Τα έκανα μαντάρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    23

    Τα έκανα μαντάρα

    Kαλό μεσημέρι πρώτο μήνυμα στο forum, και φυσικά το γράφω από την στεναχώρια μου για το πως έκανα τα πράγματα και τώρα έχω σκάσει.

    Πήγα να πάρω το παιδί 13 ετών από το εργαστήριο μουσικής σήμερα. Πάει με ένα φίλο του και σήμερα συμπλήρωσαν ένα μήνα.
    Η κατάσταση έχει ως εξής, όπως νόμιζα εγώ τα μαθήματα ήταν δωρεάν γιατί είχα ρωτήσει το φίλο του γιού μου και μου είχε πει δεν πληρώνουμε τίποτα, (είχα την εντύπωση ότι ο πατέρας του τους είχε βάλει σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα και ήταν δωρεάν).

    Έλα που δεν ήταν δωρεάν. Σήμερα ο δάσκαλος τους μου το ξεφούρνισε χρωστάτε 50 ευρώ για τον προηγούμενο μήνα. Θύμωσα γιατί πραγματικά δεν περίμενα να βγω με χρέος χωρίς να το γνωρίζω, έφταιγε σαφώς και ο δάσκαλος τους που από την πρώτη μέρα δεν μου εξηγήθηκε, αλλά η αντίδραση μου ήταν με πολύ θυμό και αψυχολόγητη.

    Έκανα ρεζίλι τον γιό μου γιατί είπα μπροστά στον φίλο του και στον δάσκαλο, ότι δεν πρόκειται να ξαναπάει στο μάθημα, χωρίς να τον ρωτήσω αν θέλει να πάει ή να ξαναπάει.

    Μετάνιωσα πολύ για την συμπεριφορά μου ίσως συνεχίσει να πηγαίνει γιατί έβαλε τα κλάματα πήρε την μάνα του τηλέφωνο στην δουλειά με μάλωσε η γυναίκα μου, και όλα έγιναν πολύ άσχημα, η πραγματική αλήθεια είναι ότι τα χρήματα δεν μας περίσευαν σε καμία περίπτωση και δεν θα το άρχιζε καν αν γνώριζα ότι έπρεπε να πληρώνει, αν και φαίνεται μικρό το ποσό για την οικογένεια μας είναι πάρα πολύ αυτό τον καιρό.

    Έτσι έχουν τα πράγματα μίλησα πριν λίγο μετά από μια ώρα στον γιό μου και του εξήγησα ότι δεν φταίει αυτός και φταίω εγώ και ότι αντέδρασα έτσι επειδή δεν έχουμε χρήματα αλλά τι το θες, για δώστε καμία συμβουλή μπας και διορθώσω τίποτα και παρηγορηθώ και εγώ που τα έκανα μαντάρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by dimitris_1 View Post
    Kαλό μεσημέρι πρώτο μήνυμα στο forum, και φυσικά το γράφω από την στεναχώρια μου για το πως έκανα τα πράγματα και τώρα έχω σκάσει.

    Πήγα να πάρω το παιδί 13 ετών από το εργαστήριο μουσικής σήμερα. Πάει με ένα φίλο του και σήμερα συμπλήρωσαν ένα μήνα.
    Η κατάσταση έχει ως εξής, όπως νόμιζα εγώ τα μαθήματα ήταν δωρεάν γιατί είχα ρωτήσει το φίλο του γιού μου και μου είχε πει δεν πληρώνουμε τίποτα, (είχα την εντύπωση ότι ο πατέρας του τους είχε βάλει σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα και ήταν δωρεάν).

    Έλα που δεν ήταν δωρεάν. Σήμερα ο δάσκαλος τους μου το ξεφούρνισε χρωστάτε 50 ευρώ για τον προηγούμενο μήνα. Θύμωσα γιατί πραγματικά δεν περίμενα να βγω με χρέος χωρίς να το γνωρίζω, έφταιγε σαφώς και ο δάσκαλος τους που από την πρώτη μέρα δεν μου εξηγήθηκε, αλλά η αντίδραση μου ήταν με πολύ θυμό και αψυχολόγητη.

    Έκανα ρεζίλι τον γιό μου γιατί είπα μπροστά στον φίλο του και στον δάσκαλο, ότι δεν πρόκειται να ξαναπάει στο μάθημα, χωρίς να τον ρωτήσω αν θέλει να πάει ή να ξαναπάει.

    Μετάνιωσα πολύ για την συμπεριφορά μου ίσως συνεχίσει να πηγαίνει γιατί έβαλε τα κλάματα πήρε την μάνα του τηλέφωνο στην δουλειά με μάλωσε η γυναίκα μου, και όλα έγιναν πολύ άσχημα, η πραγματική αλήθεια είναι ότι τα χρήματα δεν μας περίσευαν σε καμία περίπτωση και δεν θα το άρχιζε καν αν γνώριζα ότι έπρεπε να πληρώνει, αν και φαίνεται μικρό το ποσό για την οικογένεια μας είναι πάρα πολύ αυτό τον καιρό.

    Έτσι έχουν τα πράγματα μίλησα πριν λίγο μετά από μια ώρα στον γιό μου και του εξήγησα ότι δεν φταίει αυτός και φταίω εγώ και ότι αντέδρασα έτσι επειδή δεν έχουμε χρήματα αλλά τι το θες, για δώστε καμία συμβουλή μπας και διορθώσω τίποτα και παρηγορηθώ και εγώ που τα έκανα μαντάρα.
    Κατ'αρχήν έχω να σου πω ένα μπράβο που αναγνωρίζεις το λάθος σου και θέλεις να το διορθώσεις. Μπορεί να σου φαίνεται αυτονόητο, αλλά για άλλες οικογένειες, όπως η δικιά μου, δεν είναι.

    Τώρα το σημαντικότερο λάθος που το επισήμανες και εσύ, είναι ότι έκανες ρεζίλι τον γιο σου, μπροστά στα άλλα τα παιδιά. Ποτέ δεν το κάνουμε αυτό, ποτέ. Ξέρω τι σημαίνει να σε κάνει ρεζίλι ο γονιός σου, το ξέρω πολύ καλά και είναι από τα χειρότερα συναισθήματα.

    Από την άλλη, έπρεπε να το ψάξεις και εσύ πιο πολύ. Με την λογική πάντα, δεν υπάρχει κάτι δωρεάν φίλε μου στην σημερινή ημέρα. Τα πάντα πληρώνεις, οπότε έπρεπε από την μεριά σου, να το ψάξεις το θέμα περισσότερο.

    Σίγουρα 50 ευρώ το μήνα είναι αρκετά, αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τον γράψεις κάπου αλλού που να του αρέσει, ίσως με λιγότερα χρήματα. Το ότι του εξήγησες είναι καλό, δώσε του όμως και λίγο χρόνο να ηρεμήσει. Μην τον πιέζεις προς το παρόν.

    Δες με την γυναίκα σου, αν μπορεί το παιδί να συνεχίσει εκεί, αλλιώς να βρείτε κάποια άλλη ασχολία. Αν και δεν νομίζω το ίδιο το παιδί να θελήσει να ξανά πάει εκεί.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Κατ'αρχήν έχω να σου πω ένα μπράβο που αναγνωρίζεις το λάθος σου και θέλεις να το διορθώσεις. Μπορεί να σου φαίνεται αυτονόητο, αλλά για άλλες οικογένειες, όπως η δικιά μου, δεν είναι.

    Τώρα το σημαντικότερο λάθος που το επισήμανες και εσύ, είναι ότι έκανες ρεζίλι τον γιο σου, μπροστά στα άλλα τα παιδιά. Ποτέ δεν το κάνουμε αυτό, ποτέ. Ξέρω τι σημαίνει να σε κάνει ρεζίλι ο γονιός σου, το ξέρω πολύ καλά και είναι από τα χειρότερα συναισθήματα.

    Από την άλλη, έπρεπε να το ψάξεις και εσύ πιο πολύ. Με την λογική πάντα, δεν υπάρχει κάτι δωρεάν φίλε μου στην σημερινή ημέρα. Τα πάντα πληρώνεις, οπότε έπρεπε από την μεριά σου, να το ψάξεις το θέμα περισσότερο.

    Σίγουρα 50 ευρώ το μήνα είναι αρκετά, αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να τον γράψεις κάπου αλλού που να του αρέσει, ίσως με λιγότερα χρήματα. Το ότι του εξήγησες είναι καλό, δώσε του όμως και λίγο χρόνο να ηρεμήσει. Μην τον πιέζεις προς το παρόν.

    Δες με την γυναίκα σου, αν μπορεί το παιδί να συνεχίσει εκεί, αλλιώς να βρείτε κάποια άλλη ασχολία. Αν και δεν νομίζω το ίδιο το παιδί να θελήσει να ξανά πάει εκεί.
    O ανιψιός μου σε άλλη πόλη έκανε δωρεάν το μάθημα καθώς ήταν ένα πρόγραμμα επιδοτούμενο από τον Δήμο. Αυτό μας καθησύχασε. Και εγώ και η γυναίκα μου επανειλημμένα τις δύο πρώτες φορές ρωτήσαμε τον φίλο του γιου μας πόσο κοστίζουν τα μαθήματα και το παιδί μας διαβεβαίωσε δεν χρειάζεται να πληρώσουμε αφήνοντας να εννοηθεί ότι έχει συνεννοηθεί ο πατέρας του.
    Όταν πήγα εγώ να πάρω τον γιό μου τις μισές φορές την δεύτερη την τέταρτη κλπ ο καθηγητής δεν με ρώτησε τίποτα ούτε το επώνυμο μου, ούτε αν χρεωνόμαστε τα μαθήματα ούτε πόσο κρατάει το πρόγραμμα. Δεν είμαστε και από το Διάστημα. Δεν θέλω να αποποιηθώ το μερίδιο ευθύνης μου αλλά υπήρξε σοβαρή ασυνεννοησία σε βαθμό χαζομάρας εκ μέρους του καθηγητή και εκ μέρους μου.
    Last edited by dimitris_1; 22-12-2018 at 18:58.

  4. #4
    Αχ, Δημήτρη, αυτό το έχει πάθει ο ένας αδελφός μου με το ανήψι μου. Το πήγε το παιδί σε μαθήματα τρομπέτας σε έναν Δήμο και στο τέλος της εκπαιδευτικής χρονιάς του είπαν οτι οφείλει 300 ευρώ! Ο αδελφός μου ήξερε οτι τα μαθήματα ήταν δωρεάν και μέχρι εκείνη την στιγμή δεν τον ενημέρωσε κανείς για κάτι διαφορετικό. Όμως η γραμματέας του πολιτιστικού τμήματος του Δήμου του είπε οτι ήταν δωρεάν μόνο για τους δημότεςκαι εκείνος ήταν από άλλο Δήμο.
    Δεν θα έπρεπε όμως να τον ενημερώσει από την αρχή για τα δίδακτρα; Αφού κανένα άλλο παιδάκι δεν πλήρωνε δίδακτρα, πώς να το ήξερε ο αδελφός μου;
    Τελικά δεν τα πλήρωσε τα χρήματα επειδή δεν τα είχε και εκείνοι τον απείλησαν οτι θα του τα χρεώσουν στην Εφορία. Τέλος πάντων, έγινε ένας χαμός και τελικά το παιδί δεν συνέχισε την επόμενη χρονιά, αν και τα βολέψαμε οικονομικά, προσφέρθηκα εγώ. Μάλλον αισθάνθηκε άσχημα το παιδί, επειδή ο αδελφός μου έκανε το ίδιο λάθος με σένα, έγινε η φασαρία μπροστά του, δηλαδή.
    Δεν ξέρω πού μένεις, αλλά υπάρχουν Δήμοι που κάνουν οικονομικά μαθήματα μουσικής (με 10-15 ευρώ τον μήνα) και κάποιοι κάνουν δωρεάν. Για ψάξε λίγο...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    23
    Κασσάνδρα και Κώστα μου, εμένα μου χάλασε η διάθεση γιατί είπα μπροστά στον γιο μου, στον φίλο του και στον καθηγητή ότι σταματάει τα μαθήματα, εκνευρισμένος, δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ, αισθάνθηκα αδικημένος. Χωρίς να αντιληφθώ τι προκαλούσα στον γιο μου, ντροπή, στεναχώρια, ότι θα αισθάνεται μειονεκτικά ότι η οικογένεια του δεν έχει χρήματα και όλα αυτά.

    Τέλος πάντων θα γίνει συζήτηση ξανά με το παιδί και την γυναίκα μου και θα δούμε. Πάντως δεν το χειρίστηκα σωστά το θέμα και τώρα τρώγομαι από την στεναχώρια μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by dimitris_1 View Post
    Kαλό μεσημέρι πρώτο μήνυμα στο forum, και φυσικά το γράφω από την στεναχώρια μου για το πως έκανα τα πράγματα και τώρα έχω σκάσει.

    Πήγα να πάρω το παιδί 13 ετών από το εργαστήριο μουσικής σήμερα. Πάει με ένα φίλο του και σήμερα συμπλήρωσαν ένα μήνα.
    Η κατάσταση έχει ως εξής, όπως νόμιζα εγώ τα μαθήματα ήταν δωρεάν γιατί είχα ρωτήσει το φίλο του γιού μου και μου είχε πει δεν πληρώνουμε τίποτα, (είχα την εντύπωση ότι ο πατέρας του τους είχε βάλει σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα και ήταν δωρεάν).

    Έλα που δεν ήταν δωρεάν. Σήμερα ο δάσκαλος τους μου το ξεφούρνισε χρωστάτε 50 ευρώ για τον προηγούμενο μήνα. Θύμωσα γιατί πραγματικά δεν περίμενα να βγω με χρέος χωρίς να το γνωρίζω, έφταιγε σαφώς και ο δάσκαλος τους που από την πρώτη μέρα δεν μου εξηγήθηκε, αλλά η αντίδραση μου ήταν με πολύ θυμό και αψυχολόγητη.

    Έκανα ρεζίλι τον γιό μου γιατί είπα μπροστά στον φίλο του και στον δάσκαλο, ότι δεν πρόκειται να ξαναπάει στο μάθημα, χωρίς να τον ρωτήσω αν θέλει να πάει ή να ξαναπάει.

    Μετάνιωσα πολύ για την συμπεριφορά μου ίσως συνεχίσει να πηγαίνει γιατί έβαλε τα κλάματα πήρε την μάνα του τηλέφωνο στην δουλειά με μάλωσε η γυναίκα μου, και όλα έγιναν πολύ άσχημα, η πραγματική αλήθεια είναι ότι τα χρήματα δεν μας περίσευαν σε καμία περίπτωση και δεν θα το άρχιζε καν αν γνώριζα ότι έπρεπε να πληρώνει, αν και φαίνεται μικρό το ποσό για την οικογένεια μας είναι πάρα πολύ αυτό τον καιρό.

    Έτσι έχουν τα πράγματα μίλησα πριν λίγο μετά από μια ώρα στον γιό μου και του εξήγησα ότι δεν φταίει αυτός και φταίω εγώ και ότι αντέδρασα έτσι επειδή δεν έχουμε χρήματα αλλά τι το θες, για δώστε καμία συμβουλή μπας και διορθώσω τίποτα και παρηγορηθώ και εγώ που τα έκανα μαντάρα.
    Ε ενταξει δεν τη θεωρω τοσο υπερβολικη την αντιδραση... Καλυτερα να ειχες πει δεν μας ειχατε ενημερωσει για τα διδακτρα και δεν ξερω αν θα συνεχισουμε γιατι ειναι πολλα τα λεφτα. Καμια φορα κανουν και εκπτωσεις μερικες σχολες. Αν δεν βγαινετε οικονομικα θα εξηγησεις στο παιδι χωρις φωνες οτι δεν εχετε λεφτα. Αν παλι βγαινετε οικονομικα και ειναι ωφελιμη γία το παιδι η σχολη...

  7. #7
    Πριν κάνεις συζήτηση με το παιδί θα πρέπει να σκεφτείς προσεκτικά τί θα του πεις. Μίλησε πρώτα με την γυναίκα σου για να πάρετε μιαν απόφαση "από κοινού".
    Ζήτησε συγγνώμη από το παιδί, δεν είναι καθόλου κακό, πες του οτι θύμωσες ενώ δεν έπρεπεκαι έκανες λάθος. Πες του οτι θα προσπαθήσετε να κάνετε ό,τι είναι δυνατόν για να βρει κάποια διδασκαλία μουσικής που να μπορείτε να πληρώνετε, έστω και λίγο αργότερα, του χρόνου για παράδειγμα. Απλά αυτά που λες να τα εννοείς.
    Και, κύριε Δημήτρη, μην αισθάνεστε τόσο άσχημα. Διορθώνονται τα πράγματα, θα δείτε.
    Εγώ στεναχωριέμαι που μας έχουν φτάσει σ αυτό το σημείο, τους περισσότερους Έλληνες, να μην μπορούμε να έχουμε μια φυσιολογική ζωή πλέον.

  8. #8
    Δείτε! Και ο αδελφός μου έτσι ακριβώς αντέδρασε, όπως εσείς. Είναι οτι από το ξαφνικό χρέος που σου παρουσιάζουν, θυμώνεις και δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς πριν μιλήσεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Δημήτρη, και μόνο που στενοχωρήθηκες αυτό λέει πολλά για εσένα. Ένιωσες οργή και ξέφυγες. Συζήτησε το με το παιδί σου όπως τα λες εδώ και θα καταλάβει γιατί αντέδρασες έτσι. Το κακό θα ήταν να μην αντιλαμβανόσουν πως ντρόπιασες το παιδί ή ακόμη χειρότερα να μην σε ένοιαζε. Αυτοί δηλαδή πως δέχτηκαν το παιδί χωρίς κάποια εγγραφή, χωρίς να πάει πρώτα κάποιος γονιός.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    23
    Όλα είναι εκ των υστέρων.
    Σε όλα τα πράγματα μετράει ο τρόπος.
    Εγώ είπα επιδεικτικά μπρος στον γιο μου στον καθηγητή και τον φίλο του γιου μου, μόλις ρώτησαν πότε θα είναι το επόμενο μάθημα ότι δεν θα υπάρξει επόμενο μάθημα και ο φίλος του θα πάει μόνος του.

    Ο γιός μου στεναχωρήθηκε κυρίως γιατί το είπα μπρος στον φίλο του αισθάνθηκε μειονεκτικά ότι έχει έναν αυταρχικό πατέρα που σκέφτεται συνεχώς τα χρήματα κλπ κλπ κλπ

    Το σωστό θα ήταν να φεύγαμε χαμογελαστοί να του εξηγούσα σε άλλη ήρεμη στιγμή ότι θα διακόψει και να γελάμε όχι να τρέμω από τα νεύρα μου.

    Και όπως είπε και ο φίλος πιο πριν εγώ έχω το μερίδιο ευθύνης που μου αναλογεί, αυτός ο έρμος ο καθηγητής πως στην ευχή δεν μου ζήτησε τα στοιχεία μου, το τηλέφωνο μου να μου εξηγήσει το κόστος τις πρώτες μέρες και άφησε έναν ολόκληρο μήνα. Εγώ την πάτησα γιατί εμπιστεύτηκα τον φίλο του γιου μου, κάθε φορά τον ρωτούσα, είναι σίγουρα δωρεάν και με διαβεβαίωνε ναι. Μίλησα με την αδερφή μου σε άλλη πόλη και μου είπε και ο γιος της πήγαινε 1 ολόκληρο χρόνο δωρεάν και είχα επαναπαυτεί.

    Το θέμα είναι η διαχείριση θυμού νιώθω ότι χάνω τον έλεγχο μερικές φορές.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ετσι οπως το περιγραφεις δεν ακουγεται τοσο τραγικο. Το οτι εκτεθηκε το παιδι μπροστα στο φιλο του ακουγεται υπερβολικη ανησυχια. Συμμαθητης του ειναι, δεν ειναι ο πρωθυπουργος. Το ανησυχητικο ειναι οτι ετρεμες απο τα νευρα σου. Επρεπε απλα να πεις επρεπε να μας ειχατε ενημερωσει για το κοστος, δυστυχως δεν θα συνεχισουμε γιατι ειναι πολλα τα λεφτα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Νομιζω ενα παιδι μπορει να κατανοησει αν ο πατερας του εξηγησει χωρις φωνες οτι η οικογενεια δεν εχει λεφτα. Τα παιδια τα ιδια θελουν να συνεισφερουν στην οικογενεια γιατι ειναι η ομαδα στην οποια ανηκουν και αν πρεπει να το κανουν θυσιαζοντας καποια πραγματα θα το κανουν προθυμα. Το σημαντικο ειναι να υπαρχει επικοινωνια και δικαιοσυνη. Και εγω ηθελα να μαθω μουσικη, γερμανικα.... και εσυ Δημητρη στερηθηκες..... δε νομιζω οτι αν εχεις καποιο παραπονο απο τους γονεις σου ειναι οτι δεν ειχαν περισσοτερα λεφτα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε δες αν θα το πας η όχι απλά και αν δε το πας εξήγησε του πως δε υπάρχει σάλιο. Τώρα απλά έπεσες στα μάτια του γιου σου που δεν ήσουν ψύχραιμος, εκτός από ότι ήθελε να πάει και με το φίλο του σου λέει τι κάνει ο πατέρας μου τώρα πως μιλάει έτσι. Το πας δε το πας πιάστον σοβαρά και πες του μάγκα, έχουμε προβλήματα με τα οικονομικά και μη νομίσεις και για μένα είναι δύσκολα πολύ να σου αρνούμαι γι αυτό αντέδρασα έτσι άσχημα, θα έπρεπε ο δάσκαλος όταν με πρωτοείδε να με είχε πιάσει και να με είχε ενημερώσει. Πιάστο μόνος σου άσε τη γυναίκα σου δεν είναι 5 χρονό. Να είσαι σοβάρος και ψυχραιμος όταν του μιλήσεις και πες του στα ίσα πως έχει και εξηγησέτου να καταλάβει πως είναι άντρας πια και να μη νοιώθει άσχημα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φίλε δες αν θα το πας η όχι απλά και αν δε το πας εξήγησε του πως δε υπάρχει σάλιο. Τώρα απλά έπεσες στα μάτια του γιου σου που δεν ήσουν ψύχραιμος, εκτός από ότι ήθελε να πάει και με το φίλο του σου λέει τι κάνει ο πατέρας μου τώρα πως μιλάει έτσι. Το πας δε το πας πιάστον σοβαρά και πες του μάγκα, έχουμε προβλήματα με τα οικονομικά και μη νομίσεις και για μένα είναι δύσκολα πολύ να σου αρνούμαι γι αυτό αντέδρασα έτσι άσχημα, θα έπρεπε ο δάσκαλος όταν με πρωτοείδε να με είχε πιάσει και να με είχε ενημερώσει. Πιάστο μόνος σου άσε τη γυναίκα σου δεν είναι 5 χρονό. Να είσαι σοβάρος και ψυχραιμος όταν του μιλήσεις και πες του στα ίσα πως έχει και εξηγησέτου να καταλάβει πως είναι άντρας πια και να μη νοιώθει άσχημα.
    Α υτό με τις δραστηριότητες των παιδιών,εμενα η μικρή μου έχει αλλεργία στο χλώριο,την σταματησα μετά οποίος πηγαινε κολυμβητηρίο,θελω και εγώ.Β ρε έτσι ,βρε αλλιώς.Τελευταια την είπα να πάει .Μου απάντησε έχω αλλεργία. Τωρα μου ζητάει ότι δεν υπάρχει στην πόλη.Τ έλικα είμαστε κωλοχωρι μου είπε.

Similar Threads

  1. Τα έχω κάνει μαντάρα...
    By Elise in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 14-07-2017, 16:35
  2. τα εκανα μανταρα
    By pablo4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 27-04-2016, 16:39
  3. Τι έκανα για πάρτι μου...
    By fata_morgana in forum Παχυσαρκία
    Replies: 26
    Last Post: 22-11-2015, 13:59
  4. ΕΚΑΝΑ ΜΑΛΑΚΙΑ
    By litsaki28 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 28-05-2010, 08:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •