Κοινωνική φοβία. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 280
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Kalosorises Final Fantasy

    Afou eisai toso maxitikos min anisixeis gia tipota

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5
    final fantasy..eimai kai oreksatos gia douleia me ton eaftouli mou..
    etoimazomai gia clubbing..den tha me parei tipota apo kato..ta leme ksana..

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5
    final fantasy..eimai kai oreksatos gia douleia me ton eaftouli mou..
    etoimazomai gia clubbing..den tha me parei tipota apo kato..ta leme ksana..

  4. #34
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Γεια σας. Έχω και εγώ πρόβλημα κοινωνικής φοβίας από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Δηλαδή από μωρό. Αυτό που φοβάμαι αυτή τη στιγμή είναι μη κοκκινίσω (αυτό το παθαίνω αρκετά συχνά όταν πάω να μιλήσω και με ενοχλεί αφάνταστα) και επίσης φοβάμαι ότι θα κολλήσω, δεν θα θυμάμαι τι θέλω να πω και θα γίνω ρεζίλι. Αυτό όντως το παθαίνω. Σε κάποια φάση είχα ξεπεράσει αρκετά το πρόβλημα, το οποίο όμως επανήλθε και τώρα αποφεύγω συστηματικά να ενταχθώ σε νέες δραστηριότητες και να γνωρίσω νέους ανθρώπους.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    ...Με αγκιζουν παρα πολλα θεματα εδω μεσα σ αυτο το site.
    Την ενοια \"Κοινωνικο Αγχος την εμαθα απο την ψυχοθεραπευτρια μου πριν 4χρονια, οταν εγω της ελεγα συνεχεια οτι με πιανουν κομπλεξ οταν ειμαι σε κοσμο κλπ.
    Μου λεει Κοινωνικο αγχος εχεις και οτι δεν υπαρχει η λεξη κομπλεξ..
    Φυσικα τοτε δεν ηξερα να το εξηγησω, Τωρα ομως ξερω, και κοινωνικο αγΧος και κρισεις πανικου και Αγοραφοβια και καταθλιψη επισκεφτηκαν την ψυχη μου Παra πολλες φορες
    ηταν Λογοι ποu ειχα οδηγηθει στην Φυγη των ναρκωτικων και την πατησα , nomiza οτι θα ξεφυγω απ ολα αυτα αλλα εγκλοβηστηκα σε εναν ιστο μαζι με οσα με κυνηγουσαν...
    δηλαδη προσθεσα κ αλλα προβληματα Συν ολα τ αλλα ,εθιστηκα εξαρτησθηκα απο ηρωινη εκανα ζημια στον οργανισμο μου, εφθηρα περισσοτερο την ψυχη μου.

    Καποτε το ειχα ονομασει ALIEN ayto poy moy symbainei μεσα μου στις κρισεις πανικου , με το κοινωνικο αγχος και με την Αγοραφοβια , λες και ζουσε μεσα μου και ξυπνουσε ανυποπτες στιγμες το χα παρομοιασει....

    Και της κρισεις πανικου και το κοινωνικο Αγχος τα εχω ακομα ,υστερα απο Αρκετο καιρο με ψυχοθεραπειες στο προγραμμα Απεξαρτησης 18 ΑΝΩ.
    Τα εχω και εχω συμβηβαστει οτι θα τα εχω ισως και για παντα.
    Με Ποναει αυτο που το λεω.
    Απλα πυστευω θα ειμαι σε θεση να τα κοντρολαρω, θα εχω δηλαδη εγω τον αυτοελενχο δε θα με κανουν αυτα οτι θελουν.
    Πραγμα δυσκολο ναι αλλα αν θελω να Ζησω αυτο θα κανω
    Γιατι για μενα αυτα και αλλα πολλα ειναι που με ειχαν οδηγησει στο παρελθον σε Υποτροπες (..ξανα χρηση ηρωινης)
    Με αγαπη Θοδωρης

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5
    kopse ta narkotika file..einai mia vlakeia kai tipota allo..sou aksizoun kallutera pragmata apo edo kai empros pio thetika..nomizo oti an prospathiseis pragmatika ola tha ta kseperaseis..dunami..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Ναι δυστυχώς πολλοί άνθρωποι με φοβίες πέφτουν σε καταχρήσεις και σε ναρκωτικά. Τώρα πως είσαι; Απεξαρτήθηκες;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Eimai Οκ παιδια ναι.
    ειμαι στο τριτη Φαση της Απεξαρτησης Στην Κοινωνικη Επανενταξη, της δημοσιας Μοναδας Απεξαρτησης 18 ΑΝΩ.
    Μπορειτε ομως να δειτε και να διαβασετε εδω αν θελετε το SIte http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__/288701
    Οπου εχω φτιαξει με πολυ μερακη και αγαπη μπορειτε να δειτε πολλα πραγματα εκει και για μενα και για της ψυχοτροπες ουσιες και για Απεξαρτηση οπως και να προβληματισω θελω ΑΝθρωπους ....κλπ...
    Με αγαπη Θοδωρης!
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΦΟΒΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΝΗΣΥΧΩ.
    ΤΟ ΟΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΦΟΒΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑ?
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΚΑ..............
    ΤΑ ΛΕΜΕ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    ΟΧι Sandy δεν σου ειπε ψεματα , ουτε και ειναι ψεμα οτι ξεπερνιουντε.
    Ομως στην ακρη του μυαλου μου εχω και το ενδεχομενο να μην ξεπερνιουντε ορισμενα πραγματα ,το χω σκεφτει ναι και το χω αποδεχτει ,χωρις αυτο να αποκλειει οτι μπορει να τα ξεπερασω κι ολα...
    Ενοοειτε ομως οτι ακομα και αυτα που δεν ξεπερνιουντε, θα χω, η θα χεις καταφερει να τα κοντρολαρω/εις ωστε να μην σε ισωπεδωνουν και να μπορεις να λειτουργεις ομορφα στης καθημερινες δραστηριοτητες της ζωης...
    _________________


    Ανωτερη δυναμη δωσε μου την γαληνη
    να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλαξω
    το κουραγιο να αλαζω αυτα που μπορω
    και την Σοφια να γνωριζω
    την διαφορα τους..
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    ΘΩΔΟΡΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΘΑΡΥΝΤΙΚΑ.
    ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΜΕΣ ΑΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΕΤΗΣΩ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑΙ ΓΙΝΩ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΕ 300 ΑΤΟΜΑ.ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
    ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΗΣΩ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ. ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΟΛΥ.
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΩ.
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Aθήνα
    Posts
    2
    είχα και εγώ κάποτε προβλήματα κοινωνιοφοβίας και τα κατάφερα με το να μην κάνω αποφυγές σε σημείο να βρίσκομαι σε εκδηλώσεις που δεν μου άρεσαν! μόνο και μόνο για θεραπευτικούς λόγους, φυσικά τώρα έχω τις επιλογές μου να μην φοβάσαι να λες την γνώμη σου και σε όποιον αρέσει, πίστεψε στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά.
    φρόντισε να βρίσκεσε σε κόσμο όσο περισότερο γίνετε.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    γεια και παλι ..........
    φρουτο μαλλον δεν ξερεις τι ειναι κοινωνικη φοβια.
    ειναι οταν το βαζεις στα ποδια,οχι οταν πας και εχεις ενα φυσιολογικο αγχος.
    και απλα ρωτησα αν καποιος το ξεπερασε και δεν ζητησα να μου το αναλυσετε επιστημονικα.
    συγμωμη κι ολας αλλα τωρα τελευταια τα νευρα μου ειναι χαλια.....................................

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    2
    kalispera..!
    Apo osa leei o frouto, oute ego sumpereno oti exei koinoniki fovia.
    Agxos legetai auto. An eixe koinoniki fovia oute kan tha diavaze sto akroatirio. Ektos pia an to eixe se mikro vathmo to provlima kai oxi toso oso ego kai i sandy25.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Παιδιά συμφωνώ με το φρούτο. Και εγώ έχω κοινωνική φοβία. Και εγώ έχω κάνει μερικές παρουσιάσεις για την σχολή. Παρ\'όλα αυτά όμως σε πιο εύκολες περιστάσεις δείλιασα.

    Τώρα μπορεί να σας φαίνεται αδύνατο κάτι τέτοιο. Όμως στην αρχή το προετοιμάζεις στο μυαλό σου. Σκέφτεσαι ότι θα προετοιμαστώ μια χαρά. Θα τα λέω ωραία. Και να αγχωθώ και να κοκκινήσω δεν με νοιάζει γιατί θα φανεί στους άλλους σαν φυσιολογικό, που είναι κατά κάποιο τρόπο, ή το πολύ πολύ θα φανώ σαν ντροπαλός και αγχώδης. Μικρό το κακο:P
    ʼμα δεν το πάρεις και λίγο στην τρέλα δεν γίνεται αλλιως

    Το βλέπεις δηλαδή και σαν πρόκληση και μέτα χαίρεσαι που τα κατάφερες

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •