Επιμονή, πάθος, εμμονή, ένταση. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 212
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Και γιατι παντα θελουμε να φερουμε τον αλλον στα μετρα μας, αντι να καταλαβουμε οτι τον γουσταρουμε για αυτην την διαφορετικοτητα που εχει;)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Σχεδον παντα.Αρκει να το καταλαβουμε νωρις.Μιλαω εγω που πηγα 48 χρονων να το καταλαβω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Δεν φοβαμαι!!!!!!!!!!!
    Δε φοβαμαι πια... το μονο που φοβαμαι ειναι μηπως τον καταβροχθισω απο τη μανια μου...
    οταν ειμαι διπλα του, δεν χωραν σκεψεις.. δεν προλαβαινω να σκεφτω, να μπλοκαρω, οχι πια.
    Μονο χερια , αγγιγμα κι επιθυμια υπάρχει.
    Δεν θελω να σας πω ολη την ιστορια, θα κουρασω... εχω κανει κι εγω πολλες βλακειες, μεχρι να φτασω στο σημερα.
    Το θεμα είναι οτι αυτός θελει μαλλον να συρθώ στα πόδια του.....
    κι εγω δεν θελω!
    Δεν θελω, οποτε πρεπει να ξεκολλησω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Να παραδοθω = να τον κυνηγάω?
    Ενταξει, ο τυπος με γραφει κι εγω κολλάω, σαν το γραμματόσημο.
    Αυτό ειναι το γελοίο.
    Αυτά που μου φαίνονταν οτι ποτε δεν θα τα εκανα, για κανέναν.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Το πρόβλημα δηλαδή είναι οτι νιώθεις οτι αυτός με τον τρόπο του σου ζητά να συρθείς στα πόδια του. Να εκμηδενιστείς για πάρτη του?
    Μάκια...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ξερω, οτι θελει να τον φτύσω, ξερω οτι θελει παιχνίδι, χειρισμό.
    Δεν αντεχω όμως... εγω το μόνο που θέλω είναι να πέσω στην αγκαλιά του, οχι να του το παίξω σκληρή γκόμενα....
    Παιδια σκεφτομαι να του γραψω ενα γράμμα και η φίλη μου εδω μου λεει μη τυχόν...
    ειμαι σιγουρη οτι θα με χλευάσει.....
    Για να φανταστείτε, εχω σβήσει το τηλ του για να μην μπορώ να επικοινωνήσω.
    Εκτός αν κουβαληθώ παλι στο μαγαζί του,
    οπου εκει πια....
    θα ειμαι μια χαζογκόμενα που δεν μπορεί να ξεκολλήσει.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    192
    weird...γιατί λες ότι θέλει να συρθεις εσυ; είναι η ανασφάλεια του ίσως ή καποια παλαιότερα δικά σου \"λάθη\" συμπεριφοράς που τον κάνουν να αντιδρά ετσι;επίσης...κολλάς επειδή σε φτύνει ή επειδή τον θέλεις; πιστεύω πως έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τον λόγο του κολλήματος...όσο για το τελευταίο..καλά, ξέρεις πόσα έλεγα εγώ ότι δεν θα κανα και τα χω κάνει;;;αλλά αυτό δεν είναι το ωραίο; κάνεις αυτά..βάζεις άλλα όρια, μέχρι να ξεπεράσεις και αυτά...αλίμονο αν ερωτευόμασταν και δεν κάναμε \"αυτά που δεν θα κάναμε ποτε\" :)

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Oσο αντιστεκεσαι τοσο θα κολλας.Εισαι πολυ τυχερη που μπορεις να βιωσεις τοση ενταση κ παθος σε μια σχεση.Ζησε το με ολη του την ενταση κ μην σκεφτεσαι τιποτα.,μην περιμενεις ομως τιποτα απαυτον.Οταν σβησει η φλογα αστον να φυγει με ενα μεγαλο ευχαριστω εκ μερους σου για τις στιγμες που σου προσφερε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Originally posted by weird
    Δεν αντεχω όμως... εγω το μόνο που θέλω είναι να πέσω στην αγκαλιά του, οχι να του το παίξω σκληρή γκόμενα....
    Εκτός αν κουβαληθώ παλι στο μαγαζί του,
    οπου εκει πια....
    θα ειμαι μια χαζογκόμενα που δεν μπορεί να ξεκολλήσει.
    Να σε ρωτήσω κάτι weird? Στο μυαλό σου και στην καρδιά σου το \"θέλω να πέσω στην αγκαλιά του\" ισοδυναμεί με το \"είμαι μια χαζογκόμενα\"?
    Μάκια...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Δεν εισαι χαζογκομενα,μην σκεφτεσαι ετσι.Εισαι μια ερωτευμενη γυναικα που χαιρεται τον ερωτα.Κανεις δεν ξερει τι θα φερει το αυριο:D

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Φοίβη
    Το πρόβλημα δηλαδή είναι οτι νιώθεις οτι αυτός με τον τρόπο του σου ζητά να συρθείς στα πόδια του. Να εκμηδενιστείς για πάρτη του?
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Κι εσύ δεν θέλεις με τίποτα να εκμηδενιστείς, έτσι? Δεν θα ήθελες να δεις τον εαυτό σου εκμηδενισμένο. Αλλά αλήθεια, τι σημαίνει εκμηδενισμένη για σένα? Πώς θα ήσουν αν εκμηδενιζόσουν?
    Μάκια...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by stella78
    weird...γιατί λες ότι θέλει να συρθεις εσυ; είναι η ανασφάλεια του ίσως ή καποια παλαιότερα δικά σου \"λάθη\" συμπεριφοράς που τον κάνουν να αντιδρά ετσι;

    Πιστεύω οτι φερεται ετσι γιατί πρώτον είναι άνθρωπος της νύχτας, εχει δικό του μαγαζί και εχει πολυ καλη σχεση με παιχνιδάκια κι οχι με αμεσότητα. Επίσης πιστεύω οτι φερεται ετσι λόγω δικών μου λαθών..... αυτή η ιστορία κρατά καιρό... εγω απο ανασφάλεια κυρίως και φόβο, εκανα κάποιες αμυντικές κινήσεις. Μονο ανασφαλής δεν εδειχνα... ισα ισα... εδειχνα υπερμετρα δυναμική, αλλα δεν ημουν αληθινή. Κι αυτός εκανε βλακειες βεβαια, κι απο την αρχή με επαιζε.


    επίσης...κολλάς επειδή σε φτύνει ή επειδή τον θέλεις; πιστεύω πως έχεις την ικανότητα να διακρίνεις τον λόγο του κολλήματος...

    Απο την αρχή ένιωσα κάτι ιδιαίτερο μάζί του. Αυτή η ελξη, πιστευω διογκώθηκε και επειδή με χειρίστηκε όπως με χειρήστηκε. Γι αυτο με λεω πεισματαρα κι εγωίστρια. όσο για το τελευταίο..καλά, ξέρεις πόσα έλεγα εγώ ότι δεν θα κανα και τα χω κάνει;;;αλλά αυτό δεν είναι το ωραίο; κάνεις αυτά..βάζεις άλλα όρια, μέχρι να ξεπεράσεις και αυτά...αλίμονο αν ερωτευόμασταν και δεν κάναμε \"αυτά που δεν θα κάναμε ποτε\" :)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Φοίβη
    Κι εσύ δεν θέλεις με τίποτα να εκμηδενιστείς, έτσι? Δεν θα ήθελες να δεις τον εαυτό σου εκμηδενισμένο. Αλλά αλήθεια, τι σημαίνει εκμηδενισμένη για σένα? Πώς θα ήσουν αν εκμηδενιζόσουν?
    Θα πηγαινα πάλι στο μαγαζί.
    Θα ερχόταν να κατσει πάλι δίπ[λα μου.
    Θα τον άφηνα να με πασπατεύει παλι, χωρίς να με νοιάζει ο κόσμος, θα τον αγκάλιαζα, θα με αγκάλιαζε, θα ειμασταν όλο το βράδυ ετσι πλαι πλαι, αγκαλιά.
    Θα πήγαινα παλι να τον φιλήσω κι αυτός, ενω στην αρχή θα με άφηνε μετά θα με έκοβε( τραβιεται όταν βλεπει οτι παραδίνομαι στο φιλί).
    Θα του εριχνα απλα ενα θλιμμένο βλεμμα αντι να σηκωθώ να φύγω εκείνη τη στιγμή.
    Μετα, την αλλη μερα θα του πρότεινα να βγούμε,
    θα έκανε πεντε ωρες να μου απαντήσει και θα μου το ακύρωνε τελευταία στιγμή.
    Αυτό ειναι εκμηδενισμός, κι αυτό δεν θελω να ΞΑΝΑ παθω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Φοίβη
    Κι εσύ δεν θέλεις με τίποτα να εκμηδενιστείς, έτσι? Δεν θα ήθελες να δεις τον εαυτό σου εκμηδενισμένο. Αλλά αλήθεια, τι σημαίνει εκμηδενισμένη για σένα? Πώς θα ήσουν αν εκμηδενιζόσουν?
    Θα παρακαλάω, θα γίνω ερμαιο,
    θα παω να του πω εδω είμαι, δική σου..διαθεσιμη.
    ολα αυτα τα μη αξιοπρεπη πράγματα.....
    ελεος δηλαδη.
    Α τερμα.
    Μεχρι εδω.
    Θελω να βαλω μαι τελεία.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •