The miseducation of cameron post - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Ας γράψω και εγώ την άποψη μου.

    Λοιπόν φίλοι μου,

    Ο κάθε άνθρωπος έχει την δική του προσωπικότητα. Είναι μια ύπαρξη μοναδική και ανεπανάληπτη. Ο κάθε ένας με τα δικά του χαρακτηριστικά γνωρίσματα και τα ειδικότερα αλλά και γενικότερα ενδιαφέροντα του.

    Όμως ο άνθρωπος δεν έχει φτιαχτεί για να είναι μόνος στην ζωή. Άνθρωποι που δεν μπορούν αν βιώσουν την συντροφικότητα, ούτε καν σε επίπεδο δημιουργίας μιας σχέσης, κατά τη γνώμη μου έχουν εσωτερικά θέματα που πρέπει να επιλύσουν. Σαφέστατα και ο άνθρωπος μπορεί να επιβιώσει μόνος του χωρίς ερωτικό σύντροφο. Όμως αυτό είναι απλά επιβίωση δεν είναι ζωή.

    Κατά την έννοια που μόλις περιέγραψα λοιπόν, θεωρώ πως η συντροφική σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ δύο ανθρώπων, είναι δομικό συστατικό της ολοκληρωμένης υπόστασης για κάθε άνθρωπο.

    Άλλωστε μη ξεχνάμε πως μόνο οι τίγρεις είναι φτιαγμένες για να ζουν μοναχικά. Απλά συνευρίσκονται μόνο για να συλλάβουν και συνεχίζουν να ζουν αποκομμένες.

    Οι άνθρωποι όμως δεν είμαστε τίγρεις (παρά τα ένστικτα που αρκετοί επιδεικνύουμε….).

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Ας γράψω και εγώ την άποψη μου.

    Λοιπόν φίλοι μου,

    Ο κάθε άνθρωπος έχει την δική του προσωπικότητα. Είναι μια ύπαρξη μοναδική και ανεπανάληπτη. Ο κάθε ένας με τα δικά του χαρακτηριστικά γνωρίσματα και τα ειδικότερα αλλά και γενικότερα ενδιαφέροντα του.

    Όμως ο άνθρωπος δεν έχει φτιαχτεί για να είναι μόνος στην ζωή. Άνθρωποι που δεν μπορούν αν βιώσουν την συντροφικότητα, ούτε καν σε επίπεδο δημιουργίας μιας σχέσης, κατά τη γνώμη μου έχουν εσωτερικά θέματα που πρέπει να επιλύσουν. Σαφέστατα και ο άνθρωπος μπορεί να επιβιώσει μόνος του χωρίς ερωτικό σύντροφο. Όμως αυτό είναι απλά επιβίωση δεν είναι ζωή.

    Κατά την έννοια που μόλις περιέγραψα λοιπόν, θεωρώ πως η συντροφική σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ δύο ανθρώπων, είναι δομικό συστατικό της ολοκληρωμένης υπόστασης για κάθε άνθρωπο.

    Άλλωστε μη ξεχνάμε πως μόνο οι τίγρεις είναι φτιαγμένες για να ζουν μοναχικά. Απλά συνευρίσκονται μόνο για να συλλάβουν και συνεχίζουν να ζουν αποκομμένες.

    Οι άνθρωποι όμως δεν είμαστε τίγρεις (παρά τα ένστικτα που αρκετοί επιδεικνύουμε….).
    μπραβο φιλε μου τα ειπες πολυ ωραια........ εκφραστηκες σωστα!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπο την απειλη της μοναξιας οι περισσοτερες εχουν βαλει τσιροτα στο στομα και παρουσιαζουν τις ομοφυλοφυλικες σχεσεις τους ως ετεροφυλικες γιατι δε ξερουν να πουν κοριτσια παμε ολες μαζι να δεις για ποτε θα τους περναγε

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Ας γράψω και εγώ την άποψη μου.

    Λοιπόν φίλοι μου,

    Ο κάθε άνθρωπος έχει την δική του προσωπικότητα. Είναι μια ύπαρξη μοναδική και ανεπανάληπτη. Ο κάθε ένας με τα δικά του χαρακτηριστικά γνωρίσματα και τα ειδικότερα αλλά και γενικότερα ενδιαφέροντα του.

    Όμως ο άνθρωπος δεν έχει φτιαχτεί για να είναι μόνος στην ζωή. Άνθρωποι που δεν μπορούν αν βιώσουν την συντροφικότητα, ούτε καν σε επίπεδο δημιουργίας μιας σχέσης, κατά τη γνώμη μου έχουν εσωτερικά θέματα που πρέπει να επιλύσουν. Σαφέστατα και ο άνθρωπος μπορεί να επιβιώσει μόνος του χωρίς ερωτικό σύντροφο. Όμως αυτό είναι απλά επιβίωση δεν είναι ζωή.

    Κατά την έννοια που μόλις περιέγραψα λοιπόν, θεωρώ πως η συντροφική σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ δύο ανθρώπων, είναι δομικό συστατικό της ολοκληρωμένης υπόστασης για κάθε άνθρωπο.

    Άλλωστε μη ξεχνάμε πως μόνο οι τίγρεις είναι φτιαγμένες για να ζουν μοναχικά. Απλά συνευρίσκονται μόνο για να συλλάβουν και συνεχίζουν να ζουν αποκομμένες.

    Οι άνθρωποι όμως δεν είμαστε τίγρεις (παρά τα ένστικτα που αρκετοί επιδεικνύουμε….).
    Συντροφο ομως ιδιου φιλου αυτο δε το διευκρινιζεις αν φερνει ολοκληρωση αλλα φανταζομαι πως εισαι υπερ αφου λες οτι καθε ατομο ειναι μοναδικη κ ανεπαναληπτη προσωπικοτητα κι αρα εχει μοναδικες ξεχωριστες αναγκες
    Εγω παντως ταυτιζομαι πιο πολυ με τον αργυρη

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Συντροφο ομως ιδιου φιλου αυτο δε το διευκρινιζεις αν φερνει ολοκληρωση αλλα φανταζομαι πως εισαι υπερ αφου λες οτι καθε ατομο ειναι μοναδικη κ ανεπαναληπτη προσωπικοτητα κι αρα εχει μοναδικες ξεχωριστες αναγκες
    δεν το αναφερει γιατι ειναι αυτονοητο, λογικο και απολυτο φυσιολογικο οι υγιεις ανθρωποι να καταλαβαινουν οτι εννοει αντιθετου φυλου... οποιος ομως δεν ειναι φυσιολογικος ευελπιστει και ελπιζει να αναφερει για τις σχεσεις ιδιου φυλου.......................

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ενταξει μενη κερδισες.το καταλαβαμε οτι οι γκεη για σενα ειναι αρρωστοι...
    Δεν εχω να πω κατι αλλο...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    οι λεσβιες κανουν πισω??? ναι τωρα ετσι ειχες δικιο γιατι τελικα δεν ταιριαζαμε σαν προσωπικοτητες... διαφεραμε ως προς την βασικοτερη αποψη

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν θα δεις ολες αυτες που εκρυβαν τις ομοφυλοφυλικες σχεσεις τους παρουσιαζοντας τες ως ετεροφυλικες να μιλανε επειδη τις ενθαρυνω τοτε θα καταλαβεις πιος ειναι ο εξυπνος και πιος οχι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    οι λεσβιες κανουν πισω??? ναι τωρα ετσι ειχες δικιο γιατι τελικα δεν ταιριαζαμε σαν προσωπικοτητες... διαφεραμε ως προς την βασικοτερη αποψη
    Ε ναι ..γι αυτο βρες καποια που να αξιζει πιο πολυ απο μενα ανταξια σ.ο, τι κ να ξαναγραψεις σε μενα δεν απανταω γτ εγω συζηταω θεματα ζητωντας κ παραθετοντας αντικειμενικες αποψεις κ εσυ το μεταφερεις σε προσωπικη αντιπαραθεση

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το κερδος που εχεις ειναι οτι αυτες επειδη ειναι γυναικες δεν εχουν το θρασος και το τσαμπουκα που εχω εγω να πουν ναι ρε ειμαστε λεσβιες και αν δε σ αρεσει .....με αρα δε κανουν πισω απλα παριστανουν οτι κανουν πισω

  11. #26
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Ότι είναι αντίθετο στο φυσιολογικό είναι αρρωστημένο... Φυσικά, και πρέπει να το θεραπευσεις αυτό που έχεις, γιατί έτσι δεν θα νιώσεις ποτέ ολοκληρωμένη γυναίκα
    Τι προοδευτική (not) άποψη....

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Ε ναι ..γι αυτο βρες καποια που να αξιζει πιο πολυ απο μενα ανταξια σ.ο, τι κ να ξαναγραψεις σε μενα δεν απανταω γτ εγω συζηταω θεματα ζητωντας κ παραθετοντας αντικειμενικες αποψεις κ εσυ το μεταφερεις σε προσωπικη αντιπαραθεση
    δεν κανω τιποτα σε προσωπικη αντιπαραθεση, δεν εχω κατι μαζι σου, ουτε με ενοχλει που εισαι λεσβια.. απλα και εγω εκφραζω την αποψη μου που μπορει να την παιρνεις πιο σοβαρα επειδη εμαθες να με παιρνεις πιο σοβαρα εμενα...ξεχασες ποσο προσπαθησα να σε κανω να μην αισθανεσαι ντροπη για αυτο που εισαι? μα καλα τιποτα δεν αποκομοισες απο εμενα? ξεχασες που σε ενθαρρυνα να γραφεις ποιηματα? ξεχασες που σε εμαθα να εισαι δυνατη? αλλα εσυ βιαστηκες να φυγεις αρα δεν φταιω εγω που συνεχιζεις να εισαι αδυναμη.. αυτο ηταν δικος σου λαθος

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν υπαρχει πιο αμετανοητος ανθρωπος απο αυτον που παιζει θεατρο ζητωντας συγνωμη και παριστανοντας οτι μετανοησε

    απλα δε μπορω να καταλαβω για πιο λογο θα πρεπει ολοι να ζουνε στο ψεμα το παντοτινο επειδη υπαρχουν καπιοι φωστηρες σαν εσενα που συντηρουν το καθεστως φοβου αν πεις το τι πιστευεις θα το μετανιωσεις κλπκλπ...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αφηστε τον παιδια.Ενας λογικοςανθρωπος που θα διαβασει ολο το φορουμ θα δει οτι εχει προσ.κοντρα με μενα .αυτα.κλεινω την παρενθεση .οσοι θελετε μπορειτε τωρα να γυρισετε στο βασικο μας θεμα , το σχολιασμο της ταινιας

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Συντροφο ομως ιδιου φιλου αυτο δε το διευκρινιζεις αν φερνει ολοκληρωση αλλα φανταζομαι πως εισαι υπερ αφου λες οτι καθε ατομο ειναι μοναδικη κ ανεπαναληπτη προσωπικοτητα κι αρα εχει μοναδικες ξεχωριστες αναγκες
    Εγω παντως ταυτιζομαι πιο πολυ με τον αργυρη
    Ιωάννα μου,

    Είμαι άντρας ετεροφυλόφιλος.

    Ειλικρινά δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω πως βιώνεται η συντροφικότητα στα πλαίσια μιας ομοφυλοφιλικής σχέσης. Και είναι πολύ λογικό αυτό αφού δεν έχω τέτοια εμπειρία ως ετεροφυλόφιλος.

    Σε καμία περίπτωση δεν αποκλείω και δεν καταδικάζω τους ομοφυλόφιλους. Απλά δεν έχω άποψη/γνώση για αυτές τις σχέσεις.

    Αυτό που υπογραμμίζω όμως, ανεξαρτήτως σεξουαλικού προσανατολισμού, είναι η σημασία της συντροφικότητας. Ουδείς άνθρωπος μόνος του, κατά τη γνώμη μου, δύναται να θεωρηθεί ολοκληρωμένος.

    Άλλωστε μην ξεχνάμε,

    Άνθρωπος μόνος είναι ή Θεός ή άγριο θηρίο.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Complex Post Traumatic Stress Disorder
    By carrie in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-2020, 19:36
  2. "συνδρομο διακοπης ssri -Post-SSRI sexual dysfunction "
    By Στράτος_84 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2013, 00:00
  3. post ssri sexual synrome
    By Nihil in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2011, 00:12
  4. ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ POST ΤΗΣ FEMALE23 ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ
    By ΣΟΦΗ_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 31
    Last Post: 07-09-2010, 01:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •