ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ( λαθοι ζωης )
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106

    ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ( λαθοι ζωης )

    θελω να μοιραστω κτ μαζι σας... εκανα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος στην ζωη μου... κ νιοθω οτι θελω να το πω... λοιπον... στο παρελθον εχω πει πολλες φορες οτι ειχα τα οποια ψυχολογικα... ναι... οκ... σιγα σιγα εγινα αρκετα καλα.. οκ... αλλα μετα (εδω θελω να εστιασω)... αφου αρχισα να βγεμνω ξανα στον κοσμο κ να αισθανωμαι καλα... εκανα την εξης πατατα... ΤΕΡΑΣΤΙΑ πατατα... πηραν τα μυαλα μου αερα φουλ.. ηθελα να γινω το κτ διαφορετικο... να παω για πολυ ψηλα... να κανω αυτο που λεει ο Νοτης < μια εξωδο μεγαλη> σαν απαντηση μετα των οσων περασα στο παρελθον... ενιωθα πως επειδη ειχα φτασει στον πατο... τωρα πρεπει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να αγγιξω κ τον 7ο ουρανο... πραγμα αδυνατο... δλδ σαν μια σκετη αυταπατη.... δεν ξερεται ποση ντροπη αισθανωμαι μετα απο αυτο... κλαπςςςςς

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    καλυτρα ρεαλιστικους στοχους... παρα φαντασιοπληκτα ονειρα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Δεν χρειάζεται να γίνεις κάτι διαφορετικό. Αυτό είναι λάθος. Αφού άρχισες να είσαι καλά προσπάθησε να βελτιώσεις κάποια πράγματα που έχουν άξια για εσένα. Να πετύχεις κάποια πράγματα και να βελτιωθείς. Δεν πειράζει το λάθος που έκανες. Ένα μάθημα είναι και αυτό. Και το αναγνωρίζεις και εσύ. Όλοι οι άνθρωποι κάνουμε λάθη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ναι ρ καλα ρ αδερφε... μακαρι το ευχωμαι

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νιωθα πως επειδη ειχα φτασει στον πατο... τωρα πρεπει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να αγγιξω κ τον 7ο ουρανο...
    για να το κανεις αυτο πρεπει να γεννηθεις αστερι οπως λεει και το τραγουδι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    οντος.. κανενας δεν ειναι ουτε αστερι ουτε υπερανθροπος... απλα εκανα την βλακεια να πω πως τωρα παραδειγμα αυτην την περιοδο πρεπει να ειναι η καλυτερη κ πρεπει να τα κανω ολλα τελεια κ οπως τα φανταζωμαι... κ αν δεν γινει ετσι θα χασω την γη κατω απ τα ποδια μου... πραγματικα δεν ξερετε ποσο κουραστικα απο ολλο αυτο... κ δεν λεω σωματικα( σωματικα ξεκουραστος ημουν) λεω ψυχηκα... κ κουραζα μονος τον εαυτο μου χωρις λογο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    αντι να θελω να συνεχιζω απλα την ζωη μου και απλα στην πορεια να βλεπω τι μπορω κ αν μπορω να κερδισω κατι... εγω εβαλα μια χαζη ιδεα στο μυαλο μου που μου εγινε σχεδον νευρωση κ μανια... τουλαχιστον το καταλαβα νωρις... κ πλεον χωρις βοηθεια ειδικου... γενικα τον τελευταιο καιρο εχω χειρηστει μεγαλες αποφασεις χωρις τη βοηθεια του ειδικου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    θελω την γνωμη σας... λοιπον... τον τελευταιο καιρο τα πραγματα ηταν οπως τα κουβεντιασαμε παραπανω... κ τελικα ολλο αυτο ηταν μια φουσκα που εσκασε με αποτελεσμα να ξαναπεσω με τα μουτρα στο εδαφος...

    θαθελα λοιπον να μου πειτε... πως θα μπορουσα να συνεχισω απο δω κ περα την ζωη μου??

    ισως πιο ισοροπιμενα? δλδ να μην ειμαι ουτε στο ενα ακρο μιας παθητικης στασης απεναντη στην ζωη αλλα ουτε στο αλλο ακρο μιας επιθετικα υπερβοληκης στασης απεναντη στην ζωη αλλα καπου στην μεση? ισως να μην βαζω καν "στανταρ" κ μοτηβα στην ζωη μου?

    πειτε μου ελευθερα!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Αυτό που ήθελες ήταν απλά να βγάλεις από πάνω σου το παλιό δέρμα! Σωστά; Και πίστεψες πως το έβγαλες. Και ένιωσες καινούργιος, κι όλη αυτή η ώθηση σε οδήγησε στην ... πατάτα! Έτσι έγινε;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    τι το τοσο σοβαρο εκανες??

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Έχω υπάρξει τουλάχιστον τριάντα χρόνια μέσος και παρατηρητής με σπουδαία αντανάκλαστικά σε δύσκολες καταστάσεις.Πιστεψε το να γίνεις μεσός είναι κάτι σαν τον σουπερμάν.Καλυτερα να κάνεις μεγάλα όνειρα,εμενα μου σκοτώσαν και τα μικρά.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Gianni 000 με λίγα λόγια μας λες ότι θες να γίνεις υπερήρωας είναι συνηθές στους εργαζόμενους στο τομέα υγείας.Ολοι σώζουν ζωες...άλλοι λίγες άλλοι πολλές.Θα στο πώ "λαϊκά"Κάλιο γαιδουρογυρευε π α ρα γαιδουροδέρνε.Με λίγα λόγια καλυτερα να σου φύγει το γαϊδούρι κάνα δυο τρεις φορές παρά να φτιάξεις ένα ζώο που μουλαρώνει στα μέσα του δρόμου.

  13. #13
    giannis000, κλείστηκες στον εαυτό σου. αυτό παθαίνουν όσοι βρέθηκαν στον πάτο. μέσα στο χάος του πάτου η αισιόδοξη φωνή μέσα τους, τους φορτώνει με υπερδυνάμεις, φανταστικές καταστάσεις ευτυχίας και όνειρα διαστάσεων. όταν υποτίθεται πως ξέφυγαν απ τον πάτο και αρχίζουν όλα αυτα να τα επιδιώκουν διαπιστώνουν ότι επρόκειτο για φούσκα στη σκέψη τους. απλά μην πάψεις να επιδιώκεις μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι σου, τουλάχιστον για να λες κάποτε ότι πέτυχες κάτι.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    οντος.. κανενας δεν ειναι ουτε αστερι ουτε υπερανθροπος... απλα εκανα την βλακεια να πω πως τωρα παραδειγμα αυτην την περιοδο πρεπει να ειναι η καλυτερη κ πρεπει να τα κανω ολλα τελεια κ οπως τα φανταζωμαι... κ αν δεν γινει ετσι θα χασω την γη κατω απ τα ποδια μου... πραγματικα δεν ξερετε ποσο κουραστικα απο ολλο αυτο... κ δεν λεω σωματικα( σωματικα ξεκουραστος ημουν) λεω ψυχηκα... κ κουραζα μονος τον εαυτο μου χωρις λογο...
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    αντι να θελω να συνεχιζω απλα την ζωη μου και απλα στην πορεια να βλεπω τι μπορω κ αν μπορω να κερδισω κατι... εγω εβαλα μια χαζη ιδεα στο μυαλο μου που μου εγινε σχεδον νευρωση κ μανια... τουλαχιστον το καταλαβα νωρις... κ πλεον χωρις βοηθεια ειδικου... γενικα τον τελευταιο καιρο εχω χειρηστει μεγαλες αποφασεις χωρις τη βοηθεια του ειδικου...
    ποια ηταν η "χαζη" ιδεα που σου εγινε εμμονη; μπορεις να μας πεις; ειναι αυτο που λες παραπανω, ας πουμε; δλδ οτι θα πρεπει να τα κανεις ολα τελεια τωρα;
    και τι σε εμποδιζει να αναθεωρησεις και να πεις οτι δεν γινεται να γινουν ΟΛΑ τελεια, γιατι ΚΑΝΕΙΣ δεν τα κανει ΟΛΑ τελεια, ο'τι κι αν νομιζεις εσυ που τα βλεπεις απ εξω, και να προσπαθεις πλεον για το ΕΦΙΚΤΟ και ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ;
    σου φαινεται τοσο απωθητικη αυτη η σκεψη;
    αν σε ενδιαφερει, αυτο που κανουν αυτοι που μας φαινονται 'επιτυχημενοι", αυτο ακριβως κανουν. προσπαθουν και κανουν συνεχεις βελτιωσεις για το εφικτο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Εγώ νοικοκυρά είμαι αυτή είναι η πληρης δουλειά μου.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σημαντικό
    By Nietzsche in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 08-09-2015, 05:30
  2. πολλά και συνεχόμενα λάθοι
    By clickm86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2012, 17:15
  3. SOS ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2011, 10:06
  4. Τι είναι σημαντικό τελικά;
    By e_K in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 07-10-2010, 17:10
  5. Τι είναι πιο σημαντικό για σας σε αυτή τη ζωή ?
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 31-01-2008, 21:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •