Ζώδια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 208

Thread: Ζώδια

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε γυναικες αναφερομαι ............
    Α οκ, δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λες, απλά δεν τα πιστεύω αυτά. Αν κάποιος/α είναι τζαναμπέτης, σίγουρα δεν του φταίνε τα άστρα, αλλά η αγωγή που έχει λάβει. Αυτό εννοώ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Α οκ, δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λες, απλά δεν τα πιστεύω αυτά. Αν κάποιος/α είναι τζαναμπέτης, σίγουρα δεν του φταίνε τα άστρα, αλλά η αγωγή που έχει λάβει. Αυτό εννοώ.

    Ο καθενας με τα πιστευω του .......

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    ΠΡΩΤΟΝ: Δεν επέλεξα εγώ την χρονολογία και τον μήνα που θα γεννηθώ, ήμαρτον.

    ΔΕΥΤΕΡΟΝ: Δεν με γνώρισαν καλά καλά και έβγαλαν συμπεράσματα για τον χαρακτήρα μου, επειδή γράφει αρλούμπες ο "αστρολόγος".

    ΤΡΙΤΟΝ: Η επόμενη που θα μου πει για "τι ζώδιο είσαι", θα της απαντήσω αναλόγως.

    Πραγματικά είναι το πιο σπαστικό πράγμα, το να βγάζουν για εσένα συμπεράσματα, ενώ δεν σε έχει γνωρίσει καν η άλλη. Δεν έχεις εκφράσει τις απόψεις σου, δεν έχεις πάρει καλά καλά τον λόγο, για να μιλήσεις και η άλλη κάνει μια ερώτηση και ξέρει τα πάντα για εσένα. ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ!
    ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εγώ εξοργίζομαι όταν με κρίνουν από το ζώδιο μου και επιπλέον ξενερώνω για το άτομο που συμπεριφέρεται έτσι... Το μόνο που δέχομαι είναι κάποια βασικά κοινά χαρακτηριστικά των ζωδίων, όπως λέει και ο Mac και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!! Το να κρίνεις κάποιον από το μήνα που γεννήθηκε είναι το λιγότερο αφελές και είναι πολύ λυπηρό να υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται έτσι... αλλά δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί μάλιστα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Α οκ, δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λες, απλά δεν τα πιστεύω αυτά. Αν κάποιος/α είναι τζαναμπέτης, σίγουρα δεν του φταίνε τα άστρα, αλλά η αγωγή που έχει λάβει. Αυτό εννοώ.
    Ετσι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κι εγώ εξοργίζομαι όταν με κρίνουν από το ζώδιο μου και επιπλέον ξενερώνω για το άτομο που συμπεριφέρεται έτσι... Το μόνο που δέχομαι είναι κάποια βασικά κοινά χαρακτηριστικά των ζωδίων, όπως λέει και ο Mac και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!! Το να κρίνεις κάποιον από το μήνα που γεννήθηκε είναι το λιγότερο αφελές και είναι πολύ λυπηρό να υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται έτσι... αλλά δυστυχώς υπάρχουν και πολλοί μάλιστα...
    Άστα να πάνε. Μάλιστα τα θεωρούν και de facto αυτά, κανείς δεν μπορεί να παρεκκλίνει. Ααα γεννήθηκες τότε, α είσαι έτσι, έτσι, έτσι... Κάτσε ρε φίλε, με γνώρισες; Όχι. Το θέμα Ελπίδα, είναι ότι έχουν αρχίσει και το κάνουν και άντρες αυτό με τα ζώδια, ακόμη πιο τραγικό. Όχι σαν τον Μαγκάιβερ, που αναγνωρίζει κάποια χαρακτηριστικά, εδώ μιλάμε για άλλο επίπεδο. Κυρίως κοιτάνε για οικονομικά κλπ. Λες και αν ξέραμε όλοι τι να κάνουμε, δεν θα το είχαμε κάνει ήδη ή δεν θα ήμασταν πλούσιοι ήδη.

    Όσο για τις σχέσεις, είναι τραγικό απλά, δεν μπορώ να το περιγράψω με άλλη λέξη. Μας αρέσει ρε γαμώτο η δεισιδαιμονία, λες και έχουμε Μεσαίωνα ακόμη. Σου λέω, έχασα δυο γνωριμίες από τέτοιες μαλακίες.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ νομιζεις τωρα οτι θα πεις δυο εξυπναδες και ολοι αυτοι με το ιδιο ζωδιο που εχουν ιδια χαρακτηριστηκα νομιζεις οτι ειναι στραβοι και δε θα το καταλαβουν επειδη εσυ εχεις το κολημα να συγκρουεσαι με τον εαυτο σου και προτημας κατι απροσωπο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post

    Όσο για τις σχέσεις, είναι τραγικό απλά, δεν μπορώ να το περιγράψω με άλλη λέξη. Μας αρέσει ρε γαμώτο η δεισιδαιμονία, λες και έχουμε Μεσαίωνα ακόμη. Σου λέω, έχασα δυο γνωριμίες από τέτοιες μαλακίες.
    Οι γνωριμίες που έχασες ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ αφού έχουν τέτοια βλακώδη μυαλά, επομένως μην στεναχωριέσαι καθόλου.... Δες το θετικά, πως γλύτωσες από "χαζογκόμενες" (συγνώμη για την λέξη αλλά δεν αντέχω να μην εκφράσω την οργή μου για όσα διαβάζω πως συμβαίνουν...) !!!!!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Οι γνωριμίες που έχασες ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ αφού έχουν τέτοια βλακώδη μυαλά, επομένως μην στεναχωριέσαι καθόλου.... Δες το θετικά, πως γλύτωσες από "χαζογκόμενες" (συγνώμη για την λέξη αλλά δεν αντέχω να μην εκφράσω την οργή μου για όσα διαβάζω πως συμβαίνουν...) !!!!!!
    Εκφράσου ελεύθερα και εγώ έτσι εκφράζομαι και χειρότερα, αλλά υπάρχουν και κάποιοι κανόνες στο φορουμ. Ναι αυτό με "ηρεμεί" ότι ξέμπλεξα, γι'αυτό και δεν το συνέχισα δηλαδή και εξ'αρχής. Με ξενέρωσαν άσχημα. Δεν φταίνε τα μυαλά ρε συ, εντάξει εγώ είμαι 21 και οι κοπέλες στην ίδια ηλικία. Ο τυπάς που είναι 30+ και διαβάζει αστρολόγο, τι φάση; Εντάξει σίγουρα δεν θα αλλάξω εγώ την νοοτροπία του κόσμου, αλλά μου φαίνεται περίεργο.

    Το ποστ αυτό ήταν μια αγανάκτηση, δεν έψαχνα απαντήσεις με λύσεις όπως θα κατάλαβες. Απλά μου ήρθαν στο μυαλό αυτές οι δυο περιπτώσεις και η μια ήταν πιο πρόσφατη, οπότε γι'αυτό και έγραψα, ό,τι έγραψα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    [QUOTE=Kostas_14;1023772 Εντάξει σίγουρα δεν θα αλλάξω εγώ την νοοτροπία του κόσμου, αλλά μου φαίνεται περίεργο.

    Το ποστ αυτό ήταν μια αγανάκτηση, δεν έψαχνα απαντήσεις με λύσεις όπως θα κατάλαβες. Απλά μου ήρθαν στο μυαλό αυτές οι δυο περιπτώσεις και η μια ήταν πιο πρόσφατη, οπότε γι'αυτό και έγραψα, ό,τι έγραψα.[/QUOTE]
    Ναι, κατάλαβα... καλά έκανες και το έγραψες...αυτός είναι και ο σκοπός του forum...Να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και απόψεις...
    Οσο για το αν θα αλλάξεις εσύ την νοοτροπία του κόσμου, το ίδιο λέει και η μαμά μου, επέτρεψε μου λοιπόν να απαντησω και σε σένα αυτό που λέω και σε εκείνη: πως "εμείς είμαστε ο κόσμος" !!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Ναι, κατάλαβα... καλά έκανες και το έγραψες...αυτός είναι και ο σκοπός του forum...Να ανταλλάσσουμε εμπειρίες και απόψεις...
    Οσο για το αν θα αλλάξεις εσύ την νοοτροπία του κόσμου, το ίδιο λέει και η μαμά μου, επέτρεψε μου λοιπόν να απαντησω και σε σένα αυτό που λέω και σε εκείνη: πως "εμείς είμαστε ο κόσμος" !!
    Εμείς είμαστε ο καθένας για τον εαυτό του Ελπίδα. Δεν οφείλω να αλλάξω εγώ τον άλλον και πόσο μάλλον και ο άλλος να ακούσει εμένα. Δεν είμαι εγώ ο τέλειος και εκείνος ο λάθος. Απλά δεν ασχολούμαι. Κάνω αυτά που θέλω, μέσα στα όρια της ηθικής μου βέβαια και από εκεί και πέρα ο καθένας ας αποφασίσει για τον εαυτό του. Έχει δίκιο η μητέρα σου εδώ.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το μονο που εχει να κανει κανεις ειναι να συγκρινει οσους γεννηθηκαν σε παρομοιες ημερομινιες για να διαπιστωσουν αν μιαζουν

    και στη τελικη αν δε ταιριαζες μ αυτη πρωτα επενδυσε σε σενα και μετα ξαφνικα ανακαληψες οτι ειναι ακαταληλη και την αφησες ξεκρεμαστη εντελως

    αυτη ειναι η διαφορα μας οτι εσυ δε ξερεις που να απευθυνθεις

    οσο για το μεσαιωνα αυτο το πετυχες

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Εμείς είμαστε ο καθένας για τον εαυτό του Ελπίδα. Δεν οφείλω να αλλάξω εγώ τον άλλον και πόσο μάλλον και ο άλλος να ακούσει εμένα. Δεν είμαι εγώ ο τέλειος και εκείνος ο λάθος. Απλά δεν ασχολούμαι. Κάνω αυτά που θέλω, μέσα στα όρια της ηθικής μου βέβαια και από εκεί και πέρα ο καθένας ας αποφασίσει για τον εαυτό του. Έχει δίκιο η μητέρα σου εδώ.
    Σωστά.... δεν εννοώ να αλλάξεις τον κόσμο αλλά πως ο καθένας έχει την δική του άποψη...Απλά κάνεις τις επιλογές σου και δεν ασχολείσαι με αυτούς που θεωρείς πως δεν συμπλέουν στο ίδιο μήκος κύματος με σένα... Απλά αλλά λυπηρά πράγματα...

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να αλαξεις το κοσμο πρεπει να εισαι ΕΣΥ ο ιδιος ο κοσμος πχ εχεις προσεξει τι ειναι η γη στερια νερο και αερας δηλαδη βραχια που δε κουνανε με τιποτα απο τη θεση τους και νερο σα να λεμε τα παντα ρει δηλαδη ολα μεταβαλονται

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα απλα δε μπορω να καταλαβω το εξης για πιο λογο να μπλεξεις με καποια που δεν εκτιμας αι στη συνεχεια να γινει ολο αυτο ας εβρισκες μια αλλη που να την εκτιμουσες αντι να εισαι κρυφοκαψουρεμενος με αυτη εσυ πχ μπορει να ξεμπλεξες οπως λες αλλα αυτη σε πιστεψε και μετα την πατησε γιατι ηθελε ενα βραχο να τη στηριζει ενω εσυ εισουν μεταβλητο εδαφος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα απλα δε μπορω να καταλαβω το εξης για πιο λογο να μπλεξεις με καποια που δεν εκτιμας αι στη συνεχεια να γινει ολο αυτο ας εβρισκες μια αλλη που να την εκτιμουσες αντι να εισαι κρυφοκαψουρεμενος με αυτη εσυ πχ μπορει να ξεμπλεξες οπως λες αλλα αυτη σε πιστεψε και μετα την πατησε γιατι ηθελε ενα βραχο να τη στηριζει ενω εσυ εισουν μεταβλητο εδαφος
    Κατ'αρχήν έχεις αρχίσει και προσβάλλεις. Βλέπεις δεν σου απαντάω, διότι δεν είσαι μέσα στο θέμα και απλά πετάς μπηχτές για εμένα. Πρώτον δεν με ξέρεις και ούτε θα με μάθεις, δεύτερον δεν την άφησα ξεκρέμαστη, απλά ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΑΜΕ, είναι τόσο απλό. Εκείνη ήθελε έναν Κριό, έναν Ταύρο δεν ξέρω τι και έπεσε στον Καρκίνο, που δεν τον συμπαθεί σαν ζώδιο. Άρα από αυτή την άποψη, ναι ξέμπλεξα.

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μάτι/Κατάρα/Γλωσσοφαγιά/Ζώδια/Βουντού
    By PositiveWave in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 22-05-2017, 03:58
  2. χαριτωμενο με ΖΩΔΙΑ
    By Remedy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 95
    Last Post: 18-10-2012, 12:02
  3. ζωδια
    By mateo in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 24-01-2011, 00:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •