Απιστία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Απιστία

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    20

    Απιστία

    Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 10 χρόνια κ παντρεμένοι τα τελευταία 5. Γενικά πάντα είχαμε κάποια θέματα επικοινωνίας, με αποτέλεσμα ανα καιρούς να νιωθω παραμελημένη.
    Φέτος,αρχές καλοκαιριού κ ενώ ήμουν έξω με μια παλιά φίλη, έτυχε να «πέσουμε» σ έναν παλιό της συνάδελφο. επίσης παντρεμένος. Έτσι καταλήξαμε όλοι μαζί για φαγητό και μετά καφέ. Στις τόσες ώρες αντάλλαξαμε και τηλ. Αρχίσαμε να μιλάμε με τηλ και μήνυματα αρκετές φορές μέσα στη μέρα.Μου είπε πως είναι στα χωρίσματα με τη γυναίκα του,απλά ζουν στο ίδιο σπιτι για τα παιδιά κτλ.
    Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν τον πίστεψα κ νόμιζα πως ήτανε υπερβολές για να με «ρίξει» Τελικά όμως κατάλαβα πως όντως τα πραματα δεν ήταν καθόλου καλα.
    Εκείνο το διάστημα από την άλλη, κι εγώ με τον άντρα μου ήμασταν και παλι σε μια περίεργη κατάσταση,όποτε και τελικά ενέδωσα στις επίμονες προτάσεις του για να βρεθούμε.
    Θα πρέπει να σας πω βέβαια πως κάτι τέτοιο το έκανα πρώτη φορά , και τις πολύ λίγες φορές που βρεθήκαμε είχα ιδιαίτερα πολύ έντονο άγχος ! Κάπως έτσι κι πήρα την απόφαση να το τελειώσω..
    Το θέμα είναι ότι τώρα το έμαθε η γυναίκα του (είδε ένα παλιό μήνυμα απ ότι μου είπε).
    Με παίρνει συνεχώς τηλ κ με απειλεί ότι θα τα πει στον άντρα μου, ότι ξέρει ποια είμαι, ξέρει που δουλεύω εγώ κ που δουλεύει ο άντρας μου, και αλλά τέτοια !
    Ειναι κάτι το οποίο με έχει αγχώσει παρά πολύ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ .
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ,να δουλέψω , να φάω, δεν μπορώ να κάνω τίποτα!
    Κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο μου, σταματάει η καρδιά μου. Στη δουλειά μου 2 φορές μ ενημέρωσαν ότι μ έχει ζητήσει κάποια κοπέλα στο τηλέφωνο!! Στο τηλέφωνο της δουλειας με παίρνει μόνο η κοπέλα που προσέχει την μικρή και πολύ σπάνια ο αντρας μου.
    Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να νιωθω έτσι, αλλά δε νιωθω ασφάλεια πουθενά, ουτε μέσα στο ίδιο μου το σπιτι. Νιωθω συνεχώς σαν «κυνηγημένη» κ ότι απειλούμαι.
    Έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως μπορώ να κινηθώ νομικά, γιατί πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω πως η γυναίκα δεν είναι και πολύ καλα..
    βοήθεια , είμαι σε απόγνωση !
    Last edited by Diana82; 26-11-2018 at 15:14.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 10 χρόνια κ παντρεμένοι τα τελευταία 5. Γενικά πάντα είχαμε κάποια θέματα επικοινωνίας, με αποτέλεσμα ανα καιρούς να νιωθω παραμελημένη.
    Φέτος,αρχές καλοκαιριού κ ενώ ήμουν έξω με μια παλιά φίλη, έτυχε να «πέσουμε» σ έναν παλιό της συνάδελφο. επίσης παντρεμένος. Έτσι καταλήξαμε όλοι μαζί για φαγητό και μετά καφέ. Στις τόσες ώρες αντάλλαξαμε και τηλ. Αρχίσαμε να μιλάμε με τηλ και μήνυματα αρκετές φορές μέσα στη μέρα.Μου είπε πως είναι στα χωρίσματα με τη γυναίκα του,απλά ζουν στο ίδιο σπιτι για τα παιδιά κτλ.
    Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν τον πίστεψα κ νόμιζα πως ήτανε υπερβολές για να με «ρίξει» Τελικά όμως κατάλαβα πως όντως τα πραματα δεν ήταν καθόλου καλα.
    Εκείνο το διάστημα από την άλλη, κι εγώ με τον άντρα μου ήμασταν και παλι σε μια περίεργη κατάσταση,όποτε και τελικά ενέδωσα στις επίμονες προτάσεις του για να βρεθούμε.
    Θα πρέπει να σας πω βέβαια πως κάτι τέτοιο το έκανα πρώτη φορά , και τις πολύ λίγες φορές που βρεθήκαμε είχα ιδιαίτερα πολύ έντονο άγχος ! Κάπως έτσι κι πήρα την απόφαση να το τελειώσω..
    Το θέμα είναι ότι τώρα το έμαθε η γυναίκα του (είδε ένα παλιό μήνυμα απ ότι μου είπε).
    Με παίρνει συνεχώς τηλ κ με απειλεί ότι θα τα πει στον άντρα μου, ότι ξέρει ποια είμαι, ξέρει που δουλεύω εγώ κ που δουλεύει ο άντρας μου, και αλλά τέτοια !
    Ειναι κάτι το οποίο με έχει αγχώσει παρά πολύ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ .
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ,να δουλέψω , να φάω, δεν μπορώ να κάνω τίποτα!
    Κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο μου, σταματάει η καρδιά μου. Στη δουλειά μου 2 φορές μ ενημέρωσαν ότι μ έχει ζητήσει κάποια κοπέλα στο τηλέφωνο!! Στο τηλέφωνο της δουλειας με παίρνει μόνο η κοπέλα που προσέχει την μικρή και πολύ σπάνια ο αντρας μου.
    Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να νιωθω έτσι, αλλά δε νιωθω ασφάλεια πουθενά, ουτε μέσα στο ίδιο μου το σπιτι. Νιωθω συνεχώς σαν «κυνηγημένη» κ ότι απειλούμαι.
    Έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως μπορώ να κινηθώ νομικά, γιατί πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω πως η γυναίκα δεν είναι και πολύ καλα..
    βοήθεια , είμαι σε απόγνωση !
    Καλησπέρα Ντιάνα,

    Θεωρώ ότι η συγκεκριμένη γυναίκα πρωταρχικά στοχεύει στο να σε εκφοβήσει. Θέλει με τον τρόπο αυτό να σε αποτρέψει από το να συνεχίσεις με οποιονδήποτε τρόπο την σχέση με τον άντρα της.

    Τώρα πως να το αντιμετωπίσεις;

    Δύσκολα τα πράγματα. Δεν είμαι Νομικός ώστε να μπορέσω να σε παραπέμψω σε αντίστοιχη νομοθεσία, αλλά σίγουρα ο εκβιασμός σε κάθε περίπτωση είναι παράνομος και τιμωρείται.

    Επειδή πιστεύω πως πάσσαλος πασσάλο εκρούεται, θα πρότεινα να μην επιτρέψεις να συνεχίσει τον εκβιασμό της. Αν της το επιτρέψεις, αναμφίβολα θα συνεχίσει. Εγώ θα ζητούσα την βοήθεια της αστυνομίας, ώστε τουλάχιστον να σταματήσει ο εκβιασμός. Τώρα αν μιλήσει στον άντρα σου, δεν σημαίνει ότι μπορεί παράλληλα να αποδείξει και κάτι.

    Σίγουρα η κατάσταση στην οποία έχεις εμπλακεί είναι δύσκολη. Υπάρχουν δε, πολλά ρίσκα σε κάθε περίπτωση. Και χωρίς να έχω διάθεση να σε κρίνω φέρεις πολύ μεγάλη ευθύνη για αυτό. Κόψε της τον αέρα με τον εκβιασμό. Δείξε ότι δεν φοβάσαι και προάσπισε με κάθε τρόπο την ψυχική σου υγεία.

    Τέλος το πραγματικό πρόβλημα είναι ότι δεν μπήκατε με το σύζυγο σου σε διαδικασία να αντιμετωπίσετε το θέμα επικοινωνίας στον γάμο σας. Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι και ο ίδιος δεν έχει κάνει κάτι παρόμοιο.

    Καλή συνέχεια σε ότι και αν αποφασίσεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    20
    Η αλήθεια είναι πως το θέμα με τον άντρα μου είναι ένα τεράστιο θέμα από μόνο του! Δεν ξέρω κατά ποσό το καταλαβαίνει αυτό που συμβαίνει.. γενικώς δεν έχει καμία ενσυναίσθηση. Απολύτως καμία όμως. Είναι ένα «χρόνιο» πρόβλημα αυτό για το οποίο κάποια στιγμή θα θελα ν ανοίξω ένα θέμα κ γι αυτό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Η αλήθεια είναι πως το θέμα με τον άντρα μου είναι ένα τεράστιο θέμα από μόνο του! Δεν ξέρω κατά ποσό το καταλαβαίνει αυτό που συμβαίνει.. γενικώς δεν έχει καμία ενσυναίσθηση. Απολύτως καμία όμως. Είναι ένα «χρόνιο» πρόβλημα αυτό για το οποίο κάποια στιγμή θα θελα ν ανοίξω ένα θέμα κ γι αυτό.
    Εσύ ξέρεις καλύτερα.

    Πάντως μην αφήνεις την γυναίκα αυτή να συνεχίζει τον εκβιασμό της. Όσο και αν έχει δίκιο να αισθάνεται προδομένη και πληγωμένη από την απιστία του άντρα της, δεν έχει κανένα δικαίωμα να επιδρά τόσο αρνητικά πάνω σου.

    Καλή μου, αν μου επιτρέπεις θέλω να εκφράσω και το ακόλουθο.

    Το πρόβλημα επικοινωνίας σε έναν γάμο είναι πρόβλημα και των δυο συζύγων, και με αυτή τη λογική θα πρέπει να εντοπίζεται καταρχήν και να αντιμετωπίζεται στην συνέχεια. Χωρίς να διεκδικώ δάφνες ειδικού σε θέματα σχέσεων, σχεδόν πάντα ευθύνονται και οι δυο σε προβλήματα που προκύπτουν σε μια σχέση.

    Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις και κυρίως καλή τύχη στον γάμο σου. Αυτό είναι το σημαντικότερο νομίζω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 10 χρόνια κ παντρεμένοι τα τελευταία 5. Γενικά πάντα είχαμε κάποια θέματα επικοινωνίας, με αποτέλεσμα ανα καιρούς να νιωθω παραμελημένη.
    Φέτος,αρχές καλοκαιριού κ ενώ ήμουν έξω με μια παλιά φίλη, έτυχε να «πέσουμε» σ έναν παλιό της συνάδελφο. επίσης παντρεμένος. Έτσι καταλήξαμε όλοι μαζί για φαγητό και μετά καφέ. Στις τόσες ώρες αντάλλαξαμε και τηλ. Αρχίσαμε να μιλάμε με τηλ και μήνυματα αρκετές φορές μέσα στη μέρα.Μου είπε πως είναι στα χωρίσματα με τη γυναίκα του,απλά ζουν στο ίδιο σπιτι για τα παιδιά κτλ.
    Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν τον πίστεψα κ νόμιζα πως ήτανε υπερβολές για να με «ρίξει» Τελικά όμως κατάλαβα πως όντως τα πραματα δεν ήταν καθόλου καλα.
    Εκείνο το διάστημα από την άλλη, κι εγώ με τον άντρα μου ήμασταν και παλι σε μια περίεργη κατάσταση,όποτε και τελικά ενέδωσα στις επίμονες προτάσεις του για να βρεθούμε.
    Θα πρέπει να σας πω βέβαια πως κάτι τέτοιο το έκανα πρώτη φορά , και τις πολύ λίγες φορές που βρεθήκαμε είχα ιδιαίτερα πολύ έντονο άγχος ! Κάπως έτσι κι πήρα την απόφαση να το τελειώσω..
    Το θέμα είναι ότι τώρα το έμαθε η γυναίκα του (είδε ένα παλιό μήνυμα απ ότι μου είπε).
    Με παίρνει συνεχώς τηλ κ με απειλεί ότι θα τα πει στον άντρα μου, ότι ξέρει ποια είμαι, ξέρει που δουλεύω εγώ κ που δουλεύει ο άντρας μου, και αλλά τέτοια !
    Ειναι κάτι το οποίο με έχει αγχώσει παρά πολύ και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ .
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ,να δουλέψω , να φάω, δεν μπορώ να κάνω τίποτα!
    Κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο μου, σταματάει η καρδιά μου. Στη δουλειά μου 2 φορές μ ενημέρωσαν ότι μ έχει ζητήσει κάποια κοπέλα στο τηλέφωνο!! Στο τηλέφωνο της δουλειας με παίρνει μόνο η κοπέλα που προσέχει την μικρή και πολύ σπάνια ο αντρας μου.
    Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να νιωθω έτσι, αλλά δε νιωθω ασφάλεια πουθενά, ουτε μέσα στο ίδιο μου το σπιτι. Νιωθω συνεχώς σαν «κυνηγημένη» κ ότι απειλούμαι.
    Έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως μπορώ να κινηθώ νομικά, γιατί πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω πως η γυναίκα δεν είναι και πολύ καλα..
    βοήθεια , είμαι σε απόγνωση !
    καλησπερα.
    πολυ λογικο να εισαι αναστατωμενη και αγχωμενη. μπορει να δημιουργηθει τεραστιο θεμα με τον ανδρα σου.

    μετα τα τηλεφωνηματα αυτης της γυναικας, το συζητησες το θεμα με τον τυπο αυτον;
    1. τι ακριβως εγραφε το μνμ που βρηκε;
    2. της το παραδεχτηκε οτι βρισκοσασταν ή της λεει οτι ειναι ιδεα της;
    το 2 πολυ σημαντικο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    20
    Όχι μαζί του δεν έχω ξαναμιλήσει !
    Της τα παραδέχτηκε όλα και με το παραπάνω !
    Κάθε φορά που με παίρνει καταλαβαίνω πως όλη μέρα τον ρωτάει..κι αυτός της απαντάει.. μερικές φορές κ λίγο όπως τον βολεύουν !
    Αλά το μήνυμα δεν ξέρω τι ακριβώς έλεγε.. πάντως μου λέει συνεχώς ότι έχει αποδείξεις !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Όχι μαζί του δεν έχω ξαναμιλήσει !
    Της τα παραδέχτηκε όλα και με το παραπάνω !
    Κάθε φορά που με παίρνει καταλαβαίνω πως όλη μέρα τον ρωτάει..κι αυτός της απαντάει.. μερικές φορές κ λίγο όπως τον βολεύουν !
    Αλά το μήνυμα δεν ξέρω τι ακριβώς έλεγε.. πάντως μου λέει συνεχώς ότι έχει αποδείξεις !
    πως αντεδρασες στα πρωτα τηλεφωνηματα της;
    το πιο σημαντικο ειναι να εισαι ψυχρη και να δειχνεις ξεκαθαρα οτι ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ.
    να μην μπαινεις στην ουσια της συζητησης, απλα να την γειωνεις.
    τυπου "κυρια μου, δεν σε ξερω και με ενοχλεις. αν συνεχισεις να με ενοχλεις θα σου στειλω την αστυνομια'

    στο κατω κατω, περα απο την συζητηση περι ηθικης, αυτο που εκανες δεν ειναι παρανομο. αυτο που κανει εκεινη ομως, ειναι.
    αν εχεις εναν φιλο δικηγορο, ΑΝΔΡΑ, ΟΧΙ ΓΥΝΑΙΚΑ, βαλτον να την παρει τηλ και να της πει μπουρου μπουρου τι παρανομιες εχει κανει, παρενοχληση, εκβιαση, δεν ξερω ακριβως και να την φοβισει οτι ενημερωνει αστυνομια και της κανει ασφαλιστικα μετρα.

    αναλογα με την αντιδραση της στην απαντηση σου, θα δεις τι αλλο θα κανεις.
    αν κρινεις οτι οντως θα πιασει τον ανδρα σου ετσι κι αλλιως, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ενημερωσεις η ιδια τον ανδρα σου ωστε να ειναι προετοιμασμενος και να τα πεις κι εσυ οπως νομιζεις οτι ειναι, εφοσον ο αλλος τα διαστρεβλωνει..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    20
    Στην αρχή ειδικά νομίζω πως έδειξα πολύ έντονα πως φοβήθηκα!
    Της μιλούσα πολύ ήρεμα κ απαντούσα ότι με ρωτούσε.. ������
    Πλέον έχω γίνει πιο επιθετική αλλά παλι δεν δείχνει να πτοείται.
    Αυτό με κάποιον φίλο δικηγόρο πω κάποιον φίλο που να το χει με το μπλα μπλα, το σκέφτηκαν εγώ, αλλά δυστυχώς δεν έχω κανέναν !! Κανέναν τουλάχιστον που να μπορούσα να πω και για την όλη κατάσταση..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Στην αρχή ειδικά νομίζω πως έδειξα πολύ έντονα πως φοβήθηκα!
    Της μιλούσα πολύ ήρεμα κ απαντούσα ότι με ρωτούσε.. ������
    Πλέον έχω γίνει πιο επιθετική αλλά παλι δεν δείχνει να πτοείται.
    Αυτό με κάποιον φίλο δικηγόρο πω κάποιον φίλο που να το χει με το μπλα μπλα, το σκέφτηκαν εγώ, αλλά δυστυχώς δεν έχω κανέναν !! Κανέναν τουλάχιστον που να μπορούσα να πω και για την όλη κατάσταση..
    μεγαλο λαθος ο φοβος.
    δεν απαντας σε τπτ, ουτε πιανεσαι μαλλι με μαλλι.
    ΔΕΝ μιλας για τον ανδρα της. μιλας μονο για τα τηλεφωνηματα της που σε ενοχλουν.
    πως δεν δειχνει να πτοειται; της λες "μην ξανακαλεσεις, με ενοχλεις". αυτη τι απανταει; "ναι, αλλα εσυ πηγες με τον ανδρα μου" ;
    αν δεν εχεις φιλο, βρες εναν αγνωστο να τον πληρωσεις για να το κανει.
    θα ειναι και πιο ευκολο να του πεις για το θεμα αν ειναι αγνωστος.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    20
    Όταν κες κάποιον άγνωστο ; Εννοείς δικηγόρο ; Γιατί κι αυτό το σκέφτηκα ! Δεν έχω ιδέα βέβαια πως γίνεται ..πρέπει να πάω από κει σαν πελάτισσα μπιρι μπιρι και στο τέλος την αμοιβή του ;
    Όσες φορές της έχω πει να μην με ξαναπάρει συνεχίζει απλά να παίρνει.. της λέω ότι δεν έχω κάτι άλλο να της πω κ συνεχίζει να λέει τα δικά της! Είτε να ρωτάει διαφορά είτε να λέει ότι ακόμα βγαίνουμε !! ������������

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Δεν καταλαβαίνω παντρεμένοι άνθρωποι που πάτε και μπλέκετε λες και έχετε άχυρα στο κεφάλι σας αντί μυαλό. Προσωπικά θα με εκνεύριζε και μένα πολύ κάποιο άλλο πρόσωπο να μπει στο δικό μου γάμο. Εννοείται πως δεν φταις μόνο εσύ αλλά και ο άλλος που είναι τρομάρα του επίσης παντρεμένος. Το ότι αισθάνεσαι παραμελημένη από τον άντρα σου, δεν σε δικαιώνει που άρχισες με κάποιον άλλον το φλερτ είτε παντρεμένος είτε ελεύθερος. Σημαίνει πως δεν σέβεσαι τον άνθρωπο που παντρεύτηκες και έχει κοπεί ο δίαυλος επικοινωνίας που είχατε. Πιστεύω ότι είναι λογική η αντίδραση της γυναίκας του. Καμία γυναίκα δεν θέλει να μοιράζεται τον άντρα της όπως και ο άντρας. Και αναφέρομαι σε νορμάλ ανθρώπους όχι διεστραμμένους. Το ότι το σταμάτησες δείχνει πως έχεις συνείδηση έστω λίγη, αλλά τώρα για πες μου τι κατάφερες με δαύτον; Ζεις με άγχος μήπως μάθει ο άντρας σου. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά εύχονται και ποθούν να βρουν τον άνθρωπό τους και να φτιάξουν κάτι όμορφο και μερικοί δεν εκτιμάτε αυτά που έχετε ( αναφέρομαι σε καλούς και πιστούς συζύγους ). Λυπάμαι αν είμαι σκληρή αλλά όπως έστρωσες κοιμήσου καλή μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by Diana82 View Post
    Όταν κες κάποιον άγνωστο ; Εννοείς δικηγόρο ; Γιατί κι αυτό το σκέφτηκα ! Δεν έχω ιδέα βέβαια πως γίνεται ..πρέπει να πάω από κει σαν πελάτισσα μπιρι μπιρι και στο τέλος την αμοιβή του ;
    Όσες φορές της έχω πει να μην με ξαναπάρει συνεχίζει απλά να παίρνει.. της λέω ότι δεν έχω κάτι άλλο να της πω κ συνεχίζει να λέει τα δικά της! Είτε να ρωτάει διαφορά είτε να λέει ότι ακόμα βγαίνουμε !! ������������
    ε τι να εννοω ρε ντιανα; να πιασεις εναν αγνωστο στον δρομο και να τον βαλεις να την παρει τηλεφωνο;;;;;
    τι θα πει δεν εχεις ιδεα πως γινεται;
    θα πας στο γραφειο ενος δικηγορου οπως για οποιαδηποτε υποθεση και θα του εξηγησεις τι συμβαινει. για την αμοιβη ασε να στο πει αυτος, δεν χρειαζεται να προσφερθεις.
    αν βρειτε ακρη για το τι θα κανει, φυσικα, θα ρωτησεις τι θα κοστισει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,861
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Δεν καταλαβαίνω παντρεμένοι άνθρωποι που πάτε και μπλέκετε λες και έχετε άχυρα στο κεφάλι σας αντί μυαλό. Προσωπικά θα με εκνεύριζε και μένα πολύ κάποιο άλλο πρόσωπο να μπει στο δικό μου γάμο. Εννοείται πως δεν φταις μόνο εσύ αλλά και ο άλλος που είναι τρομάρα του επίσης παντρεμένος. Το ότι αισθάνεσαι παραμελημένη από τον άντρα σου, δεν σε δικαιώνει που άρχισες με κάποιον άλλον το φλερτ είτε παντρεμένος είτε ελεύθερος. Σημαίνει πως δεν σέβεσαι τον άνθρωπο που παντρεύτηκες και έχει κοπεί ο δίαυλος επικοινωνίας που είχατε. Πιστεύω ότι είναι λογική η αντίδραση της γυναίκας του. Καμία γυναίκα δεν θέλει να μοιράζεται τον άντρα της όπως και ο άντρας. Και αναφέρομαι σε νορμάλ ανθρώπους όχι διεστραμμένους. Το ότι το σταμάτησες δείχνει πως έχεις συνείδηση έστω λίγη, αλλά τώρα για πες μου τι κατάφερες με δαύτον; Ζεις με άγχος μήπως μάθει ο άντρας σου. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά εύχονται και ποθούν να βρουν τον άνθρωπό τους και να φτιάξουν κάτι όμορφο και μερικοί δεν εκτιμάτε αυτά που έχετε ( αναφέρομαι σε καλούς και πιστούς συζύγους ). Λυπάμαι αν είμαι σκληρή αλλά όπως έστρωσες κοιμήσου καλή μου.
    ποια ειναι η λογικη αντιδραση βρε μπροκεν ;
    να παιρνει την αγνωστη τηλεφωνο και να της ζηταει τα ρεστα;
    ο΄τι αποψη και να εχει για την ηθικη της, δεν ειναι δικη της δουλεια να της διδαξει ηθικη, ουτε εκανε κατι απρανομο.
    μπορει να την αγνοησει κοινωνικα, να μην την κανει φιλη, να εχει μια ασχημη γνωμη η και να την συζητησει οπου θελει για να την εκθεσει. ΟΧΙ να την εκβιαζει ομως , ουτε να της φγωναζει σαν την κατινα γειτονισα που απλωσε τα ρουχα σε ξενο σχοινι στην ταρατσα...

    αλλα να παιρνει τηλεφωνα και να απειλει, τι το λογικο εχει;
    ας πιασει τον ανδρα της να τον απειλει. μονη της πηδηχτηκε η τον βιασε;;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    ποια ειναι η λογικη αντιδραση βρε μπροκεν ;
    να παιρνει την αγνωστη τηλεφωνο και να της ζηταει τα ρεστα;
    ο΄τι αποψη και να εχει για την ηθικη της, δεν ειναι δικη της δουλεια να της διδαξει ηθικη, ουτε εκανε κατι απρανομο.
    μπορει να την αγνοησει κοινωνικα, να μην την κανει φιλη, να εχει μια ασχημη γνωμη η και να την συζητησει οπου θελει για να την εκθεσει. ΟΧΙ να την εκβιαζει ομως , ουτε να της φγωναζει σαν την κατινα γειτονισα που απλωσε τα ρουχα σε ξενο σχοινι στην ταρατσα...

    αλλα να παιρνει τηλεφωνα και να απειλει, τι το λογικο εχει;
    ας πιασει τον ανδρα της να τον απειλει. μονη της πηδηχτηκε η τον βιασε;;



    Όπως έγραψα πιο πάνω στο σχόλιό μου, ευθύνη φέρνει και ο άλλος που είναι επίσης παντρεμένος και όχι μόνο η εξομολογούμενη εδώ. Απλά κάποια πράματα έχουν τις ανάλογες συνέπειες. Εσύ πώς θα αντιδρούσες αν ο δικός σου άντρας απιστούσε με μια άλλη γυναίκα; Θα καθόσουν αμέτοχη; Δεν είμαι παντρεμένη, δεν έχω σχέση αλλά με το που τα διάβασα φρίκαρα. Όταν κάποιος τρίτος μπαίνει σε ένα ζευγάρι που ακόμα δεν είναι χωρισμένο να πεις εντάξει, θα πρέπει να σκεφτεί όλες τις εκδοχές πριν βουτήξει στο ξένο μέλι. Η σφήκα θα ξυπνήσει και θα αρχίσει να τσιμπά και να κυνηγά αυτόν που πήγε να κλέψει. Όχι δεν υποστηρίζω καθόλου αυτό το ανδρείκελο που απατά τη γυναίκα του , αλλά δεν χαϊδεύω και τα αυτιά της γυναίκας που γράφει. Όταν είμαστε σε έξαλλη κατάσταση, πληγωμένοι, φερόμαστε ως αγρίμια και δεν μπορεί τώρα κανείς να μην υποστηρίξει την απατημένη. Στη θέση της αν μάθαινα ότι ο άντρας με απατά θα τον πετούσα με τα κλοτσίδια και θα του έλεγα να πάει να βρει την ερωμένη του. Συγγνώμη, αλλά δεν δίνω καμία ευκαιρία στο κέρατο. Και φυσικά θα πάρει τηλέφωνο να ζητήσει το λόγο. Δεν θα κάθεται σαν το βλάκα να λέει ''εντάξει μωρέ δεν πειράζει που έγινα κυρία κερατού''. Τώρα αν την απειλεί για τη ζωή της φτάνουμε σε άλλο άκρο που δεν θέλω να δώσω συμβουλή.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εσυ εχεις συνεβρεθει σεξουαλικος με τον συγκεκριμενο ανδρα? συγχωραμε αλλα δεν το καταλαβα αν εχεις. Σε ρωταω , διοτις εαν απλα βγαινατε δεν μπορει να σου προσαψει κατις η γυναικα του, και ειναι απλα παραλογη!
    Απο την αλλη νομιζω οτι θα πρεπει να μηλησεις με τον τυπο οπου εβγαινες και να του πεις να την μαζεψει!
    Θα σου ελεγα να αποφυγεις τα νομικα μπλεξηματα, πηστεψεμε συνηθως μπλεκουν το προβλημα παρα το λυνουν! εχετω ως τελευταια λυση!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. απιστια
    By Μαριαμαρακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 04-10-2013, 10:11
  2. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  3. απιστία....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 08-06-2013, 03:55
  4. Απιστία?!
    By Bella swn in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 11-07-2012, 14:12
  5. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •