Για γελια και για κλαματα!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Εννοείται βρε Βάσω!Που πάμε χωρίς συσπάσεις άλλωστε? Εγώ έχω σταθερές μη επιδεινούμενες με τα χρόνια συσπάσεις σε μπούτια,γάμπες,χέρια!Πολλέ� � φορές πηδούν από σημείο σε σημείο!

    Μόλις τώρα διάβασα σε ένα παλιότερο Post σου πως είχες κάνει Μανγητική και είχες βρει εστίες αλλά ανούσιες!
    Έτσι ακριβώς ξεκίνησε και η δική μου περιπέτεια! Από <Μη ειδική εστία>! Έπαιρνα σβάρνα όλους τους νευρολόγους αλλά άδικα!

    Η απόλυτη τρέλα είναι όταν έσκασε μύτη ο νέος Μαγνητικός Τομογράφος των 3 Tesla στο Iατρόπολις! Μου βρήκε κι άλλες μη ειδικές εστίες λόγω του ότι είναι δυνατότερος από τους απλούς των 1.5 Tesla.Aλλά έγω τράβηξα πάλι έναν Γολγοθά!Μέχρι που έφθασα σε έναν Άγιο Νευρολόγο και με έβαλε κάτω και τέσταρε τις παλιότερες με την καινούρια μαγνητική και ανακάλυψε πως προυπήρχαν και στα μηχανήματα των 1.5 Tesla απλά δεν τα είχαν αναφέρει στο πόρισμα οι Ακτινολόγοι γιατί ήταν ανούσιες.

    Σε πάω κόντρα για το ποιός έχει τις περισσότερες συσπάσεις! Τι κερδίζει ο νικητής?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Εννοείται βρε Βάσω!Που πάμε χωρίς συσπάσεις άλλωστε? Εγώ έχω σταθερές μη επιδεινούμενες με τα χρόνια συσπάσεις σε μπούτια,γάμπες,χέρια!Μάλισ� �α πολλές φορές πηδούν από σημείο σε σημείο!

    Μόλις τώρα διάβασα σε ένα παλιότερο Post σου πως είχες κάνει Μανγητική και είχες βρει εστίες αλλά ανούσιες!
    Έτσι ακριβώς ξεκίνησε και η δική μου περιπέτεια! Από <Μη ειδική εστία>! Έπαιρνα σβάρνα όλους τους νευρολόγους αλλά άδικα!

    Η απόλυτη τρέλα είναι όταν έσκασε μύτη ο νέος Μαγνητικός Τομογράφος των 3 Tesla στο Iατρόπολις! Μου βρήκε κι άλλες μη ειδικές εστίες λόγω του ότι είναι δυνατότερος από τους απλούς των 1.5 Tesla.Aλλά έγω τράβηξα πάλι έναν Γολγοθά!Μέχρι που έφθασα σε έναν Άγιο Νευρολόγο και με έβαλε κάτω και τέσταρε τις παλιότερες με την καινούρια μαγνητική και ανακάλυψε πως προυπήρχαν και στα μηχανήματα των 1.5 Tesla απλά δεν τα είχαν αναφέρει στο πόρισμα οι Ακτινολόγοι γιατί ήταν ανούσιες.

    Σε πάω κόντρα για το ποιός έχει τις περισσότερες συσπάσεις! Τι κερδίζει ο νικητής?
    Χαχαχα ωχ θεε μου το για γέλια και για κλάματα είναι ότι πρέπει για την περίπτωση μας!! Να για αυτο δεν θελω να ξεκινήσω πάλι νεο κύκλο εξετασεων πας για να ξεμπερδεψεις και τα κάνεις χειρότερα θεωρώ!! Δεν ξέρω σε τι φαση είναι οι δικές σου αλλα εμένα χωροπηδανε παντού.. Χερι ποδι ματι πατούσα πλατη οοοπου μπορείς να φανταστείς.. Εννοείται ότι οταν κάνω κάτι που απασχολεί το μυαλό μου δεν είναι εκεί αλλα μόλις πω αχχ τι καλα πέρασαν και 10' που δεν είχα καμία τσουπ να τη!! Πόσο καιρό τι έχεις??

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Βασικα απο μικρη με είχανε ψάξει παρα πολυ και δεν μου βρήκαν τιποτα αυτός μου ειπε μπορεί να μην το είχαν δει αλλα και να το ειδαν δεν υπάρχει λογος να το πουν γιατι δεν ειναι προβλημα. Εμενα απο κει ξεκίνησε η φοβία μου. Άλλοι γιατροί υο βλέπουν άλλοι οχι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εγω πάντως παιδιά συσπάσεις δεν εχω αλλα μουδιάζει το αριστερό μου χερι συνεχεια στον υπνο μου και μερικές φορες και στον ξύπνιο μου. Χαχχα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Παρεπιπτόντως αυτό με τις συσπάσεις και επειδή το έχω ψάξει, είναι πολύ πιθανό να ονομάζεται ‘’Σύνδρομο Καλοήθους Δεσμίδωσης’’.Μπορεί να έχει κάποια σχέση και με το Άγχος αλλά μπορεί και έτσι απλά να συμβαίνει.Δεν είναι κάτι,απλά συσπάσεις!Χωρίς κάποια σημασία.Πάτα στο παρακάτω Link για πληροφορίες.
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/320388.php

    Εγώ τις έχω περίπου 9 χρόνια,είμαι 35 ετών,άρα από τα 26 μου!

    Αnyway,επειδή διάβασα πως έχεις και Μυοψίες,μου μοιάζεις λες και είσαι ένας Σταύρος σε...θηλυκή έκδοση!Χα χα!
    Επειδή δεν μπαίνω και πάρα πολύ συχνά πλέον στο Forum,αν θέλεις στείλε μου Email στο [email protected] να τα λέμε και από κει μιας που πρέπει να φύγω για βολτίτσα!Χάρηκα ιδιαιτέρως Βάσω!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Τωρα εμενα λες η τη Βάσω?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Παρεπιπτόντως αυτό με τις συσπάσεις και επειδή το έχω ψάξει, είναι πολύ πιθανό να ονομάζεται ‘’Σύνδρομο Καλοήθους Δεσμίδωσης’’.Μπορεί να έχει κάποια σχέση και με το Άγχος αλλά μπορεί και έτσι απλά να συμβαίνει.Δεν είναι κάτι,απλά συσπάσεις!Χωρίς κάποια σημασία.Πάτα στο παρακάτω Link για πληροφορίες.
    https://www.medicalnewstoday.com/articles/320388.php

    Εγώ τις έχω περίπου 9 χρόνια,είμαι 35 ετών,άρα από τα 26 μου!

    Αnyway,επειδή διάβασα πως έχεις και Μυοψίες,μου μοιάζεις λες και είσαι ένας Σταύρος σε...θηλυκή έκδοση!Χα χα!
    Επειδή δεν μπαίνω και πάρα πολύ συχνά πλέον στο Forum,αν θέλεις στείλε μου Email στο [email protected] να τα λέμε και από κει μιας που πρέπει να φύγω για βολτίτσα!Χάρηκα ιδιαιτέρως Βάσω!
    Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τις πληροφορίες πραγματικά!! Κατι έχω δει για αυτο το σύνδρομο των δεσμιδωσεων που αναφέρεις εννοείται χαχα!! Καθώς το ψάχνω κ εγω συνέχεια!! Θενκς και για το mail

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    188
    Πρέπει να ασχοληθείς με κάτι άλλο για να μην σκέφτεσαι όλο τι έχεις και γιαυτο πονάει αυτο τώρα.. έτσι νόμιζα κ εγώ ότι έχω ανεύρυσμα στο κεφάλι γιατί άκουσα από γειτόνισσα κάτι και την επόμενη μέρα άρχιζε να με πονάει το κεφάλι πολύ και έλεγα αυτο είναι το παθαίνω... τελικά πήρε αντικαταθλιπτικά και σταμάτησαν όλα όποτε το καλύτερο που μπορείς να κανείς είναι να ασχοληθείς και να γεμίσεις τη μέρα σου με αλλά πραματα και άλλες σκέψεις...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εχεις απόλυτο δικιο!!!

  10. #25
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Χαχαχα ωχ θεε μου το για γέλια και για κλάματα είναι ότι πρέπει για την περίπτωση μας!! Να για αυτο δεν θελω να ξεκινήσω πάλι νεο κύκλο εξετασεων πας για να ξεμπερδεψεις και τα κάνεις χειρότερα θεωρώ!! Δεν ξέρω σε τι φαση είναι οι δικές σου αλλα εμένα χωροπηδανε παντού.. Χερι ποδι ματι πατούσα πλατη οοοπου μπορείς να φανταστείς.. Εννοείται ότι οταν κάνω κάτι που απασχολεί το μυαλό μου δεν είναι εκεί αλλα μόλις πω αχχ τι καλα πέρασαν και 10' που δεν είχα καμία τσουπ να τη!! Πόσο καιρό τι έχεις??
    Πόσο ταυτίζομαι μαζί σου και με τα υπόλοιπα παιδιά!! Τρεις μήνες τώρα όλα αυτά που λέτε κι εσείς! Απίστευτες συσπάσεις όπου φαντάζεσαι! Κάνουν κύκλο! Εγώ δεν μπήκα στην διαδικασία για μαγνητική..κανένας γιατρός με βάση όλες μου τις εξετάσεις δεν μου το ανέφερε..σιγουροι όλοι 100% για σωματοποιηση άγχους..ειδικα ο νευρολόγος μετά από 3 φορές που πήγα και μου έκανε τα πάντα από εξετασεις για να ηρεμήσω, μου είπε ότι δεν έχει τίποτα άλλο να κάνω..μετα θα αρχίσει να με κυνηγάει! Ξεκίνησα ψυχοθεραπεία παράλληλα με αγωγή! Νομίζω θα με βοηθήσει!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Πόσο ταυτίζομαι μαζί σου και με τα υπόλοιπα παιδιά!! Τρεις μήνες τώρα όλα αυτά που λέτε κι εσείς! Απίστευτες συσπάσεις όπου φαντάζεσαι! Κάνουν κύκλο! Εγώ δεν μπήκα στην διαδικασία για μαγνητική..κανένας γιατρός με βάση όλες μου τις εξετάσεις δεν μου το ανέφερε..σιγουροι όλοι 100% για σωματοποιηση άγχους..ειδικα ο νευρολόγος μετά από 3 φορές που πήγα και μου έκανε τα πάντα από εξετασεις για να ηρεμήσω, μου είπε ότι δεν έχει τίποτα άλλο να κάνω..μετα θα αρχίσει να με κυνηγάει! Ξεκίνησα ψυχοθεραπεία παράλληλα με αγωγή! Νομίζω θα με βοηθήσει!
    Σίγουρα θα σε βοηθήσει ο συνδυασμός αυτός. Αν επιτρέπεται ποιο φάρμακο σου έδωσε;

  12. #27
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Σίγουρα θα σε βοηθήσει ο συνδυασμός αυτός. Αν επιτρέπεται ποιο φάρμακο σου έδωσε;
    Εχω ξεκινήσει με Espoza των 20mg

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Εχω ξεκινήσει με Espoza των 20mg
    Μια χαρά, τεράστια διαφορά προσωπικά στα ψυχοσωματικά αλλά και την διάθεση είδα με την γυμναστική, με βοήθησε περισσότερο από όλα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Πόσο ταυτίζομαι μαζί σου και με τα υπόλοιπα παιδιά!! Τρεις μήνες τώρα όλα αυτά που λέτε κι εσείς! Απίστευτες συσπάσεις όπου φαντάζεσαι! Κάνουν κύκλο! Εγώ δεν μπήκα στην διαδικασία για μαγνητική..κανένας γιατρός με βάση όλες μου τις εξετάσεις δεν μου το ανέφερε..σιγουροι όλοι 100% για σωματοποιηση άγχους..ειδικα ο νευρολόγος μετά από 3 φορές που πήγα και μου έκανε τα πάντα από εξετασεις για να ηρεμήσω, μου είπε ότι δεν έχει τίποτα άλλο να κάνω..μετα θα αρχίσει να με κυνηγάει! Ξεκίνησα ψυχοθεραπεία παράλληλα με αγωγή! Νομίζω θα με βοηθήσει!
    Τα ιδια και ο δικός μου.. Μετα απο ολα οσα του ειπα πως νιώθω αλλα και πως ξεκίνησαν ολα αυτά να μου συμβαίνουν μου είπε αν ξαναρθεις θα αναγκαστώ να σου δωσω φάρμακα.. Δεν τολμαω να του πω τίποτα όπως καταλαβαίνεις.. Οπότε μπαίνω εδω και μιλαω καθώς δεν θα θελα να μπω σε διαδικασία να παίρνω φάρμακα για κανένα λόγο!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Παιδια καλησπερα!! Δεν ειναι τόσο απλα τα πραγματα , νομιζω υποβόσκει μια βασική φοβία που ειναι σαφως η φοβία για το θάνατο. Αυτο πρεπει να ψάξετε και με αυτό να συμφιλιωθείτε. Προσωπικά δεν ξέρω αν συμφιλιωθώ ποτέ.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ενα γεγονος που σας εκανε να κρατατε το στομαχι σας απο τα γελια
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 10-06-2012, 13:26
  2. Δεν αντέχω άλλα κλάματα!!
    By bebe-q in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2011, 14:46
  3. Για γέλια η για κλάματα?
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 17-11-2009, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •