Πονοκέφαλος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Πονοκέφαλος..

    Τωρα τελευταια εχω ένα πονοκέφαλο πανω απο το αριστερό μάτι στο φρύδι και εκει που αρχίζει η μύτη και φτανει μέχρι τον κροταφο. Το ειχα κ παλιότερα και μ ειπαν οτι ειναι ημικρανία. Τωρα ομως εχω θεμα κ με τα ματια ανεβηκε ο αστιγματισμός μου και οι φακοί που φοραω είναι λαθοςκαι γενικά νιωθω μια πιεση και δυσφορία. Σημερα μ έπιασε παλι αυτός ο πονοκέφαλος και εβγαλα τους φακούς και φορεσα τα καινούργια γυαλιά ειμαι λιγο καλυτερα αλλα δεν έφυγε τελειως. Μ έπιασε και μια έντονη υπνηλια. Κλείνουν τα ματια μου λέτε να ειναι ανησυχητικό? Ξερετε για ποιο πραγμα ανησυχω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    8
    Όλα είναι θέμα άγχους Βίκυ μην ανησυχείς τα έχω περάσει και εγώ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Μακαρι. Μου τριγυρναει στο μυαλο ο ογκος στον εγκέφαλο αυτον τον καιρο και μου ειχε φυγει και τωρα με τον πονοκέφαλο μου ηρθε παλι.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    8
    Άι μωρέ αηδιες και εγώ όταν είχα κάτι τέτοια πάντα στο κακό πήγαινε το μυαλό μου.... Και να φανταστώ όταν είχες πονοκέφαλο πήγες και έψαξες στο ίντερνετ τι μπορεί να έχεις και σου έβγαλε ένα κάρο αρρώστιες και τώρα όλα αυτά σου έχουν μείνει στο μυαλό και δεν μπορείς να τα διώξεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    8
    Είναι συμπτώματα άγχους αυτά μην ανησυχείς...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εψαξα ολα τα ειδη πονοκεφάλων.

  7. #7
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Τωρα τελευταια εχω ένα πονοκέφαλο πανω απο το αριστερό μάτι στο φρύδι και εκει που αρχίζει η μύτη και φτανει μέχρι τον κροταφο. Το ειχα κ παλιότερα και μ ειπαν οτι ειναι ημικρανία. Τωρα ομως εχω θεμα κ με τα ματια ανεβηκε ο αστιγματισμός μου και οι φακοί που φοραω είναι λαθοςκαι γενικά νιωθω μια πιεση και δυσφορία. Σημερα μ έπιασε παλι αυτός ο πονοκέφαλος και εβγαλα τους φακούς και φορεσα τα καινούργια γυαλιά ειμαι λιγο καλυτερα αλλα δεν έφυγε τελειως. Μ έπιασε και μια έντονη υπνηλια. Κλείνουν τα ματια μου λέτε να ειναι ανησυχητικό? Ξερετε για ποιο πραγμα ανησυχω.
    Για αυτό που ανησυχείς πάντως έχει κιάλα συμπτώματα... ωστόσο είναι ξεκάθαρα τα μάτια σου που φορούσες λάθος γυαλιά ...τώρα ο πονοκέφαλος μπορεί να επιμένει μέχρι κ αύριο εγώ είχα πονοκέφαλο 4 μέρες...μην ανχωνεσε πάρε καπιο χάπι να σου φύγει ο πόνος ..

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Σίγουρα εχει κι αλλα συμπτώματα τα οποία που κ που νομιζω οτι τα χω κι αυτα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    8
    Πιες κανά ντεπον

  10. #10
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Σίγουρα εχει κι αλλα συμπτώματα τα οποία που κ που νομιζω οτι τα χω κι αυτα.
    Πονάς μόνο από την μία πλευρά??

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Ναι απο αριστερά παντα και λιγο στο κέντρο

  12. #12
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Ναι απο αριστερά παντα και λιγο στο κέντρο
    Το ιδιο νιώθω κι εγώ μερικές μέρες..λογικα ανήκει κι αυτο στα του άγχους συμπτώματα..ο ψυχολόγος λέει ότι δεν πρέπει να δίνουμε μορφή στον φόβο μας γιατί θα γίνει εμμονή και τότε μπορεί όντως να το πάθουμε..εγω τρόμαξα με αυτό! Και θέλω να προσπαθήσω να το βγάλω από το μυαλό μου και να δουλέψω πάνω σε αυτό!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Δηλαδη εγω αν φοβάμαι μην παθω ανακοπή η καρκινο θα το παθω? Μαλλον θα νιωθω οτι θα το παθω!

  14. #14
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Δηλαδη εγω αν φοβάμαι μην παθω ανακοπή η καρκινο θα το παθω? Μαλλον θα νιωθω οτι θα το παθω!
    Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί..το μυαλό πολλά μπορεί να κάνει! παντως όπως και να έχει καλό είναι να προσπαθήσουμε να το δουλέψουμε και να το σκεφτόμαστε πιο θετικά! Κι εγώ στην προσπάθεια είμαι!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εγω τα κατάφερα πολυ καλα αλλα μια βδομαδα τωρα περίμενω να αδιαθετησω μ εχει πάρει απο κατνω. Πονοκέφαλος αδυναμία ζαλάδες μέχρι να ερθει και να φυγει πάρτυ κανουν οι ορμόνες. Καταθλιπτική διαθεση.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πονοκέφαλος
    By vasago in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 10
    Last Post: 18-07-2017, 21:40
  2. Πονοκεφαλος
    By Λυδια32 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 21-07-2011, 10:50
  3. πονοκεφαλος
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-01-2011, 03:04
  4. Πονοκεφαλος
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-2009, 13:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •