Γεια σας...μετα απο ραντεβου στο Αιγινιτειο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Γεια σας...μετα απο ραντεβου στο Αιγινιτειο

    Πηγα στο Αιγινιτειο σημερα μετα απο 1μισι χρονο θεραπείας. Μου δειξε πως ειναι η παθηση μου οτι εδω μου λει ειναι η παθηση και εδω ειμαι εγω.Με προέτρεψε σε μια θεραπεία με ladose zoxil kai clonotril.Κανω ειδη θεραπεία αλλα δεν βλεπω κατι..Σημερα ολο το μεσημέρι ειχα ταχυπαλμιες και δεν μπορουσα να κοιμηθώ Δεν ξερω τι να κανω η μονη λυση ειναι η αυτοκτονια η ο εγκλισμος μου καπου.Γραφω εδω και εναν χρονο εδω..εχω εμμονες ιδδεες φοβίες εχω λαθος πεποιθησεις για τον εαυτο μου τις οποιες παω να πιστέψω δεν ξερω τι να κανω.μου πε να παω σε μια εβδομαδα παλι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    το ζοξιλ παχαινει

    η αυτοκτονια δεν ειναι λυση, κοιτα εγω στη ψυχωση μου εφτιαξα καλα στο τεταρτο ετος και μετα, στα πρωτα τρια χρονια θεραπειας ειχα προβληματα, τωρα ειμαι καλα ομως
    φυσικα ακολουθω τη θεραπεια με το γιατρο μου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Σκευτομαι να παω στο αγιο ορος να κατσω λιγες μερες..θα οφελιθω?θα ειναι καλο για εμενα?

  4. #4
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Σκευτομαι να παω στο αγιο ορος να κατσω λιγες μερες..θα οφελιθω?θα ειναι καλο για εμενα?
    Αν το λέει η καρδιά σου κάντο.. υπάρχει λόγος που το θέλεις. Προσευχήσου στην Παναγία και να διαβάζεις τους χερετησμους της Θεοτόκου όσες φορές την ημέρα μπορείς.. σου διαβεβαίων ότι ω θα σε βοηθήσει πάρα πολύ όπως κ έμενα..


    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Δεν μπορω να παω μονος μου ομως..αυτο με φοβίζει. Πρεπει να παω με καποιον .κανω θεραπεια με ladose zoxil k clonotril.εχω αρωστησει κ ολας σημερα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by hagard View Post
    Αν το λέει η καρδιά σου κάντο.. υπάρχει λόγος που το θέλεις. Προσευχήσου στην Παναγία και να διαβάζεις τους χερετησμους της Θεοτόκου όσες φορές την ημέρα μπορείς.. σου διαβεβαίων ότι ω θα σε βοηθήσει πάρα πολύ όπως κ έμενα..


    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Να σε ρωτησω κατι?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Να σε ρωτησω κατι?
    Παρακαλώ

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    το zoxil είναι ολανζαπινη και συμφωνα με το 26 συνεδριο ψυχιατρικης στην Κω οι ερευνες δειχνουν ότι για την ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή η ολανζαπινη ισούται με placebo.δεν είμαι γιατρος αλλα βρηκα βιντεο του συνεδριου
    στο youtube

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ti ennoeis me placebo?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    η ολανζαπινη ειναι ενα παρα πολυ αξιολογο φαρμακο, εχει σωσει πολυ κοσμο απο το να παιρνει 2 κι 3φαρμακα μαζι! ενας απο αυτους ειμαι κι εγω! αν δεν ειχε το κακο να επιρεαζει τον μεταβολισμο θα ηταν ακομα καλητερο φαρμακο! δεν ειναι τυχαιο οτι κοστιζει 30 ευρο.
    Confused889,αν καταλαβα καλα η θεραπει οπου σε προετρεψε δεν την κανεις πολυ καιρο ετσι? δεν μπορει να περιμενεις αποτελλεσματα μεσα σε τοσο γρηγορο δυαστημα, εμενα οι αλλαγες ηρθαν μετα απο 4-5 μηνες!!! κι οσο περναει ο καιρος ειναι ολο κι καλητερα! κι εγω ειχα την αυτοκτωνια ως αποφαση ζωης! αλλα τελικα ,μετα απο μηνες σκεφτομαι ποσο χαζος ειμουν!! ποσο λαθος θα εκαμα κι το τι αμαρτια θα εκαμα!
    Πρεπει να εχουμε υπομονη με τα φαρμακα της ψυχιατρικης! εξαλου 2 κατηγοριες ειναι , τα αντικαταθλιπτηκα κι τα αντιψυχοτηκα! δυστηχως ειναι αρκετα πισω η ψυχιατρικη σε σχεση με αλλους τομεις, ομως την καταθλιψη μπορει να την θεραπευσει πλεον ! αρα, ειναι πολυ κριμας να υπαρχουν ακοαμ σημερα τοσοι θανατοι ετοια την καταθλιψη.

Similar Threads

  1. Γεια σας μετα απο καιρο
    By Mrgilleas in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 10-07-2018, 00:35
  2. Γεια σας μετα απο καιρο.
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 62
    Last Post: 09-07-2018, 00:26
  3. Μετα το 1ο ραντεβου
    By Bak in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 85
    Last Post: 15-05-2017, 23:56
  4. Με το πρώτο ραντεβού σεξ και μετά..γεια σας;
    By merlia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 97
    Last Post: 28-11-2014, 19:19
  5. Γιατί οι άντρες ΔΕΝ επικοινωνούν μετά το πρώτο ραντεβού;;;;
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 780
    Last Post: 10-08-2013, 10:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •