sexting κόλλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 274
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105

    sexting κόλλημα

    Ερώτηση.. Έχει τύχει σε κάποιον να μιλάει ερωτικά με το ίδιο πρόσωπο για πολύ καιρό? Εδώ και λίγους μήνες μου συμβαίνει κάτι τέτοιο για πρώτη φορά με κάποιον νεότερο μου που γνώρισα σε ένα φόρουμ. Πίστευα ότι θα έληγε σύντομα αλλά εξακολουθεί να συμβαίνει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Κάποιοι το θεωρούν πιο διεγερτικό ακόμη και από το ίδιο το σεξ. Δεν ξέρω τι παίζει με αυτό το θέμα, επειδή ίσως είναι πιο safe και δεν μπαίνει ο άλλος/η στον κόπο για φλερτ face to face; Εμένα αν και τύπος της τεχνολογίας, δεν με εκφράζει. Αν σε εκφράζει εσένα προχώρα το, απλά θεωρώ πως είναι χάσιμο χρόνου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Γεια σου sisy. Καλώς ήρθες.

    Ναι μου έχει τύχει ακριβώς η ίδια περίπτωση. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να αξιολογήσεις κάτι. Μιλάς σοβαρά ή μιλάς απλά για να περνά η ώρα με αυτό το άτομο; Πολλές φορές, όσο περνά ο καιρός γίνεται ορατό το χάσμα.

    Εγώ π.χ. μιλούσα με κάποια και την είχα πάρει σοβαρά. Εκείνη απλά ήθελε να μου μιλά, όπως κατάλαβα εκ των υστέρων, γιατί ήθελε ένα "χάνζαπλαστ", γιατί ήταν φρεσκοχωρισμένη.

    Εσύ σε ποια κατηγορία βρίσκεσαι; Μιλάς σοβαρά μαζί του και θες να γνωριστείτε από κοντά ή απλά κάνεις την πλάκα σου και σου έχει γίνει συνήθεια;

    Σε κάθε περίπτωση δεν είναι υγιές να εξαρτάς τη ζωή σου και την καθημερινότητά σου από ένα εικονικό πρόσωπο.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Καμιά σχέση. Παντρεμένη είμαι..κι αυτό που συμβαίνει είναι καθαρά σεξουαλικό. Ξεκάθαρα πράγματα. Απλώς κράτησε πολύ και προβληματίζομαι.

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Δεν βρίσκω τίποτα κακό σε αυτό. Τη στιγμή που περνάτε καλά, γιατί όχι;
    Στην πραγματικότητα το κάνουν 8 στους 10. Οι τελευταίες έρευνες αυτό λένε. Δεν θα το παραδεχτεί εύκολα όμως κάποιος.
    Είναι σίγουρα πολύ διεγερτικό και οι απόψεις διχαζονται. Σε άλλους βελτιώνει τη σεξουαλικη ζωή με τον «πραγματικό» σύντροφο αν υπάρχει, σε άλλους που δεν υπάρχει λειτουργεί ως ένα μέσο σεξουαλικης απόλαυσης, σε άλλους λειτουργεί ανασταλτικά σε σχέση με την κανονική τους ζωή και υπάρχει κι ένα ποσοστό που μέσα από αυτό εκφράζεται και απελευθερώνεται σεξουαλικα.
    Σημασία έχει πως το κανεις και γιατί το κανεις. Να είσαι δηλ σίγουρος για ποιο λόγο το κανεις.
    Από κει κει πέρα, αν περνάς μαζί του καλά, γιατί όχι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Ναι Nefeli28.. Σ ευχαριστώ για την απάντηση όπως και τους υπόλοιπους. Είναι πραγματικά πολύ διεγερτικό γι αυτό και δεν σταμάτησε ακόμη. Και ναι η σχέση με το σύζυγο έχει εκτοξευθεί. Όμως δε θα έπρεπε να ξεφουσκώσει κάποια στιγμή όλο αυτό;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Καμιά σχέση. Παντρεμένη είμαι..κι αυτό που συμβαίνει είναι καθαρά σεξουαλικό. Ξεκάθαρα πράγματα. Απλώς κράτησε πολύ και προβληματίζομαι.
    Σκέφτεσαι πως θα το λήξεις το θέμα ή δε μπορείς να ζήσεις χωρίς sexting;

    Θα τον ευχαριστήσεις και θα του πεις ότι όλα τα καλά έχουν και ένα τέλος. Αν δεν το αποδεχθεί, επιμείνει και είναι τόσο κολλημένος, υπάρχει και η επιλογή του block.

    Αν δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς sexting, τι να σου πω... Ο καθένας έχει τα δικά του γούστα.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  8. #8
    Nefeli28
    Guest
    Εισαι λοιπόν στην κατηγορία που το sexting σε βοηθάει. Ωραίο δεν είναι αυτό;
    Ξέρεις, ακόμα κι αυτό, δεν είναι τόσο εύκολο να το βρεις. Δηλ υπάρχουν πολλοί που θα στην πέσουν διαδικτυακά, αλλά δεν παίζει να βρεις εύκολα τον έναν που θα έχεις αυτή τη χημεία μαζί του.
    Νιώθεις ότι το έχετε αυτό; Η απλά περνάς την ώρα σου όπως είπε κάποιος παραπάνω;
    Αν και για να γράφεις κόλλημα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Περνάω την ώρα μου ...αλλά ευχάριστα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by sisy View Post
    Περνάω την ώρα μου ...αλλά ευχάριστα..
    Ο άλλος το ξέρει ότι είσαι παντρεμένη ή νομίζει ότι είσαι ελεύθερη και ωραία;

    Μη νομίζεις ότι δε θα έρθει η στιγμή που θα τελειώσει και θα τελειώσει από εσένα η ιστορία γιατί αυτός θα είναι τόσο ξαναμμένος που θα θέλει να σε δει από κοντά και να περάσει στο sex σκέτο. Με εγγύηση.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Εννοείται πώς το ξέρει. Ευτυχώς υπάρχει μεγάλη απόσταση και δεν θα γίνονταν να βρεθούμε .

  12. #12
    Nefeli28
    Guest
    Άρα possitive οι άντρες δεν θα το σταματήσουν λες.
    Αν θέλει να το κόψει δηλ θα πρέπει να το κάνει εκείνη.
    Γιατί οι άντρες εθίζονται σε αυτό ενώ μπορεί να είναι ωραίοι και να έχουν μια πραγματική γυναίκα; Για να μην πω μπορεί να έχουν παράλληλα μια σύντροφο και να κάνουν και sexting;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Απαντώ και στις δυο:

    Το ξέρει και βρίσκεται μακριά. Άρα τι φρούτο είναι ο δικός μας; Έχει ζωή; Έχει σχέσεις; Επικοινωνεί με το έξω περιβάλλον; Μήπως του κάνεις ψυχικό εξ αποστάσεως του νέου αυτού και αυτός αυτοϊκανοποιείται με τη φαντασίωση ότι κάνει σεξ με μια παντρεμένη (είναι μικρότερος όπως είπες); Επειδή εδώ μιλάμε ανοιχτά και αλογόκριτα και εγώ είχα τέτοιες φαντασιώσεις με διάφορες.

    Νεφέλη εμείς οι άντρες σταματάμε μόνο αν βαρεθούμε και γνωρίσουμε σε σημείο αηδίας την άλλη. Όσο υπάρχει το μυστήριο αυτό, ο άντρας θα διψά και θα συντηρεί τη φαντασίωση αυτή. Εννοείται πως οι γυναίκες πρέπει να βάλουν φρένο στον άντρα ειδικά όταν πρόκειται για sex(ting). Όπως η γυναίκα αρνείται ή δέχεται να κάνει σεξ και γενικά είναι αυτή που έχει τον τελευταίο λόγο για να υπάρξει συναίνεση, έτσι και στο sexting, υπάρχει μια συναίνεση η οποία όταν πάψει, τότε ο άλλος παύει να κάνει sexting, αλλά κάνει παρενόχληση μέσω μηνυμάτων. Οπότε, πρέπει να έχετε το σθένος όπως αρχίζετε κάτι, να το τελειώνετε. Δεν ξέρετε τι ανάποδες μπορεί να πάρει το αντρικό μυαλό και τι άρρωστες καταστάσεις μπορεί να δημιουργήσετε με την παθητική συναίνεσή σας.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  14. #14
    Nefeli28
    Guest
    Εξήγησε λίγο αυτό το τελευταίο. Όταν λες άρρωστες καταστάσεις τι εννοείς;
    Όταν λες παθητική συναίνεση πως το εννοείς; Και τα δυο μέρη που κάνουν sexting είναι σύμφωνα με αυτό που γίνεται. Όσο παθητικό είναι για τη γυναίκα, άλλο τόσο είναι και για τον άντρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    105
    Χαχα ενεργητική είναι η συμμετοχή μου. Είναι εμφανίσιμος και πετυχημένος στη δουλειά του. Πληροφορίες από fb και Google. Είναι γνωστός στη δουλειά του. Ακόμα και τώρα μετά από τόσο καιρό έχουμε διαφορετικά πράγματα ερωτικού περιεχομένου να πούμε. Δεν ξέρω πως γίνεται. Εξ ου και η ερώτηση. Αν δεν με εντυπωσίαζε δε θα ρωτούσα.

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κολλημα
    By iwannaaa in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 09-12-2017, 17:16
  2. ΙΣΧΥΡΟ ΚΟΛΛΗΜΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-2016, 11:38
  3. Κολλημα... πως να το χειριστω???
    By Malou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 30-03-2016, 20:32
  4. κολλημα!!sos!
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 188
    Last Post: 15-05-2012, 08:24
  5. κόλλημα - ξεκόλλημα
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-11-2007, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •