μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, ασεξουαλ η λεσβια;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84
  1. #1

    Unhappy μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, ασεξουαλ η λεσβια;

    Γεια σας ,ειναι η πρωτη φορα που αποφασιζω να μοιραστω με καποιον το προβλημα μου,το οποιο ειναι οτι δυσκολευομαι παρα πολυ να ολοκληρωσω και εχω την αισθηση οτι δεν μου αρεσει το σεξ.
    Ειμαι 21 και την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη την ειχα στα 17 με το τοτε αγορι μου.Με ελκυε αρκετα ερωτικα και ετσι αποφασισα να προχωρησω μαζι του,ωστοσο μολις ηρθε η στιγμη δεν ημουν ιδιαιτερα ετοιμη αφου εκλαιγα και πονουσα υπερβολικα. Την δευτερη φορα με το συγκεκριμενο πονεσα λιγοτερο ,ωστοσο δεν καταλαβα και πολλα, τελειωσε γρηγορα και μου αφησε μια αδιαφορη αισθηση, ουτε μου αρεσε ,ουτε δεν μου αρεσε. Τριτη φορα δεν υπηρξε αφου ο συγκεκριμενος με παρατησε και μετα απο λιγους μηνες εκανα σχεση με ενα παιδι το οποιο δεν ειχε ολοκληρωσει ποτε, και εγω του απεκρυψα οτι το ειχα ξανακανει 2 φορες, στην ουσια ομως και εγω ενιωθα οτι δεν ειχα ολοκληρωσει, εφοσον ακομα δεν ειχα ιδεα πανω στο θεμα και ημουν απειρη. Με το παιδι αυτο αργησαμε αρκετα να προσπαθησουμε να ολοκληρωσουμε και λεω προσπαθησουμε γιατι τελικα δεν το καναμε ποτε και ας τα ειχαμε χρονια. Στις αρχες δεν γινοταν πρακτικα να προχωρησουμε καθως επρεπε να κανει μια επεμβαση πρωτα,την οποια εκανε μετα απο 2 χρονια. Μετα εγω φοβομουν μην καταλαβει πως του ειπα ψεμματα και οταν ξεπερασα και αυτο το θεμα, δεν τα καταφεραμε γιατι μου ελεγε πως δεν τον αφηνα να "μπει" και εγω πιστευα οτι εφταιγε αυτος που ηταν απειρος και οχι εγω, εφοσον τον προηγουμενο τον ειχα "αφησει" να μπει. Τελικα με τον συγκεκριμενο χωρισαμε πριν κατι μηνες και τωρα βγαινω με εναν αλλον. Με το παιδι αυτο εγιναν καποιες φασεις και πραγματικα με αναβαν παρα πολυ αυτα που εκανε, τα οποια ηταν ολα πρωτογνωρα, οταν ομως πηγε να προχωρησει παρακατω εγω "κλειδωσα". Δεν ηθελα καθολου να προχωρησω, δεν μου αρεσε που μου εβαζε το χερι του εκει, και με τα πολλα απλα τον αφησα τελικα να βαλει δαχτυλο ωστοσο δεν μου αρεσε και το εκανα λιγο με το ζορι.Οταν δε προσπαθησε να "μπει" μου ειπε οτι ειμαι παρα πολυ στενη και εγω ενιωσα τρομερα ασχημα και φοβηθηκα μην καταλαβει οτι ειμαι τελειως απειρη και τραβηχτηκα αμεσως. Την επομενη μερα ειχα αιμα, ενω η περιοδος μου κανονικα θα ερχοταν μετα απο 1 εβδομαδα. Αιμα δεν ειχα βγαλει καθολου με το πρωτο μου αγορι, και αναρωτιεμαι αν εσπασε τωρα ο υμενας μου με τα δαχτυλα του η αν με τραυματισε ελαφρα επειδη εχω κατι χρονια να ερθω σε επαφη. Δεν ξερω γιατι εχω τοσο μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, και κυριως με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν με ερεθιζει καθολου μα καθολου το δαχτυλο η το γλυψιμο στην περιοχη. Φοβαμαι πως ειμαι ασεξουαλ ,αν και οταν με φιλουσε και με αγγιζε με αναβε, απλως οταν εκανε παραπανω κινησεις μαζευομουν.(μαζι του εχω βγει 3 φορες μονο) Σκεφτομαι να παω σε γυναικολογο να του πω την κατασταση και να μου εξηγησει αν υπαρχει καποιο σοβαροτερο προβλημα . Τελος γκουγκλαρα το προβλημα μου και ειδα οτι πρεπει να ψαξω αν ειμαι λεσβια. Γενικα δεν εχω δει ποτε φιλη μου η κοπελα ερωτικα ουτε με εχω σκεφτει στο κρεβατι με γυναικα. Αυτο που κανω ειναι να παρατηρω τις κοπελες και να σκεφτομαι απο μεσα μου "πολυ ωραια ειναι αυτη", ενω για αντρα θα το πω πολυ σπανια. Η κατασταση ειναι κωμικοτραγικη ελπιζω να δωσετε σοβαρες απαντησεις γιατι πραγματικα νομιζω οτι ειμαι "προβληματικη" και να μην με τρολαρετε ασυστολα απο κατω :P ευχαριστω και συγνωμη για το μπερδεμενο κειμενο
    Last edited by mar95; 20-12-2018 at 02:08.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Λες ότι σε ανάβει το φιλί με άντρα και ερεθίζεσαι αρκετά.Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν προχωράει η κατάσταση και φτάνει χαμηλά.
    Εχεις σκεφτεί ότι ίσως όλο αυτό να είναι άγχος;;Γιατί από τα γραφόμενα σου αυτό φαίνεται.
    Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιον μεγαλύτερο και έμπειρο σε τέτοιες καταστάσεις που να ξέρει πως να συμπεριφερθεί και πως να ολοκληρώσει τη διείσδυση.Οκ μια χαρά και τα αγόρια 21,22,23 ετών αλλά ,κακά τα ψέματα,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως να ικανοποιήσουν τις ορέξεις τους και δεν τους νοιάζει η ικανοποίηση της συντρόφου.Περασα από την ηλικία αυτή και ξέρω.
    Δώσε χρόνο στην επόμενη σχέση σου και,στο ξαναλεω,δοκίμασε με μεγαλύτερο.



    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #3
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Λες ότι σε ανάβει το φιλί με άντρα και ερεθίζεσαι αρκετά.Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν προχωράει η κατάσταση και φτάνει χαμηλά.
    Εχεις σκεφτεί ότι ίσως όλο αυτό να είναι άγχος;;Γιατί από τα γραφόμενα σου αυτό φαίνεται.
    Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιον μεγαλύτερο και έμπειρο σε τέτοιες καταστάσεις που να ξέρει πως να συμπεριφερθεί και πως να ολοκληρώσει τη διείσδυση.Οκ μια χαρά και τα αγόρια 21,22,23 ετών αλλά ,κακά τα ψέματα,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως να ικανοποιήσουν τις ορέξεις τους και δεν τους νοιάζει η ικανοποίηση της συντρόφου.Περασα από την ηλικία αυτή και ξέρω.
    Δώσε χρόνο στην επόμενη σχέση σου και,στο ξαναλεω,δοκίμασε με μεγαλύτερο.



    Sent from my iPad using Tapatalk

    Το παιδι με το οποιο κανω κατι τωρα ειναι 25 και ειναι αρκετα εμπειρος,προσπαθουσε να με αναψει παρα πολυ και καναμε(βασικα αυτος εκανε) μια ωρα προκαταρκτικα, και αυτο με αγχωνει ακομα περισοτερο καθως του ειπα οτι βγηκα απο μια μακροχρονια σχεση και θα του φανει κουλο που ειμαι απειρη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    254
    Quote Originally Posted by mar95 View Post
    Το παιδι με το οποιο κανω κατι τωρα ειναι 25 και ειναι αρκετα εμπειρος,προσπαθουσε να με αναψει παρα πολυ και καναμε(βασικα αυτος εκανε) μια ωρα προκαταρκτικα, και αυτο με αγχωνει ακομα περισοτερο καθως του ειπα οτι βγηκα απο μια μακροχρονια σχεση και θα του φανει κουλο που ειμαι απειρη
    Είναι όλα μέσα στο μυαλό.Γιατι να είναι κουλό ότι είσαι άπειρη δηλαδή;;;Από που προκύπτει αυτό;;Μην το σκέπτεσαι καν κι άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της.Ολα μα όλα θα έρθουν φυσιολογικά απλά βγάλε από το μυαλό σου σκέψεις και φοβίες.
    Και θα δεις ότι στην πορεία όλα θα σε ευχαριστούν.Και το χέρι,και η γλώσσα και το μόριο.
    Απλά χαλαρωσε και μιλά ειλικρινά στον σύντροφο σου.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κατ΄αρχήν λιγάκι κουλά μου ακούγονται αυτά με τις σχέσεις σου. Όχι καθαρά στο θέμα του σεξ, στο θέμα της μεταξύ σας επικοινωνίας. Μην κάνεις το λάθος να του πεις ψέματα κι αυτουνού, να είσαι ειλικρινής. Μάλλον ήταν αρκετά τραυματική η πρώτη σου φορά κι από τότε δεν μπορείς να χαλαρώσεις. Ψάξε πληροφορίες στο ίντερνετ για κολεόσπασμο, γιατί μάλλον κάτι τέτοιο παίζει παρά να είσαι λεσβία ή ασέξουαλ.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κατ΄αρχήν λιγάκι κουλά μου ακούγονται αυτά με τις σχέσεις σου. Όχι καθαρά στο θέμα του σεξ, στο θέμα της μεταξύ σας επικοινωνίας. Μην κάνεις το λάθος να του πεις ψέματα κι αυτουνού, να είσαι ειλικρινής. Μάλλον ήταν αρκετά τραυματική η πρώτη σου φορά κι από τότε δεν μπορείς να χαλαρώσεις. Ψάξε πληροφορίες στο ίντερνετ για κολεόσπασμο, γιατί μάλλον κάτι τέτοιο παίζει παρά να είσαι λεσβία ή ασέξουαλ.
    Την πρωτη φορα θυμαμαι πονουσα πολυ και εκλαιγα και τον σταματουσα συνεχεια και αυτος "επεμενε" να ξαναπροσπαθησουμε, αλλα την 2η φορα ηταν καλυτερα. Στον πρωην μου ειπα ψεμματα γιατι οταν πηγα να του πω οτι εχω προχωρησει μου ειπε οτι θα ξενερωνε παρα πολυ αν εγω ειχα ολοκληρωσει και ετσι το βουλωσα. Τωρα σε αυτον μου φαινεται σχεδον αδυνατο να το πω, καθως ξερει οτι ειχα 4 χρονια σχεση και θα μου πει "καλα τι κανατε τοσα χρονια;" και δικιο θα εχει, ειναι εμπειρος και μεγαλυτερος και τον ψιλοντρεπομαι και τελος ειναι φιλος με την κολλητη μου στην οποια εχω πει επισης ψεμματα οτι ολα καλα δλδ με το σεξ καθως ντρεπομαι να πω την αληθεια, γιατι νομιζω οτι φταιω εγω για ολο αυτο που μου συμβαινει. Θα ψαξω τι ειναι ο κολεοσπασμος,ωστοσο πιστευεις οτι η επισκεψη στο γυναικολογο θα βοηθησει να λυθει η κατασταση γενικα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by mar95 View Post
    Την πρωτη φορα θυμαμαι πονουσα πολυ και εκλαιγα και τον σταματουσα συνεχεια και αυτος "επεμενε" να ξαναπροσπαθησουμε, αλλα την 2η φορα ηταν καλυτερα. Στον πρωην μου ειπα ψεμματα γιατι οταν πηγα να του πω οτι εχω προχωρησει μου ειπε οτι θα ξενερωνε παρα πολυ αν εγω ειχα ολοκληρωσει και ετσι το βουλωσα. Τωρα σε αυτον μου φαινεται σχεδον αδυνατο να το πω, καθως ξερει οτι ειχα 4 χρονια σχεση και θα μου πει "καλα τι κανατε τοσα χρονια;" και δικιο θα εχει, ειναι εμπειρος και μεγαλυτερος και τον ψιλοντρεπομαι και τελος ειναι φιλος με την κολλητη μου στην οποια εχω πει επισης ψεμματα οτι ολα καλα δλδ με το σεξ καθως ντρεπομαι να πω την αληθεια, γιατι νομιζω οτι φταιω εγω για ολο αυτο που μου συμβαινει. Θα ψαξω τι ειναι ο κολεοσπασμος,ωστοσο πιστευεις οτι η επισκεψη στο γυναικολογο θα βοηθησει να λυθει η κατασταση γενικα;
    Δεν ξέρω περί των γυναικολογικών, αυτά θα στα πουν οι κοπέλες του φορουμ. Εγώ αυτό που ξέρω πάντως είναι, ότι δεν χρειάζεται να πιέζεσαι και να ζεις στο ψέμα. Δεν χρειάζεται να υπολογίσεις τι θα πει ο ένας και ο άλλος. Αν η κολλητή σου, δεν σε στηρίζει και χρειάζεται να της πεις ψέματα, τότε δεν είναι κολλητή σου. Αν ο τύπος αρχίσει και σε κρίνει, επειδή είναι κολλητάρια με την φίλη σου, τότε δεν κάνει για εσένα.

    Ξεκαθάρισε πρώτα τι θέλεις και μετά προχωράς. Δεν χρειάζεται δηλαδή να φτιάχνεις πάντα μια καλή εικόνα για εσένα, για να παρεξηγηθούν οι άλλοι. Δεν αξίζει σε κανέναν αυτό το πράγμα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η επίσκεψη στον γυναικολόγο είναι έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη. Να ρωτήσεις όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά όλα τα βασικά περί γυναικολογικής υγιεινής, προστασίας κτλ κτλ. Αυτά που λες για τις σχέσεις σου είναι εντελώς απαράδεκτα και δεν μπορεί να έχεις μία υγιή σεξουαλική ζωή όταν προσαρμόζεσαι σε αυτά που (νομίζεις ότι) θέλουν οι άλλοι. Αν δεν έχεις η ίδια αυτοπεποίθηση και σεβασμό για τον εαυτό σου, πως να λειτουργήσει μία σχέση σωστά; Όταν λες στον άλλο σταμάτα και δεν το σέβεται, λέγεται βιασμός να ξέρεις. Αν δεν είναι αυτή τραυματική πρώτη φορά, δεν ξέρω τι είναι...

  9. #9
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Η επίσκεψη στον γυναικολόγο είναι έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη. Να ρωτήσεις όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά όλα τα βασικά περί γυναικολογικής υγιεινής, προστασίας κτλ κτλ. Αυτά που λες για τις σχέσεις σου είναι εντελώς απαράδεκτα και δεν μπορεί να έχεις μία υγιή σεξουαλική ζωή όταν προσαρμόζεσαι σε αυτά που (νομίζεις ότι) θέλουν οι άλλοι. Αν δεν έχεις η ίδια αυτοπεποίθηση και σεβασμό για τον εαυτό σου, πως να λειτουργήσει μία σχέση σωστά; Όταν λες στον άλλο σταμάτα και δεν το σέβεται, λέγεται βιασμός να ξέρεις. Αν δεν είναι αυτή τραυματική πρώτη φορά, δεν ξέρω τι είναι...
    Μαλλον εχεις δικιο, δεν εχω συζητησει ποτε για την πρωτη φορα, απλα εγινε και το αφησα αμεσως πισω μου ,σχεδον το ξεχασα οποτε δεν σκεφτηκα ποτε οτι αυτη η εμπειρια ισως φταιει για το θεμα μου.Το μονο μου αγχος ηταν να μην πονεσω παλι, αλλα ακομα και οταν προσπαθουσα να ειμαι χαλαρη παλι εκλεινε ο κολπος μου. Σ'ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, ελπιζω να θεραπευτεται αυτο που εχω και να απολαυσω επιτελους και εγω αυτο το σεξ και να μην τρανταζομαι σε καθε αγγιγμα. Να 'σαι καλα :)

  10. #10
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Είναι όλα μέσα στο μυαλό.Γιατι να είναι κουλό ότι είσαι άπειρη δηλαδή;;;Από που προκύπτει αυτό;;Μην το σκέπτεσαι καν κι άσε τη φύση να κάνει τη δουλειά της.Ολα μα όλα θα έρθουν φυσιολογικά απλά βγάλε από το μυαλό σου σκέψεις και φοβίες.
    Και θα δεις ότι στην πορεία όλα θα σε ευχαριστούν.Και το χέρι,και η γλώσσα και το μόριο.
    Απλά χαλαρωσε και μιλά ειλικρινά στον σύντροφο σου.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Και να μιλησω στο παιδι δεν θεωρω οτι ξαφνικα ως δια μαγειας αυτος θα με αγγιζει με τη γλωσσα η το χερι του εκει και εγω θα τρελαινομαι.Εδω δεν ενιωσα χαλαρη με τον πρωην μου που και οτι ειμαι απειρη γνωριζε, και αυτος δεν ειχε ολοκληρωσει οποτε για να φοβαμαι τυχον συγκρισεις,ισα ισα ειχα μεγαλη οικειοτητα μαζι του και παλι τιποτα. Μου φαινοταν τοσο περιεργο που στις φιλες μου αρεσε πχ το δαχτυλο, ενω εγω ψιλοαηδιαζω στην ιδεα, ή οτι απλα προχωρησαν και ενιωθαν πονο μονο στην αρχη. Το πρωτο μου αγορι μου ειχε βαλει το χερι του πριν το κανουμε και δεν μ αρεσε και του ειχε φανει περιεργο και θυμαμαι μου ειχε πει οτι ημουν η μονη που δεν της αρεσε. Δεν ξερω πραγματικα, ισως να οφειλεται και στο γεγονος οτι προερχομαι απο μια πολυ συντηρητικη οικογενεια, ελπιζω οταν παω στο γυναικολογο να μου δωσει μια καθησυχαστικη απαντηση και να λυθει το θεμα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Γενικα δεν εχω δει ποτε φιλη μου η κοπελα ερωτικα ουτε με εχω σκεφτει στο κρεβατι με γυναικα.
    βαση εμπειρειας αυτες που λενε οτι ειναι λεσβιες ειναι μπαι και αυτες που λενε οτι ειναι στρετ ειναι λεσβιες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by tselpemts View Post
    Λες ότι σε ανάβει το φιλί με άντρα και ερεθίζεσαι αρκετά.Το πρόβλημα εμφανίζεται όταν προχωράει η κατάσταση και φτάνει χαμηλά.
    Εχεις σκεφτεί ότι ίσως όλο αυτό να είναι άγχος;;Γιατί από τα γραφόμενα σου αυτό φαίνεται.
    Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις με κάποιον μεγαλύτερο και έμπειρο σε τέτοιες καταστάσεις που να ξέρει πως να συμπεριφερθεί και πως να ολοκληρώσει τη διείσδυση.Οκ μια χαρά και τα αγόρια 21,22,23 ετών αλλά ,κακά τα ψέματα,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως να ικανοποιήσουν τις ορέξεις τους και δεν τους νοιάζει η ικανοποίηση της συντρόφου.Περασα από την ηλικία αυτή και ξέρω.
    Δώσε χρόνο στην επόμενη σχέση σου και,στο ξαναλεω,δοκίμασε με μεγαλύτερο.



    Sent from my iPad using Tapatalk
    Μεγαλυτερος φιλε; : D Χαχα πλακα κανω.

    Νηματοθετρια ειναι πιθανο απο το αγχος να κανει συσπασεις ο κολπος σου. Νομιζω τα κοριτσια του φορουμ θα σου δωσουν πιο καλη καθοδηγηση. Αναρωτιεμαι αν ολο το αγχος προερχεται απο ανασφαλεια για το αν θς σε αποδεχτει ο συντροφος σου. Ισως θα αισθανοσουν πιο ανετα αν του εξομολογουσουν την ιστορια σου οπως εδω και εκεινος σε εκανε να να αισθανθεις ομορφα. Στο πρακτικο κομματι εχουν σημασια τα προκαταρκτικα αλλα το ψυχολογικο μαλλον ειναι πιο σημαντικο.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Η επίσκεψη στον γυναικολόγο είναι έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη. Να ρωτήσεις όχι μόνο για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά όλα τα βασικά περί γυναικολογικής υγιεινής, προστασίας κτλ κτλ. Αυτά που λες για τις σχέσεις σου είναι εντελώς απαράδεκτα και δεν μπορεί να έχεις μία υγιή σεξουαλική ζωή όταν προσαρμόζεσαι σε αυτά που (νομίζεις ότι) θέλουν οι άλλοι. Αν δεν έχεις η ίδια αυτοπεποίθηση και σεβασμό για τον εαυτό σου, πως να λειτουργήσει μία σχέση σωστά; Όταν λες στον άλλο σταμάτα και δεν το σέβεται, λέγεται βιασμός να ξέρεις. Αν δεν είναι αυτή τραυματική πρώτη φορά, δεν ξέρω τι είναι...
    Λοιπον πηγα σε γυναικολογο της ειπα την κατασταση με κοιταξε και μου ειπε πως ο παρθενικος μου υμενας δεν εχει σπασει και πως μπορει να μου τον σπασει αυτη.(μου ειπε οτι ειναι ελαστικος και δεν σπαει ευκολα)Υστερα εβαλε το δαχτυλο της για να δει και εγω θεωρησα οτι παει ναμου τον σπασει και φοβηθηκα, σφιχτηκα παρα πολυ της ειπα να το βγαλει και μετα λιποθυμησα. Δεν μ εκανε τπτ αλλο και απλα μου ειπε " εσυ θες αντρα" και "σε αφηνω στα αγορια σου να σε φτιαξουν" και απλα να πιω και λιγο κρασακι μπας και χαλαρωσω, διαφορετικα αν δεν χαλαρωσω δεν προκειται να εχω ποτε σεξουαλικες επαφες.Γενικα αγχωθηκα ακομα πιο πολυ,περισσοτερο με το γεγονος οτι λιποθυμησα και την δυσαρεστη αισθηση που μου προκαλεσε το δαχτυλο της. Τι να κανω ρε παιδια να γινω τυφλα σε σημειο να μην θυμαμαι ουτε το ονομα μου και να παω να πηδηχτω? Νομιζω θα μεινω για παντα μονη μου με αυτο το προβλημα που εχω. Βοηθειααα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Απ' οσα μας γραφεις και ερωτικη ελξη νιωθεις και στα προκαταρκτικα ανταποκρινεσαι, οποτε ασεξουαλ πολυ απιθανο να εισαι. Ασεξουαλ βασικα ειναι το ατομο που δεν ελκεται σεξουαλικα, οχι που δεν διεγειρεται καθολου η σε καποιο βαθμο (αν και υπαρχει κι αυτη η βερσιον, παλι δεν νομιζω οτι παιζει στην περιπτωση σου). Οπως σου εγραψαν καποια απ' τα παιδια, το ψυχολογικο ειναι μαλλον το σημειο που πρεπει να εστιασεις. Απο εκει και περα μου κανει εντυπωση που κανεις δεν σου προτεινε το θεμα του ειδικου, δηλαδη του/της ψυχολογου. Εσυ το εχεις σκεφτει καθολου; Σε ειδικο δεν πηγαινει κοσμος μονο πχ λογω θεματων αγχους η καταθλιψης αλλα και για σεξουαλικα προβληματα. Μου κανει εντυπωση που σε αντρες με παρομοια θεματα ο ειδικος προτεινεται σχεδον καθολικα εδω μεσα ενω στην κοπελα ολοι προτεινουν να χαλαρωσει κι ολα καλα θα πανε... Η ψυχολογια ομως δεν κανει διακρισεις. Μας εγραψες για παραδειγμα οτι μεγαλωσες σε συντηρητικο περιβαλλον, και γενικοτερα δειχνεις προσηλωμενη σε διαφορα στερεοτυπα γυρω απο το σεξ αλλα και το "ρολο της γυναικας". Επισης βλεπω εχεις μια εμμονη με το θεμα της διεισδυσης, η οποια οχι επιβεβλημενη, ουτε καν απαραιτητη για οργασμο δεν ειναι για αρκετες γυναικες. Μιας και καμια απ΄ τις κοπελες δε σε ρωτησε, δεν ειναι ξεκαθαρο απο οσα εγραψες αν πχ η διεισδυση με το δαχτυλο σε ευχαριστει η οχι οταν εισαι μονη σου.

    Οσο για τη γυναικολογο σου, με δεδομενο τον αναισθητο τροπο που σου φερθηκε ισως θα ηταν καλη ιδεα να την αλλαξεις. Η συμπεριφορα της ειναι απαραδεκτη. Σε γιατρο πηγαινεις για να γινεις καλυτερα οχι για σε κανει να λιποθυμας και μετα να μη ζηταει ουτε συγγνωμη. Σαφως και υπαρχουν επαγγελματιες εκει εξω που δεν ειναι γαϊδουρες. Παντως, αλλο η γυναικολογος κι αλλο η ψυχολογος κι επειδη χρειαζεται η πρωτη δε σημαινει πως δε μπορει να βοηθησει πολυ και η δευτερη.
    Last edited by oboro; 21-12-2018 at 15:20.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Α επισης τη "συμβουλη" με το "κρασακι" καλυτερα να ξεχασεις οτι την ακουσες. Οχι μονο δεν ειναι φαρμακο για σεξουαλικα η ψυχολογικα το αλκοολ αλλα υπαρχουν κιολας αρκετοι επιτηδειοι που ειδικευονται σε τετοιες "φασεις" με μονο σκοπο την εκμεταλλευση της κοπελας που εχει πιει λιγο παραπανω.
    Last edited by oboro; 21-12-2018 at 15:02.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μεγάλο πρόβλημα με γονείς!SOS!
    By Skabbers in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 08-11-2018, 17:47
  2. Μεγάλο πρόβλημα με πρώην
    By depoi29 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 10-02-2017, 01:06
  3. Μεγάλο πρόβλημα με την οικογένεια και με όλα γενικά.
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 21-06-2016, 18:29
  4. Έχω μεγάλο πρόβλημα;;;;;;
    By SissyOly in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 7
    Last Post: 24-01-2014, 11:06
  5. εχω μεγαλο προβλημα με την σχεση μου!!
    By mpempoula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2012, 12:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •