Δεν λέω να το πάρω απόφαση!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Συνέχεια στην ιστορία μου!!!!!! Με το διαιτολόγο έχασα ένα κιλό την πρώτη εβδομάδα, η αλήθεια είναι ότι θα έχανα κι άλλο γιατί την συνεχίζω αλλά άλλαξα από σιρόπι σε χάπια επειδή δεν μ'έπιανε, και όταν με πιάνει ένα φάρμακο δλδ τα χάπια δεν μπορώ να χάσω κιλά, φτιάχνει δλδ το ένα χαλάει το άλλο. Θα κάνω εξέταση προλακτίνης. βρίσκεται αυξημένη στους περισσότερους παχύσαρκους, σε κάποιους που παίρνουν χάπια για την πίεση και σε κάποιους που παίρνουν αντιψυχωτικά. Εγώ το ξέρω, μου την ανεβάζουν τα αντιψυχωτικά, από 450 που ήταν το όριο σε μια μέτρηση που είχα κάνει εγώ είχα 3000, γι'αυτό και δεν μπορώ να χάσω κιλά, μ' αρέσει μετά που έρχονται κάποιοι κομπλεξικοί και με λένε χοντρέλο, ενώ εδώ κάνω δίαιτα και δεν χάνω και παίρνω κιόλας........τι να πω........η προλακτίνη ανεβαίνει επίσης με τη στενοχώρια με το στρες, με την έλλειψη ύπνου και την έντονη σωματική άσκηση.......

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Λουλούδι σου γράφω εδώ θα σου έστελνα μύνημα αλλά δεν έχω συμπληρώσει τα 50, για μένα πρέπει να αγοράσεις και να μαγειρευεις μη επεξεργασμένα τρόφιμα. Να σου δωσω ενα παράδειγμα: θες να φτιαξεις φακες τοτε παρε φακες καλες απο συνετερισμο βαλτες στις κατατσαρολα με κρεμμυδια και σιγοβρασετες και στο τελευταιο 5 λεπτο ριξε και τη ντοματα. Όταν σερβιρεις βαλε και λιγο λαδι αλλα παλι βρες απο συναιτερισμο η απο χωριο να ναι καλο. Αν τρως μονο ετσι τα φαγια θα φτιαξεις μεταβολισμο και θα αρχισεις μετα να χανεις και κιλα. Κοιτα θα τρως φαγητα με μικρο γλυκαιμικο δεικτη αυστηρα μονο με πολυ μικρο γλυκαιμικο δεικτη. θα παρεις και μια ζυγαρια να κρατας σημειωσεις τι τρως ωστε να βγαζεις και τα καταλληλα συμπερασματα. το λαδι μονο ωμο ουτε τηγανι ουτε κατσαρολα ουτε τιποτα μονο ωμο, βουτυρα, πληρες γαλα, ψωμι γλυκα ασπρα μακαρονια, ολα κομμενα. Αν τρως μη επεξεργασμενες τροφες τοτε μπορεις να τρως οσο ποσοτητα θες δε θα παχαινεις θα σου ανεβει ο μεταβολισμος μαλιστα και θα χανεις μετα κιολας και συνεχεια γευματα απο οταν ξυπνας μονο πρωτου κοιμηθεις θα κοβεις λιγο. Τωρα τα αντιψυχωτικα απο προσωπικη εμπειρια σου ανεβάζουν την όρεξη και τη προλακτινη αλλα αμα τρως σωστα μη χαμπαριαζεις και ποσοτητα θα τρως και θα αρχιζεις να χανεις. Δε θελω να σε ζαλιζω αν θες και οτι θες μιλαμε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αιρετικε εχω αρχισει και χανω οποτε εχει λυθει το θεμα αυτο, σ'ευχαριστω.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Συνεχεια και παλι, ασχετη απο αυτη που ειπες, αιρετικε!! Εννοω, εσυ μου ειπες τροπους να χανω, ομως δεν ειναι πλεον αυτο το προβλημα μου!! Δεν μπορω να κανω τη διαιτα, για 2 λογους!! Πρωτον, ειναι πολυ ακριβη και κοστιζει πολλα και δευτερον ειναι πολυ κουραστικη, καθε μερα μαγειρευα δυο φαγητα και επλενα διπλες κατσαρολες πιατα, συν το διπλο ρευμα-νερο!! Οποτε θα προσπαθησω μονη μου, και ο "θεος", βοηθος!!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Λουλούδι στο ψυγειο χωρίς να παίρνουν αέρα 2-3 μερες κρατάνε οι κατσαρόλες και δεν ξερω αν μπορω να σου πω απο εδω δημοσια δε μ αρεσει να κανω και διαφημιση αλλα ξερω ενα μαγαζι που εχει φτηνα και καλυτερα του σουπερμαρκετ εκτος απο λάδι που παρε κι απο τη χρυση ευκαιρια σε ντενεκε 21 λιτρα. Όσο για το κουραστικό θα είναι, τωρα το νερο που χαλας είναι αμελητεό στο ρεύμα θα δώσεις κατι της παραπανω αλλα μη νομιζεις μεγαλο ποσο το μήνα. Δε θελω να σε ζαλιζω οτι γουσταρεις κανεις απλα και πιο οικονομικα και καλυτερα θα σου βγει αρκει να το παρεις αποφαση και να μη βαριεσαι. Η ζυγαρια με 10 ευρω με τα μεταφορικα. Αυτα απο εμένα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Οχι δεν θελω, ευχαριστω.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εντάξει λουλούδι δεν ήθελα να σε ζαλίσω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Λουλούδι στο ψυγειο χωρίς να παίρνουν αέρα 2-3 μερες κρατάνε οι κατσαρόλες και δεν ξερω αν μπορω να σου πω απο εδω δημοσια δε μ αρεσει να κανω και διαφημιση αλλα ξερω ενα μαγαζι που εχει φτηνα και καλυτερα του σουπερμαρκετ εκτος απο λάδι που παρε κι απο τη χρυση ευκαιρια σε ντενεκε 21 λιτρα. Όσο για το κουραστικό θα είναι, τωρα το νερο που χαλας είναι αμελητεό στο ρεύμα θα δώσεις κατι της παραπανω αλλα μη νομιζεις μεγαλο ποσο το μήνα. Δε θελω να σε ζαλιζω οτι γουσταρεις κανεις απλα και πιο οικονομικα και καλυτερα θα σου βγει αρκει να το παρεις αποφαση και να μη βαριεσαι. Η ζυγαρια με 10 ευρω με τα μεταφορικα. Αυτα απο εμένα.
    Αιρετικε στειλε μου σε μηνυμα το μαγαζι αν μπορεις. Να πιασουμε και λιγη κουβεντα αν θες για τα διατροφικα μιας και ξερεις πολλα μπας και με βοηθησεις λιγο αν θες.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δεν έχω ξαναστείλει πως σου στέλννω πρωσοπικο μυνημα;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Δεν έχω ξαναστείλει πως σου στέλννω πρωσοπικο μυνημα;
    Πατας πανω στο ονομα μου με αριστερο κλικ, και μετα private message!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    ειμαι με κινητο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    ειμαι με κινητο.
    Πατας πανω στο ονομα και μετα μηνυμα!!!! Απο την εφαρμογη δεν λες;

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ειμαι απο κινητο δε ξερω πως να σου στειλω. Αλλιως σου στελνω εδω. εχεις ιδεα πως;

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    δεν ειμαι απο εφαρμογη

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τοτε γινεται ετσι οπως σου ειπα αλλα αν δεν θες δεν πειραζει.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς να το πάρω απόφαση;
    By hws_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2014, 18:08
  2. Απόφαση που πρεπει να παρω
    By Touch_The_Sky in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-2014, 08:23
  3. πως να παρω μια αποφαση
    By αγγελακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 05-06-2012, 12:21
  4. Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια σημαντική απόφαση που προσπαθώ να πάρω...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 20-01-2012, 18:42
  5. Επειγον! για σημερα να παρω μια αποφαση
    By runner in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-09-2010, 00:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •