Ποσο ακομα να προσπαθησω να σωσω τον γαμο με 2 χρονων παιδι; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 214
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    οκ ελις.

    θα ηθελα την απαντηση του θεματοθετη ομως που το ειπε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εν κατακλειδι αν γνωρισετε το τσαμπιονσ λιγκ θα καταλαβετε ποσο καυλερο ειναι το μυαλο κι η εξυπναδα δε μιλαω για προσωπα απο αλλο πλανητη μιλαω μονο για μυαλο και συμπεριφορα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Με τους γονείς της κοπέλας τι σχέσεις έχετε; Ίσως μιλώντας μαζί τους να έχει αναλύσει περισσότερο το σκεπτικό της και να μάθεις κι εσύ κάτι παραπάνω που μπορεί να μην το είχες σκεφτεί ως τώρα. Φυσικά οι άνθρωποι ούτε αντικειμενικοί μπορούν να είναι αφού δεν ζούσαν μαζί σας, ούτε θα ήταν ακόμα και κοντά να ζούσαν. Και το μέρος της κόρης θα πάρουν και δεν είναι σωστό άλλωστε να νομίζει η κοπέλα ότι πας να τους πλευρίσεις ούτε είναι σωστό να βάλεις τρίτους σε κάτι που αφορά τους δυο σας. Ωστόσο ίσως εισπράξεις κάποιο κλίμα ή τους έχει μεταφέρει κάποια σκέψη που δεν έχει μεταφέρει σε εσένα. Αλλιώς μιλάμε με τους γονιούς, αλλιώς με τον σύντροφο...

    Το δύσκολο είναι ότι η κοπέλα περνάει αν κατάλαβα καλά φάση άρνησης να μιλήσει αναλυτικά για ότι συμβαίνει ή έχει ήδη σχηματίσει μία οπτική και αρνείται να την αλλάξει. Αφού ήδη έχεις κάνει αρκετές κινήσεις να την προσεγγίσεις και δεν βγαίνει κάτι, θα της έδινα λίγο χρόνο χωρίς να πιέζω τα πράγματα. Θα περίμενα στην θέση σου λίγο ακόμα να δω αν πραγματικά έχει πάρει οριστικές αποφάσεις κι αν ναι... Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, με το ζόρι δεν μπορείς να τον κρατήσεις τον άλλο...

    Δεν είναι κακό να συμβουλευτείς στο μεταξύ κάποιον ειδικό, ειδικά στο πως να προσεγγίσεις το παιδί σε αυτή τη φάση... Φαντάζομαι ότι μέσω skype κτλ θα πρέπει να έχετε επικοινωνία τουλάχιστον με το παιδί...

  4. #19
    Γεια σου Σονια,

    Την εκανα την αποπειρα να μιλησω και με τους γονεις, αλλα ειναι κολλημενα μυαλα. Εχουνε κρινει μια κατασταση χωρις να ειναι μεσα και με εχουνε βγαλει τον πιο σκαρτο ανθρωπο. Εννοειται μου ομοληγησανε οτι της ειπανε να με χωρισει.

    Για την φαση αρνησης εχεις δικαιο, αλλα οπως λες δεν μπορω να κανω πολλα. Την ξαναπηρα τηλ χτες και παλι μου λεγε οτι δεν αποφασισε ακομα.

    Τον γιο μου σε αυτην την φαση δεν μπορω να τον αντικρυσω, γιατι βαζω τα κλαμματα κατευθειαν. Θα προσπαθησω να περασει κανενας μηνας να ηρεμησω και μετα να τον δω οταν θα εχω ηρεμησει και θα μπορω να γελαω μαυι του εστω μεσω σκαιπ. Δεν τον αφηνω ετσι, τον αγαπαω οσο τιποτα στον κοσμο απλα δεν μπορω τωρα.

    Πως το δικαιολογεις οτι συνεχεια μου λεει οτι δεν εχει αποφασισει;; Γιατι θελει να το τρεναρει συνεχεια;;; Σιγουρα εχει αποφασισει. Εγω σε 3 μερες φευγω εξωτερικο χωρις την οικογενεια μου και θα φυγω πιο χαζεμενος απο ποτε.

    Ευχαριστω

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα.

    Αυτό που σου είπα για τους γονιούς δεν στο είπα πιστεύοντας ότι θα είχαν άλλη αντίδραση, απλά μπορεί να τους είχε πει η κόρη τους κάτι διαφορετικό που δεν σου είχε αναφέρει εσένα και να το μάθαινες από σπόντα να το πω έτσι.

    Δεν νομίζω ότι η κοπέλα έχει αποφασίσει ακόμα, αν και οι πιθανότητες προς τον χωρισμό κλείνουν. Δεν είναι μία εύκολη απόφαση για αυτή, καμία γυναίκα δεν αποφασίσει να χωρίσει από την μια στιγμή στην άλλη, ιδίως αν έχει και μικρό παιδάκι. Σε αυτή την φάση μην της τηλεφωνείς κάθε μέρα, δώσε της λίγο χρόνο να σκεφτεί.

  6. #21
    Καλημερα Σονια,

    Ευχαριστω παλι για την απαντηση.

    Τον ψυχολογικο φορτο που περναω πολυ λιγοι ανθρωποι μπορουνε να καταλαβουνε. Το να παω στο εξωτερικο με την κατασταση ετσι στον αερα, θα με τρελαινε κυριολεκτικα και χωρις υπερβολη. Για τον λογο αυτο, για να προστατεψω εμενα πλεον, σκεφτομαι να παω σημερα στον δικηγορο ωστε να αναγασκετι να αποφασισει. Γιατι αυτη η αναποφασιστικοτητα εμενα με σκοτωνει μερα με την μερα. Δεν θα της τηλεφωνησω ξανα, εχεις δικαιο. Τι λες;

    Ευχαριστω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Καλα ρε βλακα και το παιδι ρε μαλακισμενο τι θα γινει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θα έλεγα να καθίσεις λίγες μέρες να σκεφτείς και από την δική σου πλευρά τα πράγματα. Έχεις προσπαθήσει να προσεγγίσεις την γυναίκα σου και να τα ξαναβρείτε. Ας υποθέσουμε ότι εκείνη δέχεται να κάνετε μία προσπάθεια. Εσύ είσαι πλέον πραγματικά έτοιμος να αφήσεις όλο αυτό το σκηνικό πίσω σου; Την αγαπάς πραγματικά ακόμα ή μήπως είχες πλέον κι εσύ κουραστεί και ξενερώσει με όσα συμβαίναν τα τελευταία χρόνια; Αν πας σε δικηγόρο για διαζύγιο, είσαι σίγουρος ή κάπου μιλάει ο εγωισμός και η ψυχική κόπωση από όλο αυτό; Αυτό που λέω είναι απλά να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις εν θερμώ αλλά να καθίσεις κι εσύ να τα σκεφτείς λιγάκι τα πράγματα. Το θέμα δεν είναι να αναγκαστεί να αποφασίσει μέσα σε λίγες μέρες. Το θέμα είναι να πάρετε και οι δύο τις αποφάσεις σας κατόπιν ωρίμου σκέψεως που λένε. Να εξαντλήσετε όλες τις πιθανότητες. Εγώ έτσι το βλέπω. Από εκεί και πέρα, οι αποφάσεις δικές σου, εσύ ξέρεις πως αισθάνεσαι και πόσο τα έχεις επεξεργαστεί τα πράγματα...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Giannisss View Post
    ...

    Πηγα να την βρω στους γονεις του και καναμε μια κουβεντα 6 ωρων, δεν εφευγα μεχρι να βρω την ριζα του προβληματος μας. Καταληγαμε παντα στο οτι με κατηγορουσε οτι δεν την αφηνα ελευθερια και ενω της εξηγουσα τον λογο και το σκεπτικο μου απο πισω, δεν ηθελα να το καταλαβει. Την ρωτουσα ευθεως αν με αγαπαει και αν της λειπω και απαντηση δεν επαιρνα. Της εξηγησα οτι ηξερα οτι παλια με αγαπουσε, αλλα τωρα για καποιο λογο που δεν καταλαβαινω με θεωρει εχθρο της ενω δεν ειμαι.

    Εννοειται οτι και το γιο μου που πηρε μαζι της ειναι οτι πιο σημαντικο στη ζωη και οτι κλαιω εδω και ποσες μερες οποτε τον θυμαμαι. Οταν τον ειδα στο σπιτι της απο την στενοχωρια δεν αντεξα να παιξω μαζι του πανω απο 5 λεπτα απο την στενοχωρια. Οποτε βλεπω καποιο αντικειμενο του και τον θυμαμαι βαζω τα κλαμματα και μετα δεν μπορω να σταματησω.

    Η ερωτηση που θα ηθελα να θεσω ειναι η εξης: Ποια λαθη πιστευετε οτι εκανα εγω και μεχρι που αξιζει να το παλεψω ακομα; Εχω φτασει στα ορια μου. Αυτο που σκοτωνει πιο πολυ ειναι οτι εχω φτασει να μην θελω να δω τον γιο μου, γιατι αν τον δω θα κανω μια βδομαδα να συνελθω.
    Γιαννη, καλημερα.
    θα σου απαντησω σε αυτο που ρωτας.
    εχω την αισθηση οτι το προβλημα το εχετε οχι μονο επειδη της εξηγεις πραγματα που δεν εννοει να καταλαβει, η δεν εννοει να παραδεχτει, αλλα ΚΑΙ επειδη κατι δεν καταλαβαινεις εσυ ο ιδιος..
    με απλα λογια, αφου σου λεει οτι δεν τα βλεπει ετσι οπως τα λες εσυ, γιατι δεν προσπαθεις να καταλαβεις κι εσυ πως τα βλεπει, αφου εχετε φτασει σε αδιεξοδο και θελεις να τα βρειτε;;;;
    κατι δεν ειναι οπως τα λες γιαννη μου, γιατι δεν εξηγουνται οπως τα διηγεισαι...

    για παραδειγμα.
    ΠΑΝΤΑ κατεληγε η συζητηση σας στο οτι δεν της αφηνεις ελευθερια και την καταπιεζεις.
    σταματα να μην της αφηνεις ελευθεριες, ΟΠΟΙΟΣ κι αν ειναι ο λογος εκ μερους σου.
    Μην προσπαθεις να την κανεις να καταλαβει τους λογους σου, καταλαβε εσυ τους δικους της !! υποχωρησε!! πες της 'εγω δεν ειχα την αισθηση οτι σε καταπιεζω, νομιζα οτι βοηθαω. ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΕΣΥ!" γιατι δεν της λες κατι τετοιο, παρα "προσπαθεις να την κανεις να καταλαβει"; αυτη καταλαβαινει αυτο που θελει αυτη, οχι αυτο που θα θελες εσυ. εσυ γιατι πιεζεις; ΥΠΟΧΩΡΗΣΕ. ΔΕΞΟΥ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ.

    μιλα επι συγκεκριμενου, εφοσον παραπονιεται. πες της να σου δωσει παραδειγματα αν δεν μπορεις να καταλαβεις τι την πειραξε. να σου πει ενα ενα τα θεματα που την ενοχλησαν. αλλα μην της λες οτι ετσι επρεπε να τα κανεις γιατι δεν ειναι σε θεση να τα καταφερει! ζητα συγνωμη και πες, "οκ. θα τα κανεις εσυ. δεν θα παρεμβω αν δεν μου το ζητησεις".
    κατι δεν καταλαβαινω.
    και εχω την αισθηση οτι αυτο που μου διαφευγει ειναι οτι κατι δεν καταλαβαινεις εσυ....

    δεν μπορει να σε θεωρουν σκαρτο και τον χειροτερο ανθρωπο οικογενειακως κι εσυ να εισαι ο κυριος τελειος. δεν λεω οτι εισαι σκαρτος, αλλα κατι κανεις λαθος. μηπως εχεις και κρισεις βιαιοτητας; γιατι, απο αυτην το καταλαβαινω να εχει παραπονα ενω δεν φταις. οι γονεις γιατι σου επιτιθενται ομως; οι γονει;ς παντα προσπαθουν να πεισουν τα παιδια να μην χωρισουν. ΕΙΔΙΚΑ τις κορες.
    κατι τρεχει εδω. η δεν μας το λες, η δεν το καταλαβαινεις.
    αν δεν μπορεις να το δεις αυτο το κατι, ζητα βοηθεια.
    δεν εχω εμπιστοσυνη στους συμβουλους γαμου και πολυ, αλλα για την περιπτωση σου θα στο προτεινα.
    αν δεν ειναι πολυ αργα και δεχτει εκεινη να δειτε καποιον, να πατε.
    ισως σε κανει να καταλαβεις γιατι δεν μπορειτε να συνεννοηθειτε, η να κανει εκεινη να καταλαβει, αν οπως λες ολο το φταιξιμο ειναι δικο της.
    αν αρνηθει γιατι θεωρει οτι ειναι πολυ αργα για τετοιες κινησεις, πηγαινε μονος σου σε ψυχοθεραπευτη μηπως σε βοηθησει να καταλαβεις τιτ ρεχει.

    γι αυτο που ρωτας με τοση αγωνια για τα αισθηματα της.
    τα αισθηματα αλλαζουν γιαννη. εχουν προκυψει δοκιμασιες. το παιδι, ο γαμος, το εξωτερικο. αν η σταση σου οντως την εχει ξενερωσει τοσο οσο λες, μπορει μια χαρα να αλλαξαν τα αισθηματα της. δεν ειναι κατι περιεργο.

    οσο για το γιατι δεν σου απανταει ενω εσυ την βλεπεις πολυ αρνητικη και αποφασισμενη, ισως ο λογος ειναι νομικος. ισως προσπαθει να κερδισει χρονο χωρις να κινητοποιηθεις για το παιδι.
    δεν τα ξερω τα νομικα. ισως εχει να κανει με το παιδι. και μονο με την υποψια οτι θα χασεςι το παιδι σου, πιστευω οτι πρεπει να συμβουλευτεις δικηγορο μηπως μπορεις να διασφαλισεις κατι.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Οι γυναικεσ ειναι ηλιθιεσ εσυ βλακασ παει το παιδι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Γεια σου Sonia kai Remedy,

    Αυτο με τις ελευθεριες θα σου εξηγησω πως γυρνουσε πισω σε μενα, χωρις να το θελω με ενα απλο παραδειγμα και ελπιζω να με καταλαβεις. Το παιδι οταν ηταν βρεφος το θηλαζε η μανα του. Ολη η αρμοδιοτητα δικια της δεν ανακτευομουνα. Απο καποιο σημειο και μετα ειχε προβληματα μαστιτιδασ και το παιδι επειδη δεν ετρωγε και εχανε κιλα. Πηγαμε 5 φορες στον παιδιατρο και μας ελεγε οτι το παιδι φτανει σε κρισιμο σημειο επειδη εχει υποσιτιστει. Σεβομουνα το γεγονος οτι ηταν μανα και οτι ηθελε να θηλασει, δεν ανακατευομουνα. Μεχρι το σημειο που ο παιδιατρος ειπε οτι το παιδι την επομενη φορα που δεν θα εχει βαλει βαρος, θα πρεπει να διασωληνωθει στο νοσοκομειο. Ξερεις τι εκανα;; Της εξηγησα οτι και εγω σαν πατερας το θεωρω λογικο να θελει να το θηλαζει, αλλα ταυτοχρονα ασ δοκιμασουμε παραλληλα με τον θηλασμο να του δινουμε και γαλα απο το μπουκαλι για να μην πεθανει το παιδι κυριολεκτικα απο την πεινα. Το δεχτηκε μετα απο πολυ φασαρια και το παιδακι οντως αρχισε να συνερχεται απο αποψη κιλων. Αυτο το σκηνικο επαναληφθηκε απειρεσ φορες γιατι δεν ανακτευομουνα, αλλα οταν το παιδι εφτανε σε κρισιμο σημειο επρεπε να επεμβαινω. Δεν μου το συγχωρησε ποτε. Πως αλλιως θα μπορουσε να δρασει ενας πατερας που δεν θελει ο γιος του να πεθανει αλλα και να παρεξηγηθει και με την γυναικα του;;

    Το δεχομαι αυτο που λες να της δωσω ευκαιριες. Τις της εδινα αλλα ολο με επαιρνε τηλεφωνο μετα και ζητουσε την γνωμη μου. Ειναι κατα την γνωμη μου ενας ανθρωπος που ηθελε αλευθεριες, αλλα δεν μπορουσε. Με επαιρνε τηλ για απλα πραγματα οπως δεν μπορω να βρω το ταδε γαλα αλλα εχει μονο το ταδε γαλα, ποιο να παρω; και της ελεγα ποιο ηθελα εγω. Μετα απο καιρο σε εναν καβγα μου το πετουσε μετα σαν επιχειρημα οτι κοιτα, εσυ μου λεγες ποιο γαλα να παρω. Εμενα αναυδος και δεν ειχα επιχειρηματα.

    Εμενα κατα την γνωμη μου η γυναικα ηθελε πολυ να ειναι ανεξαρτητη, δεν ηξερε απλα τον τροπο, οσο χαζο και αν ακουγεται. Χαρακτηριστικο παραδειγμα μου λεγε οτι δεν αντεχει να κοιμαται με το παιδι το βραδυ γιατι δεν αντεχει, ε της ελεγα οκ να κοιμηθω εγω μαζι του γιατι ειχε καποιες ανησυχιες ο μικρος, και μετα απο μερες με κατηγορουσε οτι κοιμομουνα με το παιδι και οχι αυτη. Δεν το καταλαβαινω. ΚΑι αυτο ειναι απλα ενα παραδειγμα. Ενα αλλο παραδειγμα ειναι οτι αρρωσταινε και χρειαζοντανε γιατρο. Ε της ελεγα να ψαξει να βρει γιατρο και αν θελει βοηθεια να μου πει. Η απαντηση που επαιρνα; Δεν μπορω εγω ποναω παρα πολυ ψαξε βρες μου εσυ. Και καταληγαμε οχι μονο να ψαχνω γιατρο, αλλα να την πηγαινω κιολας.

    Να μην τα πολυλογω μολις με πηρε τηλ και ζητησε διαζυγιο...

    Και ναι οντως εσκαγα καποιες φορες με την εννοια του λογικου κατα την γνωμη μου, οπως για παραδειγμα μετα απο τις 3 ωρες υπνου για 7 συνεχομενες μερες οταν μου λεγε οτι θελει να παει για ψωνια αντι να κατσει να με ξεκουρασει, της ελεγα πας καλα;; τι ειναι αυτα που λες;; Ε και καπως ετσι ξεκινησε ενας φαυλος κυκλος που δεν μπορουσα να βγω.

    Βλεποντας με μετα να αντιδρω ετσι ομως οι γονεις της με βγαλανε τυραννο απεναντι στην κορη τους. Μονο για την αποτομη συμπεριφορα μου απεναντι στην κορη τους εχουνε να πουνε κατι, για ολα τα αλλα μου λενε οτι ημουν αψογος.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Giannisss View Post
    Αυτο με τις ελευθεριες θα σου εξηγησω πως γυρνουσε πισω σε μενα, χωρις να το θελω με ενα απλο παραδειγμα και ελπιζω να με καταλαβεις. Το παιδι οταν ηταν βρεφος το θηλαζε η μανα του. Ολη η αρμοδιοτητα δικια της δεν ανακτευομουνα. Απο καποιο σημειο και μετα ειχε προβληματα μαστιτιδασ και το παιδι επειδη δεν ετρωγε και εχανε κιλα. Πηγαμε 5 φορες στον παιδιατρο και μας ελεγε οτι το παιδι φτανει σε κρισιμο σημειο επειδη εχει υποσιτιστει. Σεβομουνα το γεγονος οτι ηταν μανα και οτι ηθελε να θηλασει, δεν ανακατευομουνα. Μεχρι το σημειο που ο παιδιατρος ειπε οτι το παιδι την επομενη φορα που δεν θα εχει βαλει βαρος, θα πρεπει να διασωληνωθει στο νοσοκομειο. Ξερεις τι εκανα;; Της εξηγησα οτι και εγω σαν πατερας το θεωρω λογικο να θελει να το θηλαζει, αλλα ταυτοχρονα ασ δοκιμασουμε παραλληλα με τον θηλασμο να του δινουμε και γαλα απο το μπουκαλι για να μην πεθανει το παιδι κυριολεκτικα απο την πεινα. Το δεχτηκε μετα απο πολυ φασαρια και το παιδακι οντως αρχισε να συνερχεται απο αποψη κιλων. Αυτο το σκηνικο επαναληφθηκε απειρεσ φορες γιατι δεν ανακτευομουνα, αλλα οταν το παιδι εφτανε σε κρισιμο σημειο επρεπε να επεμβαινω. Δεν μου το συγχωρησε ποτε. Πως αλλιως θα μπορουσε να δρασει ενας πατερας που δεν θελει ο γιος του να πεθανει αλλα και να παρεξηγηθει και με την γυναικα του;;
    Γιαννη αυτο και μονο το περιστατικο που περιγραφεις σε "αθωωνει" με συνοπτικες διαδικασιες. Η συγκεκριμενη συμπεριφορα της γυναικας σου αντιβαινει σε πεντεξι βασικα ενστικτα, δεν ειναι φυσιολογικη, και οποιος προσπαθησει ποτε να σε επεισει για το αντιθετο εχει ξεφυγει και ο ιδιος απο τις ραγες τις λογικης. Δικηγορος και πειστηρια, και γρηγορα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    συγνωμη αλλα ποια ειναι η διαφορα μεταξυ ελληνων εσωτερικου και εξωτερικου? θελεις να μας πει? γιατι δεν γινεται να λες οτι εχουμε διαφορες και να μην λες ποιες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θελετε λεφτα κι ενα καλυτερο τροπο ζωησ γτ ειστε ρηχοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    σε παρακαλω ελις...ρωταω τον γιαννη

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. ποσο χρονων ειμαστε παιδια?
    By MissButterfly in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 06-05-2016, 01:49
  2. 25 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2013, 15:40
  3. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  4. Έντονο πρόβλημα σε γάμο με παιδί...
    By gus1973 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 23-11-2010, 16:41
  5. Η ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ, ΓΑΜΟ & ΠΑΙΔΙ
    By Marnek in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 28-07-2008, 01:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •