Σενάριο για ταινία!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    16

    Σενάριο για ταινία!

    Είμαι 40 ετών διαζευγμένη εδώ και 2 χρόνια.πριν ενα χρόνο γνώρισα έναν άντρα 48 ετών στην ίδια ακριβώς οικογενειακή κατάσταση με εμένα.Στην πρώτη κοινή μας έξοδο μου εξήγησε ότι ήταν ήδη σε μια σχέση (συμβίωση)διάρκειας 5 χρόνων περίπου που όμως είχε φτάσει σε αδιέξοδο και ουσιαστικά για εκείνον ήταν θέμα χρόνου να τελειώσει και επίσημα.Μου είπε ότι τον ενδιέφερα πολύ σαν γυναίκα όμως θα προτιμούσε να ξεκαθαρίσει την όλη κατάσταση με την άλλη κυρία και μετά να προχωρούσαμε σε μια σχέση μεταξύ μας.Με ενδιέφερε πολύ σαν άτομο και εκτιμώντας την ειλικρίνεια του συμφώνησα να βλεπόμαστε φιλικά και μόνο μέχρι να γίνει αυτό που έλεγε.Και έτσι έγινε μέχρι που μετά από δυο μήνες χωρίς να το καταλάβουμε έγινε το αυτονόητο!!Απο την επόμενη μέρα μπήκαμε στην διαδικασία εκείνος να μου ζητά χρόνο ώστε να τελειώσει με την άλλη γυναίκα με τον πιο ανώδυνο και έντιμο τρόπο κι εγώ να περιμένω υπομονετικά στην αρχή και πιέζοντας τον αργότερα να επισπεύσει την διαδικασία γιατι δεν αντεχα άλλο με αυτό το τρίγωνο.Επιτέλους μετά από 6 μήνες μου ανακοίνωσε ότι χώρισε,έφυγε από το σπίτι της και μετακόμισε στο δικό του.Συνεχίσαμε λοιπόν την σχέση μας υποτίθεται χωρίς να πρέπει πλέον να κρυβόμαστε και να προσέχουμε την κάθε μας κίνηση αφού αντικειμενικά δεν υπήρχε λόγος ποια να το κάνουμε.Πέρασαν 4 μήνες που κατ εκείνον ήταν όλα καλά όπως έλεγε κατ εμένα όμως υπήρχε κάτι που δεν μου άρεσε.Έβλεπα ότι κάτι τον φόβιζε,φρόντιζε επιμελλώς να κυκλοφορούμε μαζί πάντα αργά και σε μέρη που δεν είχαν και τόσο κόσμο.Ώσπου την προηγούμενη εβδομάδα πήρα ένα μήνυμα στο κινητό μου από μια άγνωστη γυναίκα που με έστελνε σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί για να διαπιστώσω με τα μάτια μου όπως έλεγε με τι άτομο είχα μπλέξει!Πήγα και τον είδα με την γυναίκα που είχε την προηγούμενη σχέση κι όταν τον ρώτησα αν είχε να μου πει κάτι γι αυτόμου είπε απλά ότι αποφάσισε να είναι μαζί της.(σημειώνω δε ότι πριν λάβω εκείνο το μήνυμα είχα μιλήσει τηλεφωνικά μαζί του και προφασιζόμενος πονοκέφαλο μου ζήτησε να μην βλεπόμασταν εκείνη την μέρα και κλείσαμε το τηλέφωνο λέγοντας μου ότι με αγαπάει πολύ!!)Από εκείνη την μέρα δεν επικοινώνησε ξανά μαζί μου.Το συναίσθημα που νιώθω αυτή την στιγμή είναι μόνο ενα...Πόνος! Νομίζω ότι θα τρελαθώ προσπαθώντας συνεχεια να δώσω απαντήσεις στα αμέτρητα γιατι που δεν με αφήνουν να βρώ την ψυχική μου ηρεμία και γαλήνη.Θέλω να το μοιραστω μαζί σας και θέλω πραγματικά να ακούσω την γνώμη σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Οπως σου ειπαμε και στο αλλο τοπικ ,απο την αρχη δεν επρεπαι να μπλεξεις με καποιον ειδη δεσμευμενο.Σε δουλευε και σε πιον αντρα δεν θα αρεσε να εχει 2 γυναικες?Δεν αξιζε με λιγα λογια και πυστευω οτι πρεπει να τον γραψεις εκει που δεν ανατελει ο ηλιος..............

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καλημερα,


    οι ερωτικες σχεσεις σε τι επιπεδο ηταν??
    απο οσο καταλαβα βρισκοσασταν μονο για καφε και γενικα σε εξωτερικους χωρους???
    Ειχατε ολοκληρωμενες σχεσεις??? και αν ναι πως θα τις εκρινες?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by maria...
    Οπως σου ειπαμε και στο αλλο τοπικ ,απο την αρχη δεν επρεπαι να μπλεξεις με καποιον ειδη δεσμευμενο.Σε δουλευε και σε πιον αντρα δεν θα αρεσε να εχει 2 γυναικες?Δεν αξιζε με λιγα λογια και πυστευω οτι πρεπει να τον γραψεις εκει που δεν ανατελει ο ηλιος..............
    μαρια αφου το ειπες γιατι το ξαναλες??
    σου φαινεται για περιορισμενης ορασης η ελπιδα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Originally posted by krino
    καλημερα,


    οι ερωτικες σχεσεις σε τι επιπεδο ηταν??
    απο οσο καταλαβα βρισκοσασταν μονο για καφε και γενικα σε εξωτερικους χωρους???
    Ειχατε ολοκληρωμενες σχεσεις??? και αν ναι πως θα τις εκρινες?

    βρε κρινο αυτη 40αρα αυτος 48 ετων λες να μην ειχαν ολοκληρωση και να παιζανε τις κουμπαρς???πες μου δλδ???:cool:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Originally posted by krino
    Originally posted by maria...
    Οπως σου ειπαμε και στο αλλο τοπικ ,απο την αρχη δεν επρεπαι να μπλεξεις με καποιον ειδη δεσμευμενο.Σε δουλευε και σε πιον αντρα δεν θα αρεσε να εχει 2 γυναικες?Δεν αξιζε με λιγα λογια και πυστευω οτι πρεπει να τον γραψεις εκει που δεν ανατελει ο ηλιος..............
    μαρια αφου το ειπες γιατι το ξαναλες??
    σου φαινεται για περιορισμενης ορασης η ελπιδα?


    δεν την βλεπω αυτη την στιγμη να σου πω.....μπορει να μην βλεπει καλα λολ:cool:

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κοφτο γιατι θα αρχισεις να τρως μπινελικια και δεν κανει πρωι πρωι.
    Το τι εχει κανει η ελπιδα θα μας το πει η ιδια.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Ελπιδα σε ακουμε....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    κρινο παλι τα ιδια??σεκαθε τοπικ θα μαλωνουμε τι θα γινει με μας τους 2?ελεος.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    16
    Παιδια σίγουρα δεν θέλω να μου χαιδέψετε τα αφτια!Αναγνωρίζω τις ευθύνες μου στο όλο θέμα. τα βάζω με τον εαυτό μου γιατι έφτασα 40 και κάνω συνέχεια λάθος επιλογές

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    λοιπον μετα την ευχαριστη παρεμβαση απο το μαρακι ας παμε στο θεμα.....


    Καταρχην ειανι σαφες οτι χειριστηκες με καποιο τροπο, αυτο ας πουμε οτι ειναι ντεφακτο οσο και αν σε ποναει.
    Ειαι επισης σαφες οτι ο φιλος σου δεν σου ειπε την πασα αληθεια σε οτι συνεβαινε στη ζωη του.
    Φαινεται οτι δεν ειχει ξεκαθαρισει απολυτα το τι θελει να κανει η ισως να μην του ξεκαθαριζε η ιδια η φιλη του.

    Εχεις λοιπον ενα ατομο που φαινεται οτι περασες μαζι του καλα εστω και για λιγους μηνες.


    Εφοσον σου δηλωσε οτι θελει να συνεχισει μαζι της (αν αυτο ισχυει) οπως καταλαβαινεις εσυ περισευεις!!!







    Τωρα εσυ ρωτας το γιατι αν δεν απατωμαι.
    Ρωτας γιατι σε χειριστηκε ετσι....
    γιατι προφανως αυτος ηταν ο ανθρωπος που ειχες διπλα σου, οχι κατι λιγοτερο.
    Ναι μεν δεν σου φερθηκε σωστα αλλα δεν θα βγαλεις κατι αν τον βριζεις.
    Φαινεται οτι δοκιμασε μαζι σου, συγκρινε και η πρωην του φανηκε ισχυροτερη (οχι ομως γιατι εσυ ερχεσαι δευτερη).
    Θα πρεπει να δεχτεις οτι οι δεσμοι τους ηταν αρκετα σοβαροι για να παει παρακατω.


    Τωρα ας παμε στο σημερα.
    Διακρινω μια σοβαρη γυναικα που ναι μεν πληγωθηκε αλλα δεν επεσε και ο ουρανος στο κεφαλι, σωστα?
    Πιστευω οτι αυτη η εμπειρια αν μη τι αλλο σου εγινε μαθημα.
    Μαθημα πολλων χρησεων.

    Καταρχην εζησες ενα ομορφο εξαμηνο (?) και αυτο μην το πετας.
    Το οτι δεν ειχε την συνεχεια που περιμενες δεν λεει κατι ακριβως.
    Το μονο που σου αφηνει σαν γευση ειναι οτι δεν πηρες αυτο που δικαιουσε και απο την αλλη οτι πρεπει να επαναδραστηριοποιηθεις για να βρεις κατι πιο συμβατο με εσενα.


    Να ξερεις οτι η χημεια των ανθρωπων χρειαζεται και εκτος των αλλων τυχη και για να βρεις αυτο που αναζητας πρεπει να ρισκαρεις και μαλλον οχι μια φορα αλλα και παραπανω.

    Τελος εχω την εντυπωση οτι θα πρεπει να εισαι λιγο πιο επιφυλακτικη σε οσα σου συμβαινουν.
    Μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι κομματακι ευκολοπιστη.
    Θα πρεπει να τεσταρεις την σχεση σου πριν παραδοθεις σε αυτη για να μην εκτιθεσαι τουλαχιστον ψυχικα....

    Αν θες να ρωτησεις κατι αλλο πες μου.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ελπίδα
    Παιδια σίγουρα δεν θέλω να μου χαιδέψετε τα αφτια!Αναγνωρίζω τις ευθύνες μου στο όλο θέμα. τα βάζω με τον εαυτό μου γιατι έφτασα 40 και κάνω συνέχεια λάθος επιλογές

    κανεις δεν θα σου χαιδεψει τα αυτια!
    Επισης οι ευθυνες σε μια σχεση δεν ειναι αποκλειστικες, τις μοιραζεσαι μαζι με τον συντροφο σου....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    16
    με διάβασες πολύ καλά.με ψυχολόγησες!Με την ψυχολογία που έχω αυτή την στιγμή φοβάμαι να εμπιστευτώ ξανά κάποιον.Πάντα τα έδινα όλα στις σχέσεις μου και πάντα σε λάθος όπως αποδείχθηκε ανθρώπους.Διακρίνω σε εσένα έναν άνθρωπο με σωστή κρίση.Δεν ξέρω τίποτα απολύτως για σένα.Πόσο χρονών είσαι?Μίλησε μου λίγο αν θες

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ακομα ενα σχολιο καθως ξαναδιαβαζα το θεμα σου αγαπητη ελπιδα....

    Ο τιτλος που εβαλες με ξενιζει,
    φαινεται οτι θεωρεις οτι ζεις μια εξωπραγματικη κατασταση.
    Φυσικα δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο που ζεις αλλα δυστυχως
    ειανι κατι που μπορει να συμβει σε ολους μας.

    Υπαρχει μεγαλη ανασφαλεια γυρω μας και ολοι παιζουν ποντο ποντο
    τα παιχνιδια των σχεσεων. Οτι ζεις τωρα ειναι βεβαιο οτι το εχουμε ζησει (η θα το ζησουμε)
    ολοι μας σε διαφορες παραλαγες.

    Ωστόσο δεν νομιζω οτι κανεις μας εχει κανει λαθος επιλογες ακριβως οπως σκεφτεσαι.
    Υπαρχουν λαθος στιγμες με λαθος ανθρωπους αλλα οχι λαθος επιλογες.
    Θελω να πω οτι δεν ειναι ακριβως σωστο να κρινεις εκ του αποτελεσματος.
    Αφαιρεις ετσι ενα κομματι απο την ζωη σου και την πετας.
    Μην μετανιωνεις για τιποτα απο οτι εχεις κανεις, κρατα τις ομορφες στιγμες, πετα τις ασχημες και προχωρησε με νεες δυναμεις την ζωη σου.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by ελπίδα
    με διάβασες πολύ καλά.με ψυχολόγησες!


    δεν ειναι δυσκολο, ολοι μας κουβαλαμε τετοιες εμπειριες...



    Με την ψυχολογία που έχω αυτή την στιγμή φοβάμαι να εμπιστευτώ ξανά κάποιον.


    δεν ειναι κακο αυτο.
    Αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ξαναπροσπαθησεις να αποκτησεις μια νεα σχεση.
    Αν μη τι αλλο εισαι πολυ νεα και το πιο ευχαριστο πραγμα στη ζωη ειναι να γνωριζεις καινουριους ανθρωπους.




    Πάντα τα έδινα όλα στις σχέσεις μου και πάντα σε λάθος όπως αποδείχθηκε ανθρώπους


    σου ειπα μην κρινεις ΜΟΝΟ απο το αποτελεσμα, ειναι λαθος και διαγραφεις χρονο απο την ζωη σου.
    Οι ομορφες στιγμες που εζησες ηταν δικες σου και δεν μπορεις να τις πεταξεις ετσι.
    Θα ηταν τραγικο λαθος αυτο.




    .Διακρίνω σε εσένα έναν άνθρωπο με σωστή κρίση.


    οι γνωμες διίστανται...
    αλλα σε αυτο εγω συμφωνω μαζι σου.




    Δεν ξέρω τίποτα απολύτως για σένα.Πόσο χρονών είσαι?Μίλησε μου λίγο αν θες


    ειμαι 40 κατι χρονων και γραφω εδω στο φορουμ μελετωντας τους ανθρωπους, τις αδυναμιες τους κλπ.

    Ο ανθρωπος ειναι περιπλοκος οργανισμος και εχουν τρομερο ενδιαφερον οι αντιδρασεις του κατω απο συνθηκες...




Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •