ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΓΧΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    1

    ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΓΧΟΣ

    Παιδια καλησπερα. Ειμαι αντρας 19 ετων. Η απορια που με βασανιζει τις τελευταιες μερες αφορα την αντρικη περιτομη. Ειναι απαραιτητη? Εγω δεν εχω κανει κ ετσι κατα τη στυση το κεφαλακι του πεους (νομιζω επιστημονικα λεγεται βαλλανος?) ειναι μεσα. Αυτο δε μου εχει δημιουργησει μεχρι τωρα κανενα προβλημα στις λιγες σεξουαλικες επαφες που ειχα μεχρι σημερα (εχουν παει μια χαρα). Ομως σε οσους φιλους μου ειπα πως ΣΕ ΣΤΥΣΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ μου ειπαν πως αυτο λεγεται φίμωση και πρεπει αμεσα να κανω επεμβαση. Ομως γιατι στα καλα καθουμενα νυστερι σε ενα ευαισθητο σημειο? Ειναι απαραιτητο να κανω περιτομη? Υπαρχει κινδυνος για την υγεια μου αν δεν κανω? Υπαρχει προβλημα με τη μελλοντικη σεξουαλικη μου ζωη επειδη το κεφαλακι ειναι μεσα ? Παιδια βοηθηστε με χωρις ηρωνειες, χλευασμους παρακαλω γιατι η συζητηση με συνομιληκους μου για το θεμα οχι μονο δε με διαφωτιζει αλλα με γεμιζει κ με περισσοτερο αγχος για το θεμα αυτο . Σε περιπτωση που αποφασισω να κανω σε τι γιατρο πρεπει να παω, και ποσο περιπου κοστιζει η επεμβαση? Ειναι επιπονη διαδικασια? Συγγνωμη για τις αμετρητες αποριες αλλα το θεμα με εχει αγχωσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τον τελευταιο καιρο σε σημειο που μου εχει γινει εμμονη κ το σκεφτομαι συνεχως. Γενικα φοβαμαι κ το θεμα χειρουργειο, επεμβαση κλπ. Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ εκ των προτερων για τις απαντησεις σας οι οποιες ελπιζω να ειναι καλοπιστες και διαφωτιστικες..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δεν ειναι τιποτα η η επεμβαση αυτη ουτε πονος ουτε τιποτα. Την ειχα κανει μικρος. Πηγαινε ρωτα σε ενα νοσοκομειο-ημουν μικρος δεν θυμαμαι λεπτομερειες να σου πω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    νομιζω πως ο γιατρος θα στα πει οσο καλυτερα γινεται.....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΚΑΒΑΛΑ
    Posts
    95
    OTAN TO TRABAS ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΒΓΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΕΞΩ?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πιστευω οτι το μεγαλυτερο προβλημα ειναι θεμα υγιεινης και μονο.
    Ισως θα πρεπει να επικεντρωθεις καταρχην σε αυτο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Συμβουλεύσου έναν Ουρολόγο-Ανδρολόγο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •