Φωτοεπιληψια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Φωτοεπιληψια

    Γνωριζετε που μπορω να κανω εξετασεις για την παθηση; Εχω πολυ μεγαλο προβλημα με φωτα που αναβοσβηνουν, με πιανει ζαλαδα και νευρικοτητα σε σημειο που τα χανω, νομιζω οτι θα παθω καποια κριση. Ολα ξεκινησαν μετα απο ενα ατυχημα που ειχα πριν μερικα χρονια, επεσα κατω τρανταχτηκα και μετα ειχα για μερες ναυτια και ζαλαδα. Απο τοτε ξεκινησαν ολα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εκτος αυτου μαλον δε σ αρεσει και πολυ το φως
    πρωτα νοσει η ψυχη και μετα το σωμα ιπποκρατης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    σε νευρολογο. αυτοι κανουν εγκεφαλογραφηματα, μονο απο αυτο θα φανει. να ξερεις, θα σου βαλουν φωτα μπροστα σου να αναβωσβηνουν.
    ισως να μην ειναι αυτο, αλλα θα στο πει ο ειδικος μετα απο εξετασεις αυτο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by garida View Post
    σε νευρολογο. αυτοι κανουν εγκεφαλογραφηματα, μονο απο αυτο θα φανει. να ξερεις, θα σου βαλουν φωτα μπροστα σου να αναβωσβηνουν.
    ισως να μην ειναι αυτο, αλλα θα στο πει ο ειδικος μετα απο εξετασεις αυτο
    Ωχ αν μου βαλουν φωτα να αναβοσβηνουν σιγουρα θα παθω κατι. Ξερεις καποιο δημοσιο νοσοκομειο που ειναι καπως εξειδικευμενοι και υπευθυνοι;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    ναι αλλα νομιζω οτι δεν κανει να λεμε...λολ. ξερω θεσσαλονικη το μεγαλο εκτος πολης :P οι εξειδικευμενοι στην επιληψια νευρολογοι που εχουμε θεσνικη ειναι ολοι εξαιρετικοι και δουλευουν και σε δημοσια νοσοκομεια. αν τους πεις πως θελει να γινει δωρεαν θα σε παραπεμψουν

    αν εχεις κριση εκεινη την ωρα βρισκεται και ο γιατρος εκει, οποτε δεν θα συμβει κατι κακο. δεν ξερω βεβαια αν θα σου κανουν εγκεφαλογραφημα. αυτη ειναι η εξεταση για την επιληψια, αλλα δεν ξερω αν αυτο εχεις. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by garida View Post
    ναι αλλα νομιζω οτι δεν κανει να λεμε...λολ. ξερω θεσσαλονικη το μεγαλο εκτος πολης :P οι εξειδικευμενοι στην επιληψια νευρολογοι που εχουμε θεσνικη ειναι ολοι εξαιρετικοι και δουλευουν και σε δημοσια νοσοκομεια. αν τους πεις πως θελει να γινει δωρεαν θα σε παραπεμψουν

    αν εχεις κριση εκεινη την ωρα βρισκεται και ο γιατρος εκει, οποτε δεν θα συμβει κατι κακο. δεν ξερω βεβαια αν θα σου κανουν εγκεφαλογραφημα. αυτη ειναι η εξεταση για την επιληψια, αλλα δεν ξερω αν αυτο εχεις. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια
    Καταλαβα. Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, μενω Αθηνα ομως.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε εγώ δε ξέρω καθόλου τι μπορεί να κάνει ο γιατρός για να διαγνώσει αυτό που αντιμετωπίζεις αλλά πιστεύω οτι πρέπει να επισκευτείς νευρολόγο σε κλινικη η νοσοκομείο να σε υποβάλει σε ειδικές διαγνωστικές εξετάσεις(μπορει να χρειάζεται και μαγνητικος τομογράφος που είναι μεγάλου κόστους μηχάνημα) και σε οφθαλμιατρειο οπου σου εφιστώ τη προσοχή γιατί οι διαγνωστικές εξετάσεις δεν είναι ανέμακτες σου δημιουργούν και προβλήματα ειδικά αμα έχεις φωτοευαισθησια εγω δε θα άφηνα να μου κανουν ειναι σα να σου βγαζουν φωτογραφια με φλας μεσα στο ματι. Δε θελω να σε φοβισω για το οφθαλμιατρειο αλλα εγω εχω καει απο εξεταση που μου κανανε και το μετανοιωσα που την εκανα αν με ειχαν προειδοποιήσει δε υπηρχε περιπτωση να την εκανα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    απλα είχα πολυ απλό προβλημα εγω και δε χρειαζοτανε. Δεν εβγαλε και τιποτα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    και ψάξτο πολυ φίλε πάρε διαφορετικές γνώμες και κάνε όλες τις διαγνωστικές εξετάσεις
    που μπορείς να βρεις γιατί δεν είναι απλό το ζητημά σου και δεν είναι όλοι οι γιατροί σαίνια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @Ορεστη γεια σου
    Πάσχω από επιληψία και πηγαίνω λογικά εκεί που λέει η γαρίδα
    Το εγκεφαλογράφημα είναι με φώτα που αναβοσβηνουν
    Έχω κιόλας κανονισμένο την Τετάρτη
    Αυτοί ξέρουν
    Δεν νομίζω να σε άφηναν να πάθεις κρίση

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ευχαριστω παιδια. Δε νομιζω να παω, εχω αλλα προβληματα να λυσω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •