Γονεις και ναρκωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    34

    Γονεις και ναρκωτικα

    Ειναι δυσκολο να μενεις μακρια απο τα ναρκωτικα με μονο κινητρο τους γονεις σου, οχι καν τον εαυτο σου, δεν μπορω να ηρεμησω, το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει...θελω να πιω αλλα δεν πρεπει.

  2. #2
    Τα πιο πολλα παιδια με ευαισθησιες πεφτουν στα ναρκωτικα..
    Οχι δεν πρεπει να πιεις ..σκεψου ποσο γαματος θα νιωσεις αν δεν το κανεις..βαλε στόχους..βρες ενδιαφεροντα καινουργια..γέμισε τον χρονο σου..μιλα σε ειδικους..παλεψε το. Ναι και οι γονείς ειναι ενα κινητρο αλλα οχι μονο αυτοι. Εσυ εισαι το θεμα. Για σενα καντο.

    Εστάλη από SM-A520F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by opiodies View Post
    Ειναι δυσκολο να μενεις μακρια απο τα ναρκωτικα με μονο κινητρο τους γονεις σου, οχι καν τον εαυτο σου, δεν μπορω να ηρεμησω, το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει...θελω να πιω αλλα δεν πρεπει.
    Δεν γνωριζω την σχεσ σου με τους γονεις σου,αλλα εαν εχετε μια μεσης οικογενειας σχεση, φυσιολογηκη δλδη τωτες φιλε μου ΝΑΙ!! μπορουν να σε βοηθησουν ! κι θα το θελουν παρα πολυ να βοηθησουν τον γιο τους!
    Προσωπικα , παρα το οτι ειμαι 38 χρονων, παρα το οτι οταν επρεπε δεν με βοηθησαν αλλα κι δεν τους αφησα ! παρα τις οποιες δυσκολιες ειχα μαζι τους στα δυσκολα μου σταθηκαν με απιστευτη δυναμη! με μεγαλη αγαπη!
    Εχω μετανιωσει που δεν το εκαμα στα 20 μου! αν το ειχα καμει τωτες σημερα θα ειμουν υγειεστατος! μπορει να ειχα και δικη μου οικογενοια! θα ειμουν ενας φυσιολογηκος ανθρωπος! Παρολα αυτα αν κι αργα πολυ ! εγιναν θυσια! με βοηθησαν παρα πολυ!!
    Αν εχεις καποιο προβλημα φιλεμου μην κολας !ζητα βοηθεια απο τους γονεις σου! στασου ειλικρηνεις απεναντι τους! πες τους την αληθεια και θα δεις ποσο θα χαρουν να σε βοηθησουν

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δεν γνωριζω την σχεσ σου με τους γονεις σου,αλλα εαν εχετε μια μεσης οικογενειας σχεση, φυσιολογηκη δλδη τωτες φιλε μου ΝΑΙ!! μπορουν να σε βοηθησουν ! κι θα το θελουν παρα πολυ να βοηθησουν τον γιο τους!
    Προσωπικα , παρα το οτι ειμαι 38 χρονων, παρα το οτι οταν επρεπε δεν με βοηθησαν αλλα κι δεν τους αφησα ! παρα τις οποιες δυσκολιες ειχα μαζι τους στα δυσκολα μου σταθηκαν με απιστευτη δυναμη! με μεγαλη αγαπη!
    Εχω μετανιωσει που δεν το εκαμα στα 20 μου! αν το ειχα καμει τωτες σημερα θα ειμουν υγειεστατος! μπορει να ειχα και δικη μου οικογενοια! θα ειμουν ενας φυσιολογηκος ανθρωπος! Παρολα αυτα αν κι αργα πολυ ! εγιναν θυσια! με βοηθησαν παρα πολυ!!
    Αν εχεις καποιο προβλημα φιλεμου μην κολας !ζητα βοηθεια απο τους γονεις σου! στασου ειλικρηνεις απεναντι τους! πες τους την αληθεια και θα δεις ποσο θα χαρουν να σε βοηθησουν
    Αρχικα, ειμαι κοπελα, δεν το διευκρινησα καπου αλλα δεν εχει σημασια ετσι και αλλιως, οι σχεσεις μας ειναι καλες αλλα αν το μαθουν θα τους πεσει πολυ βαρυ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κοιτα κουκλα τα ιδια προβληματα εχετε ολεσ δεν ειστε ομορφεσ δεν εχετε ωραιο σωμα οι αντρεσ δεν ειναι αντρεσ κλπ δε σασ φερονται καλα κλπ αυτο γινεται γτ δεν αγωνιζεστε δηλαδη εσυ τωρα δε δουλευεισ να φασ το αγγουρι για να δεισ τα χρηματα αλλα περιμενεισ ενα μαλακα να σε παντρευτει αμ δε οι εποχεσ αλλαξανε αν δεν βγαλεισ χρηματα δεν εχει τιποτα αν εχεισ γτ παιρνεισ ναρκωτικα κι αυτο θελει λεφτα κοιτα να βελτιωσεισ τον εαυτο σου εμφανιση χαρακτηρα κλπ αν βρεισ ενα μαλακα και σ2 παντρευτει χωρισ τα δικα σου χρηματα πολυ απλα θα το μετανιωσεισ στα 50
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι αν πινεισ γτ πονασ υποτιθεται για τουσ αλλουσ θα σου πω γτ πινεισ γτ εισαι ανασφαλησ εμενα με παρατησε η γυναικα μου μεγαλωσα ενα παιδι εγιναν 1500 μαλακιεσ κι ακομα να πω ενταξει τα βολεψα οταν εχω την κορακλα μου κοντα πινω καφε οταν λειπει μπυρεσ δεν μπορω πλεον χωρισ την κορη μου παιρνω φαρμακα πινω ολα οτι μπορεσα εκανα δεν μπορεσα να κανω κατι καλυτερο αυτα και καφε τσιγαρο ολη μερα σοου σιμπλ κι αυτα που εκανα πολλα ηταν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Να στο πω απλα αν δεν πινεισ για τουσ τρελουσ τα φτωχα παιδια τισ γυναικεσ που ειστε για το αναθεμα αν δεν πινεισ γι αυτα μην ξαναπιεισ καθολου ποτε σου αυτα και θελω να μαθω γτ πινεισ αν δεν ειναι κατι απο αυτα τσαμπα πινεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    31
    Άρα λοιπόν είναι νωρίς. Γιατί να ξέρεις μετά από καιρό δεν κρύβεται. Θα καταντήσεις ζόμπι και μισότρελη, ζωντανή απόδειξη κάποιοι εδώ. Δύσκολα θα ξεμπλέξεις αν δεν πιάσεις πάτο. Αν δεν σιχαθείς τον εαυτό σου. Αν δεν ντραπείς γιαυτό που κάνεις στην οικογένειά σου. Κάνε ένα κόπο και διάβασε τις ιστορίες άλλων εδώ. Και μετά μην ξανα ασχοληθείς με τέτοια forum. Δεν θα σε βοηθήσουν. Θα σε βάζουν στην μπρίζα. Μέσα σου μόνη σου πρέπει να το δουλέψεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Θα στο ξανα γραψω! εαν προσπαθεις να κοψεις επειδη σου λενε οι γονεις η επειδη δεν ειναι πρεπον τωτες δυσκολα θα το καταφερεις !
    Μονο κι μονο για τον εαυτοσου εαν το κανεις θα πετυχει! μονον οταν αποφασησεις οτι δεν θελεις αλλο την ζωη της εξαρτησης, μονο τωτες θα κοψεις!
    Προσωπικα ειχα σταματησει για χρονικα δυαστηματα τα ναρκωτικα μια για τους γονεις μου, μια για τους φιλους μου, μια για καποια κοπελια, η για τον νομο! επειδη το ηθελε ο εισαγγελεας! αλλα παντα ξανα κυλαγα! απο τωτες που επαψα να ενδιαφερομαι αρκετα για το τι θελουν αυτοι απο εμενα αλλα ενδιαφερθηκα για το τι θελω εγω απο τον εαυτο μου! τωτες τα καταφερα!
    Ομως επειδη αυτο που σου γραφω φανταζομαι θα το εχεις ακουσει απο ολους, τα λογια που σου λενε "κοπελια μην πινεις διοτις δεν θα σε βγαλει πουθενα" αυτο το ακους φανταζομαι συνεχως!
    Θα σου πω κατις αλλο, κατις που ελεγα στον εαυτο μου. Εαν ψυλο πινεις, εαν πινεις κι αντι να μαστουρωνεις γλυκα, εχεις συνεχως τυψεις τωτες ειναι οτι χειρωτερο! η κοψε η σταματα να ξενερωνεις! Να πινεις για να περνας καλα!
    Εγω επινα κι το εκανα με χαρα! γουσταρα που επινα, διοτις θεωρουσα ανανδρο το να πινω κι μετα να κλαιγομαι! το εκανα πολυ καιρο αυτο κι μονο κακο μου εκανα! καλητερα λοιπον να πινεις για να περνας καλα, να χαιρεσαι την μαστουρα, να μην πηγαινει αδικα το κακο που κανεις στην υγεια σου, καμεις που καμεις κακο, χαλας που χαλας λεφτα! τουλαχιστον μην πανε στραφη! να τα χεραισαι!
    Κι οταν αποφασησεις να αλλαξεις ρωτα στην ζωη σου! οταν θελησεις να γινεις ενας ανθρωπος οπως ολοι οι αλλοι τωτες κι μονο τωτες να μην θελεις το πιωμα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by opiodies View Post
    Ειναι δυσκολο να μενεις μακρια απο τα ναρκωτικα με μονο κινητρο τους γονεις σου, οχι καν τον εαυτο σου, δεν μπορω να ηρεμησω, το μυαλο μου ειναι συνεχεια εκει...θελω να πιω αλλα δεν πρεπει.
    Το να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου έχει σημασία. Αν θα τα κόψεις, θα τα κόψεις πρώτα για τον εαυτό σου και μετά για τους άλλους. Χρειάζεσαι όμως πιστεύω και την στήριξη των γονιών σου και εκείνοι με την σειρά τους, πιστεύω πως θα κάνουν τα απαραίτητα.

    Δεν γεμίζεις φίλη μου, το οποιοδήποτε κενό, με τα ναρκωτικά. Ίσα ίσα που το κενό γίνεται μεγαλύτερο. Αντιμετωπίζεις το κενό, μόνο όταν γίνεις κύρια του εαυτού σου, γι'αυτό και δεν σου χρειάζονται τα ναρκωτικά, για να γίνεις εσύ το αφεντικό στον εαυτό σου και να μην γίνουν εκείνα.

Similar Threads

  1. Ναρκωτικά να πάρω ή όχι
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 06-03-2017, 12:46
  2. Ναρκωτικα
    By nick190813 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 105
    Last Post: 25-01-2017, 02:02
  3. Προβλημα με ναρκωτικα
    By ElviraK in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-2015, 16:59
  4. Ναρκωτικά
    By GiorgosPSycho in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 8
    Last Post: 12-03-2011, 02:48
  5. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 16:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •