Βοήθεια παιδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617

    Βοήθεια παιδιά

    Παιδια ειμαι πολυ αγχωμένος η μητέρα μου έχει λευχαιμία και ήρθα μαζί της για θεραπεία αλλά έχει εδώ και δύο μέρες που πονάω ολο μου το σωμα και με έπιασε ο φόβος μήπως έχω και εγώ έχω τρελαθεί από το άγχος μου έχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Ναι έχω περάσει εγω και νομίζω όλοι όσοι πέρασαν κάτι αντίστοιχο με εσένα.. Όταν νοσουσε κ εμένα η μητέρα μου απο κάτι παρόμοιο είχα ενσωματώσει όλη αυτή την κατάσταση!! Προσπάθησε να ηρεμήσεις οσο δύσκολο κ αν είναι και να σκέφτεσαι οσο το δυνατόν πιο λογικά!!

    Εστάλη από WAS-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Απλά αυτός ο φόβος με έχει άγχοση παρά πολύ έχω πόνους σε ολο το σωμα και μου μπήκε στο.μιαλο πως έχω αυτο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Τίποτα δεν έχεις.. Ειναι απόλυτα λογικό να αισθάνεσαι ολα αυτά.. Η επαφή με τα νοσοκομεία, η κατάσταση της μητέρας σου, το άγχος, ο φόβος οοολα αυτά είναι ικανά να σου δημιουργήσουν ψυχοσωματικους πόνους... Μην βασανίζεις τον εαυτό σου σκέψου πως σου ξεκίνησαν ολα αυτά, που ήσουν τι έκανες τι είδες τι άκουσες κ ειμαι σίγουρη πως έχεις τις απαντήσεις για να σκεφτείς λογικα κ να καταλάβεις πώς έχεις επηρεαστεί 100% από την κατάσταση της μητέρας σου.

    Εστάλη από WAS-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Παιδια ειμαι πολυ αγχωμένος η μητέρα μου έχει λευχαιμία και ήρθα μαζί της για θεραπεία αλλά έχει εδώ και δύο μέρες που πονάω ολο μου το σωμα και με έπιασε ο φόβος μήπως έχω και εγώ έχω τρελαθεί από το άγχος μου έχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο?
    Αν σε απασχολεί τοσο, δεν έχεις παρά να κάνεις μια απλή εξέταση αίματος. Άμεσα θα σου πουν αν υπάρχει περίπτωση να έχεις η όχι!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    φιλε μου δεν χρειαζετε να ανυσηχεις...αρχικα περαστικα στην μητερα σου ευχομαι και οτι καλυτερο!!! η λευχεμια δεν εχει αποδειχτεί οτι ειναι κληρονομικη οπως ξερουμε ο καρκινος δεν ειναι κληρονομικος αντε σε ενα ποσοστο 5% αλλα παιζουνε ρολο πολλοι παραγοντες και ειναι σπανιο...η λευχαιμια απο τι ξερω δεν εχει τετοιο συμπτωματα γενικα απλα σε επιασε φοβος τωρα και εχεις αγχωθεί με την σκεψη οτι θα εχεις και εσυ...αν σε απασχολει τοσο κανε μια απλη εξεταση αιματος οπως λεει και ο κωστας και τελος!! καλη συνεχεια φιλε!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ναστε καλά παιδιά και η λευχαιμία δεν είναι κληρονομική έχω ρωτήσει και γιατρό αλλά δεν ξέρω αυτό που πονάει όλο μου το σώμα με τρομάζει έχι κοπεί και ι όρεξη μου βέβαια πριν 2 μέρες έκανα μασάζ δεν ξέρω αν φτει αυτό??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Ναστε καλά παιδιά και η λευχαιμία δεν είναι κληρονομική έχω ρωτήσει και γιατρό αλλά δεν ξέρω αυτό που πονάει όλο μου το σώμα με τρομάζει έχι κοπεί και ι όρεξη μου βέβαια πριν 2 μέρες έκανα μασάζ δεν ξέρω αν φτει αυτό??
    ναι φιλε μπορει να ναι και απο το μασαζ...επισης το αγχος προκαλει μυαλαλγιες πονους στις αρθρωσεις δυσκαψια και τετοια...παλια το ειχα παθει...πονουσα παντου σε διαφορα σημεια χωρις καποια αιτια και ητανε στρεςς...επισης πριν 1 μηνα ειχα τρομερους μυικους πονους στα τετρακέφαλα και ητανε και αυτοι απο το αγχος...αν σε ενοχλει τοσο η σε ανυσηχει μπορει απλα να κανεις καποια εξεταση ορθοπαιδικο!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Η αλήθεια αυτά δεν με ενοχλούν ο φόβος για λευχαιμία με ενοχλεί παρά πολύ

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    11
    Δυστυχως παρα πολλοι που εχουμε ερθει σε επαφη με νοσοκομεια για βαρια περιστατικα το εχουμε περασει αυτο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Τώρα θα είμαι έτσι στην τσίτα μέχρι να κάνω της αναλύσεις και μετά κατευθείαν ψυχολόγο

  12. #12
    Quote Originally Posted by Vaper View Post
    Τώρα θα είμαι έτσι στην τσίτα μέχρι να κάνω της αναλύσεις και μετά κατευθείαν ψυχολόγο
    Vaper κάνα μια εξέταση για να σου βγεί απτό μυαλό...
    Εύχομαι να είναι περαστικά της μάνα σου..
    Το ανχος προκαλεί πολλά έμενα με τρώει κάθε μέρα... υπομονή και κουράγιο.

    Εστάλη από Redmi 5 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    617
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά ρώτησα τον γιατρό της.μητερας μου του λέω πονάω σε ολο το σωμα σαν να είμαι πιασμένος είναι κάτι σοβαρό και γελούσε μου λέει δεν είναι τίποτα επειδή εγώ.μενω σε μια χώρα που έχει πόλη ζεστή και ήρθαμε Γερμανία με κριό λογο αυτού είναι έτσι ειπε

Similar Threads

  1. ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By lessing in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 08-03-2017, 22:23
  2. Βοήθεια παιδιά
    By Gatos91 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 13-03-2016, 06:22
  3. βοήθεια παιδια sos
    By pao13d1997 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 22
    Last Post: 18-05-2014, 00:39
  4. ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-11-2010, 22:14
  5. Ρε παιδιά βοήθεια!
    By kapatosg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 420
    Last Post: 25-04-2009, 17:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •