γάμος και παιδί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694

    γάμος και παιδί

    Γνώρισα κάποιον ο οποίος θέλει να με παντρευτεί όμως δεν μπορεί να κάνει παιδιά είναι στείρος είναι παλιός συμμαθητής μου είναι 43 και εγώ 43. Τι να κάνω? Εγώ θέλω να κάνω παιδιά.

  2. #2
    Μπορείτε να δείτε για υιοθεσία. Ή επίσης μπορείτε να προσπαθήσετε με εξωσωματική.
    Δελφίνι, αν σε ενδιαφέρει μπορείτε να το ψάξετε μαζί σε κάποια κέντρα γονιμότητας και εξωσωματικής. Εξάλλου, γνωρίζεις εσύ για τον εαυτό σου σίγουρα οτι μπορείς; Εκείνος πώς ξέρει οτι είναι στείρος;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Σε έναν γάμο, το κυριότερο είναι να έχεις επικοινωνία με τον άλλον. Δεν είναι ο αυτοσκοπός του γάμου, τα παιδιά. Εγώ θα κάνω άλλη ερώτηση, από εκείνη της Κασσάνδρας. Πες πως βρίσκεις τρόπο και κάνεις παιδιά, μιας και που ανέφερε μερικούς και η Κασσάνδρα, εσύ και ο σύντροφός σου, είστε έτοιμοι για κάτι τέτοιο;

    Θα στηρίξετε τα παιδιά ή το παιδί, ψυχολογικά, θα το αναθρέψετε σωστά; Τα παιδιά δεν τα κάνουμε επειδή το θέλει η κοινωνία, πρέπει να είμαστε σίγουροι για κάτι τέτοιο.

    Ακόμη και να υιοθετήσετε ένα παιδί, που σας το εύχομαι, ακόμα και στο υιοθετημένο παιδί, είστε έτοιμοι να το μεγαλώσετε, ψυχικά και σωματικά;

    Ένα παιδί, είναι μεγάλη ευθύνη και δεν αποτελεί σανίδα σωτηρίας, αυτό θα θέλει βοήθεια από εμάς. Εγώ προτείνω, πρώτα να δεις πως θα πάει το μεταξύ σας στον γάμο, να δεις αν υπάρχει επικοινωνία, μιας και που ακόμη δεν έχετε παντρευτεί και απλά είστε στην φάση που γνωρίζεστε ακόμη, αφού έχεις χρόνια να τον δεις από τι καταλαβαίνω.

    Πρώτα δες πως θα πάει ο γάμος και μετά δες για το παιδί.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    πήγαινε σε κέντρο γονιμότητας, κανε παιδί απο δότη σπέρματος και έχε και τον άντρα σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Μπορείτε να δείτε για υιοθεσία. Ή επίσης μπορείτε να προσπαθήσετε με εξωσωματική.
    Δελφίνι, αν σε ενδιαφέρει μπορείτε να το ψάξετε μαζί σε κάποια κέντρα γονιμότητας και εξωσωματικής. Εξάλλου, γνωρίζεις εσύ για τον εαυτό σου σίγουρα οτι μπορείς; Εκείνος πώς ξέρει οτι είναι στείρος;
    Εκείνος ξέρει ότι δεν μπορεί να κάνει παιδιά γιατί έκανε εξετάσεις για αυτό μιας και ήτανε 20 χρόνια παντρεμένος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    πήγαινε σε κέντρο γονιμότητας, κανε παιδί απο δότη σπέρματος και έχε και τον άντρα σου
    Αυτό σκέφτηκα και εγώ ως λύση!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Σε έναν γάμο, το κυριότερο είναι να έχεις επικοινωνία με τον άλλον. Δεν είναι ο αυτοσκοπός του γάμου, τα παιδιά. Εγώ θα κάνω άλλη ερώτηση, από εκείνη της Κασσάνδρας. Πες πως βρίσκεις τρόπο και κάνεις παιδιά, μιας και που ανέφερε μερικούς και η Κασσάνδρα, εσύ και ο σύντροφός σου, είστε έτοιμοι για κάτι τέτοιο;

    Θα στηρίξετε τα παιδιά ή το παιδί, ψυχολογικά, θα το αναθρέψετε σωστά; Τα παιδιά δεν τα κάνουμε επειδή το θέλει η κοινωνία, πρέπει να είμαστε σίγουροι για κάτι τέτοιο.

    Ακόμη και να υιοθετήσετε ένα παιδί, που σας το εύχομαι, ακόμα και στο υιοθετημένο παιδί, είστε έτοιμοι να το μεγαλώσετε, ψυχικά και σωματικά;

    Ένα παιδί, είναι μεγάλη ευθύνη και δεν αποτελεί σανίδα σωτηρίας, αυτό θα θέλει βοήθεια από εμάς. Εγώ προτείνω, πρώτα να δεις πως θα πάει το μεταξύ σας στον γάμο, να δεις αν υπάρχει επικοινωνία, μιας και που ακόμη δεν έχετε παντρευτεί και απλά είστε στην φάση που γνωρίζεστε ακόμη, αφού έχεις χρόνια να τον δεις από τι καταλαβαίνω.

    Πρώτα δες πως θα πάει ο γάμος και μετά δες για το παιδί.
    Αν τα ψειρίζουμε τόσο πολύ καλύτερα να μην παντρευτεί κανένας να μην κάνει παιδιά και ως συνέπεια ο πληθυσμός της Ελλάδας να μειωθεί

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αν τα ψειρίζουμε τόσο πολύ καλύτερα να μην παντρευτεί κανένας να μην κάνει παιδιά και ως συνέπεια ο πληθυσμός της Ελλάδας να μειωθεί
    Και τι περίμενες βρε συ; Παντρευτήκαμε, άντε να κάνουμε και παιδιά; Μια ευτυχισμένη κατά τα δικά μου πρότυπα πάντα, οικογένεια, είναι εκείνη που παίρνει αποφάσεις κατόπιν επικοινωνίας και συνεννόησης. Δεν παντρευόμαστε για να κάνουμε παιδιά, υπάρχουν πολλά ζευγάρια που παντρεύονται, αλλά δεν επιθυμούν παιδιά.

    Ο σύντροφός σου, θέλει να μεγαλώσει ένα παιδί; Ο πληθυσμός της Ελλάδας, δεν αυξάνετε με αποφάσεις στο πόδι. Γιατί άντε και κάνει ένα ζευγάρι παιδιά, ποιος μου λέει εμένα, ότι θα είναι οκ στην ψυχολογία του το παιδί; Εγώ αυτό λέω πρώτα από όλα σε ένα ζευγάρι, που θέλει να κάνει παιδιά.

    Ξέρεις πόσα ζευγάρια έκαναν παιδιά, επειδή το ήθελε η κοινωνία και στο τέλος τα παιδιά μεγάλωσαν με κόμπλεξ; Γιατί δεν πήραν την στοργή που έπρεπε. Εγώ δεν είμαι πολύ υπέρ του γάμου και σίγουρα δεν είμαι ο τύπος που θα κάνω πράγματα, επειδή το θέλει η κοινωνία, η χώρα κλπ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Τελικά αυτός που ήθελε να με παντρευτεί τζίφος ερωτεύτηκε άλλην, κάνανε σχέση ολοκληρωμένη οπότε τέρμα άκυρο το όλο θέμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τελικά αυτός που ήθελε να με παντρευτεί τζίφος ερωτεύτηκε άλλην, κάνανε σχέση ολοκληρωμένη οπότε τέρμα άκυρο το όλο θέμα.
    Ποτέ πρόλαβε ρε συ δελφίνι..μέχρι εχθές ήθελε εσένα για γάμο.και συζητουσατε και για παιδί και σήμερα ερωτεύθηκε αλλη??? ευτηχως που δεν έκανες καμία βιαστική κίνηση και ακόμα πιο ευτηχως που έδειξε ο τύπος το ποσό σταθερός χαρακτήρας είναι...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τελικά αυτός που ήθελε να με παντρευτεί τζίφος ερωτεύτηκε άλλην, κάνανε σχέση ολοκληρωμένη οπότε τέρμα άκυρο το όλο θέμα.
    Κρίμα ρε συ, αλλά μιλάμε ότι πρέπει να τα είχαν αρκετό καιρό, αν λέμε για ολοκληρωμένη σχέση. Αυτός δηλαδή σε κορόιδευε τόσο καιρό ή παρεξήγησες εσύ τις φιλικές (μάλλον) προθέσεις του;

    Αν είχε σχέση και σου έταξε και γάμο, τότε μιλάμε για έναν παλιάνθρωπο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ποτέ πρόλαβε ρε συ δελφίνι..μέχρι εχθές ήθελε εσένα για γάμο.και συζητουσατε και για παιδί και σήμερα ερωτεύθηκε αλλη??? ευτηχως που δεν έκανες καμία βιαστική κίνηση και ακόμα πιο ευτηχως που έδειξε ο τύπος το ποσό σταθερός χαρακτήρας είναι...
    Από χθες μέχρι σήμερα, πέρασαν κάποιες ώρες. Δεν ερωτεύεσαι ξαφνικά και ούτε κάνεις σεξ μέσα σε τόσο λίγες ώρες. Προφανώς θα τα είχαν αρκετό καιρό και δούλευε αυτός παράλληλα και το δελφνίνι, για γάμους, παιδιά κλπ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δελφινι κι εγω σε παντρευομαι αλλα παιδια σκυλια μακρια αν θεσ χωρισ παιδια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δελφινι κι εγω σε παντρευομαι αλλα παιδια σκυλια μακρια αν θεσ χωρισ παιδια
    Ωπα παίζει σκληρή μπαλίτσα ο elis...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Το ξερει το δελφινι καιρο τωρα λεφτα που θα βρουμε τα αλλα ολα βολευονται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ''Καλό παιδί'' vs ''Κακό παιδί''
    By WhyAlwaysMe? in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 262
    Last Post: 27-07-2019, 17:40
  2. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 13:09
  3. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 22:11
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •