Φοβάμαι συνέχεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43

    Φοβάμαι συνέχεια

    Καλημέρα,είμαι 23 χρονών και μέχρι τα 22,5 ήμουν παρθένα. Είμαι κοπέλα.ο λόγος είναι επειδή ποτέ δεν βρήκα κάτι αξιολογο σε χαρακτήρα γιατί πάντα ήθελα κάτι όπως τις ταινίες.notebook κλπ. Ειχα στο παρελθόν όμως αρκετές φάσεις με αγόρια στη ζωή μου εκ των οποίων με έναν ερωτεύτηκα τρελά για 4 χρόνια τον ήθελα και προχωρησαμε μονο προκαταρκτικα.Δεν τον εμπιστευομουν όμως και για αυτό δεν το προχωρησα.Παραλληλα είχα ένα άλλο ενδιαφέρον στη ζωή μου λιγότερο σημαντικό που ''έπαιζα''. Αυτός με ερωτεύτηκε τρελά, εμένα δεν με εκπληρώσε ποτέ όπως ένιωθα για τον άλλο και έτσι δεν το συνεχισα.Ειμαι απο διαζευγμενη οικογένεια και σε όλη μου την ζωή πάντα είχα μια πολύ καλή φίλη στηριγμα. Σε ολα μαζί αγαπημένες, με στηριζε ψυχολογικα και της έλεγα πως νιώθω με όλους αυτούς . μετά απο ένα μεγάλο χωρίς νόημα καυγά που έγινε μαλωσαμε και έτσι αποφασισαμε να μην ξαναμιλησουμε.Απο τότε ξεκινησε το μαρτύριο μου. Άρχισα να νιώθω μόνη, να μην εμπιστευομαι κανενα και καμιά.Κλειστικα στον εαυτό μου και με την πάροδο του χρόνου άρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις και εμμονές. Σκεφτόμουν ότι θα μείνω έτσι για πάντα, πως δεν έχω κανένα πλέον κτλ μετά απο 3 μήνες τέτοιας ζωής ως ανεργη και με απεριόριστο χρόνο σκέψης έπαθα την πρώτη κρίση πανικού. Μόλις συνηλθα άρχισα να έχω αυτοκτονικες τάσεις γιατί ένας απο τους μεγαλύτερους μου φόβους ήταν ψυχολογοι και ψυχιατροι κ με αφορμή την κρίση πανικου πήγα σε νοσοκομείο και με παρεπεμψαν σε ψυχιατρο. Εκεί τρελάθηκα, είχα άγχος κάθε μέρα δεν μπορούσα να πάρω ανάσες είχα γινει εμμονικη.Μετα απο ένα μήνα θρησκευτικης επιρροής συνηλθα και αποφάσισα να κατέβω σεζόν.Οταν κατεβηκα πέρασα πολύ όμορφα,είχα γεμάτες ημέρες και ζούσα ευτυχισμένη. Μετα απο 5 μήνες με την επιστροφή στη πόλη έμεινα πάλι ανεργη, χωρίς φιλες και σύντροφο. Κατευθείαν άρχισα να πέφτω ψυχολογικά . είχα πάλι αυτοκτονικες τάσεις αλλά μόλις τις σκεφτόμουν τις απομάκρυνα Είχα μάθει ότι είναι ψεύτικες και απλώς σε εκείνη τη φάση της ζωής μου δεν είμαι καλά.Για να ξεφύγω λίγο ξαναμπηκε στη ζωή μου το αγορι για το οποίο δεν ένιωθα τρελό έρωτα μόνο εκείνος και μεσα σε 1 βδομάδα πήρα την απόφαση ότι θέλω να ολοκληρωθω ως γυναίκα και έτσι προχωρησα.Εκανα πρώτη φορά. Μόλις τελείωσε η φάση άρχιζα να αναρωτιεμαι αυτό ήταν; τόσο καιρό αυτό έχανα; και μόνη μου το ίδιο έκανα.Αλλα λίγο πολύ ανησυχουσα που το είδα τόσο απλά. Σκέφτηκα απλώς επειδή δεν είμαι ερωτευμενη ίσως το βλέπω έτσι.Καθε μέρα λοιπόν με τον απεριόριστο χρόνο πάλι που είχα άρχισα να σκέφτομαι γιατί το έβλεπα έτσι τόσο απλά. Άρχισα να σκέφτομαι παράλογα μετά μήπως είμαι ομοφυλοφιλη;;;μήπως είμαι τρανσέξουαλ;;; δεν θυμάμαι ποτέ να έχω τάσεις τέτοιες. Είμαι μια όμορφη κοπέλα κιολας που πάντα μου άρεζε να αρεσω στους άντρες κιόλας, με θυμάμαι να προκαλώ λέκτικα κιολας Πολύ συχνά και έντονα αλλά επειδή δεν είχα ποτέ τόσο δυνατή επικοινωνία και κόντρα με κάποιον δεν με εξιταρε έτσι ώστε να ολοκληρωσω.λςιτουργω λίγο πολύ εγκεφαλικά. Ανησυχώ τόσο πολύ μήπως ισχύει κάτι τέτοιο, δεν θέλω να είμαι ούτε τώρα ούτε ποτέ . πάντα έλεγα κιόλας πως θα παντρευτω με κάποιον απο τρελό έρωτα και θα κάνω παιδάκια. Και τώρα ζω έναν εφιάλτη. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΜΜΟΝΙΚΗ κοιτάω κόσμο έξω και φοβάμαι μην με μιλήσουν γυναίκες και αισθανθω θετική. Κατεβάζω κεφάλι, προσπαθώ να εστιασω μόνο στους άντρες και βρίσκομαι που και που με αυτό το αγόρι να επιβεβαιωθω οτι είμαι καλά.Ο συγκεκριμένος κάνει πολύ καλά τη δουλειά του και εγω με τη βοήθεια μου φτάνω στο σημείο οργασμου. Αλλά ανησυχω γιατί μόλις βγαίνω έξω δεν θέλω ούτε τις φιλες μου να δω!! Πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    [QUOTE=Christina5;1031348]Καλημέρα,είμαι 23 χρονών και μέχρι τα 22,5 ήμουν παρθένα. Είμαι κοπέλα.ο λόγος είναι επειδή ποτέ δεν βρήκα κάτι αξιολογο σε χαρακτήρα γιατί πάντα ήθελα κάτι όπως τις ταινίες.notebook κλπ. Ειχα στο παρελθόν όμως αρκετές φάσεις με αγόρια στη ζωή μου εκ των οποίων με έναν ερωτεύτηκα τρελά για 4 χρόνια τον ήθελα και προχωρησαμε μονο προκαταρκτικα.Δεν τον εμπιστευομουν όμως και για αυτό δεν το προχωρησα.Παραλληλα είχα ένα άλλο ενδιαφέρον στη ζωή μου λιγότερο σημαντικό που ''έπαιζα''. Αυτός με ερωτεύτηκε τρελά, εμένα δεν με εκπληρώσε ποτέ όπως ένιωθα για τον άλλο και έτσι δεν το συνεχισα.Ειμαι απο διαζευγμενη οικογένεια και σε όλη μου την ζωή πάντα είχα μια πολύ καλή φίλη στηριγμα. Σε ολα μαζί αγαπημένες, με στηριζε ψυχολογικα και της έλεγα πως νιώθω με όλους αυτούς . μετά απο ένα μεγάλο χωρίς νόημα καυγά που έγινε μαλωσαμε και έτσι αποφασισαμε να μην ξαναμιλησουμε.Απο τότε ξεκινησε το μαρτύριο μου. Άρχισα να νιώθω μόνη, να μην εμπιστευομαι κανενα και καμιά.Κλειστικα στον εαυτό μου και με την πάροδο του χρόνου άρχισα να έχω αρνητικές σκέψεις και εμμονές. Σκεφτόμουν ότι θα μείνω έτσι για πάντα, πως δεν έχω κανένα πλέον κτλ μετά απο 3 μήνες τέτοιας ζωής ως ανεργη και με απεριόριστο χρόνο σκέψης έπαθα την πρώτη κρίση πανικού. Μόλις συνηλθα άρχισα να έχω αυτοκτονικες τάσεις γιατί ένας απο τους μεγαλύτερους μου φόβους ήταν ψυχολογοι και ψυχιατροι κ με αφορμή την κρίση πανικου πήγα σε νοσοκομείο και με παρεπεμψαν σε ψυχιατρο. Εκεί τρελάθηκα, είχα άγχος κάθε μέρα δεν μπορούσα να πάρω ανάσες είχα γινει εμμονικη.Μετα απο ένα μήνα θρησκευτικης επιρροής συνηλθα και αποφάσισα να κατέβω σεζόν.Οταν κατεβηκα πέρασα πολύ όμορφα,είχα γεμάτες ημέρες και ζούσα ευτυχισμένη. Μετα απο 5 μήνες με την επιστροφή στη πόλη έμεινα πάλι ανεργη, χωρίς φιλες και σύντροφο. Κατευθείαν άρχισα να πέφτω ψυχολογικά . είχα πάλι αυτοκτονικες τάσεις αλλά μόλις τις σκεφτόμουν τις απομάκρυνα Είχα μάθει ότι είναι ψεύτικες και απλώς σε εκείνη τη φάση της ζωής μου δεν είμαι καλά.Για να ξεφύγω λίγο ξαναμπηκε στη ζωή μου το αγορι για το οποίο δεν ένιωθα τρελό έρωτα μόνο εκείνος και μεσα σε 1 βδομάδα πήρα την απόφαση ότι θέλω να ολοκληρωθω ως γυναίκα και έτσι προχωρησα.Εκανα πρώτη φορά. Μόλις τελείωσε η φάση άρχιζα να αναρωτιεμαι αυτό ήταν; τόσο καιρό αυτό έχανα; και μόνη μου το ίδιο έκανα.Αλλα λίγο πολύ ανησυχουσα που το είδα τόσο απλά. Σκέφτηκα απλώς επειδή δεν είμαι ερωτευμενη ίσως το βλέπω έτσι.Καθε μέρα λοιπόν με τον απεριόριστο χρόνο πάλι που είχα άρχισα να σκέφτομαι γιατί το έβλεπα έτσι τόσο απλά. Άρχισα να σκέφτομαι παράλογα μετά μήπως είμαι ομοφυλοφιλη;;;μήπως είμαι τρανσέξουαλ;;; δεν θυμάμαι ποτέ να έχω τάσεις τέτοιες. Είμαι μια όμορφη κοπέλα κιολας που πάντα μου άρεζε να αρεσω στους άντρες κιόλας, με θυμάμαι να προκαλώ λέκτικα κιολας Πολύ συχνά και έντονα αλλά επειδή δεν είχα ποτέ τόσο δυνατή επικοινωνία και κόντρα με κάποιον δεν με εξιταρε έτσι ώστε να ολοκληρωσω.λςιτουργω λίγο πολύ εγκεφαλικά. Ανησυχώ τόσο πολύ μήπως ισχύει κάτι τέτοιο, δεν θέλω να είμαι ούτε τώρα ούτε ποτέ . πάντα έλεγα κιόλας πως θα παντρευτω με κάποιον απο τρελό έρωτα και θα κάνω παιδάκια. Και τώρα ζω έναν εφιάλτη. ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΜΜΟΝΙΚΗ κοιτάω κόσμο έξω και φοβάμαι μην με μιλήσουν γυναίκες και αισθανθω θετική. Κατεβάζω κεφάλι, προσπαθώ να εστιασω μόνο στους άντρες και βρίσκομαι που και που με αυτό το αγόρι να επιβεβαιωθω οτι είμαι καλά.Ο συγκεκριμένος κάνει πολύ καλά τη δουλειά του και εγω με τη βοήθεια μου φτάνω στο σημείο οργασμου. Αλλά ανησυχω γιατί μόλις βγαίνω έξω δεν θέλω ούτε τις φιλες μου να δω!! Πραγματικά χρειάζομαι βοήθεια. Έχω κάνει κι αλλες αρνητικές σκέψεις στο παρελθόν τοη τύπου μην κάνω κακό σε κάποιον άλλο, Σταμάτησα να βλέπω θρίλερ που ημουν άνετη να τα βλέπω για να μην επηρεάστω. Το. Χειρότερο όμως είναι το τώρα που περνάω. Φοβάμαι μην είμαι ομοφυλοφιλη. Δεν έχω θέματα προς τους ανθρώπους αυτούς αλλά δεν θέλω να δεχτώ κάτι που δεν είμαι, δηλαδή έτσι στα ξαφνικά . νομίζω αν ισχύει κάτι τέτοιο θα κάνω όντως κακό στον εαυτό μου

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Απο τα λεγομενα σου δειχνεις μια συνηθες ερωτικα κοπελιτσα οπως ολες της ηλικιας σου δεν δειχνεις πουθενα για λεσβο! απεναντιας αφου σου αρεσουν οι ανδρες ολα καλα! Θα σου ελεγα να κανεις σεξ κι με γυναικα, ετσι για χαβαλεμωρε, να δεις αν σου αρεσει, αλλα μην το πεις στους δικους σου.
    Αν καταλαβα καλα, εννοεις οτι πηγαινες σε καποιο τουριστικο μερος για δουλεια, αρα θα εκανες καποιο επαγγελμα σχετικο με την διασκεδαση,αρα ευκολαθα μπορειςνα βρησκεις τον ερωτα! κι οταν τελειωνει το καλοκαιρακι γυρνας Σαλονικ, οπου ο συνδιασμος του φθινοπορου με την γκριζα και μελαγχωλικη πολη, σου φερουν θλιψη, αρα κι αυτοκτονικα σκεπτικα. Δεν ειναι κακη ιδεα,αλλα τελευταια εχει ξεφτυσει κι αυτο, ιοτις το κανεις, αλλα αν αποτυχεις πρωτα θα γινεις ρεζιλι , μετα μπορει να μεινεις αναπηρο, -για φαντασου να κανεις αποπηρα κι να μην τα καταφερεις κι να βγεις μετα απο 6 μηνες νοσοκομειο ,να βγεις σε καροτσακι??εκει θα ειναι πολυ ξενερωμα!! - Το ξερεις οτι κανει κυταριτιδα το καροτσακι??ασε που δυσκολευει στο σεξ .
    Σκεπσου λιγακι τον πονο των ανθρωπων οπου ζουν γυρο σου, δες λιγο την αδικια κι την φτωχια οπου υπαρχει! θα μου πεις οτι "υπαρχουν και τα αντιθετα " ,ναι αλλα οι πιο πολλοι δεν περναν με πλουτο την καθημερινοτητα τους!
    Παρε εσεταλοπραμη(γενοσιμα) των 20 για αρχη, μονο πρωι μετα το φαγυτο, το βραδυ παρε κανα ζαναξακι αν νιωθεις κρησεις πανικου! αλλα κι αυτα θα τ παρεις με τα απο κανενα φρουτακι. Λεγε τους χαιρετησμους της παναγιας μια φωρα την βδομαδα και τις υπολοιπες το κυριε ελεησον'μαι , θα μου πεις μονο αυτο, ναι, για αρχη παμε ετσι!! κι μην ξεχασεις νερο με οζον.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Ακριβως οπως το ειπες.Ειμαι μια νορμαλ κοπελιτσα μεχρι στιγμης. δεν ειχα δειξει ποτε κανενα σημαδι ομοφυλοφιλας, δεν ξερω αν μετρανε τα πορνο που μαρεζε αρκετα να βλεπω γιατι μονο ετσι την εβρισκα.Φλερταρα παντα με αντρες ομως και φυσικα γουσταρα ακομα και τωρα,απλως ανησυχω πολλες φορες οτι κανω ψευτικες ορεξεις και μπορω να ομολογησω πως ξεκινησε κιολας απο μια κουβεντα που ειχα με ενα φιλο μου και μου ειπε για την ξαδερφη του πως στα 20 της καταλαβε οτι ειναι λεσβια και απο εκει μου κολλησε και στεναχωρεθηκα.Αρχιζα να αναρωτιεμαι 'βρε λες;' και μετα επαθα ψυχωση το σκεφτομουν καθημερινα οχι διεργετικα, γενικα σαν σκεψη και αν λιγο μ ερχοταν κατι παθαινα ΚΛΑΜΑ. Φυσικα και θα πω οχι στην προταση σου της ερωτικης πραξης, δεν πειραματιζομαι, θελω να εχω καθαρο μυαλο και καθαρες σκεψεις οχι να με βαλω σε περισσοτερες αμφιβολιες απο οτι εχω. Οσο για τα χαπια,ευχαριστω για την συμβουλη σου κακια συμβουλη ομως, δεν παραμεμπεις καποιον να παρει χαπια χωρις συνταγη γιατρου. Καλυτερα θα αρχισω να αποδεχομαι τους φοβους μου ακομα και αν ειναι ψυχιατροι να μιλησω μαζι τους να τελειωνει η υποθεση και να χαλαρωσω με τις εμμονες μου. Ναι οταν γυρναω απο σεζον πεφτω ψυχολογικα και σκεφτομαι αρνητικα.Μεγαλη αλλαγη ζωης και το εννοω. Σαν χαρακτηρας γενικα ειμαι πολυ σταθερη,επιλεκτικη,σοβαρη, οσο μπορω ανοιχτομυαλη αλλα μετα απο αυτα παθαινω πολλα ταμπου. Αρχισα να καταλαβαινω πως δεν ειναι ολα τοσο απλα, απο μια αθλητρια της εθνικης ελλαδος στο πολο γυναικων κατεληξα σε αυτοκτονικες τασεις κατι που με εκανε να συνειδητοποιησω οτι συμβαινουν πολλα κακα γυρω. Δεν το βαζω ευκολα κατω ομως. Θα το παλεψω,ειμαι δυνατη παντα ημουν. Πιστευω στο Θεο και τη θρησκεια ακραδαντα και με βοηθησε πολυ αυτο. Επισης Γιωργο χαζα παραδειγματα περι καροτσιου ουτε για πλακα δεν τα λες αυτα. Αυτα για τωρα, Ευχαριστω. ΘΕΛΩ Κ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΣΩ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γίωργο, ξέρεις πολύ καλά ότι απαγορεύεται από τους όρους του φόρουμ η προτροπή σε φαρμακευτική αγωγή και φυσικά το λέει και η κοινή λογική ότι δεν μπορείς να προτείνεις με τέτοια σιγουριά φάρμακα στην κοπέλα διαβάζοντας απλά ένα ποστ της. Από 'κει και πέρα θα συμφωνούσα με τη συμβουλή σου να δοκιμάσει η κοπέλα σεξ με άλλη κοπέλα, αν ήταν μία κοπέλα χωρίς σαφή ερωτικό προσδιορισμό, με περισσότερες εμπειρίες και γενικά άλλο υπόβαθρο. Εδώ είναι εμφανέστατο ότι είναι στρέιτ όπως λες κι εσύ και έχει άλλα θέματα να λύσει.

    Χριστίνα, έχεις προσπαθήσει να εκλογικεύσεις γενικά τις σκέψεις σου και δεν τα έχεις καταφέρει κι αν ναι για πόσο καιρό; Φαίνεται ότι κάνεις παράλογες κι εμμονικές σκέψεις - χρησιμοποιώ τις λέξεις με την ευρύτερη έννοια του όρου, όχι σαν διάγνωση, αυτό μόνο ο ειδικός θα στο πει- και αυτό από κάπου βαθύτερα ξεκίνησε. Έχεις προσπαθήσει να βρεις την αιτία;

    Αν θες να αναλύσουμε το ερωτικό τώρα, να σου πω μία γνώμη...Θες να το πεις επειδή είσαι θρησκευόμενη, θες να το πεις επειδή είσαι συντηρητική, θες να το πεις επειδή είσαι ρομαντικιά, όπως θες πες το, νομίζω ότι δεν είχες ρεαλιστικές προσδοκίες από την πρώτη σου φορά. Οι προβληματισμοί σου επειδή δεν ενθουσιάστηκες τόσο, είναι αβάσιμοι όπως το βλέπω εγώ. Το είπες κι η ίδια ότι με το παιδί αυτό που έκανες σεξ δεν παραψηνόσουν ούτε για σχέση, ούτε σου έκανε κάτι κλικ ερωτικά. Αλλά ακόμα κι αν τον γούσταρες τρελά, ποιός σου είπε ότι η πρώτη φορά θα ήταν σούπερ ουάου; Ακόμα και έμπειροι εραστές όταν βρίσκονται για πρώτη φορά μαζί μπορεί να μην την βρουν τόσο πολύ. Μπορεί απλά να μην ταιριάζουν ερωτικά ή μπορεί να ταιριάζουν αλλά το σεξ να φτιάχνει περισσότερο με τον καιρό, όσο ο ένας γνωρίζει τον άλλον και καταλαβαίνει τι του αρέσει και τι όχι, τι τον φτιάχνει, τι τον χαλάει και πάει λέγοντας.
    Νομίζω ότι η μλκια που μας δέρνει σε αυτή τη χώρα για τα ερωτικά θέματα και η έλλειψη ενημέρωσης και το ταμπού να το συζητάμε σαν κάτι φυσικό και η βαρύτητα που δίνουμε στην ηθική πλευρά, προκαλούν στρεβλώσεις και δημιουργούν πολλά κόμπλεξ για το θέμα, ιδίως στους νέους ανθρώπους. Πρέπει να το απομυθοποιήσεις λίγο το όλο θέμα στο μυαλό σου και να το δεις πιο χαλαρά. Σαφώς στο μέλλον θα έχεις πολύ πιο ανεβαστικές εμπειρίες χωρίς να προσπαθείς να τις εκβιάσεις με το ζόρι. Όλα αυτά που σκέφτεσαι για ομοφυλοφιλίες κτλ είναι άκυρα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!! δεν επρεπε να πρωτεινω φαρμακα! ωρες ωρες απορω με το μυαλο μου, ποσο ευκολα παταω τα πληκτρα κι γραφω οτι ναναι, ακομα δεν εχω νιωσει την διαφωρα με το στυλο οπου εκει κοιτω τι γραφω κι το αλλαζω, σε αντιθεση με εδω!
    Συγνωμη κι παλυς για τα φαρμακα που ειπα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Απλά μου έκανε εντύπωση που έκανες αυτό το λάθος εσύ που είσαι και παλιό μέλος εδώ, αυτό είναι όλο.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Σονια ευχαριστω για την απαντηση σου. Για να κατατοπισω ακριβως τα γεγονοτα, εγω με αυτον ειχα στο παρελθον ενδιαφερον αλλα δεν ηταν σε καμια περιπτωση το ιδιο οπως ο αλλος μου ερωτας,γιατι δυστυχως μπηκα σε σημειο συγκρισης. Οταν πρωτοεγινε η φαση οκ ολα καλα δεν βγηκε ετσι οπως το περιμενα (οπως τις ταινιες) αλλα ηταν πιο νορμαλ κλπ. Βεβιασμενη κινηση δεν λεω αλλα ειχα αλλες ευκαιριες με αντρες που δεν μου περνουσε απο το μυαλο να ξεπαρθενιαστω σε ενα εφημερο πηδημα αλλα σε κατι ομορφο. αυτο το ομορφο μονο αυτος θα μπορουσε να μου το προσφερει. Δεν τον παρατησα, βρισκομαστε ακομα εχουμε μια σχεση απλως εγω δεν νιωθω ουτε ερωτευμενη ουτε δεμενη μαζι του πολυ. Αυτό ειναι που μου δημιουργησε αμφιβολιες και ερωτηματικα. 'Πως ειναι δυνατον να μην με εξιτάρει ενω ειναι αντρας και να μην τρελαινομαι μαζι του;;;' γιατι αν εγω δεν βαλω το χερακι μου δεν παιζει να το απολαυσω. Το να δοκιμασω με το ιδιο φυλο δεν θα το εκανα ουτε θα το κανω. Θα μου δημιουργησει περισσοτερα ερωτηματικα και μετα θα νιωθω ενοχες για αυτο που μου εκανα. θα με κατηγορω για τις επιλογες μου. Απλως νομιζω πως καμια φορα σκεφτομαι υπερβολικα και δεν ειναι θεληση να παω με γυναικα απλως μολις ανησυχω για κατι κατευθειαν σκεφτομαι την πιο ασχημη εσχατη περιπτωση. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. εκανα σεξ, δεν τρελαθηκα, ξαναεκανα μαζι του, παλι δεν ενιωσα ουαου, εμαθα αυτο για την ξαδερφη του που προαναφερω στην προηγουμενη αναρτηση μου, διαβασα για την ομοφυλοφιλια ονλινε που γραφουνε το συνηδητοποιεις καμια φορα μετα στην ενηλικιωση κτλπ και με επιασε κριση. 'Μλκ λες να ειμαι;;;Ανησυχω,τι σκεφτομαι;; ειμαι τετοια;; παμε καλα;;' Ισως να το δωσα πολυ βαση και σημασια γιατι δεν ξερω και εγω γιατι καμια φορα. ισως ειναι φοβοι. γιατι αν το σκεφτω για πολυ με πιανει κλαμα. στενχωριεμαι πολυ. Οσο για το σεξ, αρχισα ολους τους βλεπω σεξουαλικα δεξια κ αριστερα μου, να μιλαω σε ανθρωπους και να σκεφτομαι σεξουαλικα καπως ετσι ξεκινησε. επηρεαστηκα πολυ. τα ειδα πολυ διαφορετικα ολα. πιο πονηρα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Το προβλημα που βλεπω εγω ειναι οτι δεν εισαι ουτε ερωτευμένη, ουτε δεμένη με εναν ανθρωπο, ουτε γουσταρεις το σεξ μαζι του (δηλαδη με το ενα ποδι εξω), ο οποιος λες οτι ειναι ερωτευμένος μαζι σου και σε θελει και προφανώς τον κρατάς μεχρι να βρεις απλα κατι αλλο να ασχοληθείς. Σε παρακαλω μην ακουσω για αγάπες και τα τοιαύτα.
    Με λιγα λογια κοροϊδεύεις και ταλαιπωρείς ψυχικα εναν αλλο ανθρωπο. Εκτος αν εισαι ξεκάθαρη μαζι του και του τα εχεις πει ολα αυτα.
    Διστυχως η πείρα μου και αλλων μεγαλύτερων μου λεει οτι θα βρεις αυτο που ψαχνεις και θα βρεθείς στη θεση του τωρινού σου συντρόφου.
    Τωρα στο θεμα σου δεν νομιζω να εισαι λεσβία, εγω πιστευω δεν εχεις βρει το κατάλληλο ακομη, οπου κατάλληλος δε σημαινει και ο καλυτερος και σε συνδοιασμου οτι γουσταρεις πολυ το σεξ σαν ιδεα, σαν πράξη, (βλέπε τσόντες) ταυτόχρονα εχεις ισχυρούς φραγμούς ασυνείδητα, (βλέπε θρησκεια) και δεν μπορεις να αφεθείς να το απολαύσεις.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    89
    Γυναίκα είσαι μπορείς να βρεις ότι θες μέσα στο επόμενο λεπτό. Μην τα παρατάς.. Κάνε κάτι!!!

    Εστάλη από PRA-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Christina5 View Post
    'Πως ειναι δυνατον να μην με εξιτάρει ενω ειναι αντρας και να μην τρελαινομαι μαζι του;;;
    Ξαναλέω ότι τα έχεις μπερδεμένα εντελώς τα πράγματα στο μυαλό σου για το σεξουαλικό. Άμα ήταν να μας εξιτάρει ο κάθε άντρας, χαίρω πολύ, θα πηδιόμασταν με όποιον να ΄ναι κι όλα καλά.

    Ωστόσο το σεξουαλικό φαίνεται να είναι ένα μόνο από τα θέματα που σε απασχολούν και σου κόλλησε έντονα τώρα η ιδέα στο μυαλό, π.χ. για την σεξουαλική σου κατεύθυνση κτλ. Μπορεί μεθαύριο να είναι κάτι άλλο που θα σκέφτεσαι έντονα και θα σε προβληματίζει και θα τα βλέπεις παραμορφωμένα τα πράγματα. Για παράδειγμα τσακώθηκες με την φίλη σου και αισθάνεσαι ότι είσαι μόνη σου και δεν έχεις φίλους 23 χρονών κοπέλα! Και είχες δουλέψει και σεζόν! Πως είναι δυνατόν;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Γεια σου Γιώργο, συμφωνώ σε κάποια μαζί σου όχι σε όλα όμως.Ειμαι πάρα πολύ σωστή μαζί του και τον σέβομαι και περνάω όμορφα.απλως νιώθω πως δεν υπάρχει τόσο χημεία.λειπει το πάθος.Το σεξ είναι καλό αλλά δεν έχω σύγκριση να ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο με άντρα για αυτό και η ανησυχία αν θα νιώσω με κάποιον άλλο κάτι καλύτερο ή αν τελικά δεν με ελκύουν οι άντρες.που όπως έχω προαναφέρει δεν είχα ποτέ κανένα ενδιαφέρον για το ίδιο φύλλο. αυτή η εμμονή με έχει κάτσει τώρα πού έκανα σεξ και επειδή διάβασα μλκιες στο ίντερνετ περί ηλικίας και ταυτότητας. Απλώς επειδή και στο παρελθόν είχα πολλές εμμονές με αυτοκτονίες, σκέψεις αρνητικές για δικούς μου ανθρώπους που τις σκεφτόμουν καιρό και με ανησυχούν έτσι νιώθω πως με έπιασε και τώρα με την σεξουαλικότητα. Γιατί διάβασα οι ασθενείς με ΙΨΔ έχουν θέματα με σεξουαλικότητα, θρησκεία, υγεία. και στο παρελθόν είχα πολλά θέματα και με εμμονές για την υγεία.ειχα βγάλει κάτι σπυράκια έτρεχα στον δερματολόγο πλήρωνα 80 εύρος την συνεδρία γιατί αγχώνομουν κ Μ έλεγε δεν έχεις τίποτα.θυμαμαι είχα πάει να κάνω τατουάζ και αντί να χαίρομαι που το έκανα σκεφτόμουν μήπως οι βελόνες δεν ήταν καθαρές και με κόλλησε καμία σμν. τέλος πάντων

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Σόνια είναι δυνατόν αν πάσχεις από ΙΨΔ. Δεν έχω διαγνωστεί αλλά από μικρή με θυμάμαι να κολλάω με πράγματα έντονα.και όσο διαβάζω για αυτό τόσο ταυτίζομαι. Με την φίλη μου ήμουν πολύ δεμένη σαν αδερφές όλα μαζί τα κάναμε, ακόμα και ερωτικές σχέσεις που κάναμε περιμέναμε να τις εγκρίνει η μία στην άλλη. Αφότου μαλώσαμε, ήμουν μόνη χωρίς σύντροφο χωρίς δουλειά πριν πάω σεζόν χωρίς άλλες φίλες και ένιωθα πως είμαι μόνη.πηγαινα γυμναστήριο αλλά δεν γέμιζε η μέρα μου με κάτι άλλο.μονο με σκέψεις. σαν χαρακτήρας είμαι αρκετά εγωκεντρική.με θυμάμαι να θέλω συνέχεια προσοχή αλλά χωρίς να το δείχνω έντονα. Φοιτητικά χρόνια είχα δύσκολα μακριά χωρίς φίλες. έλεγα δεν μου ταιριάζει καμία που να θέλω να μιλάω ανοιχτά και δεν γουστάρω να πηγαίνω για άσκοπους καφέδες. από αγόρια ήμουν κολλημένη με έναν και τέλος. Περίμενα αυτόν. σεζόν κατέβηκα είχα τίς κατακτήσεις μου ένιωθα κολάκευμενη αλλά τίποτα άλλο. Δεν βρήκα κάποιον που να νιώθω αμήχανα και ανατριχιλα.αυτο ήθελα πάντα.να τρέμω να τον συναντήσω έτσι καί άρχισαν οι αρνητικές σκέψεις περί σεξουαλικότητα. Σήμερα που μιλάω άνετα εδώ προσπαθώ να βάλω την λογική κάτω να σκεφτώ τι θέλω.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Ακριβώς, αυτό είναι το θέμα.παντα ένιωθα λές και Έιμαι η Μόνικα Μπελούτσι, πάντα ένιωθα σέξυ, έξυπνη, όμορφη αλλά τελευταία από τότε που έκανα σεξ νιώθω περίεργα. ανησυχίες συνέχεια. άργησα να ολοκληρώσω και αυτό ίσως φταίει. το ερώτημα μου είναι 'σκεφτομαι πολύ;; Ή υπάρχει πιθανότητα κάποια έτσι ξαφνικά να κάνει τέτοια αποστροφή επειδή απλά ολοκλήρωσε;' αυτά δεν φαίνονται από μικρή; Η σεξουαλικότητα;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ξερεις πως το εχω καταλαβει εγω; Υπαρχουν καποια στάδια στη ζωη μας καθώς μεγαλώνουμε, η ευχαρίστηση του σεξ ειναι ενα απο αυτα, αλλα για να το απολαύσεις θα πρεπει να εχεις ολοκληρώσει τα προηγούμενα. Αφου εχεις την μεγαλη αναγκη για προσοχή και κατακτήσεις, καποιο στάδιο δεν εχει εκπληρωθεί και το νοιωθεις κενο, δεν σε αφηνει να προχωρήσεις ανετα παραπέρα.
    Ακυρο τελειως να εισαι λεσβία, σ αρεσουν οι αντρες απλα δεν εισαι έτοιμη να τους απολαύσεις σεξουαλικα, καπου φρενάρεις.
    Γνωμη μου βεβαια αυτα ετσι και το θεμα λεσβία προσωπικα το αποκλείω. Καπου αλλου κολας. Διακρίνω ας πουμε μια μεγαλομανία, τελειομανια που ειναι τεράστιο εμπόδιο στη ζωη να το εχεις υποψη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 15:31
  2. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  3. Συνεχεια με αφηνουν...
    By Naruda in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 11-04-2011, 09:10
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •