Για γελια και για κλαματα!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Για γελια και για κλαματα!!!!

    Ρε παιδια πριν λιγες μερες δεν ελεγα αποκλειεται να εχω καρκινο και τωρα αρχισαν να μ ενοχλουν τα ματια μου να ποναει το κεφαλι μου και να εχω ιλιγγο και αρχισα να ψαχνω ολες τις μορφες καρκινου ου εγκεφαλου! Εχω μιλησει με 3 νευρολογους! Ελεος ειναι τραγικο αυτο το πραγμα! Ξεχασα την καρδια κι ασχολουμαι με αυτο τωρα! Μουδιαζει και το αριστερο μου χερι θα σκεφτομαι τωρα και τη ΣΚΠ που ουτε καν μου περνουσε απ το μυαλο! Δηλαδη σε δουλεια να βρισκομαι! Ε πως να φυγουν τα ψυχοσωματικα αφου τα ψαχνω ολα!! Ειναι αστειο και τραγικο γιατι το καταλαβαινω οτι ειναι παραλογο αλλα μ αρεσει κιολας! Αυτο ειναι το θεμα οτι εχω μαθει να ζω ετσι αν δεν ασχοληθω με μια αρρωστια θα αρρωτησω στα αληθεια χαχα δηλαδη τι να πω τη μια μερα καρδια την αλλη καρκινος ελεος τοσο γρηγορα εκει που λεω δεν υπαρχει περιπτωση για το ενα μου μπαινει η ιδεα!!! Ποιος συμπασχει? Εν τελει θα παω οφθαλμιατρο γιατι δεν βλεπω ουτε με τα γυαλια και τους φακους οποτε μαλλον κατι παιζει με τους βαθμους μου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Κάνεις κάποια μορφής ψυχοθεραπεία;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Τωρα οχι!Εκανα περσυ συμπεριφορικη ψυχοθεραπεια!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Τωρα οχι!Εκανα περσυ συμπεριφορικη ψυχοθεραπεια!
    Δεν σε είχε βοηθήσει; Μήπως θα πρέπει να κοιτάξεις να ξεκινήσεις πάλι;
    Το λέω διότι έχω δει αρκετά σου post που ταλαιπώρησε από άρρωστο φοβία και άγχος και ταλαιπωρήσε δίχως λόγο.
    Είχες δοκιμάσει στο παρελθόν κάποια φαρμακευτική αγωγή; Μπορεί να χρειάζεσαι και κάποιου τέτοιου είδους βοήθεια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Οχι δεν θελω με τιποτα να παρω χαπια γιατι μια ζωή θα παίρνω μετα! Ενταξει δεν νομιζω οτι μονο εγω δεν παιρνω αγωγή. Πολλοί εδω μεσα δεν παίρνουν!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Παιδιά βοήθεια την ίδια εμμονή έχω αποκτήσει κ εγω.. Μου χει κολλήσει από το καλοκαίρι οτι εχω σκλήρυνση. Μου το απέκλεισαν 3 νευρολογοι.. Σταματάνε τα τσίμπηματα μετά απο κανένα μήνα κ ξεκινούν οι μυικες συσπάσεις που με βασανίζουν εδω κ 3 μήνες περίπου.. Κάθε μέρα βρίσκομαι στο ιατρείο του ίντερνετ εχω χάσει τον εαυτό μου. Απο εξετάσεις έχω κάνει αίματος ολα καλα, με ενα θυρεοειδή οριακό αλλα οχι παθολογικο, έχω εξεταστεί από 3 νευρολογους που με βρήκαν αρτια στην εξέταση, απο ενα οφθαλμίατρο που εξέτασε κανονικα το νευρο του ματιού γτ κάτι έβλεπα εγω, ολα καλα επίσης.. Απο έναν ορθοπεδικο που απλά μου μίλησε για ενα αυχενικό ήπιο ακόμη,δλδ ολο θεμα στρες.. Το μόνο που με βασανίζει κ δεν ηρεμω προφανώς είναι μια μαγνητική που ανάθεμα την ωρα που την εκανα η οποία ναι μεν φυσιολογικη αλλα είχε κ κατι εστίες τις οποίες βέβαια ο νευρολογος μου είπε να μην τις δώσω καν σήμασια είναι άνευ παθολογίας. Είδα ότι πολλοί έχουν οι οποίοι δεν έχουν κάτι παθολογικο αλλα έχουν κ όσοι έχουν σκλήρυνση. Καταλαβαίνετε η σύγχυση είναι μεγάλη. Κανονικά θα έπρεπε να μείνω στα λόγια του γιατρού όπου μου είπε να το ξεχάσω αλλα που μυαλό!! Εγω απλα χειροτερευω. Τωρα άρχισα να σκέφτομαι μήπως να έκανα ενα ηλεκτρομυογραφημα. Εν μέρει φοβάμαι όπως πάντα άλλωστε απο την αλλη αξίζει?? Δεν θέλω πάλι να μπλέξω με γιατρούς αλλα κ αυτές οι συσπάσεις με έχουν τρελάνει.. Συγγνώμη για το εκτενές κείμενο.. Περιμένω απόψεις..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Βικι ειχα ολλα αυτα τα συμπτοματα δεν εχις τιποτα ειναι αγχος εγω νομιζα πος ειχα κατι στο κεφαλι μουδιαζε ολο το κεφαλη μου μετα με επιασαν η ταχιπαλμιες και τωρα ασχολουμε με την καρδια μου και ξεχασα το.κεφαλη και φιγανε ολλα τα συμπτοματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Οχι δεν θελω με τιποτα να παρω χαπια γιατι μια ζωή θα παίρνω μετα! Ενταξει δεν νομιζω οτι μονο εγω δεν παιρνω αγωγή. Πολλοί εδω μεσα δεν παίρνουν!
    Φυσικά και να μην πάρεις εφόσον μπορείς να είσαι λειτουργική χωρίς αυτά. Οπότε ίσως θα ήταν καλό να ξεκινήσεις πάλι να κάνεις κάποιες συνεδρίες με κάποιον ψυχολόγο ώστε να καταφέρεις να ηρεμήσεις και να σκεφτείς πιο λογικά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    195
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Παιδιά βοήθεια την ίδια εμμονή έχω αποκτήσει κ εγω.. Μου χει κολλήσει από το καλοκαίρι οτι εχω σκλήρυνση. Μου το απέκλεισαν 3 νευρολογοι.. Σταματάνε τα τσίμπηματα μετά απο κανένα μήνα κ ξεκινούν οι μυικες συσπάσεις που με βασανίζουν εδω κ 3 μήνες περίπου.. Κάθε μέρα βρίσκομαι στο ιατρείο του ίντερνετ εχω χάσει τον εαυτό μου. Απο εξετάσεις έχω κάνει αίματος ολα καλα, με ενα θυρεοειδή οριακό αλλα οχι παθολογικο, έχω εξεταστεί από 3 νευρολογους που με βρήκαν αρτια στην εξέταση, απο ενα οφθαλμίατρο που εξέτασε κανονικα το νευρο του ματιού γτ κάτι έβλεπα εγω, ολα καλα επίσης.. Απο έναν ορθοπεδικο που απλά μου μίλησε για ενα αυχενικό ήπιο ακόμη,δλδ ολο θεμα στρες.. Το μόνο που με βασανίζει κ δεν ηρεμω προφανώς είναι μια μαγνητική που ανάθεμα την ωρα που την εκανα η οποία ναι μεν φυσιολογικη αλλα είχε κ κατι εστίες τις οποίες βέβαια ο νευρολογος μου είπε να μην τις δώσω καν σήμασια είναι άνευ παθολογίας. Είδα ότι πολλοί έχουν οι οποίοι δεν έχουν κάτι παθολογικο αλλα έχουν κ όσοι έχουν σκλήρυνση. Καταλαβαίνετε η σύγχυση είναι μεγάλη. Κανονικά θα έπρεπε να μείνω στα λόγια του γιατρού όπου μου είπε να το ξεχάσω αλλα που μυαλό!! Εγω απλα χειροτερευω. Τωρα άρχισα να σκέφτομαι μήπως να έκανα ενα ηλεκτρομυογραφημα. Εν μέρει φοβάμαι όπως πάντα άλλωστε απο την αλλη αξίζει?? Δεν θέλω πάλι να μπλέξω με γιατρούς αλλα κ αυτές οι συσπάσεις με έχουν τρελάνει.. Συγγνώμη για το εκτενές κείμενο.. Περιμένω απόψεις..
    Βάσω μέσα από τα λεγόμενα σου, το λες και μόνη σου πως δεν έχει νόημα να πας να κάνεις κάποιου άλλου είδους εξετάσεις. Το κόλλημα που έχει φάει την περίοδο αυτή το μυαλό σου το τρώω κι εγώ κατά περιόδους, απλά πλέον το έχω αποδεχθεί πως όλα είναι ψυχοσωματικά και απλά προσπαθώ να ηρεμήσω.
    Έχω κάνει μαγνητικές, αξονικές, ένα κάρο αιματολογικές και πάντα είναι ψυχοσωματικά

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Εγώ έχω περάσει από όλες τις νευρολογικές νόσους τύπου ALS,ΣΚΠ αλλά και κακοήθειες.
    Έχω κάνει 9 Μαγνητικές εγκεφάλου και 3 Μαγνητικές Αγγειογραφίες Εγκεφάλου τα τελευταία 12 χρόνια ! Μην σου πω πόσες αιματολογικές και υπέρηχους αλλά και Μαγνητικές σε άλλα σημεία του σώματός μου!
    Τώρα λέω πως έχω χαλαρώσει λιγάκι αλλά η Υποχονδρίαση υποβόσκει ύπουλα!
    Να ξέρεις πως εκτός της Διαταραχής Πανικού με Αγοραφοβία εκτιμώ πως έχεις και Υποχονδρίαση.Έχει εξάρσεις και υφέσεις η νόσος με κυρίαρχο χαρακτηριστικό την παρανόηση των σωματικών αισθήσεων.
    Εμένα με βοήθησε πολύ το παρακάτω Link.Έχω να κάνω 3 χρόνια Μαγνητική να φανταστείς.
    Έμπα εδώ και διάβασε από την σελίδα 14 και μετά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Εγώ έχω περάσει από όλες τις νευρολογικές νόσους τύπου ALS,ΣΚΠ αλλά και κακοήθειες.
    Έχω κάνει 9 Μαγνητικές εγκεφάλου και 3 Μαγνητικές Αγγειογραφίες Εγκεφάλου τα τελευταία 12 χρόνια ! Μην σου πω πόσες αιματολογικές και υπέρηχους αλλά και Μαγνητικές σε άλλα σημεία του σώματός μου!
    Τώρα λέω πως έχω χαλαρώσει λιγάκι αλλά η Υποχονδρίαση υποβόσκει ύπουλα!
    Να ξέρεις πως εκτός της Διαταραχής Πανικού με Αγοραφοβία εκτιμώ πως έχεις και Υποχονδρίαση.Έχει εξάρσεις και υφέσεις η νόσος με κυρίαρχο χαρακτηριστικό την παρανόηση των σωματικών αισθήσεων.
    Εμένα με βοήθησε πολύ το παρακάτω Link.Έχω να κάνω 3 χρόνια Μαγνητική να φανταστείς.
    Έμπα εδώ και διάβασε από την σελίδα 14 και μετά.
    Σταύρο Με έκανες ευχάριστα να γελάσω ) πως είναι δυνατόν να τα έχεις κάνει οολα αυτά?? Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται?? Οσο για την als απέφυγα να την αναφέρω πιο πάνω γιατί ναι κ μενα είναι το επόμενο κόλλημα μετά την σκπ.. Για υποχονδριαση είμαι βεβαιη και φαίνεται ξεκάθαρα!! Είχες αποκτήσει κ εσύ να φανταστώ νευρολογικα συμπτωματα αντίστοιχα με τα δικά μου?? Μπράβο σου πάντως αν έχεις μείνει μακρυά από αυτό έστω και αυτά τα 3 χρόνια.. Το link μπαίνω να το διαβάσω! Ευχαριστώ!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Η ψυχοθεραπεια σε κανει αλλο ανθρωπο!! Ο ψυχιατρος μου ειπε ΓΑΔ και υποχονδρίαση. Εκανα και φυσιοθεραπεία για τους πόνους αυχένα πλάτης και ήμουν τελεια! Ο καρδιολόγος μου ειπε οτι με τόσο καθαρες εξετάσεις δεν εχω να φοβάμαι μου εβαλε κατι μικρές διαφυγές σε κατι βαλβίδες ανευ σημασιας. Εχει τύχει σε κανενα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Vasomp μη μου πεις πως έχεις και συσπάσεις σε διάφορα σημεία του σώματός σου?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Η ψυχοθεραπεια σε κανει αλλο ανθρωπο!! Ο ψυχιατρος μου ειπε ΓΑΔ και υποχονδρίαση. Εκανα και φυσιοθεραπεία για τους πόνους αυχένα πλάτης και ήμουν τελεια! Ο καρδιολόγος μου ειπε οτι με τόσο καθαρες εξετάσεις δεν εχω να φοβάμαι μου εβαλε κατι μικρές διαφυγές σε κατι βαλβίδες ανευ σημασιας. Εχει τύχει σε κανενα?
    Βικυ το θέμα με τις βαλβίδες είναι πολύ συχνό και καθόλου σοβαρό. Κάποιοι άνθρωποι εκ γενετης έχουν απλα κάποιες βαλβίδες ουσιαστικά πιο χαλαρές λογικά κάτι τέτοιο θα σου είπε ο γιατρός.. Πράγμα που δεν δημιουργεί ανησυχία.. Δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει να σε βασανίζει.. Πολύς κόσμος το έχει απο όσο ξέρω και πολλοί κοντινοί μου..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Vasomp μη μου πεις πως έχεις και συσπάσεις σε διάφορα σημεία του σώματός σου?
    Ναι το ανέφερα άλλωστε χαχα.. 3 μήνες τώρα.. Ειχα ξεκινήσει με τσίμπηματα καψίματα κλπ και μετα τα τόσα που διάβασα ξύπνησα ενα '' ωραίο'' πρωί με συσπάσεις κ 0 τσίμπηματα.. Το είχες κ εσυ!??

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ενα γεγονος που σας εκανε να κρατατε το στομαχι σας απο τα γελια
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 10-06-2012, 12:26
  2. Δεν αντέχω άλλα κλάματα!!
    By bebe-q in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2011, 13:46
  3. Για γέλια η για κλάματα?
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 17-11-2009, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •