Θέλει να με βοηθήσει κάποιος;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    6

    Θέλει να με βοηθήσει κάποιος;

    ____________________________
    Last edited by renatastathatou; 26-11-2018 at 17:08.

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Καλησπέρα
    Δυσκολεύτηκα η αλήθεια είναι να βγάλω μια άκρη ...too much information και λίγο μπάχαλο η σειρά που τα γράφεις...

    Βέβαια μπάχαλο είναι και η σχέση που έχεις με αυτόν τον τύπο...λοιπόν δεν ξέρω τον λόγο που σε είχε χωρίσει τη πρώτη φορά όμως μετά το χωρισμό σας σγρ εκείνος έκανε τσάρκα και σε άλλες παραλίες (αν με πιάνεις) ακόμα και αν σου λέει το αντίθετο ......

    Όλο αυτό το σκηνικό μου θυμίζει φάση " σε έχω στη καβάτζα" και πάω-έρχομαι επδ δεν ξέρω τι θέλω από τη ζωή μου...είστε και μικροί ακόμη και αυτός πολύ ανώριμος όπως φαίνεται να βάλει σειρά στα προσωπικά του...

    Τη μια σου μιλάει την άλλη σε αφήνει.. τη μια σε θέλει την άλλη μαθαίνεις ότι ειναι καψούρης με άλλη που τον πονάει και τον ταράζει...Αλλά του φέρθηκε μαπα.....κτλ κτλ

    Η γνώμη μου είναι ότι σε θέλει για χανζαπλαστ να κλείσεις τη πληγή που του άνοιξε η άλλη γτ στην άλλη καθόταν σουζα ενώ σε σένα που τον ήθελες σου έκανε τσαλιμια.....Ναι θέλει κ εσένα όμως Όχι επδ του αρέσεις και σε ποθεί απλά επδ νοιάζεσαι γ αυτόν κ το έχει καταλάβει ..είσαι κάτι σαν τη πατερίτσα του..το καλό κορίτσι που τον νοιαζεται που νιώθει ασφάλεια.......

    Εγώ θα σου έλεγα να ξεκολλήσεις από εκεί κ να κοιταξεις να δημιουργήσεις κάτι νέο και όμορφο από την αρχή.....
    Γτ όπως σου είπε κ αυτός γυαλί που ραγίζει δεν ξανακολλαει ....
    Αν συνεχίσεις να παιδεύεις το μυαλουδάκι σου με αυτήν την ιστορία πολύ φοβάμαι ότι θα ξαναπληγωθεις και θα νιώσεις πιο βαθιά την απορριψη.....

    Ρίσκαρε το αν σε τρώει τόσο...Όμως τι θες πραγματικά; θες να είσαι με κάποιον που να σε νοιαζεται και να σε θέλει ή θες να γίνεις η πατερίτσα κάποιου που δεν νοιάζεται για τα αισθήματα σου...;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    6
    ______________________________
    Last edited by renatastathatou; 26-11-2018 at 17:08.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    6
    επισης θελω πολυ να σε ευχαριτησω που εκατσες και το διαβασες και θελησες να με βοηθησεις..το εκτιμω πολυ

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Εσύ οφείλεις να κάνεις αυτό που θες και πιστεύεις ...εδώ είμαστε για να σου πούμε την άποψη μας

    Θεωρώ πως το "λάθος" που κάνεις είναι ότι έχεις κολλήσει στο παρελθόν... Επδ ήσασταν κάποτε μαζί και σε ήθελε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τα αισθήματα του για σένα είναι τα ίδια ή ότι θέλει να ξαναμπεί σε σχέση μαζί σου...Επίσης η γνώμη που είχε γι αυτή τη κοπέλα στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι την ίδια πρέπει να έχει και τώρα...κάποτε την εκραζε σήμερα τη γουστάρει ......

    Οι άνθρωποι και τα συναισθήματα αλλάζουν...γνωρίζουμε ανθρώπους αγαπάμε...μισούμε...αδιαφορο ύμε..ξεχνάμε...τπτ δεν μένει στάσιμο κ ιδιο....

    Νμζ ότι είναι περιττό να κάθεσαι και να υπεραναλυεις τους λόγους για τους οποίους αυτός θέλει εκείνη.....

    Τα πράγματα είναι πιο απλά από ότι νομίζεις ...αν σε ήθελε στη ζωή του θα ήταν ξεκάθαρη η συμπεριφορά του προς εσένα.....θα ήσασταν ήδη μαζί....

    Ναι μπορεί να σε συμπαθεί ακόμα...Μπορεί να ξέρει ότι νοιάζεσαι και να νιώθει ασφάλεια μπορεί να σε εμπιστεύεται όμως δεν είναι αρκετό αυτό.. Πρέπει να έχει την επιθυμία και τη θέληση να είστε μαζί...Και γω αυτή δεν τη βλέπω όπως μας τα λες...

    Επιμένω ότι το καλύτερο για σένα είναι να γυρίσεις σελίδα και να δώσεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να φτιάξει κάτι νέο από την αρχη όπως θες εσύ..

    Ότι κ αν αποφασίσεις καλή τύχη!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    6
    κοιτα αυτα πιστευα και εγω αλλα δεν ξερω αν το ανεφερα στο κειμενο: μου ειπε οτι θελει να ξαναπροσπαθησουμε και να ειμαστε μαζι αλλα εγω εκανα την μαλακια και τον πιεσα για πραγματα χωρις να το θελω...ετσι απομακρυνθηκε καπως αλλα δεν εφυγε απο την ζωη μου...απλα μου ειπε οτι χρειαζεται λιγο χρονο

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    6
    επισης θελω να πω ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω που ασχοληθηκες και ασχολησε ακομα


    χιλια ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου <3

Similar Threads

  1. Κάποιος Άγιος να βοηθήσει
    By Kentavros3 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 18
    Last Post: 22-12-2020, 14:03
  2. ας με βοηθησει καποιος
    By giannis97 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2014, 01:10
  3. ας με βοηθησει καποιος...:(
    By Eva1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 16-04-2012, 12:26
  4. ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!
    By marinaxx in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 18-01-2011, 20:38
  5. ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!
    By sunrise_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2010, 13:22

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •