sexting κόλλημα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 274
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εξήγησε λίγο αυτό το τελευταίο. Όταν λες άρρωστες καταστάσεις τι εννοείς;
    Όταν λες παθητική συναίνεση πως το εννοείς; Και τα δυο μέρη που κάνουν sexting είναι σύμφωνα με αυτό που γίνεται. Όσο παθητικό είναι για τη γυναίκα, άλλο τόσο είναι και για τον άντρα.
    Νεφέλη θα προσπαθήσω να γίνω όσο περισσότερο μπορώ κατανοητός για να καταλάβεις τι θέλω να πω.

    Όταν κάνεις sexting με έναν άγνωστο, δεν μπορεί αυτό να γίνεται για πάντα όπως καταλαβαίνεις. Ένα το κρατούμενο.
    Το κυριότερο, ξέρεις τι μέρος του λόγου είναι αυτός ο τύπος; Αν είναι μοναχικός και κολλήσει επάνω σου, αν του γίνεις έμμονη ιδέα; Πίσω από μια οθόνη, σίγουρα δεν είναι όλοι σατανάδες, αλλά δεν είναι και όλοι άγιοι.

    Δηλαδή για να γίνω λίγο πρακτικός, ωμός και κυνικός, πες ότι εμείς οι δυο κάνουμε sexting. Γιατί θα έμπαινες στη διαδικασία να κάνεις sexting μαζί μου; Ξέρεις ποιος είμαι; Ξέρω ποια είσαι; Τι στόχο έχει το sexting για τον καθένα από εμάς; Να περνάμε την ώρα μας και να φαντασιωνόμαστε αγνώστους ή με τον καιρό να γνωριστούμε και να βρεθούμε; Πόσο θα διαρκέσει; Μια εβδομάδα ή μια ζωή;

    Σόρρυ για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων και για το γεγονός ότι έβαλα εσένα και εμένα στο ίδιο κάδρο, αλλά βοηθά πιστεύω να καταλάβεις τη συλλογιστική μου.

    Παθητική συναίνεση είναι να συντηρείς το sexting με τον άγνωστο ενώ εσύ έχεις βαρεθεί και περιμένεις να το λήξει εκείνος. Αμ δε!

    Ο άντρας αυτός είναι πολύ πιθανό να θέλει να σε δει από κοντά και να συνευρεθεί μαζί σου. Αν μιλάτε ένα χρόνο π.χ., δε θα μπει στον πειρασμό να σου προτείνει να μιλήσετε στο skype και να κάνετε cybersex ή να συναντηθείτε για σεξ; Όσο περνά ο καιρός, τόσες περισσότερες ελπίδες δίνετε.

    Και άρρωστη κατάσταση είναι να υπάρξει διαδικτυακός εκβιασμός, συνεχείς οχλήσεις αφού σταματήσεις και διάφορα τέτοια που ακούμε στις ειδήσεις και βλέπουμε στα ψυχολογικά θρίλερ.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Sisy, μιλάτε μέσω forum ή μέσω messenger;

    Πόση είναι η πιθανότητα να υπάρχει "κλοπή ταυτότητας" ενός εμφανίσιμου και πετυχημένου ατόμου από κάποιο τρίτο;

    Θα με περνάς για "Αστυνόμο Μπέκα" με όσα σκέφτομαι και λέω εδώ πέρα, αλλά δεν ξέρεις τι φρούτα υπάρχουν εκεί έξω και τι έχουν δει τα μάτια μου...

    Και εγώ μπορώ να σου συστηθώ π.χ. σαν "Γιάννης Βαρδινογιάννης" και να είσαι μια από τις 100 που θα ψαρώσουν. Σίγουρα πολλές θα το ψιλιαστούν και θα πουν άσε μας ρε μπόμπιρα, αλλά αν η άλλη είναι αφελής ίσως και να ψαρώσει.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Δηλ βρε positiveawave οι κανόνες είναι ίδιοι.. Εδώ η στην πραγματική ζωή. Δεν θα ήταν ωραίο να αντιστρέφαμε τους κανόνες κάποτε; έστω εδώ σ αυτή την εικονική κατάσταση..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Sisy διόρθωσέ με αν κάνω λάθος. Φαίνεσαι αρκετά ανοιχτόμυαλη και ορεξάτη και ίσως εγώ να είμαι αυτός που πηγαίνω by the book. Και έτσι είμαι στη ζωή μου: προσεκτικός, άκαμπτος, ορθολογικός και κυνικός.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Με τρομάζεις λιγάκι positivewave. Αν συνεχίσεις τότε ίσως με πείσεις εσύ να σταματήσω το sexting. Θα σου πω το τρομερό ότι μιλάμε με viber και ότι έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Να επαναλάβω ότι ειμαι καινούργια στο άθλημα. Και εννοείται ότι χρειάστηκε χρόνος για να απαλλαγώ από άγχη σαν αυτά που περιγράφεις positivewave..και κατά καιρούς επανέρχονται. Μέχρι στιγμής δε δόθηκε καμία απολύτως αφορμή ανησυχίας απ το συγκεκριμένο άτομο. Υπαρχει μεγάλη διακριτικότητα μάλιστα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Με τρομάζεις λιγάκι positivewave. Αν συνεχίσεις τότε ίσως με πείσεις εσύ να σταματήσω το sexting. Θα σου πω το τρομερό ότι μιλάμε με viber και ότι έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικά.
    Το τρομερό!!! Χαχαχα! :)

    Είσαι σε μήκος κύματος vivere pericolosamente... Παντρεμένη, μιλάς με έναν άγνωστο εξ αποστάσεως σε κινητό και Viber και αυτό σε βοηθά να βελτιώσεις τη σεξουαλική σου ζωή με τον άντρα σου.

    Φαινόμενο είσαι!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Θα φαίνονται ψεύτικα υποθέτω.. Κι όμως δεν είναι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Θα φαίνονται ψεύτικα υποθέτω.. Κι όμως δεν είναι.
    Απλά εγώ δεν το τολμώ λόγω κακής εμπειρίας πια και ξέρεις είναι αυτό που λένε: "Όποιος έχει καεί στο χυλό, φυσάει και το γιαούρτι"...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Τι να πω; έπεσα στην περίπτωση; που θέλαμε τα ίδια πράγματα και υπήρχε χημεία.; θα περάσει σύντομα ελπίζω. Πέρα απ την παρατεταμένη διάρκεια ολα τα αλλα πλέον δε μου φαίνονται φοβερά. Και δεν περίμενα να το πω αυτό.

  11. #26
    Nefeli28
    Guest
    Πιστεύεις πως είναι η μοναδική γυναίκα possitive που το κάνει;
    Δεν θεωρώ ότι είναι φαινόμενο. Έχεις υπόψη σου τι γίνεται εκει έξω;
    Sisy, δεν φαίνονται καθόλου ψεύτικα. Ίσως απλά σε κάποιους ακούγονται πολύ προχωρημένα.
    Άνοιξες μεγάλη κουβέντα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Μήπως κι εσύ δεν ήσουν ξεκάθαρος σ αυτό που ζητούσες κι έγινε αυτό το μπέρδεμα όμως; Και γιατί θεωρείς ότι ήταν φυσιολογικό που εσύ το είδες σοβαρά ; προφανώς είχες ανάγκη από κάτι τέτοιο σ εκείνη τη φάση.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Τι να πω; έπεσα στην περίπτωση; που θέλαμε τα ίδια πράγματα και υπήρχε χημεία.; θα περάσει σύντομα ελπίζω. Πέρα απ την παρατεταμένη διάρκεια ολα τα αλλα πλέον δε μου φαίνονται φοβερά. Και δεν περίμενα να το πω αυτό.
    Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες. Του χρόνου τέτοια εποχή, να σε έχει πρώτα απ' όλα ο Θεός καλά, εσύ θα ήθελες να μιλάς ακόμα με αυτό το πρόσωπο ή θα μπορούσες να ζήσεις και χωρίς αυτόν; Εδώ σε θέλω.

    Σίγουρα εγώ είχα το 51% του φταιξίματος σε σχέση με το κάζο που έπαθα παλιότερα. Γιατί επένδυσα πολύ και δεν πήρα αυτό που ήθελα. Επιπλέον άνοιξα τα χαρτιά μου λίγο σπασμωδικά, ήμουν κάπως κτητικός και ναι, ίσως να ήταν αυτό που προκάλεσε το ίδιο σπασμωδικές αντιδράσεις και ξεσπάσματα από την άλλη πλευρά.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Αυτός ακριβώς είναι και ο προβληματισμός μου. Δε θα ήθελα να μιλάω του χρόνου. Θέλω να ξεφουσκώσει σιγά σιγά και να σταματήσει..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Αυτός ακριβώς είναι και ο προβληματισμός μου. Δε θα ήθελα να μιλάω του χρόνου. Θέλω να ξεφουσκώσει σιγά σιγά και να σταματήσει..
    Έχεις κατά νου πως μπορεί να ξεφουσκώσει αυτό το πράγμα; Μήπως να αραιώσετε την επικοινωνία σας για αρχή; Είναι μια τακτική. Κάπως έτσι θα αρχίσεις και εσύ να δεις τη ζωή χωρίς αυτόν τον τύπο και χωρίς το sexting και στην πορεία θα φανεί αν θα έχει αποτελέσματα ή θα αρχίσει να γίνεται πιο διεκδικητικός. Αυτό είναι το θέμα. Μπορεί να του λείπεις και να σε θέλει περισσότερο επειδή τον φτύνεις.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 16:16
  2. ΙΣΧΥΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2016, 10:38
  3. Κολλημα... πως να το χειριστω???
    By Malou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-03-2016, 19:32
  4. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 07:24
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •