιοι, αλλά το κοινωνικό τους περιβάλλον (γονείς, σχολείο κλπ.). Η φιλία παιδιά είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει επάνω στον κόσμο, ένα διαμάντι μέσα στον βούρκο. Η σωστή και πραγματική φιλία έτσι, όχι η δήθεν φιλία, έχω υπάρξει σε μια παρέα δήθεν φιλίας, που το έπαιζαν όλοι αρχηγοί, εγώ έφυγα και ηρέμησα. Μην το βλέπετε δηλαδή σαν κόπος ή σαν καταναγκαστικά έργα, βρείτε τα άτομα που σας ταιριάζουν και αμέσως θα αλλάξετε νοοτροπία, θα δείτε.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Υπαρχει εδω μεσα κανενας ανθρωπος που να τον κουραζουν πολυ οι ανθρωποι και οι συναναστροφες; Θελω να ειμαι με αλλους στη θεωρια αλλα στην πραξη κουραζομαι.
    Υπάρχουν στιγμές που νιώθω πως οι άνθρωποι και οι συναναστροφές με κουράζουν. Όμως, προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα από άλλες οπτικές που με βοηθούν να συναναστρέφομαι και να μην κουράζομαι τόσο.

    Τι είναι αυτό που σε κουράζει στις συναναστροφές με ανθρώπους;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    κάποιες φορές ναι, όταν πρέπει να προσποιηθώ μια διάθεση που δεν υπάρχει όμως ας πούμε

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Δεν καταλαβαίνω γιατί να κουράζεσαι από τις κοινωνικές συναναστροφές; Η κοινωνικότητα για εμένα έχει παραπάνω αξία και από την ερωτική σχέση, που η ερωτική σχέση, είναι και εκείνη μια κοινωνικότητα. Εκείνοι που κουράζονται από τις κοινωνικές σχέσεις, είναι εκείνοι που δεν έχουν εξ'αρχής κοινωνικοποιηθεί σωστά και σαφώς δεν φταίνε οι ίδιοι, αλλά το κοινωνικό τους περιβάλλον (γονείς, σχολείο κλπ.). Η φιλία παιδιά είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει επάνω στον κόσμο, ένα διαμάντι μέσα στον βούρκο. Η σωστή και πραγματική φιλία έτσι, όχι η δήθεν φιλία, έχω υπάρξει σε μια παρέα δήθεν φιλίας, που το έπαιζαν όλοι αρχηγοί, εγώ έφυγα και ηρέμησα. Μην το βλέπετε δηλαδή σαν κόπος ή σαν καταναγκαστικά έργα, βρείτε τα άτομα που σας ταιριάζουν και αμέσως θα αλλάξετε νοοτροπία, θα δείτε.
    Συμφωνω οτι η φιλια ειναι διαμαντι

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Συμφωνω οτι η φιλια ειναι διαμαντι
    Εσύ πες μου θα βρεις φίλους διαμάντι αν τους φέρεσαι έτσι όπως εμένα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    Μενη εγω την ιωαννα την θεωρω φιλη μου κι ασ μη μιλισουμε και ποτε μπηκε εδω κοριτσακι κι εγινε γυναικα το ειδα το εκτιμησα την θεωρω φιλη εγω θα ειμαι παντα ο τυποσ απο την αλανα μ αρεσει να βλεπω πωσ εξελισεστε αυτο ειναι το μονο νοημα εδω οτι ειχα να πω ολα αυτα τα χρονια το ειπα και κατι ακομα η καινουρια φουρνια πιο διαβασμενοι μπηκαν θα δουμε κι αυτουσ τι θα λενε σε λιγο καιρο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Υπάρχει λύση? Τελικά υπάρχει!
    By SpyroKo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:32
  2. υπαρχει?
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 21-11-2017, 16:24
  3. Δεν υπάρχει δεν μπορώ υπάρχει δεν θέλω
    By marika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 193
    Last Post: 15-01-2013, 12:01
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  5. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 22:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •