The miseducation of cameron post - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 131 of 131
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Βάζοντας στην άκρη τη σύγχυση μεταξύ Α. ομόφυλης και Β. μονογονεϊκής οικογένειας (το Β είναι και το μόνο στο οποίο αναφέρεται η μελέτη που παρέθεσε ο GoldenM):


    1) Οι φοβούμενες δήθεν αρνητικές συνέπειες στην ψυχολογική ανάπτυξη των παιδιών στην Α περίπτωση είναι πλέον παγκοσμίως αποδεκτές μόνο ως ουσιαστικά ανύπαρκτες:

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4091994/

    https://www.supremecourt.gov/Obergef...ssociation.pdf


    Μιλάμε για 75 μελέτες εναντίων μόλις τεσσάρων στο πρώτο λινκ, ενώ στο δεύτερο θα βρείτε τη σύμφωνη γνώμη, μεταξύ πολλών άλλων, της Αμερικανικής Ψυχολογικής Ενωσης, της Αμερικανικής Ψυχαναλυτικής αλλα και της αντίστοιχης Οικογενειακής Ιατρικής. Τώρα βέβαια υπάρχει και το ερώτημα κατά πόσο η γνώμη της επιστήμης "περνάει" στους καιρούς που διανύουμε. Αυτό με φέρνει στο
    δεύτερο κατα τη γνώμη μου φλέγον:


    2) 'Οποιος σκοπεύει να επικαλεστεί διαμάντια όπως ο Yiannopoulos καλό θα είναι να μη αγνοεί ή έστω να γνωριζεί ένα-δύο πράγματα παραπάνω για τον κύριο πέρα από την ιδιότητά του ως ομοφυλόφυλου. Πρόκειται για το έκπτωτο πριγκιπόπουλο της όντως και γνησίως φασίζουσας "εναλλακτικής δεξιάς", που χρειάστηκε να εκθειάσει την παιδεραστία για να απολυθεί επιτέλους απο την εξίσου φασίζουσα φυλλάδα Breitbart, τον προβοκάτορα που φώναζε χαϊδευτικά "μπαμπάκα" τον Τραμπ, που πλέον έχει αποκλείστει απο όλες σχεδον τις πλατφόρμες δικτύωσης ή και χρηματοδότησης μετά απο άπειρες αντισημιτικές δηλώσεις αλλά και εκκλήσεις για πογκρόμ. Μπορώ να παραθέσω άπειρα λινκς αλλά πραγματικά αρκουν δυο-τρια Google περί των άνωθεν για να πείσουν οποιονδήποτε. Όποιος θέλει βέβαια να επιμείνει, ε...

    3) Για να πιάσω και το τελευταίο το βαρύτερο απ' όλα. 'Οσοι προτίθενται χρησιμοποιούν τη λέξη "φασισμός", καλό είναι να ξέρουν και τη σημασία της. Εγώ το μόνο που είδα σ' αυτό το θρέντ είναι η επίκληση της ως καταφανή ένδειξη δυσανεξίας στην κριτική. Φασιστής είναι όποιος έχει το θράσσος να επιθυμεί την επιβολή του στον άλλον με βάση κριτήρια δήθεν ανωτερότητας, όχι όποιος ξέρει να επιχειρηματολογεί καλύτερα απο εσάς και έχει το θάρρος να το κάνει.

    Πολύ σωστά ψέγει η melissa τη διαχείρηση για τον κακό χαμό απο ομοφοβικά ποστ σ' αυτό το forum, αφού πέρα απο την αποϊατροποίηση της ομοφυλοφυλίας (ήδη απο το το 1975 για την ψυχιατρική, το 1992 για την ψυχανάλυση κλπ), εγείρεται ενδεχομένως και θέμα νομικής έκθεσης: ποιός παίρνει όρκο ότι κανένα απο τα άπειρα ομοφοβικά πόστ δεν εμπίπτει στον αντι-Ανθιμ- με συγχωρείτε αντιρατσιστικό νόμο;

    Τουλάχιστον για το τελευταίο, δεν μπορεί ο διαχειριστής να πάρει επιτέλους θέση; Είναι δυνατόν να διαγράφονται πόστ για κεφαλαία γράμματα και όχι για διασπορά μίσους κατά προστατευμένης μειονότητας; Όπως και πάλι πολύ σωστά επισήμανε η melissa, δεν είναι δυνατόν να ανοίγει θρεντ κάποιος για υποστήριξη, και στο διπλανό θρεντ να βλέπει κυνηγάνε όχι "μάγισσες", όπως έχω κατά καιρούς διαβάσει να λένε κάποιοι πάρα πολύ "κύριοι", αλλά συνανθρώπους μας όπως εκείνον.

    Μπορεί η διαχείριση να πάρει θέση;

    ΥΓ δεν υπάρχει απόδειξη πως η πυρηνικη οικογένεια είναι μονόδρομος, ούτε στην επιστήμη της ψυχολογίας αλλά ούτε και στην μελέτη της ανθρώπινης Ιστορίας. Συμπληρωματικά το λέω, μιας και δεν εξαρτώνται τα προηγούμενα από αυτό.
    Δεν γνωρίζω για τα πρόσωπα που είπες, δεν το έχω ψάξει και δεν με ενδιαφέρει τόσο, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω και άποψη.

    Μπορώ όμως για την έννοια "φασισμός" κάτι που χαρακτήρισα ένα είδος συμπεριφοράς και όχι το ίδιο το άτομο. Επειδή λοιπόν αναφέρεσαι σε εμένα και καλά κάνεις που μου δίνεις το "βήμα" να πω, πως φασίζουσα συμπεριφορά, δεν είναι μόνο η επιβολή απόψεων, αλλά και το ότι επειδή δεν συμφωνεί κάποιος με μια άποψη, πρέπει και να διαγραφεί, ώστε να μείνει η "σωστή" η δική του.

    Η έννοια φασίζουσα συμπεριφορά, κάτι που χρησιμοποίησα σε δικό μου μήνυμα, έχει πολλές εκφάνσεις και όχι μόνο μια, εκείνη δηλαδή που χρησιμοποιείς εσύ. Οπότε το να διαφωνώ σε μια άποψη, είναι φυσιολογικό, το να διαφωνώ, αλλά ταυτόχρονα και να την διαγράφω για να μείνει μόνο η δική μου άποψη, δεν είναι φυσιολογικό.

    Και κάτι που ήθελα να πω και για τις ΗΠΑ, πως λανθασμένα εμείς οι Έλληνες, επειδή σκεφτόμαστε ιδεοληπτικά τρόπον τινά, τείνουμε να χαρακτηρίζουμε σε "αριστερά" ή "δεξιά", ένα "κόμμα" στις ΗΠΑ, κάτι που είναι από μόνο του λάθος, αλλά δεν είναι ώρα για αμερικανική ιστορία. Απλά το επισημαίνω, γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα όταν έγραψες κάτι για τις ΗΠΑ, αν κάνω κάπου λάθος, διόρθωσέ με.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Δεν γνωρίζω για τα πρόσωπα που είπες, δεν το έχω ψάξει και δεν με ενδιαφέρει τόσο, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω και άποψη.

    Μπορώ όμως για την έννοια "φασισμός" κάτι που χαρακτήρισα ένα είδος συμπεριφοράς και όχι το ίδιο το άτομο. Επειδή λοιπόν αναφέρεσαι σε εμένα και καλά κάνεις που μου δίνεις το "βήμα" να πω, πως φασίζουσα συμπεριφορά, δεν είναι μόνο η επιβολή απόψεων, αλλά και το ότι επειδή δεν συμφωνεί κάποιος με μια άποψη, πρέπει και να διαγραφεί, ώστε να μείνει η "σωστή" η δική του.

    Η έννοια φασίζουσα συμπεριφορά, κάτι που χρησιμοποίησα σε δικό μου μήνυμα, έχει πολλές εκφάνσεις και όχι μόνο μια, εκείνη δηλαδή που χρησιμοποιείς εσύ. Οπότε το να διαφωνώ σε μια άποψη, είναι φυσιολογικό, το να διαφωνώ, αλλά ταυτόχρονα και να την διαγράφω για να μείνει μόνο η δική μου άποψη, δεν είναι φυσιολογικό.

    Και κάτι που ήθελα να πω και για τις ΗΠΑ, πως λανθασμένα εμείς οι Έλληνες, επειδή σκεφτόμαστε ιδεοληπτικά τρόπον τινά, τείνουμε να χαρακτηρίζουμε σε "αριστερά" ή "δεξιά", ένα "κόμμα" στις ΗΠΑ, κάτι που είναι από μόνο του λάθος, αλλά δεν είναι ώρα για αμερικανική ιστορία. Απλά το επισημαίνω, γιατί κάτι τέτοιο κατάλαβα όταν έγραψες κάτι για τις ΗΠΑ, αν κάνω κάπου λάθος, διόρθωσέ με.
    Δεν υπάρχει "φασισμός όπως τον αντιλαμβάνομαι εγώ". Υπάρχει ο 20ος αιώνας, για όποιον θέλει να ανατρέξει ιστορικά να δει τι εστί βερυκοκκο. Διαβαθμίσεις έχει ο φασισμός, σίγουρα. Άλλο Χιτλερ άλλο πρώιμος Μουσσολινι, αλλο ευγονικη αλλο λευκη υπεροχή, άλλο φασισμός και ολοκληρωτισμός γενικότερα, με η χωρίς εκκαθαρίσεις κλπ. Συγκρίσεις άπειρες και σκότος περισσοτερο... Δεν μιλάμε όμως για αυτό. Μιλάμε για ανθρώπους της διπλανής πόρτας που φωνάζουν "φασισμός" όποτε οι (συχνά ακραία) συντηρητικές απόψεις τους γίνονται στόχος δικαιολογημένα δριμείας κριτικής. Κανείς δεν προσπαθεί να διαγράψει τις απόψεις σας. Εσεις αισθάνεστε οτι απειλείστε από έναν κόσμο που αλλάζει. Πήγανε να βγαλουνε τους γκεϊ αρρώστους, η επιστήμη είπε "τσου". Πήγανε να βγάλουνε τις ΛΟΑΤΚΙ οικογένειες "μη φυσιολογικες", πάλι η επιστήμη τσου. Ε, κάπου εκεί αρχίζουν οι υπερβολές για δήθεν φίμωση της αντίθετης άποψης... (απο πότε είναι αλήθεια η επιστήμη και τα γεγονότα "άποψη"; Μήπως απο τότε που η Αμερικανική δεξιά έχασε το μυαλό της κι ο,τι δε μας βολεύει πλέον είναι fake news; )

    Είναι αδύνατον να υπερασπιστείς το δικαίωμα στη διαφωνία, χωρίς το δικαίωμα του άλλου στην άσκηση εμπεριστατωμένης κριτικής. Και αυτά που γράφεις, πέρα απο το ότι μόνο εμπεριστατωμένα δεν είναι, ουσιαστικά ακυρώνουν τα λεγόμενα σου. Μιλάς για φίμωση για να αποφύγεις την κριτική, τίποτε περισσότερο και τίποτε λιγότερο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Δεν υπάρχει "φασισμός όπως τον αντιλαμβάνομαι εγώ". Υπάρχει ο 20ος αιώνας, για όποιον θέλει να ανατρέξει ιστορικά να δει τι εστί βερυκοκκο. Διαβαθμίσεις έχει ο φασισμός, σίγουρα. Άλλο Χιτλερ άλλο πρώιμος Μουσσολινι, αλλο ευγονικη αλλο λευκη υπεροχή, άλλο φασισμός και ολοκληρωτισμός γενικότερα, με η χωρίς εκκαθαρίσεις κλπ. Συγκρίσεις άπειρες και σκότος περισσοτερο... Δεν μιλάμε όμως για αυτό. Μιλάμε για ανθρώπους της διπλανής πόρτας που φωνάζουν "φασισμός" όποτε οι (συχνά ακραία) συντηρητικές απόψεις τους γίνονται στόχος δικαιολογημένα δριμείας κριτικής. Κανείς δεν προσπαθεί να διαγράψει τις απόψεις σας. Εσεις αισθάνεστε οτι απειλείστε από έναν κόσμο που αλλάζει. Πήγανε να βγαλουνε τους γκεϊ αρρώστους, η επιστήμη είπε "τσου". Πήγανε να βγάλουνε τις ΛΟΑΤΚΙ οικογένειες "μη φυσιολογικες", πάλι η επιστήμη τσου. Ε, κάπου εκεί αρχίζουν οι υπερβολές για δήθεν φίμωση της αντίθετης άποψης... (απο πότε είναι αλήθεια η επιστήμη και τα γεγονότα "άποψη"; Μήπως απο τότε που η Αμερικανική δεξιά έχασε το μυαλό της κι ο,τι δε μας βολεύει πλέον είναι fake news; )

    Είναι αδύνατον να υπερασπιστείς το δικαίωμα στη διαφωνία, χωρίς το δικαίωμα του άλλου στην άσκηση εμπεριστατωμένης κριτικής. Και αυτά που γράφεις, πέρα απο το ότι μόνο εμπεριστατωμένα δεν είναι, ουσιαστικά ακυρώνουν τα λεγόμενα σου. Μιλάς για φίμωση για να αποφύγεις την κριτική, τίποτε περισσότερο και τίποτε λιγότερο.
    χαχαχα πραγματικά ρε συ ό,τι να ναι! Για ποια κριτική ακριβώς μιλάς; Είδες καθόλου τα προηγούμενα μηνύματα; Μάλλον όχι, αλλά δεν πειράζει.

    Όλες είναι απόψεις φίλτατε, το τι ισχύει σαν καθολική αλήθεια, δεν μπορεί να το επιβάλει ο καθένας μας. Ένα άλλο είδος του φασισμού, είναι όταν γυρνάει κάποιος μια άποψη, σε προσβολή. Αλήθεια, είδες καθόλου τα επιχειρήματα που έχεις; Δεν θα κρίνω αν είναι σωστά ή όχι, απλά αναφέρεσαι σε μια αμερικανική "δεξιά" κάτι που στον πολιτικό κόσμο, δεν υπάρχει.

    Φίλτατε μην τα βλέπεις τα πράγματα ιδεοληπτικά, δεν υπάρχει η αριστερά και η δεξιά. Ο καλός αριστερός και ο κακός δεξιός ή ο μαχητής αριστερός και ο φασίστας δεξιός. Όλα αυτά στην Ευρώπη και όχι μόνο, δεν ισχύουν αρκετά χρόνια τώρα.

    Στο θέμα των απόψεων, το να πούμε και να κρίνουμε ποια άποψη μας αρέσει ή όχι, δεν είναι δική μας δουλειά, αν το κάνουμε, ναι τότε είναι φασιστικό. Η αντίθετη γενικά γνώμη σε αριστερούς χώρους, ενοχλεί. (Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα στην τελευταία μου πρόταση).

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αλήθεια, είδες καθόλου τα επιχειρήματα που έχεις; Δεν θα κρίνω αν είναι σωστά ή όχι, απλά αναφέρεσαι σε μια αμερικανική "δεξιά" κάτι που στον πολιτικό κόσμο, δεν υπάρχει.
    Φανταζομαι δεν υπαρχει ουτε ρεπουμπλικανικο κομμα. Ο,τι να 'ναι πραγματι! Εφοσον δεν σχολιαζεις την ουσια των λεγομενων μου (κατα δηλωση και παραδοχη σου μαλιστα) και επιμενεις σε ασαφεις γενικολογιες, δεν βλεπω το λογο να συνεχισω την συζητηση.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Φανταζομαι δεν υπαρχει ουτε ρεπουμπλικανικο κομμα. Ο,τι να 'ναι πραγματι! Εφοσον δεν σχολιαζεις την ουσια των λεγομενων μου (κατα δηλωση και παραδοχη σου μαλιστα) και επιμενεις σε ασαφεις γενικολογιες, δεν βλεπω το λογο να συνεχισω την συζητηση.
    Είπα στην αρχή πως δεν έχω ψάξει, ούτε με ενδιαφέρει, για τα πρόσωπα που είπες μερικές πληροφορίες. Δεν γνωρίζω, οπότε δεν εκφέρω και άποψη.

    Όσον αφορά για την διάκριση του Ρεπουμπλικανικού και του Δημοκρατικού κόμματος, σίγουρα δεν μιλάμε για "δεξιά" και "αριστερά". Αυτά είναι ιδεοληπτικά, που ακόμα και οι δημοκρατικοί ψηφοφόροι και όχι μόνο, γελάνε με αυτά και πίστεψέ με ξέρω αρκετούς δημοκρατικούς, Έλληνες στην καταγωγή.

    Οπότε μην επιμένεις για το "αριστερά"- "δεξιά" στις ΗΠΑ, χώρια που είναι λάθος σαν πολιτικός ορισμός για τα συγκεκριμένα κόμματα. Είπα όπως πως δεν θα αναλύσω αμερικανική ιστορία, άμα θες μπορείς να ψάξεις και μόνος σου, χωρίς τις ιδεοληπτικές παρωπίδες όμως.

    Εννοείται πως είναι δώρον άδωρον αυτή η συζήτηση, απλά δεν μπορούσα να αφήσω αναπάντητο κάτι που είναι αστείο σαν σκέψη και μόνο. Δυστυχώς εμείς οι Έλληνες, κινούμαστε μεταξύ της "πατριωτικής" αριστεράς και μεταξύ του δεξιού φασισμού και μάλιστα φταίνε και οι φονιάδες των λαών οι Αμερικάνοι και από πάνω. Δεν θα βάλουμε ποτέ μυαλό...

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Μη κουραζεστε με τους lgtb,αυτοι τη ''δουλεια'' που τους αναθεσανε κανουν κα ιδε θα βγαλετε ΑΚΡΗ ποτε.Τους φτιαξανε κομμα τους δωσανε σημαια και προπαγανδιζουν τα ιδια και τα ιδια σα τα κομμουνια και τους ναζι.Ξηλωσανε επιστημονες και βαλαν δικους τους,ξηλωνουν καθηγητες απο πανεπιστημια και ολοι πατανε στην ιδια νεοφασιστικη γραμμη που ερχεται απο τα οικονομικα συμφεροντα.Ολα ειναι χρημα και γεωπολιτικη εκτος κι αν νομιζει καποιος οτι ενας πολιτικος/τραπεζιτης στη νεα υορκη τον επιασε η ευαισθησια για εναν Gay που ταλαιπωρειται στο μπαγκλαντες κα ιθελουν να τον σωσουν ενημερωνονατς ολο τον πλανητη(Και λεγαμε ποιον να σωσουμε σημερα α τον gay μαχμουτ απο το μπαγκαλντες) και ξοδευοντας τα χρηματα μας στρατολογοντας ΜΚΟ.ΟΙ ΑΜερικανο ιαστεγοι θα εινα ιπολυ περηφανοι γι αυτον τον πολιτικο τραπεζιτη που δινει τα λεφτα τους για να σωσει τον ΜΑχμουτ που ζει χιλιαδες χιλιομετρα μακρυα και του κανουν μπουλινγκ και δεν σεβονται τα δικαιωματα του.Μιλαγε για γελοια πραγματα που δεν εινα ιγελοια αν γνωριζεις για πoιο λογο νοιαζονται οι συγχρονοι εξουσιαστες για το ''δραμα'' των gay.

    Οποιος θελει αλλαγη,οποιος δε θελει αυτο το αρρωστο πραγμα που δημιουργουν τα λομπι απλα ας αρχισει να ψαχνεται και να προσεχει τους νεοφασιστες.Πειτε ναι σε ολα μη σας βαλουν φυλακη οι νεοφασιστες,ενημερωθειτε και καντε υπομονη.παραδειγμα εδωσα προσφατα κατι εξετασεις και σε μια ερωτηση απαντησα στο περιπου οτι ''σεβομαι τα δικαιωματα καθε ανθρωπου μπλα μπλα μπλα και σεξουαλικου προσανατολισμου μπλα μπλα'' γιατι πολυ απλα ΕΠΡΕΠΕ να το γραψω κι ας ποναγε το μυαλο μου που ειχε στην ιδια προταση τους αναπηρους ανθρωπους με τους gay(γιατι μονο οι πρωτοι αξιζουν το κριμα και την προστασια μας και οχι ο gay) για να παρω τους βαθμους της απαντησης.Οποτε ναι κι εγω σε ολα ΝΑΙ θα λεω,σεβομα ιαπολυτα τους gay γιατι θελω να κανω την ησυχη ζωη μου κα ιδεν αξιζει να τα βαλω με τους νεοφασιστες.Αυτοι εχουν ολο το χρημα(μας) κι εμεις παλευουμε να επιβιωσουμε.
    ΟΠοτε καταληγω ακουστε τους Gay καντε οτι λενε μιας κα ιειναι οι συγχρονοι προστατευομενοι των εξουσιαστων και για τους Gay λεω μην αφησετε τον προβληματικο εγωιστικο εαυτο σας να αφεθει και να γινει πολυ επιθετικος γιατι οι καιροι θ αλλαξουν παλι(γιατι ετσι λεει η Ιστορια) και καλο θα ειναι να ειστε ανωνυμοι γιατι καποιοι θα την πληρωσουν την νυφη.Το εχω ξαναγραψει αλλωστε εδω και στην ιωαννα κανε τη ζωη σου αλλα μη φανατιζεσαι και μην παρασυρεσαι με την ''gay ανοιξη''...ασε να βγουν αλλοι gay μπροστα καποιοι σα τον/την Oboro που τους βλεπω πολυ αποφασισμενους και δε θα τους βγει σε καλο ειδικα οταν επικαλουνται νομους κα ιτιμωριες!!.ΚΙ αυτο το λεω γιατι ΗΔΗ υπαρχουν ΠΟΛΛΟΙ νευριασμενοι ανθρωποι οι οποιοι ξαναλεω χασαν ΠΟΣΤΑ και ΔΟΥΛΕΙΕΣ χωρις να φταινε και μιλαω και για δικαστες και πολιτικους.Γιατι εγω δεν εχασα τιποτα χεστηκα γι αυτο δεν ειμαι νευριασμενος.Αυτοι ομως αν ξαναρθουν στα πραγματα θα ριξουν πολυ...ξυλο.
    Να θυμησω μια ιστορια(στο περιπου δε την θυμαμαι καλα) επι Χουντας οι πραξικοπηματιες καθαιρεσαν εναν αξιωματικο του στρατου γιατι ηταν gay..τον διωξαν απο το στρατο.Μολις επεσε η Χουντα αυτος ο αξιωματικος που καθαιρεσαν ηταν στην εδρα του στρατοδικειου(τυχαιο?) που εγινε και ηταν αυτος που προτεινε ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ στους Χουντικους(ενω οι αλλοι προτειναν απλα ισοβια)!Εκει θελω να καταληξω,οτι ανθρωποι που χασαν Α Δ Ι Κ Α τις δουλειες τους επειδη δεν λενε ναι σε gay prides και κλιματικες αλλαγες(οπως αδικα εχασε τη δουλεια του και ο gay στρατιωτικος επι Χoυντας) θα επιστρεψουν...νευριασμενοι και δεν θα χαριστουν σε κανενα που τους κατεστρεψε τη ζωη.
    Αυτα απο μενα,αγαπη σε ολους gay και μη!

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Πολυ πολιτικοποιηση επεσε παιδια.Αλλα μαλλον μονο εγω μιλαω για αγαπη κ συναισθηματα κ ελξη.αλλα κι αυτα μας τα παιρνουν.τεσπα εγω δε γκετοποιουμαι.το μονο που θελω ειναι να ζησω ηθικα κ ανθρωπινα.γι αυτο παλευω κ μονο κ οχι καποιο τρεντ

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αυτα απο μενα,αγαπη σε ολους gay και μη!


    Συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες, παιρνω πίσω όλα όσα είπα.

    Η αγάπη, πλέον, αναβλύζει απο παντού...


    (Περα απ΄την πλακα παντως, τον gay μαχμουτ τον ξερω και προσωπικα, αν θες σου δινω το email του, φτιαχνει ενα χουντοπιλαφο με καρυ αλλο πραγμα να 'ουμ 'νταξε; )
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Καλό είναι να μην παρεξηγείς το τι λέει ο άλλος melissa, γιατί οδηγείσαι σε λανθασμένα συμπεράσματα. Παρέθεσα το μήνυμα σου, γιατί αναφέρθηκες στο θέμα της διαχείρισης και των διαγραφών απόψεων. Απάντησα σε αυτό λέγοντας, πως ακόμα και η αντίθετη άποψη πρέπει να υπάρχει, παρόλο που δεν είναι μέσα στην καθολική αλήθεια.

    Μην εκνευρίζεσαι, τα νεύρα θολώνουν την σκέψη πολλές φορές, διάλογο κάνω...
    Είμαι απόλυτα ήρεμη, Κώστα μου, πού τον είδες τον εκνευρισμό; Παρέθεσες το μήνυμα μου και ειπες ότι αυτό που λεω είναι φασιστικό :"Δεν θεωρείς πως είναι λίγο φασίζουσα αυτή η συμπεριφορά που επικαλείσαι;". Μετά προσπαθείς να με βγάλεις παράλογη ή εκνευρισμένη, ενώ δεν είμαι ούτε το πρώτο (άλλωστε κι εσύ είσαι σύμφωνος ότι το μήνυμα για το οποίο μιλησα ήταν προσβλητικό), ούτε το δεύτερο (δεν υπάρχει κανένας εκνευρισμός στα λεγόμενά μου). Τίποτα δεν παρεξηγησα. Αν πιστεύεις ότι αυτό που ήθελες να πεις δεν έγινε κατανοητό είναι λόγω του τρόπου που το έγραψες και όχι του ανύπαρκτου εκνευρισμού μου.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Συμφορουμίτες και συμφορουμίτισσες, παιρνω πίσω όλα όσα είπα.

    Η αγάπη, πλέον, αναβλύζει απο παντού...


    (Περα απ΄την πλακα παντως, τον gay μαχμουτ τον ξερω και προσωπικα, αν θες σου δινω το email του, φτιαχνει ενα χουντοπιλαφο με καρυ αλλο πραγμα να 'ουμ 'νταξε; )
    Α ρε oboro, μ'εκανες και γέλασα! Μόνο τέτοιες απαντήσεις αρμόζουν σε τέτοια παραληρηματα.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Είμαι απόλυτα ήρεμη, Κώστα μου, πού τον είδες τον εκνευρισμό; Παρέθεσες το μήνυμα μου και ειπες ότι αυτό που λεω είναι φασιστικό :"Δεν θεωρείς πως είναι λίγο φασίζουσα αυτή η συμπεριφορά που επικαλείσαι;". Μετά προσπαθείς να με βγάλεις παράλογη ή εκνευρισμένη, ενώ δεν είμαι ούτε το πρώτο (άλλωστε κι εσύ είσαι σύμφωνος ότι το μήνυμα για το οποίο μιλησα ήταν προσβλητικό), ούτε το δεύτερο (δεν υπάρχει κανένας εκνευρισμός στα λεγόμενά μου). Τίποτα δεν παρεξηγησα. Αν πιστεύεις ότι αυτό που ήθελες να πεις δεν έγινε κατανοητό είναι λόγω του τρόπου που το έγραψες και όχι του ανύπαρκτου εκνευρισμού μου.
    Διέκρινα από τον τρόπο που απάντησες έναν εκνευρισμό (παράλογη δεν είσαι σε καμία περίπτωση και ούτε είπα πουθενά κάτι τέτοιο). Ναι φασίζουσα συμπεριφορά, ως προς την αντίθετη άποψη, χωρίς να χαρακτηρίζω εσένα "φασίστρια", διότι δεν σε γνωρίζω προσωπικά. Το συγκεκριμένο κομμάτι, που είπες για την διαγραφή απόψεων, πέραν της "σωστής", αυτό χαρακτήρισα φασιστικό.

    Αν θεωρείς ότι προσβλήθηκες από τον χαρακτηρισμό (στο συγκεκριμένο κομμάτι του μηνύματός σου, ξανά λέω), τότε σου ζητώ συγγνώμη. Ίσως πράγματι να μην έγινε εξ'αρχής κατανοητό, το τι εννοούσα, σε αυτό συμφωνώ και εγώ.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. Complex Post Traumatic Stress Disorder
    By carrie in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 1
    Last Post: 25-08-2020, 19:36
  2. "συνδρομο διακοπης ssri -Post-SSRI sexual dysfunction "
    By Στράτος_84 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2013, 00:00
  3. post ssri sexual synrome
    By Nihil in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 16-02-2011, 00:12
  4. ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ POST ΤΗΣ FEMALE23 ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ
    By ΣΟΦΗ_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 31
    Last Post: 07-09-2010, 01:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •