Για γελια και για κλαματα!!!! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Θα έχω να σου λέω για μια ζωή για ψυχοσωματικά, ζαλάδες και ίλιγγοι που λες με τίποτα δεν είναι από το άγχος, τρέμουλο σχεδόν σε όλο το σώμα, μυϊκές συσπάσεις, αστάθεια, ατονία, κούραση με το που σηκώνομαι από το κρεβάτι, φυσικά μαζί με άγχος από το πουθενά και χωρίς ιδιαίτερες σκέψεις και να 'σου μετά οι κρίσεις πανικού και δώστου ανασούλες και να λες τίποτα δεν είναι θα περάσει. χα χα. Έχω πάρει διδακτορικό όλα αυτά τα χρόνια στα ψυχοσωματικά.
    Τελικά το θέμα των μυικων συσπασεων είναι τοσο σύνηθες?? Πίστευα πως μόνο εγω το εχω..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Προσωπικά είμαι της άποψης πως υπάρχει περίπτωση σε κάποιους να είναι γενετικό και βιολογικό ζήτημα όλο αυτό. Στο είχα γράψει και σε άλλο topic, προσωπικά δεν είχα ούτε άσχημα παιδικά χρόνια, ούτε άσχημη ζωή, είχα μια αγχώδη διαταραχή από μικρός και το διαχειριζόμουν μέχρι τα 26 που μου έσκασε βαρβάτα και δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι.
    Ναι Δημήτριε το ειχαμε ξανασυζητήσει και συμφωνω κι εγω μαζί σου οτι υπάρχει γενετικό υπόβαθρο αλλά πολλές φορές είναι και τα βιώματα , εγω νομίζω οτι ειναι συνδυασμός και των δυο , μπορει και να κανω λαθος

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Εννοείς τα ψυχοσωματικα και γενικά την αγχώδη διαταραχή? Αν ναι τότε βέβαια..κι εμένα τα ίδια ατονα της οικογένειας έχουν ψυχοσωματικα και πολλά γενικά λόγω άγχους..
    Ναι αυτό εννοώ Λίνα. Χαίρομαι που δεν είμαι μόνος και σε αυτό από την μία, από την άλλη άντε να το ξεπεράσουμε!

  4. #49
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Θα έχω να σου λέω για μια ζωή για ψυχοσωματικά, ζαλάδες και ίλιγγοι που λες με τίποτα δεν είναι από το άγχος, τρέμουλο σχεδόν σε όλο το σώμα, μυϊκές συσπάσεις, αστάθεια, ατονία, κούραση με το που σηκώνομαι από το κρεβάτι, φυσικά μαζί με άγχος από το πουθενά και χωρίς ιδιαίτερες σκέψεις και να 'σου μετά οι κρίσεις πανικού και δώστου ανασούλες και να λες τίποτα δεν είναι θα περάσει. χα χα. Έχω πάρει διδακτορικό όλα αυτά τα χρόνια στα ψυχοσωματικά.
    Με τους μυς του λαιμού, την κατάποση..? Το αίσθημα ότι κάτι σου έχει κολλήσει εκεί? Έχω μερικές μέρες και την αίσθηση καψίματος..με τον ωρλ που μίλησα μου είπε πως είναι νευροληπτικης φύσεως..κάτι τέτοιο..απο το άγχος δηλαδή..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    18 χρονών ήμουν όταν την έχασα..8 χρόνια έχουν περάσει..απίστευτη δύναμη βγήκε από μέσα μου για να το αντιμετωπίσω! Μέχρι τώρα νόμιζα ότι βγαίνει αβίαστα..τωρα καταλαβαίνω ότι κάτι πιεζοταν βαθια για να αντληθει αυτή η δύναμη...
    Λίνα ήσουν όντως μικρή ,όντως θελει μεγαλη δύναμη ,η ζωή συνεχίζεται αλλα τα αγαπημενα μας πρόσωπα ,ποσο μάλλον η Μάνα θα μας λείπουν για όλη μας την υπόλοιπη ζωή

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Πριν 8 χρόνια έχασα κ εγω τη δική μου μητέρα, νεοτατη επίσης, πράγμα το οποίο μου γέννησε πολλές φοβίες οπότε λίγο πολύ γνωρίζω κάποιες φορές την πηγή του κακού... Απλώς η ζωή προχωρα, συνεχίζεται καλώς η κακώς δεν έχεις άλλη επιλογή!! Μαθαίνεις να ζεις με αυτό κ μεσα από αυτή την αδυναμία σου τελικά πρέπει να βγεις πιο δυνατός για σενα κ για αυτούς που μένουν πίσω!!
    Λυπάμαι πολύ, να την θυμασαι πάντα! Η απώλεια της μάνας είναι αναντικατάστατη αλλά οπως λες κι εσυ η ζωή προχωρά .

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Με τους μυς του λαιμού, την κατάποση..? Το αίσθημα ότι κάτι σου έχει κολλήσει εκεί? Έχω μερικές μέρες και την αίσθηση καψίματος..με τον ωρλ που μίλησα μου είπε πως είναι νευροληπτικης φύσεως..κάτι τέτοιο..απο το άγχος δηλαδή..
    Λίνα αυτό δεν το έχω, με περνάς ένα στάδιο χα χα. Αλλά κατά 99% είναι κάποιο ψυχοσωματικό και αυτό.

  8. #53
    Quote Originally Posted by Dimitrios85 View Post
    Λίνα αυτό δεν το έχω, με περνάς ένα στάδιο χα χα. Αλλά κατά 99% είναι κάποιο ψυχοσωματικό και αυτό.
    Τώρα αγχώθηκα!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Lina_kik View Post
    Τώρα αγχώθηκα!
    Περίεργο για εσένα να αγχώθηκες he he

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Eγω το ένιωσα έντονα το καλοκαίρι!! Ότι καιγόταν ο λαιμός μου πως κάτι είχε σταθεί εκεί!

  11. #56
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Eγω το ένιωσα έντονα το καλοκαίρι!! Ότι καιγόταν ο λαιμός μου πως κάτι είχε σταθεί εκεί!
    Εμένα μεσα στην μέρα έρχεται και φεύγει..και είναι περίπου μια βδομάδα που μου παρουσιάστηκε σαν σύμπτωμα..

  12. #57
    Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    48
    Παιδια συμπασχω, ακριβως τα ιδια και εγω. Μ εχει ξαναπιασει το κεφαλι. Εκοψα τα ζαναξ αποτομα, το ιδιο και την καφεινη και το αλκοολ. Απο τοτε που τα εκοψα με ενοχλει το κεφαλι. Λετε να ειναι ηπιο συνδρομο στερησης?

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ενα γεγονος που σας εκανε να κρατατε το στομαχι σας απο τα γελια
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 10-06-2012, 13:26
  2. Δεν αντέχω άλλα κλάματα!!
    By bebe-q in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2011, 14:46
  3. Για γέλια η για κλάματα?
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 17-11-2009, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •