Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Το πρόβλημα είναι ότι νιώθω απεραντα σκατα τώρα γιατί περάσαμε τόσα μαζι κάναμε τόσα κι γύρισε να μου πει ότι δεν κάναμε και τίποτα Και δεν ητσνε ερωτευμένη και πριν ένα μήνα μου ελεγε ότι ποτέ θα παντρευτούμε Και θύμωνε κιόλας άμα της έλεγα ότι ήμαστε μικροί και ήτανε κομπλέ απέναντι μου εκτός από τους τσακωμούς για τα σπυριά όταν βγαίναμε έξω μου ελεγε ότι είναι πολύ άνετη ότι μόνο με εμένα περνάει ετσι ωραία και στο ερωτικό κομμάτι ητσνε εκεί

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Όταν λέω οτι με παρακαλαγε δεν έχει ιδέα Δέσποινα να με παίρνει 50 φορές σε 10 λεπτα και να μην το σηκωνω να μου τηλεφωναει όλη μέρα να κλαίει και να με παρακαλάει και τώρα δεν ενδιαφέρεται καν για το τι κανω μου το έπαιξε πολύ άνετη ότι δεν την νοιαζει και έχει βρει τον έρωτα της ζωής της και πριν ένα μήνα μου ελεγε δεν θέλω να βρω παρέες θέλω μόνο εσένα και την δουλειά μου να έχω και μαλακιες

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όλος ο κόσμος νοιώθει σκατά μετά από έναν χωρισμό, το θέμα είναι εσύ έχεις καταλάβει ότι δεν αξίζει να ασχολείσαι ή μόλις έρθει να σου κάνει τσαλιμάκια θα τα ξεχάσεις όλα και θα τα φτιάξετε πάλι; Σε είχε πρήξει να είσαι όλη την ώρα μαζί της, ε, τώρα δεν έχεις να απαντάς 100 μηνύματα και τηλέφωνα μέσα σε 10 λεπτά, δεν έχεις σκηνές για να βγεις με τις παρέες σου ή να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί μόνος σου. Εκμεταλλεύσου το και επικεντρώσου στα θετικά της υπόθεσης. Είσαι πλέον ελεύθερος να δεις τους φίλους και να κάνεις γενικά ότι σου γουστάρει. Δεν περνάει ο πόνος από έναν χωρισμό μέσα σε μια μέρα, αλλά όσο περισσότερο απασχολείς την σκέψη σου αλλού, τόσο το καλύτερο.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    My world
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by kingchris1234 View Post
    Αυτή είχε ξεπεράσει την φάση του κόμπλεξ με αυτό το πρόβλημα που είχε δεν έβγαινε από το σπίτι νόμιζε ότι όλη την κοιτανε όπου παει και την κοροϊδεύουνε για αυτό χωρίς να έχει θέμα έντονο που δεν ήθελε να μπαίνει στο μέτρο η όπου έχει κόσμο πήγαινε κάπου και ρώταγε 100 φορές πως είναι και μπορεί να ξέσπαγε και σηκωνόταν να φύγει και να με έβριζε και να μου ελεγε ότι εγώ φταίω δεν ητσνε ένα απλό κόμπλεξ
    Η γνώμη μου είναι ότι δε γίνεται να το ξεπεράσει έτσι εύκολα κάτι που την πίεζε τόσα χρόνια , αυτό θα την ακολουθεί μια ζωή αν δε βρει τρόπο να το δουλέψει σωστά μέσα της.

    Όσο για σένα, καταλαβαίνω ότι έχεις δεθεί μαζί της και και τώρα σε κάνει να αισθάνεσαι λίγος με όλες αυτές τις προσβολές. Κοίτα μέσα σου κι αν εσύ νοιώθεις εντάξει για αυτά που έδωσες σε εκείνη και ήσουν σωστός απέναντί της, τότε θα πρέπει να πάψεις να Αυτοτιμωρησαι και να αισθάνεσαι άσχημα για τον εαυτό σου.
    Πάρτο χαλαρά. Πάρε τον χωρισμό σας ως ευκαιρία για καινούριες εμπειρίες και ξεπέρασε την.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Sonia έχεις δίκιο όταν μου τα έκανε αυτά με πίεζε αλλά τωρα μου λείπει ήμουνα για αυτήν και Γκομενος και φίλος και όλα με επερνε και μου ελεγε ότι έκανε την μέρα της ότι πρόβλημα είχε συζητάγαμε ώρες μόνο σε μένα ξέσπαγε και έλεγε τα πρόβλημα της και από εκεί που ήμουνα ο άνθρωπος της τώρα είμαι τίποτα μου μίλησε άσχημα πολύ και με σύγκρινε με αυτόν τον τύπο μου είπε ότι είναι ώριμος είναι ψηλός της έδωσε μια λακτα τάχα στο λεοφορειο και ήτανε έρωτας από την πρώτη ματιά και ότι εχουνε πολλά κοινά και μου είπε όπως σας το λέω ότι τι ρώτησε ποιο είναι το αγαπημένο της φαγητό και του είπε αυτή λέει μακαρόνια με κιμά και της είπε και αυτός το ίδιο επίσης μου είπε ότι θέλει να ζήσει την ζωή της ξαφνικά σαν 18 χρόνων ενώ πριν ένα μήνα δεν ήθελε και ονειρευόταν παντριες

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Και ότι με αυτόν είναι πολύ άνετη και βγαίνει ετσι και δεν την νοιαζει ενώ με εμένα δεν ητσνε Και αναρωτιέμαι πως γίνεται αυτό εγώ πάντα της εξηγούσα με ρώταγε ξανά και ξανά όλα αυτά με πνίγουν στο κεφάλι και αυτή ω απότομη εναλλαγή είναι να κοπανάς το κεφάλι σου το ότι ωρίμασε σε 20 μέρες ξαφνικά και θέλει να σταθεί στα πόδια της

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φυσικά και σου λείπει όπως και κάθε σχέση που έχουμε μοιραστεί πράγματα μας λείπει όταν τελειώνει. Το θέμα είναι να σκεφτείς εσύ τι θες στην ζωή σου αυτή την στιγμή. Αν έρθει ας πούμε και σου πει "έκανα μλκια με τον άλλον,μπερδεύτηκα, είσαι ο άντρας της ζωής μου, θέλω να παντρευτούμε" θα πας ξαφνικ'α να την παντρευτείς; Αν σου πει "θέλω να τα ξαναβρούμε" θα την δεχθείς πίσω; κι αν την δεχθείς κι αρχίσει όλες αυτές τις βλακείες πάλι θα είσαι πραγματικά ευτυχισμένος με την επιλογή σου; Δεν το νομίζω.
    Στο ξαναείπα, καιρός να πας παρακάτω.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι αυτος το θεμα ειναι οτι σου φανεται πολυ κουραστικη οταν σε περνει τηλ συνεχεια η πολυ αδιαφορη οταν δεν ασχοληται καθολου και σε εσενα δεν αρεσει τιποτα απο τα δυο

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Τωρα όμως πήγε στο άλλο άκρο ξαφνικά σε 10 μέρες και δεν ασχολείται καν μαζί μου και έχει βρει και άλλον

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σου πω εγω πως γινεται αυτο για να κανεις το συμβουλο σε καποιον πρεπει να σου μιαζει παρα πολυ γιατι απλα δεν εισαι επαγγελματιας και ισως να μη τα πηγενες καλα σε αυτο το θεμα και αυτος να ετυχε να καταλαβαινει περισσοτερα λογο τυχης

    επισης δε πιστευω οτι το ανακαλυψε τωρα αυτο το οτι δεν ηταν ερωτευμενη αλλα και πιο πριν απλα της φανηκες γλυκουλης και συμβιβαστηκε

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενα αλλο πραγμα που φανταζομαι οτι εκανες ως εξηγιση μηπως σε μερικα θεματα τις ελεγες οτι εχει προβλημα ενω αυτος εκανε μεταφραση ιερογλυφικων? αν αυτο συμβαινει δε φταις εσυ απλα ο τροχος πηγε σε αυτο το νουμερο εσυ εκανες οτι μπορουσες το πιστευω αλλα την εσκασες λιγο οταν σε επαιρνε 50 τηλεφωνα

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Η υπόθεση μπάζει από παντού Αλέξανδρε η τύπισσα τωεα την είδε γκομεναρα επειδή της έδωσε σημασία ένας 25 χρόνων και ειχ2 τρομερά κόμπλεξ και ζήλευε πολύ τις άλλες και τώρα νομίζει ότι κάτι έγινε και αυτή

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kingchris1234 View Post
    Η υπόθεση μπάζει από παντού Αλέξανδρε η τύπισσα τωεα την είδε γκομεναρα επειδή της έδωσε σημασία ένας 25 χρόνων και ειχ2 τρομερά κόμπλεξ και ζήλευε πολύ τις άλλες και τώρα νομίζει ότι κάτι έγινε και αυτή
    εσυ πως αντιδρουσες σε ολα αυτα τα κομπλεξ της;

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ πως αντιδρουσες σε ολα αυτα τα κομπλεξ της;
    Εγώ πάντααπό πάντα καθόμουν και συζητάγα ώρες μαζί ύλης της έλεγα ότι είναι μια χαρά ότι δεν της λείπει τίποτα ότι είναι πολύ όμορφη πάντα την στη ρίζα και πάντα ήμουν ο σάλος του μποξ μόνο σε μένα είχε την οικειοτητα να ξεσπάσει και τώρα κλείνουμε 3 εβδομάδες χωριά βγαίνει με άλλον και μάλλον έχει προχωρήσει κιολας και με αυτήν την κοπέλα τα είχα 2.5 χρόνια

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    136
    Φίλε μου, πίστεψέ με τον καιρό θα είσαι πολυ καλύτερα και θα καταλάβεις οτι αυτος ο άνθρωπος δεν ήταν για σένα.. Γιατι να είσαι σε μια τέτοια σχεση με τοση ενταση κλπ κλπ; Αυτη νομίζει οτι βρηκε τον έρωτα τς ζωης τς; τι να πω μακάρι και να ζησουν αλλα θα δεις μολις φάει τα μούτρα τς σε σενα θα γυρισει να την παρηγορησεις... Εχω περάσει απο αρρωστημένη σχέση, δεν πίστευα ποτε οτι θα μου περάσει αλλα τελικά όσο περνάει ο καιρός τα βλέπεις ολο κ πιο καθαρά και συνειδητοποίεις οτι τελικα αυτη η σχέση δεν σου προσφερε τίποτα απ οσα έπρεπε και πόσο ψυχοφθορο ηταν ολο αυτο .. Θα σε ωριμάσει κ σένα ολο αυτο που έγινε απλα παρ το απόφαση ΤΕΛΟΣ.. Φτάνει.. Περασατε ομορφα οκ αλλά κυρίως υπήρχαν εντάσεις και πιέσεις κ μπλα μπλα..Χωρισμός είναι, λογικό να σαι χαλια και θέλει χρόνο αλλα γλίτωσες... Ασ την να βρει κ αυτη αυτό που θέλει και να ναι καλά εκεί που είναι.. Εχετε χρόνια μπροστά σας... Μην αφήσεις να σε πάει πισω κ να χάσεις τα καλύτερα σου χρόνια.. Αυτη τωρα ολα αυτα που λέει εγω τα ακουω βερεσέ... Τς άρεσει να σε πληγώνει βασικά έτσι έχετε μάθει τοσα χρόνια με αυτον τον άσχημο τρόπο.. Σας φαίνεται φυσιολογικό πια... Βγες διασκέδασε με τους φίλους σου κ βρες κτ αλλο.. Θα σαι καλύτερα οταν βρεις αυτο που χρειάζεσαι στην πραγματικότητα..

    Εστάλη από Redmi Note 4 στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετα απο 5 χρονια
    By Fall 7 times, stand up 8 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 10
    Last Post: 20-04-2017, 10:27
  2. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ
    By JULYSUPERSTAR in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 14-02-2017, 17:03
  3. Χωρισμος μετα απο 10 χρονια
    By iliaxtida in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 27-01-2016, 19:58
  4. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •