Παροτρυνση σε αυτοκτονια χρηστη με αυτ. ιδεασμο απο αλλο μελος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299

    Παροτρυνση σε αυτοκτονια χρηστη με αυτ. ιδεασμο απο αλλο μελος

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Αυτο και ο τιτλος, τιποτε αλλο.

    Ζητω συγγνωμη απο τους διαχειριστες αλλα δε βλεπω αλλη λυση, και μεηλ προς διωξη ηλ. εγκληματος εχω στειλει και μηνυματα προσωπικα αλλα φοβαμαι το μεηλ μη χαθει. Οποιος αλλος ευαισθητοποιηθει ας πραξει αναλογως η οπως νομιζει.
    Last edited by Aeon; 13-12-2018 at 23:41.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ομπορο φιλε η ζωη στην ελλαδα τωρα ειναι η κολαση να ξερεισ οτι και να νομιζεισ εσυ ρωτα και μασ που ξερουμε η κολαση επι γησ ειναι η ελλαδα τωρα δε βλεπεισ εδω τι γινεται δε σταματανε να μπαινουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κολαση ειναι να θες κατι δια καως να σε λενε τρελο γι αυτο επειδη περπατας μεσα απο αυτη μεχρι να φτασεις στο παραδεισο

  4. #4
    Mrgilleas
    Guest
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Αυτο και ο τιτλος, τιποτε αλλο.

    Ζητω συγγνωμη απο τους διαχειριστες αλλα δε βλεπω αλλη λυση, και μεηλ προς διωξη ηλ. εγκληματος εχω στειλει και μηνυματα προσωπικα αλλα φοβαμαι το μεηλ μη χαθει. Οποιος αλλος ευαισθητοποιηθει ας πραξει αναλογως η οπως νομιζει.
    εσενα παροτρυναν σε αυτοκτονια ή αλλο μελος?εν πασει περιπτωσει οποιος παροτρυνει σε αυτοκτονια και μαλιστα σε σαιτ ψυχολογιας ειναι αξιος καταδικασμου.ετσι κανουν στο εξωτερικο οι ανηλικοι σε συμμαθητες τους αλλα και σε φορουμ στο ιντερνετ και καποιοι φτανουν σε αυτο το διαβημα και περα απο αυτο συμφωνα μη τη θρησκεια μας την Ορθοδοξια αλλα και ολες τις θρησκεις του κοσμου η αυτοκτονια ειναι θανασιμο αμαρτημα και καταληγεις να βασανιζεσαι αιωνια στην αλλη ζωη.γι αυτο οποιος παροτρυνει τον αλλον σε αυτοκτονια που χανει και την ψυχη του στην αλλη ζωη και μαλιστα σε σαιτ ψυχολογιας ειναι ΤΕΡΑΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    oboro,

    τα emails τα λαμβάνουμε τακτικά, μην έχεις έγνοια επί αυτού. Επίσης, δεν χρειάζεται να απολογείσαι και να ζητάς συγνώμη που ευαισθητοποιήθηκες, αν και κατά τη γνώμη μου, το άνοιγμα νέου θέματος όπως αυτό που άνοιξες εδώ τώρα, δεν βοηθά να πάμε παρακάτω, αλλά επιτείνει μια ένταση ή μια συζήτηση και εν τέλει συντηρεί στην επικαιρότητα μια κατάσταση. Ο στόχος θα έπρεπε να είναι να κλείσουμε την επίμαχη συζητήση το συντομότερο, ώστε να τη δουν όσο γίνεται λιγότεροι άνθρωποι, προστατεύοντας με αυτόν τον τρόπο τους επόμενους αναγνώστες, από το να επηρεαστούν προς μια κατεύθυνση που κανείς δεν θα ήθελε (πχ να επηρεαστούν από ένα μήνυμα προτροπής σε αυτοκτονία ή από ένα μήνυμα που προάγει τη βία, το μίσος κτλ κτλ).

    Με άλλα λόγια, το θέμα για το οποίο ευαισθητοποιήθηκες, αν το συντηρούμε στην επικαιρότητα, πιο επικινδυνο -εν δυνάμει έστω- γίνεται.

    Η δική μου λοιπόν συμβουλή προς εσένα και όλα τα μέλη του φόρουμ είναι, όταν εντοπίζετε ένα μήνυμα που παραβιάζει τους όρους χρήσης (συκοφαντικό, υβριστικό, που προάγει το μίσος, τη βία κτλ), να ΜΗΝ το αναπαράγετε με παραθέσεις (quotes), να μην το χρησιμοποιείτε για δημιουργία νέων topics.
    Μια απλή αναφορά προς τη διαχείριση ή ένα email είναι υπεραρκετά.

    Ευχαριστώ για την κατανόηση.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Μάλιστα....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δεν προλαβα να διαβασω το μηνυμα του Μαγκαιβερ. Απο οσα σχολιασατε οι υπολοιποι μαλον παροτρηνει σε αυτοκτονια? ε?
    Αν ειναι ετσι ηταν λαθος του Μαγκαιβρ μα γραψει κατι τετοιο! το φορουμ οπως κι γραφει στη αρχικη σελιδα του , ειναι φορουμ συμπαραστασης σε ατομα με ψυχικες ασθενειες! αρα δεν ηταν σωστο ρεσυ Μαγκαιβερ!
    Απο την αλλη δεν παει να πει οτι ανμας πει καποιος κατις θα το κανουμε! αρα ειναι νομιζω υπερβολη να μπλεκουμε με αστυνομια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 16-12-2018 at 14:33.

  9. #9
    Ο Macgyver δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο, να παροτρύνει κάποιον σ αυτήν την πράξη.
    Τόσα χρόνια στο φόρουμ μόνο βοηθάει. Παρεξηγήθηκε αυτό που έγραψε.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σευχαριστω Κασσανδρα , πραματι παρεξηγηση ηταν ......

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Παιδιά το συγκεκριμένο μέλος (oboro), δεν κάνει τίποτα άλλο, παρά μόνο να σπαμάρει σε ξένα θέματα, προκαλώντας χαμό για άσχετους λόγους. Δείτε στο θέμα της Μίλιβα "Περί σχέσης", όπου κατηγορεί σχεδόν όλα τα μέλη που ασχοληθήκαμε με το θέμα, εξαιτίας ενός μέλους της little. Δεν ασχολήθηκε καθόλου με το θέμα, σπάμαρε μόνο και κατηγορούσε την Μίλιβα και όλα τα μέλη.

    Στο θέμα της Ιωάννας, εμένα προσωπικά με έβριζε από την αρχή, ότι επιδεικνύω διάφορα, ότι έχω κόμπλεξ και έλεγε και άλλα κάτι για πεζοδρόμια είπε κλπ. Εγώ δεν είμαι άτομο που θα κάτσω ήρεμα όταν με προκαλούν και τα άκουσε όπως του άξιζε.

    Αυτά για να καταλάβετε πως είναι ένα άτομο με κόμπλεξ, που το βγάζει εδώ. Παριστάνει την "αστυνομία" του φορουμ, όταν αυτά που κάνει, είναι χειρότερα.

    Μας έβριζε λέγοντάς μας φασίστες και τον Golden M λόγω δουλειάς τον έλεγε golden boy. Σε ένα τέτοιο άτομο, απλά δεν του δίνετε σημασία και προχωράτε παρακάτω.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Kostas_14 View Post
    Παιδιά το συγκεκριμένο μέλος (oboro), δεν κάνει τίποτα άλλο, παρά μόνο να σπαμάρει σε ξένα θέματα, προκαλώντας χαμό για άσχετους λόγους. Δείτε στο θέμα της Μίλιβα "Περί σχέσης", όπου κατηγορεί σχεδόν όλα τα μέλη που ασχοληθήκαμε με το θέμα, εξαιτίας ενός μέλους της little. Δεν ασχολήθηκε καθόλου με το θέμα, σπάμαρε μόνο και κατηγορούσε την Μίλιβα και όλα τα μέλη.

    Στο θέμα της Ιωάννας, εμένα προσωπικά με έβριζε από την αρχή, ότι επιδεικνύω διάφορα, ότι έχω κόμπλεξ και έλεγε και άλλα κάτι για πεζοδρόμια είπε κλπ. Εγώ δεν είμαι άτομο που θα κάτσω ήρεμα όταν με προκαλούν και τα άκουσε όπως του άξιζε.

    Αυτά για να καταλάβετε πως είναι ένα άτομο με κόμπλεξ, που το βγάζει εδώ. Παριστάνει την "αστυνομία" του φορουμ, όταν αυτά που κάνει, είναι χειρότερα.

    Μας έβριζε λέγοντάς μας φασίστες και τον Golden M λόγω δουλειάς τον έλεγε golden boy. Σε ένα τέτοιο άτομο, απλά δεν του δίνετε σημασία και προχωράτε παρακάτω.
    Φίλε μου έχεις πολύ δίκιο... Η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη... Το ίδιο μου έκανε και εμένα σε ένα θέμα ενός ατόμου που από την διακοπή αντικαταθλιπτικων εμφάνησε συμπτώματα απόσυρσης....
    Τέτοια άτομα που προκαλούν σύγχυση επιτρέπεται να υπάρχουν στο φόρουμ προκαλώντας σύγχυση;;;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 16-12-2018 at 14:34.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 16-12-2018 at 14:34.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    "Μακ" τα υβριστικα και απειλητικα προσωπικα μηνυματα που μου στελνεις εδω και δυο μερες με τις βωμολοχιες και τις περιγραφες τι θα μου κανεις αν με πιασεις στα χερια σου ειναι επειδη ειμαι εγω δειλος κι εσυ παρεξηγημενος ευεργετης;
    Last edited by oboro; 16-12-2018 at 15:45.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. προβλημα στον χρηστη whyalways me
    By arntaben in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 09-02-2016, 14:21
  2. Replies: 128
    Last Post: 01-10-2015, 16:30
  3. αν αλλαζα ονομα χρηστη.
    By ευφυέστατος αυτιστικός in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 09-04-2014, 13:11
  4. βοήθεια σε χρήστη-απορία
    By αν? in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 212
    Last Post: 26-09-2011, 07:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •