Αισιόδοξα περιστατικά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχαχαχαχα!!
    βρε κωστα..
    τα θεματα δεν ειναι διαγωνισμος δημοτικοτητας για να ζηταμε να κλεισει ενα επειδη δεν εχει πολλες απαντησεις η να γκρινιαζουμε . ειναι και λιγο πιεστικο αυτο που κανεις. οταν θελει θα απαντησει ο καθενας. μπορει σε βδομαδες η και μηνες.
    ανοιγεις ενα θεμα, γιατι εχεις αναγκη κατι να πεις, οχι για να μαζεψεις views.
    τα θεματα κλεινουν αν ειναι εκτος θεματολογιας, η αν εχουν δημιουργηθει προβληματα, καυγαδες κλπ. δεν κλεινουν επειδη δεν εχουν μεγαλη ροη...
    ο καθενας το επισκεπτεται στον χρονο του και ΑΝ εχει και ΘΕΛΕΙ κατι να πει.

    ενημερωτικα να σου πω οτι ειχα ανοιξει τετοιο θεμα πριν χρονια κι εγω, και δεν ειχε πολλη κινηση και μετα απο λιγο εξαφανιστηκε γιατι πηγε πατο.
    ο λογος πιστευω ειναι αυτος που σου ειπαν ηδη.
    εδω εχουν αναγκη να μιλανε περισσοτερο οσοι εχουν καποιοι προβλημα κι οχι οταν τους τυχαινει κατι καλο.
    μπορει ακομα και στα ιδια ατομα που εχουν προβληματα, να τυχει κατι καλο και να μην το πουν εδω, αλλα αλλου, η στους δικους τους κλπ. (τρανο παραδειγμα το δελφινι μας, που ανοιγε 15 θεματα την ημερα με ολα τα προβληματα της σε διαφορετικη σειρα, ξανα και ξανα και ξανα και οταν τελικα βρηκε μονιμη δουλεια, παρακαλω, μας το ειπε παρεμπιπτοντως, κατοπιν εορτης. εδω μιλουσε μονο για γκρινιες.)

    προσωπικα, εχω κοψει να πολυλεω τα καλα, εκτος αν χρειαστει σε καποιο θεμα, η μου ζητηθει, γιατι δεν λεω ουτε και ασχημα και δεν θελω να προκαλω με την χαρα μου, οσους ζοριζονται. δεν ειναι η ζωη μου στρωμενη με ροδοπεταλα, αλλα ολα μου τα προβληματα ειναι τεχνικης φυσεως, δλδ επαγγελματικα, φορολογικα, κλπ, δεν ειναι ψυχολογικα και δεν μπορει κανεις εδω να μου τα λυσει. τις λυσεις τις ψαχνω εξω.
    και δεν μου αρεσει ενω δεν μοιραζομαι τπτ απο τα ζορια μου να μιλαω για την προσωπικη μου ζωη που με κανει ευτυχισμενη , γιατι ετσι δινω μια λαθος εικονα οτι μερικους η τυχη τους ευνοει και τους πανε ολα παντα καλα και μερικους τους δινει ασθενειες και δυστυχια.
    σπανια ειναι ετσι. σχεδον, ποτε.
    Δεν το κάνω για τα views ρε συ, αλλά όταν ανοίγεις ένα θέμα, πχ. τα περισσότερα θέματα (όσα άνοιξα τέλος πάντων), είτε θα ήταν κανένας να μου πετάει μπηχτές πχ. (αλέξανδρος, oboro και γιώργος πάνου), είτε θα ήταν ένα δυο παιδιά, που θα στήριζαν το θέμα με απόψεις. Απόψεις θέλω ώστε να φανώ και εγώ χρήσιμος κάπου. Χαίρομαι όταν ανταλλάζουμε απόψεις, διότι με την παρέα μου, δεν λέμε τίποτα από όλα αυτά.

    Ένιωθα πως εδώ, θα υπάρχουν κάποιοι με διαφορετικές απόψεις, που δεν θα λένε μόνο για γκρίνιες και γκόμενες, αυτά ακούω συνέχεια από την παρέα μου. Τεσπα μάλλον έκανα λάθος.

    Όσο για την χαρά. Εγώ δεν είπα να πουν ότι όλη η ζωή τους τα πάει περίφημα, ούτε η δική μου ζωή πάει και τα οικονομικά μου πάνε από το κακό στο χειρότερο. Ούτε για καφέ δεν βγαίνω πολλές φορές και τι με αυτό; Να κάθομαι να κλαίγομαι όλη την ημέρα; Όχι, γεμίζω τον χρόνο μου διαφορετικά. Αυτό λέω, με τα "αισιόδοξα περιστατικά", να περιγράψει κάποιος/α, αυτές τις μικρές στιγμές χαράς που τον γεμίζουν. Ακόμα και το να κάνει μια βόλτα έξω και να τα τονίζει κιόλας.

    Δεν ξέρω αν κατάλαβες το σκεπτικό μου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν χρειάζεται να μ' ευχαριστείς, ήθελα κι απάντησα... Κι εν μέρει ο λόγος που απάντησα είναι γιατί μου άρεσε το θέμα αλλά αν θέλεις να το κλείσεις δεν μπορώ να κάνω κάτι... Πάντως αλήθεια μου άρεσε και σκοπεύω να το επισκεφτώ για να γράψω και αισιόδοξα πράγματα και νομίζω ότι αυτό δεν θ' αργήσει πολύ απ' όσο με ξέρω... Κάνει καλό να υπάρχει κι ένα θετικό θέμα...
    Οκ όπως θέλεις Κύκνε! Μπορείς να γράψεις ό,τι θέλεις!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Ένιωθα πως εδώ, θα υπάρχουν κάποιοι με διαφορετικές απόψεις, που δεν θα λένε μόνο για γκρίνιες και γκόμενες, αυτά ακούω συνέχεια από την παρέα μου. Τεσπα μάλλον έκανα λάθος.
    Γιατί όμως ρε Κώστα να μην μπορείς να συζητάς για πράγματα που σε ενδιαφέρουν με την παρέα σου; Καλά όλα αυτά που λες για γκόμενες και ποδόσφαιρο και για όλα αυτά που και εγώ ακούω να μιλάει ο κόσμος και που και εγώ συζητάω αλλά μόνο αυτά είναι; Δεν μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο, δεν έχουμε τίποτα άλλο για να πούμε. Όπως καταλαβαίνεις οι περισσότεροι άνθρωποι θέλουμε να μιλήσουμε και για άλλα πράγματα αλλά νομίζω πως φοβόμαστε. Μην βαρύνουμε το κλίμα, μην φανερώσουμε πως δεν είμαστε τόσο ρηχοί άνθρωποι. Δεν ξέρω πως να το εκφράσω αλλιώς. Και θεωρώ πως οι περισσότεροι άνθρωποι εκτιμάμε κάποιον που μπορεί να συζητάει και για πράγματα πέρα από τα συνηθισμένα και που δεν σημαίνει πως είναι περίπλοκα. Δεν χρειάζεται να έχουμε βγάλει πανεπιστήμιο για να μιλήσουμε για απλά και ανθρώπινα πράγματα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Γιατί όμως ρε Κώστα να μην μπορείς να συζητάς για πράγματα που σε ενδιαφέρουν με την παρέα σου; Καλά όλα αυτά που λες για γκόμενες και ποδόσφαιρο και για όλα αυτά που και εγώ ακούω να μιλάει ο κόσμος και που και εγώ συζητάω αλλά μόνο αυτά είναι; Δεν μας ενδιαφέρει τίποτα άλλο, δεν έχουμε τίποτα άλλο για να πούμε. Όπως καταλαβαίνεις οι περισσότεροι άνθρωποι θέλουμε να μιλήσουμε και για άλλα πράγματα αλλά νομίζω πως φοβόμαστε. Μην βαρύνουμε το κλίμα, μην φανερώσουμε πως δεν είμαστε τόσο ρηχοί άνθρωποι. Δεν ξέρω πως να το εκφράσω αλλιώς. Και θεωρώ πως οι περισσότεροι άνθρωποι εκτιμάμε κάποιον που μπορεί να συζητάει και για πράγματα πέρα από τα συνηθισμένα και που δεν σημαίνει πως είναι περίπλοκα. Δεν χρειάζεται να έχουμε βγάλει πανεπιστήμιο για να μιλήσουμε για απλά και ανθρώπινα πράγματα.
    Όχι Αργύρη, δεν είπα κάτι τέτοιο περί πανεπιστημίων, απλά η δική μου παρέα, δεν την ενδιαφέρει και τόσο πολύ, αυτό το παραπάνω σε μια συζήτηση. Όταν ανοίγω τέτοια θέματα, νιώθω ότι μιλάω μόνος μου και δεν θέλω να αισθάνονται και οι άλλοι άσχημα, γι'αυτό και δεν υπάρχει και η ανάλογη συζήτηση, πέρα από γκόμενες, ποδόσφαιρο, ταινίες και σειρές.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Είχα παει μια βολτα στην παραλία κ βρήκα κατω ενα διευρο. Ποιο το αισιόδοξο κομματι; Λεφτα υπαρχουν!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Είχα παει μια βολτα στην παραλία κ βρήκα κατω ενα διευρο. Ποιο το αισιόδοξο κομματι; Λεφτα υπαρχουν!!
    Ντάξει ρε σεις, μην απαντάτε αν δεν θέλετε. Είπαμε η αισιοδοξία γι'αυτό το σαιτ, είναι ότι το χιόνι το καλοκαίρι, δηλαδή καμία σχέση.

    Θα γράφουμε για καταθλίψεις, έτσι για να περνάμε καλά, θα γράφετε μάλλον, γιατί εγώ δεν μένω στα παλιά, προχωράω παρακάτω.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. χρονος και περιστατικα μη ιασιμοτητας
    By ευφυέστατος αυτιστικός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-04-2014, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •