Τεστ ασπεργκερ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Και τότε εσυ που έχεις δοκιμάσει εναλλακτικές θεραπείες κι όχι φάρμακα γιατί δεν είσαι καλά ;;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Νιώθω καλά δεν είμαι πάντα χάλια...Ρώτα κ αυτούς που περνούν χάπια δεν είναι ποτέ καλά...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by hagard View Post
    Νιώθω καλά δεν είμαι πάντα χάλια...Ρώτα κ αυτούς που περνούν χάπια δεν είναι ποτέ καλά...

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Δεν γνωρίζω για βαριές παθήσεις.Εγω δυο φορές έκανα θεραπεία με αντικαταθλιπτικά τα τελευταία 8 χρόνια από ένα χρόνο κάθε φορά και με βοήθησαν.Αλλα μιλάμε για κατάθλιψη όχι για κάτι πιο σοβαρό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #18
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Δεν γνωρίζω για βαριές παθήσεις.Εγω δυο φορές έκανα θεραπεία με αντικαταθλιπτικά τα τελευταία 8 χρόνια από ένα χρόνο κάθε φορά και με βοήθησαν.Αλλα μιλάμε για κατάθλιψη όχι για κάτι πιο σοβαρό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Επιδει εγώ γνωρίζω στο λέω ότι τα φάρμακα υπάρχουν όχι για να γίνεις καλά αλλά είναι για άλλο λόγο που χρειάζεται να ανοίξουμε άλλο θέμα για αυτό...μου τα είπε αυτά επιστήμονας όχι κάποιος τυχαίος που έφαγε τα χρόνια του μελετοντας..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    χρειάζεται να ανοίξουμε άλλο θέμα για αυτό..

    Παιδια φιλικα παντα οντως πρεπει να ανοιξετε αλλο θεμα γιατι εναι τελειως off topic :) Ωστοσο το βρισκω πολύ ενδιαφερον , Hagard ανοιξε ενα θεματακι σχετικο οποτε μπορεσεις

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Βοο και να το βρεις οτι εχεις ,δεν υπαρχει θεραπεια να ξερεις, απλα ειναι διαφορετικός τρόπος σκέψης. Παλιά το όνομαζαν παιδικη σχιδοφρένεια γιατι είχε καποια χαρακτηριστικα που έμοιαζαν. Αλλα μετα διαχωριστηκε .Τελικα ο Αυτισμος ειναι αναπτυξιακή διαταραχή ,δηλ. θα έπρεπε οι δικοι σου να τον είχαν εντοπίσει . Αλλα σχιζοφρενεια αλλος αυτισμος. Καποια παιδια που είναι ΥΛΑ (υψηλης λειτεουργ.) μπορει να εμφανίσουν στοιχεία ψύχωσης ,τότε μιλάμε για συνοσηρότητα . Ομως εκτος απο ψύχωση , μπορει να εμφανισουν και ιδεοψυχ. διαταραχη και άλλες ψυχικές παθήσεις. Όμως δεν ειναι πάντα ικανή και αναγκαία συνθήκη. Γνωριζω παρα πολλά πραγματα για τον Αυτισμο. Επίσης κανενα μα κανενα παιδι που ειναι στο φάσμα δεν ειναι το ίδιο αλλά υπάρχουν καποια βασικά χαρακτηριστικά που συγκλίνουν. Αυτα ειναι διαταραχη στην αισθητηριακη ολοκλήρωση, εμμονες, στερεοτυπίες , κρίσεις θυμού έντονες, φοβίες, θέλουν ρουτίνα και πολλά άλλα . Επίσης πια υπάρχουν λειτουργικότητες , καποια παιδια ειναι χαμηλής ,κάποια μέσης, κάποια υψηλής. Σημαντικό τελος ρόλο παίζει η πρωιμη παρεμβαση , εργοθεραπειες, λογθεραπειες και θεραπειες συμπεριφοράς , που βοηθούν αυτά τα παιδιά να αντιμετωπίσουν το θέμα τους . Αυτα και αλλα πολλα ..... Οτι θες ρωτα με
    Η ψυχολόγος μου που της έδειξα το τεστ μου λέει ότι δε μπορούμε να καταλάβουμε γιατί λέει τα αποτελέσματα του τεστ μπορούν να είναι αποτελεσμα κι άλλων παθήσεων. Μου είπε ότι δε ξέρει για τον αυτισμό και αν θέλω να το ψάξω να μου βρει κάποιον ειδικό.μου είπε πάντως πως δε νομίζει ότι έχω. Δε ξέρω. Γιατρός δεν είμαι αλλά μου ταίριαξαν πολλά όμως.

    Εστάλη από Lenovo TB-X304L στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Ξέρεις μηπως στους ενήλικες τι χαρακτηριστικά έχει η πάθηση ασπεργκερ?

    Εστάλη από Lenovo TB-X304L στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. μου ειπαν ισως να εχω ασπεργκερ
    By teras in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 88
    Last Post: 30-07-2019, 21:59
  2. Παράλληλη πάθηση τυπου στρες σε συνδυασμό με Αυτισμό Άσπεργκερ
    By Lupinefoxy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-07-2018, 17:03
  3. Σύνδρομο Ασπεργκερ
    By καθρεπτης in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 41
    Last Post: 04-06-2018, 21:19
  4. Σύνδρομο Άσπεργκερ
    By marirena in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 24
    Last Post: 07-07-2016, 02:08
  5. Τεστ δυσανεξίας & Τεστ DNA
    By sotia in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 27-04-2012, 17:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •